Erkek kardeşim için üzülüyorum...

cimengozlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2019
83
33
30
Herkese merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir ailecek çözüme kavuşturamadığımız fakat kardeşim adına üzüldüğümüz bir mevzu var belki benzeri bir durum yaşayan veya bir uzman yardımcı olur diye buraya yazmak istedim ve şimdiden okuyan fikir veren vakit ayıran herkese teşekkür ederim.

Benim erkek kardeşim 24 yaşında filinta gibi diyebileceğimiz ama küçüklüğünden beri özgüven sıkıntısı yaşan bir birey (Ki bence bunun nedeni çocukluk döneminde yaramaz bir çocuk olmasından kaynaklı annem ve babam tarafından bana ve diğer kardeşime göre daha fazla müdahele ve baskı ile büyümesi)

Sorunumuz şu arkadaşlar, kardeşim bu yaşına kadar bir tek sağlıksal olarak burnundaki kıkırdak yamukluğu, burun içinde et ve kemik varlığından kaynaklı nefes alma problemi yaşadı. Bu sıkıntısı için ise ameliyat olmaya karar verdi bizde tüm aile olarak destekledik sonuçta sağlıksal problem. Ki kardeşim hayatındaki tüm olumsuzlukları bu ameliyata bağladı, yani amaliyat olunca okul hayatı kariyeri huzuru herşeyi oturacaktı kendince. Ameliyat oldu ağrıları geçer geçmez burnunu ellemeye kontrol etmeye sürekli mudahale etmeye başlayınca burunun kıkırdağı yeniden yamuldu ve tekrar ameliyat olacak ki biz buna da tamam dedik.

Ama Bizi endişelendiren olay ise bambaşka… Kardeşim güldüğü zaman üst damakları görünüyor ama bu kemal sunal boyutunda değil kaldı ki kemal sunalda bile bu eğreti durmuyordu. Kardeşim bir yıldır bu duruma takılmış durumda dişçi cerrahlar ile görüşmüş tek tek fiyat almış. Ne için diyeceksiniz damaklarını kemikten kestirip kısalttırıp tekrar diktirecekmiş... Bu ameliyat için ise doktor 9 saat sürer demiş. Biz ailecek çok endişeliyiz söz konusu amliyat sağlıksal hiç bir problemi yok damakta yani kist iltihap vs gibi sadece estetiksel bir rahatsızlığı var kendince. Bunun için düzgün olmasına rağmen dişlerine tel bile taktırdı. Defalarca konuştuk ama bu benim belki de imtihanım yaptırmam lazım engel olamazsınız vs. diyor "biz ikna olmayınca" söz konusu sağlık diyor ama biliyoruz ki sağlıksal bişey yok.

Ailecek acaba biri onurunu gururunu kırcak bişey mi dedi de takıldı diyoruz. Hani uzuunn zamandır bi kız arkadaşı falan da yok acaba olsa düzelir mi diyoruz. Psikoloğa git dedik bi seans gitti ama ön yargılı olunca faydasını da görmedi devam da etmedi noluuuuuurr yardımcı olun fikir verin napmalıyız?????????

Fiziksel görünümle ilgili kusurlar tamamen kişisel olduğu İçin ikna edebileceğinizi düşünmüyorum. Damak olayı pek güzel görünmüyor, haklı olabilir.

Şu damak ameliyatını okuyunca bi kötü oldum okurken bile içim gitti. Eminim o kadar kötü görünmüyordur ama işte insan kendinde bir şeye odaklaninca onu bozmadan duramıyor kendimden biliyorum

Özgüvenini kazanmasını sağlamalısınız. Bu iş, okul konusunda destekleyerek mi olur, vir uzmandan yardım alarak mı olur bilmiyorum. Dış görünüşün her şey olmadığını, o operasyonun çok ciddi sağlık sorunlarına yol açacağını bir şekilde anlatmalısınız.

Benim de güldüğümde üst diş etlerim görünüyor. Zamanında diş doktoru olan erkek arkadaşıma sormuştum bu operasyonu, hastam olsan dahi yapmam kaldı ki sevgilimsin ağız sağlığını bu kadar bozacak bir operasyona onay vermem demişti.

Hiç üzülmeyin üzülecek bişey yok bunda onun hayatı görüntüsü rahatsız ediyor olabilir yüzüne bakanların dikkatini çekiyorsa kendisine kötü hissediyor olabilir önemli olan işin uzmanına yaptırmak ki sonra pişman olacağı bir görüntü oluşmasın

Özgüvenini kazanmasını sağlamalısınız. Bu iş, okul konusunda destekleyerek mi olur, vir uzmandan yardım alarak mı olur bilmiyorum. Dış görünüşün her şey olmadığını, o operasyonun çok ciddi sağlık sorunlarına yol açacağını bir şekilde anlatmalısınız.

Benim de güldüğümde üst diş etlerim görünüyor. Zamanında diş doktoru olan erkek arkadaşıma sormuştum bu operasyonu, hastam olsan dahi yapmam kaldı ki sevgilimsin ağız sağlığını bu kadar bozacak bir operasyona onay vermem demişti.
ya işte tam olark da korktuğumuz bu ameliyat ve uzun süreli bir ameliyat olması da onu daha riskli hale getiriyor. Günümüzde bademcik gibi ufak operasyonlarda bile kaybedilen hastalar var :KK43: ama anlatamıyoruz dinlemiyor. Gittiğidişçilerden de yapılır mapılır diye duyunca iyice coştu

Damak ameliyatı çok zordur.. Bence psikolog ya da psikiyatristle değil de bir danışmanla görüşmelisiniz..
Sağlam bir danışman regresyon terapisi ile 2-3 saatte sorunu büyük ölçüde çözecektir.

Hiç üzülmeyin üzülecek bişey yok bunda onun hayatı görüntüsü rahatsız ediyor olabilir yüzüne bakanların dikkatini çekiyorsa kendisine kötü hissediyor olabilir önemli olan işin uzmanına yaptırmak ki sonra pişman olacağı bir görüntü oluşmasın
Tamam onun hayatı onun kararı diyoruz ama endişe de ediyoruz ya sağ salim çıkamazsa ya daha kötü olursa

Geçmişinizi temizlemek, bilinçaltınızdaki olumsuzluklardan kurtulmak gibi düşünebilirsiniz. (bu arada uzman değilim, seansına zibilyon para bayılıp gittiğim danışmanımın iyi niyetli tavsiyesi ile yapmaya çalışmıştık. Bazı teknik sorunlar nedeniyle transım yarım kalmıştı fakat öğrendiğim diğer teknikler hayatımı önemli ölçüde değiştirdi 💙)
Sadece seçeceğiniz kişiye çok dikkat etmelisiniz. Bilirsiniz.. Insanlar size "para kaynağı" "yedek banka hesabı" gözüyle bakabiliyor.
Doğru bir rehberle inanılmaz fayda alacağınıza inanıyorum 💐

Geçmişinizi temizlemek, bilinçaltınızdaki olumsuzluklardan kurtulmak gibi düşünebilirsiniz. (bu arada uzman değilim, seansına zibilyon para bayılıp gittiğim danışmanımın iyi niyetli tavsiyesi ile yapmaya çalışmıştık. Bazı teknik sorunlar nedeniyle transım yarım kalmıştı fakat öğrendiğim diğer teknikler hayatımı önemli ölçüde değiştirdi 💙)
Sadece seçeceğiniz kişiye çok dikkat etmelisiniz. Bilirsiniz.. Insanlar size "para kaynağı" "yedek banka hesabı" gözüyle bakabiliyor.
Doğru bir rehberle inanılmaz fayda alacağınıza inanıyorum 💐
Tavsiyeniz iiçin teşekkür ederim bunu araştırıcam ve değerlendiricem

Belli ki erkek kardeşiniz diş görüntüsüne ciddi şekilde takılmış. Olabilir. Kendisini anladığımı sanıyorum. Ön dişlerim aralık olduğu için genç kızken ben de dişlerimi kestirmiş ve sonraları da bir sürü bir şeyler yaptırmıştım. O kadar takmıştım ki, daha güzel olur diye dişlerimin nerdeyse hepsini çektirip alt ve üst protez kullanmaya başladım. Bugün sadece 4 tanecik kendi dişim var. Yeni yeni yanlış yaptığımı fark ediyorum ama eski zamanlarda ben de kardeşiniz gibi hissediyordum.

Yine görüntümle ilgili bir başka takıntım da göz torbalarımdı. İnsanların bana bakması çok rahatsızlık veriyordu. Bazı yakınlaşmalar için, sadece gözlerimin altındaki torbalar dikkati çekmesin diye, loş ışığı, karanlığı tercih ediyordum.

Bu, psikolojik bir rahatsızlık mıdır? Ben sanmıyorum. Belki güzel olmanın, fit olmanın, yaşlanma karşıtlığının çok fazla pompalanması nedeniyle, bu etkilere maruz kalıyor da olabiliriz.

Damak ameliyatı 9 saat demişsiniz. Belli ki zor bir operasyon. Yaptıracak olursanız köklü, eski, çok bilinen bir özel hastanede yaptırın.

Bir de aklıma şu geldi; acaba diş hekimi değil de iyi bir estetik cerrah bu soruna çözüm bulabilir mi? (Bu arada bazı KUlak Boğaz hekimlerinin de bazı estetik operasyonları çok iyi yaptıklarını bildiğimi yazayım) Yani acaba şöyle bir şey olabilir mi; burun altıyla üst dudak arası mesafeyi uzatmak, üst dudağa, damağı biraz örtecek şekilde müdahele etmek.. gibi.

Kendi görüntüsünden rahatsız oluyorsa ve bu durum özgüvenini kırıyorsa bırakın olsun ameliyatı bence. Kendini daha iyi hissedecekse yaptırsın.

X