Erkekler her yaşta anne kuzusu mu??

_butterfly

sonsuza kadar...
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
849
2
Merhaba arkadaşlar,bunları takmazdım pek ama zaman ilerledikçe takılıyo aklıma..Hep diyoruz ya,erkekler anneleriyle eşleri arasındaki dengeyi kurmayı bilecek diye.Tabi ki o annesi,onu hiç bir şeye değişmemeli.Çünkü bugün annesini bir kadına değişen,yarın o kadını da bırakır gider.Benim derdim bu değil zaten,nasıl anlatsam bilemedim.Yani annenin 23-24yaşına gelmiş evladına çocuk muamelesi yapması beni tedirgin ediyo ve bunu da onun bana yansıtması.Başka şehirde okuyor ve annesiyle hergün konuşuyor,ne yedin yavrum,ne içtin,nerdesin vs..geçen gün de şöyle bi olay oldu;konu açıldı konuşuyoduk ve dedi ki;''banyodan sonra dışarı çıkmam ki,annem çıkartmaz''..işte ben bu noktada takıldım.Benim annem de çıkartmaz,yani hava serin fln ama bunun etkisinde kalmış gibi bana bunu söylemesi çok garip geldi açıkçası.Bunu düşünebilcek yaşlarda değil miyiz artık da annelerimiz bize dışarı çıkma banyodan sonra deyince bunda takılı kalcaz.Terli terli su içme,tanımadığın insanlarla konuşma gibi bir şey bu da bence...Bu yaşları geçtik sanki artık.Allah korusun dünyanın 1001 türlü hali var tabi.Ben mi çok abartıyorum,erkeklerin hepsi böyle mi;yoksa sadece benim tanıdğım erkek mi böyle?ve bunun için ne yapmalıyım?ilerde bu denge kurulamaması açısından da tereddütlerim doğuyor açıkçası...:uhm: (umarım anlatabilmişimdir:Saruboceq:yerimseniben)

wallahi canım erkeklerin hepsi öyle değil bence.
hele benimki,annesini çok özlemesine rağmen aramayı unutuyor we 2-3 güne bir konuşuyor.
fakat çewremde birbirlerine çok düşkün anne oğullar war,yok annem yemeği şöyle yapar,annem olsa şunu der gibi durmadan annesinden örnekler weriyorlar.
tatlım özellikle erkeklerin şu dengeyi kurma işini cidden iyi yapmaları gerek.annesi üstüne fazla düşse de o annesine dur diyebilmeli.
bu durum özellikle ewlilikte de büyük sorunlar yaratabilir.
bence direkt annen sana böyle dawranmasın gibilerinden konuşma.önce ince ince mesajlar gönder,konuları başkaları üzerinden konuş.eğer değişmezse durum nazik bir dille konuşmaya çalış.yoksa erkekler hemen saldırı olarak anlayabilirler....

erkek arkadaşın tek çocuk mu acaba? genelde böyle olunca çok ilgi gösterir anne baba çocuklarına ve resmen onlara çocuk muamelesi yaparlar. bunun doğal bir sonucu olarak da senin anlattığın gibi birisi ortaya çıkar. işin zor canım. yasminin de dediği gibi bu durumdan duyduğun korkuyu direkt söyleme. zamanla değiştirebilirsin bunu. sohbetleriniz esnasında mesajlar ver ona. örneğin komşumuz çocuğu şöyleydi falan diye.
aileye bağlılık güzel birşey ama dozunu iyi ayarlaması gerek. sonuçta kendi ailesini kuracak bu erkek zamanı gelince ve annenin bu davranışları ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. şahsen ben böyle bir eşim ve böyle bir kayınvalidem olmasını hiç istemezdim.

valla bilmiyorum da bana da garip geldi biraz..
belki şirinlik yapmak için söylemiştir yani ne bileyim cümlenin kurulumu bana biraz oyle gibi geldi.
hani şirinlik yapar gibi..
değilse bu yaşta bi adamın şeker yemem ki dişlerim çürür annem kızar demesi gibi birşey bu bence.
ayrıca her gün her gün telefonda konusşmak her olanı anlatmak..
anne kuzusundan da ötelik bir durum bu ya.

Ben de istemiyorum böyle olmasını,dayanamam çünkü.Bağlı olması evet güzel bir şey,ama bunu bana yansıtması hoş değil.Annesi desin istediği kadar ama bunun etkisinde kaldığını hissettirmesi hoş değil.O zaman gerçekten etkisinde kaldığını düşünüyorum.Sonuçta benim annem de bana bazen çocukmuşum gibi davranır,babam da.Ama bunu ben kendim yanlış gördüğüm için yapmadığımı düşünürüm.Tek çocuk değil bu arada,nasıl mesajlar verebilirim ki bu durumda?

erkekler daha küçüklüklerinden ana kuzusu oluyolar buna bilhassa şahidim hem oğlumdan hemde yakınlarımdan oğlum 6 yaşında ama bana doğduğundan beri çok düşkün bu böle gelmiş böle gidiyor bazen korkuyorum ilerdede mi böle olcak acaba evliliğine yansırmı herşeyin yeri ayrı OLMALI ANANIN EŞıN SEVGıNıN BU BENCE BıRAZDA ANNEDE OLAN HATA BEN BıRAZ BıRAZ KENDıMı ÇEKMEYE BAŞLADIM ÇÜNKÜAYNI SIKINTIYI BENDE YAŞIYORUM EŞıM VE ANNESıNDEN YADA ABLAMIN EŞıNDEN ADAM 33 YAŞINDA HALA ANASININ KUZUSU yasakkelimeYA BIRAKSINLAR ARTIK ŞU YAVRUCUM :eek:lmaz:ANNECıM SÖLERıNı ADAM EVLENMıŞ BARKLANMIŞ YUVA KURMUŞ .BIRAKIN YA ERKEK ANNELERı OĞULLARINIZ ARTIK BıZE EMANETTTTzemuszemus

valla bilmiyorum da bana da garip geldi biraz..
belki şirinlik yapmak için söylemiştir yani ne bileyim cümlenin kurulumu bana biraz oyle gibi geldi.
hani şirinlik yapar gibi..
değilse bu yaşta bi adamın şeker yemem ki dişlerim çürür annem kızar demesi gibi birşey bu bence.
ayrıca her gün her gün telefonda konusşmak her olanı anlatmak..
anne kuzusundan da ötelik bir durum bu ya.

Arada şirinlik yapar böyle,ama bu sefer öyle gelmedi bana nedense.Hergün annesi arar ama her olanı anlatmaz yani,hatta bazen artık sinirlendiği oluyo,annesi her şeyi sorduğu için.Ama anne sonuçta,nasıl vazgeçsinki bunları sorup merak etmekten:)

Arada şirinlik yapar böyle,ama bu sefer öyle gelmedi bana nedense.Hergün annesi arar ama her olanı anlatmaz yani,hatta bazen artık sinirlendiği oluyo,annesi her şeyi sorduğu için.Ama anne sonuçta,nasıl vazgeçsinki bunları sorup merak etmekten:)

canım bence korkularına yenik düşmüşsün bu konuda biraz.
yani ben cümleyi okur okumaz şirinlik yapıyor gibi düşündüm..
hani biraz çocuklaşıp anne sözü dinleyen model çizmiş azıcık.
bence çok büyütme derim :)

yani canım kafadan olay at,yok bi tanıdığımız böyle böyle yapıp oğlunu nişanlısından ayrıldı sonra çocuğun psikolojisi bozuldu.çok üzüldüm,bence bi anne böyle yapmamalı ama oğlunda da suç war,dengeyi kuramadı bak şimdi nişanlısından ayrıldı çocuk resmen hayalet gibi dolaşıo ortalıkta falan de.ben bu konuda şöyle düşünüyorum canım.böyle şeyler çok yanlış sen ne düşünüyorsun hayatım falan de.yani ana mantık bi olay atıp onun üstünden konuşmak.böylece onun duygularını öğrenmiş olursun hem de o senin düşüncelerini öğrenir.bu işe yaramadığı takdirde karşına alıp nazikçe konuştuğunda da senin daha önceki düşüncelerini bildiği için saldırı olarak anlama olasılığı azalır şekerim.

canım bence korkularına yenik düşmüşsün bu konuda biraz.
yani ben cümleyi okur okumaz şirinlik yapıyor gibi düşündüm..
hani biraz çocuklaşıp anne sözü dinleyen model çizmiş azıcık.
bence çok büyütme derim :)

Canım umarım öyledir,yani annesinin bu durumunu bildiğim için etkilendiğini düşünebiliyorum bazen.Çünkü bu durumu yaşıyorum çoğunlukla.Bana bunu yansıtması belki de böyle düşünmeme neden oluyor.Sonuçta kendini rahatsız hissetmeli bu konuda ve bunu bana yansıtmamalı değil mi?

ben doğurcam büyütücem başında nöbetler tutucam.. sonrada elin kızı gelip anne kuzusun sen konuşmalarına dikkat et bilmem ne diyecek ve benim çocuğumda tamam aşkım daha annemi anmam bağlılığımı belirtmem diyecek..
sallandırırım onu..:nazar:

Canım umarım öyledir,yani annesinin bu durumunu bildiğim için etkilendiğini düşünebiliyorum bazen.Çünkü bu durumu yaşıyorum çoğunlukla.Bana bunu yansıtması belki de böyle düşünmeme neden oluyor.Sonuçta kendini rahatsız hissetmeli bu konuda ve bunu bana yansıtmamalı değil mi?

Bence tam tersi canım.. her şekilde hayatının her yönünü senle paylaşabilmeli.. sen de rahatsız olduklarını olması gerekenleri farklı görüşleri onunla konuşabilmelisin. ilişki budur yani birbirini tanımak budur. eğer o senden anneci yanını saklarsa sen rahatsızlığını dile getirmezsen sadece üstünü örtersiniz olduğunuzdan farklı kişiler gibi olursunuz.
bence sen bu konuyu canım sen bu dediğinde ciddi miydin diyerek bi aç.. sonrasında laf lafı açar.. için rahatlar..

yani canım kafadan olay at,yok bi tanıdığımız böyle böyle yapıp oğlunu nişanlısından ayrıldı sonra çocuğun psikolojisi bozuldu.çok üzüldüm,bence bi anne böyle yapmamalı ama oğlunda da suç war,dengeyi kuramadı bak şimdi nişanlısından ayrıldı çocuk resmen hayalet gibi dolaşıo ortalıkta falan de.ben bu konuda şöyle düşünüyorum canım.böyle şeyler çok yanlış sen ne düşünüyorsun hayatım falan de.yani ana mantık bi olay atıp onun üstünden konuşmak.böylece onun duygularını öğrenmiş olursun hem de o senin düşüncelerini öğrenir.bu işe yaramadığı takdirde karşına alıp nazikçe konuştuğunda da senin daha önceki düşüncelerini bildiği için saldırı olarak anlama olasılığı azalır şekerim.

Anladım canm demeye çalıştığını,biraz zaman geçsin konuşurum bi şekilde.Umarım doğru atabilirim:)bunu bana neden anlattın şimdi demesin de:)

ben doğurcam büyütücem başında nöbetler tutucam.. sonrada elin kızı gelip anne kuzusun sen konuşmalarına dikkat et bilmem ne diyecek ve benim çocuğumda tamam aşkım daha annemi anmam bağlılığımı belirtmem diyecek..
sallandırırım onu..:nazar:

Umarım anlatabilmişimdir diye bu yüzden demiştim.Ben de ilerde anne olucam Allah nasip ederse ve benim de belki bi erkek çocuğum olacak.Bunları ben de istemem tabi ki,annesini bırakıp bi kızın peşinden bu şekilde gitmesini.Ben bağlılığını belirtmesin annesini anmasın demiyorum ki,bunları nerden çıkardınız?ayrıca ben ona anne kuzususun,konuşmalarına dikkat et de demedim.Anlamadan lütfen böyle yorumlar yapmayalım...

Umarım anlatabilmişimdir diye bu yüzden demiştim.Ben de ilerde anne olucam Allah nasip ederse ve benim de belki bi erkek çocuğum olacak.Bunları ben de istemem tabi ki,annesini bırakıp bi kızın peşinden bu şekilde gitmesini.Ben bağlılığını belirtmesin annesini anmasın demiyorum ki,bunları nerden çıkardınız?ayrıca ben ona anne kuzususun,konuşmalarına dikkat et de demedim.Anlamadan lütfen böyle yorumlar yapmayalım...

benim anlamam sizin cümlelerinizle ilgili..
tüm cümlelerinizi okuyorum okudum..anladım.öyle yaptım yorumumu.
açtığınız başlık bile yeterince aydınlatıcı.
herneyse..sizin erkek arkadaşınız..
bu da benim düşüncem..

benim anlamam sizin cümlelerinizle ilgili..
tüm cümlelerinizi okuyorum okudum..anladım.öyle yaptım yorumumu.
açtığınız başlık bile yeterince aydınlatıcı.
herneyse..sizin erkek arkadaşınız..
bu da benim düşüncem..

O zaman şöyle söyleyim yanlış anlamışsınız,umarım bir daha böyle yorum gelmez.Ama gene de yorum yaptığınız için teşekkürleryerimseniben

ayyy benim sevgilime de annesi elleriyle yemek yedirir.kaydirigubbakcemile3 erkek annelerinin çoğunda bunu gördüm ben.. eski nişanlımın annesi evden çıkar çıkmaz arardı nerdesiniz oğlum ne yediniz nereye gittiniz vs.. boğardı resmen.. bi keresinde nişanlımla yılbaşında dışarı çıkacaktık gitmeyelim diye neler neler yaptı.. eğer gece dışarı çıkarsak ben çok süslenip püslenmişim biri bana laf atarmış oğlu da kavga eder başı belaya girermiş. yani kadın resmen felaket tellalıydı. kendi kafasından yazar çizer senaryolar üretirdi.. bi keresinde de nişanlım şehir dısında okurken yanına gitmek istedim nısanlım orda 2 arkadasıyla evde kalıyodu kadın beni göndermedi.. nedeni ise su. nişanlım evde yokken ev arkadasları bana sarkıntılık edermiş nişanlımda buna dayanamayip katil olurmus.. yani her adımımıza karısırdı.. sinir hastası olmustum artık.. nişanlımın kıyafetlerinden yiyip içmesine kadar karısırdı tamam karıssın da bana böyle yansıtılması beni sinir hastası yapiodu az kalsın... en sonunda nişanlımdan ayrıldım sebep bunlar değildi nişanlım bana el kaldırdı vs bitti ayrıldık kadın bana döndü oğlumdan ayrılma barış dedi.. bana el kaldirdi dedim yok benim oğlum yapmaz öyle bişi yalan sölüosun dedi... yani evlat sevgisi bu mudur şimdi.. ben ana kuzusu değil miyim bana yazık değil mi.. yok yok ben çekemem walla ii ki de ayrılmışız.. nişanlımla dısarı çıkar eve geri dönerdik kadın beni sorguya çekerdi ne yedi ne içti öksürdü mü hapşurdu mu çok yorulmasaydı çok bilmemneyapmasaydı... off kendimi çocuk bakıcısı gibi hissederdim.. o dönemlere geri döndüm bi an.. şimdiki sevgilimin de annesi düşkündür ama bu kadar da değil sevgilim izin vermez ben kocaman adam oldum anne yapma lütfen der.. karısmaz bizim ilişkimize.. annesidir tamam basımın tacı ama büyüdüğümüzü kabul etsinler

tabıkıde annesını arayacak edecek,hatta benımkısıyle annesının dıyaloguna gülmekten ölüyorum.oğlum bı sütünü iç demediği kalıyor kadının ama anne yüreği ister istemez söyler ayrıca ne varmış telefonda konuşmakta annesıdır tabıkıde konuşcak bugun annelerımızden,ailelerimizden daha değerli kım var hayatımızda tabıkıde arayacağız bunun anne kuzusu olmasıyla bağlantısını ben kuramadım.tabıkıde herşeyi hayatında anlatıcak bellı çerçevede ne yanı annesı ,ailesiyle kopuk mu olsun kımse kımseının ne yaptıgını bılmesın mı? sizin ailenizle olan ilişkisi böyledir belkıde ama onunkısı daha sıcak bırbırıne baglı demekki.bence gayet normal erkek arkadaşın.banyo muhabetınıde esprısıne yapmıştır.

bu arada benim annem de böyle. dedim ya erkek anneleri çok düşkün oluyolar oğullarına hele de oğullarının hayatına başka bi kadın girince. abim evlendi aman allahım annem daha da düşkün oldu bitanecik pehlivanına =))) ben bile bunalıyorum bazen eşi gene sabırlı =)) tabi evlat her zaman kıymetlidir belki anne olmadiğimiz için yadırgıyoruz kim bilir. belki ilerde ben de oğluşuma böyle düşkün olucam böyle kazık kadar sakallı bıyıklı göbekli herif olsa bile aman oğlum üşütme hasta olma diye üstüne titricem kim bilir.. ama gercekten nedense oğullar daha bi kıymetli oluyo =)) gerci oğlunu seven kadın gelinini de sever düşüncesindeyim ben... oğlunu çok seviosa ki bu beni mutlu eder oğlu da beni sevdiği için beni de sever..

X