Erkek sevdigi kadına mı para harcar?

Adam sana değer vermiyor değil. Senin kendine biçtiğin değer üzerinden davranış sergiliyor.
Unutma insan yatırım yaptığı kişiyi sever. Eşya için de bu böyledir. Birşeye sahip olmak için çok fazla maddi ve manevi çaba harcadığımızda, elde ettiğimiz o şey çok kıymetli oluyor. Ama havadan gelen şey emek verilmediği için çok kıymetli olmuyor.
Erkekler fedakar kadınları değil, kendine değer veren talepkar kadınları sever maalesef.

Bu erkolara iyilik yaramaz Katip. Fazla iyi olursan değerin bilinmez, arada silkeleyeceksin. Hepsinin damarı bundan alıyor.
Bu iyilik değil ki, kendini yok sayıp başkası için yaşamak. Bir insan bunu ancak çocuğu için yapabilir hatta onda bile yapmamalı bir sınırı olmalı kendini adamanın. Kimse kendinden vazgeçmiş bir insana değer vermez.

Tam olarak hak ettiğin muameleyi vermiş, neden anlamıyorsun ki? Adam sana saygı duymuyor ve kaybetmekten korkmuyor çünkü sen sana hakaret eden, küfür eden bir adamın peşinden koşuyor,iki sözüne kanıyor, o mutlu olsun diye ailesiyle evcilik oynuyorsun. Ağzının içine bakıyorsun seni bırakmasın diye. İki yıldır sana hediye almamis, seni düşünmemis, senin için harcadığı parayı 'para yediremem kadina' olarak dile getiren bir adamı terketmemissin.
Tum bu davranislar bu hareketi doguruyor. Bu adamın değil başka birinin sevgilisi olsaydın yine böyle davransaydin yine aynı muameleyi görürdün
Kesinlikle katılıyorum. Evlenmeden önce kayın ailelerin peşinde kuyruk olunuyor. Sonra vay efendim sürekli iç içeyiz, her şeye karışıyorlar vs vs.
Bir de gerçekten benden önceki sevgiline para harcamışsın bana neden harcamıyorsun diye sordunuz mu? Şu soruyu soran birine kimse saygı göstermez, değer vermez. Siz kendinizi diğer ilişkilerle kıyaslarsanız adam da sizi tartıya koyar diğerleriyle karşılaştırır. Önce siz kendinize değer verin. Diğer ilişkilerinde nasıl davranmış olursa olsun sizi maddi manevi özel hissettirmesi gerekir. Siz kendinizi böyle aşağıda görürseniz, karşınızdaki adam da öyle davranır. Siz çalışmadığınız için kötü/eksik hissediyorsanız adam da sizi eksik görür.

Bu iyilik değil ki, kendini yok sayıp başkası için yaşamak. Bir insan bunu ancak çocuğu için yapabilir hatta onda bile yapmamalı bir sınırı olmalı kendini adamanın. Kimse kendinden vazgeçmiş bir insana değer vermez.
İşte onu demek istedim aslında. İlk yanlışı diye bile susmamak lazım demek ki. Hani susup susup bekliyorlar ya o ilk hiçbir zaman son olmuyor.
Ben eskiden hep kendi kendime küser kenara çekilirdim. Artık çat diye söylüyorum, hiç esirgemiyorum lafımı. Fazla sessiz kalırsan ses etmiyor, o zaman sorun yok diyorlar.

Yemin ediyorum dün o diziyi izledim ilk bölümlerdeyim ..ömer gamzeyi sevdiği halde ailesi istemiyor ve Süreyya ile söyleniyor kendi ilişki mi gördüm ..hayatımda ki insanın sevdiği evlenmek istediği başka kişiydi aslınd ama şuan birlikte olduğu kişi benim ve belkide aklı hala eskisin de😔
Kızım yavrum diyecektim, benden büyüksün.
Adam sana küfrediyormuş bacım. Normal mi sence bu?
1.5 yıllık ilişkim var, deli gibi kavga ettik bir kere küfretmedi. Çıldırttım son raddeye getirdim, asla çizgisinden şaşmadı. Seninki gibi biri olsa haşat ederdi beni herhalde. Bilmem anlatabildim mi? Ailesine gelene kadar çooook sorun var çoook.

Kadını boşanmış çocuklu diye küçümsemişsiniz ama size fena fark atmış.
Boşanmış çocuklu olunca kadın ne oluyor çekinmeyin dul yaftası yapıştırdıgınızı çoğumuz anlamısızdır :) demek ki o işler öyle değilmiş.
Kadın işini bilen, dişil enerjisi yüksek biriymiş. Demek ki aşık olmuş ona yani sizin hic evlenmemiş olmanızın size daha fazla getirisi olmadı olmaz da..

valla yorumunun %70i diğer kadına övgü içeriyor
sen bile bu kadar övdüysen demek ki adamın aklını sahiden başından almış

Adam sana değer vermiyor değil. Senin kendine biçtiğin değer üzerinden davranış sergiliyor.
Unutma insan yatırım yaptığı kişiyi sever. Eşya için de bu böyledir. Birşeye sahip olmak için çok fazla maddi ve manevi çaba harcadığımızda, elde ettiğimiz o şey çok kıymetli oluyor. Ama havadan gelen şey emek verilmediği için çok kıymetli olmuyor.
Erkekler fedakar kadınları değil, kendine değer veren talepkar kadınları sever maalesef.
Talepkar hiç olmadım olamam da aldığı ısmarladığı bir kahveden bile mahcup hissederim acaba paramı mı yiyor diye düşünür mü derim ..bana en ufak bir( yatırım dediniz o yüzden bende böyle yazıyorum ) yatırım yapmayı geçin dediğim gibi yemek yedirdiyse oda güzel mekanlar da hiç olmadı hamburger tarzı şeyler kahveyi benden bekledi..o yüzden talepkar nasıl olunur ben hiç bilmiyorum ama olsam da karşılık gelmeyeceğini çok iyi biliyorm

Çok mide bulandırıcı söylediği bir kaç cümle son cümlesi olurdu.
Tartışacak üzerinde düşünecek hiç birsey yok

Size eski sevgilisinden bahsetmesi zaten aşırı itici bir durum. Siz neden eski ilişkisiyle ilgili bu kadar detay biliyorsunuz.Burda en sık yazdığım cümle siz kendi değerinizi bilin fark edin. Zaten fark edince o şahsi yol vereceksiniz vermelisiniz de

Kadını boşanmış çocuklu diye küçümsemişsiniz ama size fena fark atmış.
Boşanmış çocuklu olunca kadın ne oluyor çekinmeyin dul yaftası yapıştırdıgınızı çoğumuz anlamısızdır :) demek ki o işler öyle değilmiş.
Kadın işini bilen, dişil enerjisi yüksek biriymiş. Demek ki aşık olmuş ona yani sizin hic evlenmemiş olmanızın size daha fazla getirisi olmadı olmaz da..
Küçümsemek değil evlenmiş boşanmış bende olabilirdim ama kadının karakterini bilmiyorsunuz defalarca aldatan hayatimda ki kişinin yatağından çıkıp başka adama resim atan kadın hic sevmediğini kullandığını kendi ağzıyla söyleyen bir insan..bu yüzden öyle söyledim ben böyle karaktersiz olmadığım halde sadık kaldığım halde ve gerçekten sevdiğim halde hiç bir beklentim olmadığı halde ben onun gördüğü değeri neden görmedim..farkındaysanız aldattığı halde evlenmek istemiş diye yazdım öyle bir insanla evlenmek için can atan insan ailesi istemediği halde annesini karşısına alan adam bana gelince neden bu kadar düşündü..isini bilmek disil enerjinin yüksek olması bunlar nasıl oluyor ne yapıyor da bu kadınlar böyle değer görüyorlar ben neden yapamadım benim neyim eksikti bu yapanlar bunu nasıl yapıyorlar da böyle karakter de oldukları halde değerli oluyorlar merak ettiğim bu sadece ..

Talepler hiç olmadım olamam da aldığı ısmarladığı bir kahveden bile mahcup hissederim acaba paramı mı yiyor diye düşünür mü derim ..bana en ufak bir( yatırım dediniz o yüzden bende böyle yazıyorum ) yatırım yapmayı geçin dediğim gibi yemek yedirdiyse oda güzel mekanlar da hiç olmadı hamburger tarzı şeyler kahveyi benden bekledi..o yüzden talepkar nasıl olunur ben hiç bilmiyorum ama olsam da karşılık gelmeyeceğini çok iyi biliyorm
Maalesef ben de senin gibiyim. Bu yapıyla alakalı birşey sanırım. Seni çok iyi anlıyorum senin gibi düşünen biri olarak. Ama bu durum gerçekleri değiştirmiyor. Yanlış yoldayız arkadaşım. İlişkide değer görmek istiyorsak acil değişmemiz lazım.
Ama senin ilişkinde bu saatten sonra değişmez. Baştan yapmak lazım

Maalesef ben de senin gibiyim. Bu yapıyla alakalı birşey sanırım. Seni çok iyi anlıyorum senin gibi düşünen biri olarak. Ama bu durum gerçekleri değiştirmiyor. Yanlış yoldayız arkadaşım. İlişkide değer görmek istiyorsak acil değişmemiz lazım.
Ama senin ilişkinde bu saatten sonra değişmez. Baştan yapmak lazım
Değişmemiş lazım evet ama nasıl 😔

Küçümsemek değil evlenmiş boşanmış bende olabilirdim ama kadının karakterini bilmiyorsunuz defalarca aldatan hayatimda ki kişinin yatağından çıkıp başka adama resim atan kadın hic sevmediğini kullandığını kendi ağzıyla söyleyen bir insan..bu yüzden öyle söyledim ben böyle karaktersiz olmadığım halde sadık kaldığım halde ve gerçekten sevdiğim halde hiç bir beklentim olmadığı halde ben onun gördüğü değeri neden görmedim..farkındaysanız aldattığı halde evlenmek istemiş diye yazdım öyle bir insanla evlenmek için can atan insan ailesi istemediği halde annesini karşısına alan adam bana gelince neden bu kadar düşündü..isini bilmek disil enerjinin yüksek olması bunlar nasıl oluyor ne yapıyor da bu kadınlar böyle değer görüyorlar ben neden yapamadım benim neyim eksikti bu yapanlar bunu nasıl yapıyorlar da böyle karakter de oldukları halde değerli oluyorlar merak ettiğim bu sadece ..
Hala neyim eksik diye soruyorsunuz, aynı şeyleri kaç defa anlatalım size? Yaptığınız fedakarlıklar, o her pisliğine katlanmalarınız, sabrınız, yaranmalarınız sevilme nedeni olamaz. Kimse sizi böyle sevmez. Hala bu yöntemlerden medet ummanız çok enteresan.

O kadınlar sizin tam tersiniz olduğu için seviliyor. Kendilerine kıymet veriyorlar, yaranmıyorlar, adamların ailesinin arkasından tini tini gezmiyorlar. Taş gibi yerine ağırlık veriyorlar. Nereye çektin oraya gitmiyorlar. Adamın bi lafına mum olmuyorlar, cart diye yırtıveriyorlar. Al beni al beni al al al al al diye can atmıyorlar. Senden çok var, bi sokağa çıksam yeter diyorlar.

Son düzenleme:
İnşallah doğru yol belli en zoru herseyin farkında olup bir şey yapamamak 😔

Nasıl yapacak bir şeyiniz yok anlamadım.. Adam sizi sevmiyor, ve evet o kadını gerçekten sevmiş. Boşanmış çocuklu vesaire diyerek kendinizi ondan üstün görmeye çalışmışsınız ama benim gördüğüm, o kadının sevgilinize hiç ama hiç ihtiyacı yokmuş, parası işi gücü yerinde, kendi ayaklarının üstünde duran güçlü ve güzel bir kadın profili canlandı gözümde. Aldatma vesaire konularını bilemem, doğruysa bile sevgilinizle onun arasında bir mesele o.

Siz öncelikle özgüvensiz görünüyorsunuz, niye sürekli bir kıyas? Siz hak etmeyen bir adama verebileceğinizden çok fazlasını vermişsiniz, üstelik muhtaç görünmüşsünüz (her şeyi sineye çekerek) adam sizi sevmiyor, size saygı da duymuyor, bugün ayrılsanız yalandan belki bir iki üzülür. O kadın gel dediği anda da döner gider, acı konuşuyorum ama fikrim bu.

Erkekler hiçbir çizgisi olmayan, her şeyi sineye çeken, "fedakar" kadınlara aşık olup da hak ettiği değeri vermiyor. Veren yok değil var, ama istisnadır ve adamın aşık olacağı varsa her türlü oluyor zaten. Bu adamın size o kadına yaptıklarını yapmaya başlaması imkansız. Beklentiniz adamın size o kadına davrandığının çeyreği kadar bile davranması ise, unutun. Ayrılıp önünüze bakmanız lazım. Adam değişmez, bir anda size saygı duymaya, sevmeye başlamaz, bazı şeyler en başta olursa olur yoksa asla sonradan olmaz. Kısacası, "ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin", durum bu.

sevmiyor. evlilik de dusunmuyor. kolay lokmasiniz onun icin etkilemeye caba sarfetmiyor ondan. ayril derim.

Ayrıca nereden biliyorsunuz öyle olduğunu, gözünüzle mi gördünüz, size mi attı kadın mesajları? Erkek arkadaşınızın laflarına bu kadar itibar etmeyin, sırf kadın onu istemedi veya ona değer vermedi diye bile hırsından delirip kuruyor olabilir. Aklı başında hiçbir insan kendini öylesine aldatan biriyle evleneyim diye delirip de ailesini karşısına almaya kalkmaz, alıyorsa hastadır zaten başka bir açıklaması yok.

X