Erkek sevdigi kadına mı para harcar?

Yarısını okudum kaç sadece bu adamdan değil cimri olan hangi adam olursa kaç eşim cimri olsa hiç çekemem adamın cimrisi çekilmez.

onlara gitmek istemediğim zaman bak sende mesafe koymaya çalışıyorsun diğer kadınlar gibisin benim anneme mesafe koyan kadınla işim olmaz ben annemle böyleyim heran hayatımda olacak tatile bile gitsem bunu bil vs gibi
Ay bu ne çok mu çaresizsiniz, yokluktasınız? Adam şimdiden gerçek yüzünü göstermiş. Mesele yemek ısmarlamaması mı? 🫠

Sorum şu arkadaşlarım..Hayatmda ki insan sanırım artık eski hayatimda ki insan olacak iki yıldır hayatımda olduğu sürece bana en ufak bir masraf yapmaktan kaçındı..oncelikle şunu söyleyeyim bu insan çok iyi bir isi plan ve standartların üstünde para kazanan bir insan..iki yıldır hayatımda söyle örnek vereyim bir kere mesele doğum günüm hariç hediye almamıştır maddi olarak yüksek bir şeyden bahsetmiyorum mesela ufak bir şey beni mutlu etmek için sunuda sevgilim aldı bana diye göstereceğim tek bir şey yok ...bu insan mesela yemeği ödedi mi hadi sende bana kahve ısmarla der yani ben yemek aldım ama kahveyi de sen al ..mesela o gun yemek yedik kahve içtik bana hadi kalk hesabı ode dedi bu iki senedir böyle...He sevmiyor diyeceksiniz lafta çok seviyor insanların yanında sevgisini belli ediyor düşkün mu evet ben olmadan bir yere gitmez ve beni yanında ister iki senedir ailesiyle içli dıslıyım evlerine girer çıkarım butun komşularına kadar bilirler beni.. oynuyor seninle deseniz sanmıyorum ailesinin içine sokmasi onlara benimle evleneceğini soylemesi bana beni oyaladigını düşündürtmedi hiç..ama evlenme teklifi de sadece lafta kalır icraat olmaz ben çalışmıyorum iş konusunda dikiş tutturamadım çalışan insan istiyor belki o yüzden erteliyorum diyebilirim hadi evliliği..geçelim ikinci kısma hayatında daha önce birisi olmus evlenmiş ayrılmış çocuklu bu kadına yapmadığı şey kalmamış onu en lüks yerlere götürmeler kredi kartı vermeler çocuğuna ailesine kadar maddi yardım benim tek kendime yediremedigjm bu işte😔 açık açık ona yaptın da bana neden bir kahvenin lafını yapıyorsun dediğim de artık akıllandım sabahın 7sinde ise gidiyorum dedi ben kalkıp yani kimseye para yediremem .. benden önceki çıktığı kadın daha bakımlı işi gücü yerinde güzel bir kadındı kendisi bekar ... kadin bir kere evlenmiş çocuğu var bu kadın onu defalarca aldatmasın rağmen yakaladığı halde yine de herseyi kabul edip o kadına evleme teklifi eden adam benim gibi düzgün gerçekten seven çaba gösteren onun için çoğu şeye sabreden susan çok beklentisi olmayan bir insana evlilik teklif etmek için neyi düşünüyor bana gelince benden beklediği kriterleri o kadindan neden beklemedi ...tek eksiğim çalışmamak mi.. ona gelince maddi açıdan herseyi yapan adam bana neden yapmadı..sorum şu diğer kadını sevdiği kadar beni sevmedi mi o yüzden mi bana bir lira harcamaya eli gitmedi ..beni layık görmedi yada yapmaya değmez mi buna dedi ....daha bakımlı daha güzel işi yerinde biriydi ondan mı yada o sürekli aldattığı için kaybetmekten mi korktu onu..beraber yaşadıkları icin cinsel ihtiyacını daha fazla mi karşıladı yada tek bir cevap onu gerçekten sevdi bana olan sevgisi yalan mı..onu çocuğuyla beraber kabul eden maddi manevi elinden geleni yapan adam bana gelince neden bu kadar verici olamadı? Ben bir kahve ismarlasa utancımdan yerin dibine girip karşılığın da hemen bende bir şey ısmarlayan bir insanım ama diğer kadın bir ev parasını yiyecek kadar bu insanı kullanıldığı halde neden o benden onun gözünde daha değerli kıymetli oldu... daha mi neşeliydi daha mi güzeldi daha neyi fazlaydı benden benim eksiğim sizde nedir arkadaşlarım..şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.. Ne yapmalıyım sizin fikirlerine göre hareket edeceğim.. ve sunu da ekleyeyim bu insanben bunları söyleyince senide evine bırakıp almadım mi yemek yedirmedim mi sen bir yere gitmek istediğinde götürmedim mi gibi tepkiler veriyor ..ama bana bir kere kahvaltı dahi ismarlamis insan değildir kendisi onunla beraberken yediğimiz fassfoot tarzı yemeklerden bahsediyor .. ben çalışmadığım borcum olduğu halde ona küçük hediyeler alırken 😔dahası da var ama çok uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkür ederim..Ve ban yapmadığı şeyi benden sonra başka birine yaparsa benim bu kadar emeğime cabama rağmen ki sırf o mutlu olsun diye sürekli ailesiyle vakit geçiren hakaretlerine küfürlerine tüm yanlışlarına susmamak ragmen çunki zor ve çekilecek bir karakter değil bu benim çok zoruma gider işte yanlış insanlara o kadar değer verip bana neden hakettigim muameleyi gostermedi😔
Baslıga cevap evet

sırf o mutlu olsun diye sürekli ailesiyle vakit geçiren hakaretlerine küfürlerine tüm yanlışlarına susmamak ragmen çunki zor ve çekilecek bir karakter değil

Sizin kendinize hiç saygınız yok.
Bir erkek lütfedip de sizinle evlensin diye böyle beklemek, her şeye susmak, hakaretleri yutmak normal de tek dert kahve, kahvaltı ısmarlamaması mi? Önemsiz bir detay gibi en sonda yazmışsınız.
Önünüze dünyaları serse bile size hakaret eden adamın sizi sevdiğine nasıl ikna olacaksınız?

Bu adam evlenme teklifi etse hiç bu konuda yazdığınız şeyleri düşünmez koşa koşa evlenirsiniz.
Ama çok değil bir seneye gelir burada tekrar konu açarsınız. "Eve para vermiyor, bir senedir kıyafet almadım. Sürekli annesine gitmemi istiyor, gitmeyince küfrediyor, üstüme yürüyor. Ailesi de evlenmeden önce çok iyiydi sonra değiştiler, sürekli hizmet bekliyorlar. "
Aha açacağınız konu bu olacak. Ben yüzde yüz eminim evleneceksiniz.

Bu adam evlenme teklifi etse hiç bu konuda yazdığınız şeyleri düşünmez koşa koşa evlenirsiniz.
Ama çok değil bir seneye gelir burada tekrar konu açarsınız. "Eve para vermiyor, bir senedir kıyafet almadım. Sürekli annesine gitmemi istiyor, gitmeyince küfrediyor, üstüme yürüyor. Ailesi de evlenmeden önce çok iyiydi sonra değiştiler, sürekli hizmet bekliyorlar. "
Aha açacağınız konu bu olacak. Ben yüzde yüz eminim evleneceksiniz.
Aslında adamın ailesi şimdi bile iyi değil. Sadece evlenebilmek için çok şeyi görmüyor çok şeyi yutuyor konu sahibi. Evlenince onun da gözüne batmaya başlayacak. Şimdi öpüp baş üstüne koyduğu aile nikahı basınca bu kadar sevimli gelmeyecek ona da. Numarası kalmayacak yani. 🥴

Adam tavırlarınıza göre davranıyor size." Hade sen kahve ısmarla" dediği anda bu ilişki bitmeliydi. Bütün bu cimrilikleri yetmiyormuş gibi birde küfür ve hakaretler ediyor.
Kedisi defalarca aldatan birini affeden değerler ve prensipleri olmayan birinden zaten başka bir şey beklenemezdi. Birde şunu ekliyeyim "diğer kadın onu kullanıyordu" diyorsunuz. Bu düşünceniz yanlış, olması gerektiği gibi davranmış.

Adam tavırlarınıza göre davranıyor size." Hade sen kahve ısmarla" dediği anda bu ilişki bitmeliydi. Bütün bu cimrilikleri yetmiyormuş gibi birde küfür ve hakaretler ediyor.
Kedisi defalarca aldatan birini affeden değerler ve prensipleri olmayan birinden zaten başka bir şey beklenemezdi. Birde şunu ekliyeyim "diğer kadın onu kullanıyordu" diyorsunuz. Bu düşünceniz yanlış, olması gerektiği gibi davranmış.
Ederini vermiş diğer kadın 🎆

Aslında adamın ailesi şimdi bile iyi değil. Sadece evlenebilmek için çok şeyi görmüyor çok şeyi yutuyor konu sahibi. Evlenince onun da gözüne batmaya başlayacak. Şimdi öpüp baş üstüne koyduğu aile nikahı basınca bu kadar sevimli gelmeyecek ona da. Numarası kalmayacak yani. 🥴
Adam şimdiden başlamış anneme git, gitmezsen mesafe koyan diğer kızlardan farkın yok demeye. Konu sahibi de daha seviniyor ailesi beni seviyor diye. Buna mı seviniyorsun?
Adam çocuklu, kendisini aldatmış kadından sonra seni götürünce aile hah bunun oluru var demiştir en fazla.
Adam seni sen olduğun için sevmiyor ki. Neye seviniyorsun acaba? Ailesi on kere sevmesin, adam sevsin yeter.
Ömer diye bir dizi var, orada Şükran diye bir karakter var. Kadının kocası başkasına aşıkmış, tutmuş babası daha uygun diye bununla evlendirmiş. Konu sahibi merak ediyorsan aç izle, geleceğin bu.

f o mutlu olsun diye sürekli ailesiyle vakit geçiren hakaretlerine küfürlerine tüm yanlışlarına susmamak ragmen çunki z
Sizce saygi duyup deger verilecek birinin ozellikleri mi bunlar?

Hakaret, kufur duyup susan
kadinlara ayy ne super kadin her şeyime susup, her istedigimi yapiyor en cok ona asik olayim dediklerini mi saniyorsunuz erkeklerin.
Siz bir adamla artik neyi varsa onu elde edebilmek için her şeye susan saygi duyulmasi ve caba harcanmasina gerek olmayan birisiniz. Neyim eksik diyip durmuşsunuz, duruşunuz yok, kendinize saygi yook.

Adam şimdiden başlamış anneme git, gitmezsen mesafe koyan diğer kızlardan farkın yok demeye. Konu sahibi de daha seviniyor ailesi beni seviyor diye. Buna mı seviniyorsun?
Adam çocuklu, kendisini aldatmış kadından sonra seni götürünce aile hah bunun oluru var demiştir en fazla.
Adam seni sen olduğun için sevmiyor ki. Neye seviniyorsun acaba? Ailesi on kere sevmesin, adam sevsin yeter.
Ömer diye bir dizi var, orada Şükran diye bir karakter var. Kadının kocası başkasına aşıkmış, tutmuş babası daha uygun diye bununla evlendirmiş. Konu sahibi merak ediyorsan aç izle, geleceğin bu.
Gık demeden ne istersen yapıyor, nereye çekersen gidiyor. Böyle güzeli kim sevmez? Sevmek de çeşit çeşit, halını bile seversin ama üstüne basarsın. Bardağını seversin ama bir gün bakarsın bulaşık makinesi çizik çizik yapmış, alır bahçeye hıyar tohumlarını koyarsın içine. Her sevdiğimiz şeye değer mi veriyoruz sanki?

İnsanın sevdiğine harcadığı para zoruna gitmez.
Bir yemek ısmarladı diye karşılık bekliyorsa gönderin gitsin.Ama siz de elinizi cebinize atmıyorsanız,bugün de ben ödeyeyim falan demiyorsanız karşı tarafı haklı bulurum.

İnsan her şeyine susan, tamam diyen, kişiliksiz bir tavır sergileyen birine başta sevgisi olsa bile saygısını yitirir. Bu da davranışlarına yansır. Kimse her dediğimi yapıyor, her sözümü yutuyor diye daha çok sevmez sizi.
Kim bazı kadınlara bunun iyi olacağını aşılamıs bilmiyorum.
Eski sevgilinin bu kadar gündemimizde olması, her şeylerini bilmeniz de yanlış. Bu da kendinize saygısızlık mesela.

Son düzenleme:
Sevgilinizle çok fazla uyumlusunuz. Erkeklerle bu kadar uyumlu olunmaz. çok büyük yanlış.

Gık demeden ne istersen yapıyor, nereye çekersen gidiyor. Böyle güzeli kim sevmez? Sevmek de çeşit çeşit, halını bile seversin ama üstüne basarsın. Bardağını seversin ama bir gün bakarsın bulaşık makinesi çizik çizik yapmış, alır bahçeye hıyar tohumlarını koyarsın içine. Her sevdiğimiz şeye değer mi veriyoruz sanki?
Bu erkolara iyilik yaramaz Katip. Fazla iyi olursan değerin bilinmez, arada silkeleyeceksin. Hepsinin damarı bundan alıyor.

Yemin ediyorum dün o diziyi izledim ilk bölümlerdeyim ..ömer gamzeyi sevdiği halde ailesi istemiyor ve Süreyya ile söyleniyor kendi ilişki mi gördüm ..hayatımda ki insanın sevdiği evlenmek istediği başka kişiydi aslınd ama şuan birlikte olduğu kişi benim ve belkide aklı hala eskisin de😔

X