Erkekler Nelere Dikkat ederler ?

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
9
45
Erkekler rimelinizin aktığını fark etmez, ama gözünüzün kanlandığını fark eder… Peki erkekler başka nelere dikkat eder? Güzelleşmek için saatlerce hazırlanıp, endişe etmekten vazgeçin ve önerilerimizi okuyun.


Çenenizin ortasında çıkan kocaman bir sivilce, saç boyanızın yenileme zamanının gelmiş olması veya manikürünüzün sürekli gözünüze takılacak kadar bozulması çoğu zaman erkek arkadaşınızın dikkatini çekmez. Erkekler, farkettiklerini zannettiğiniz şeylerin aslında üzerinde bile durmuyorlar. Bu, iki cins arasındaki gelişim farklarına bağlanabilir. Erkekler, rujunuzun bozulmuş olmasından çok, sıcak bir gülümsemeniz olmasını daha çok önemserler. Önerilerimiz sayesinde yersiz endişeleri unutmaya hazır mısınız?

FARKETMEZ… Saçınızın hafif dağınık olduğunu.

FARKEDER… Saçınızın sağlıksızlığını.

Önerimiz: Erkekler saç şeklinizin düzgün olup olmadığını pek umursamazlar. Hatta yatakta umarsızlığı ve rahatlığı temsil ettiği için dağınık olmasını tercih bile edebilirler. Ancak saçınızın kuruluğunu, uçlarının zarar görmüş olduğunu, kısacası sağlıklı olmadığını anında farkedebilirler. Tüm erkekler, bilinçaltında sağlıklı fiziksel özellikler taşıyan bir kadınla birlikte olmak isterler. Bu nedenle, cumartesi sabahı aynanın karşısında saçınızı düzleştirmekle uğraşmak yerine, sevgilinizle daha fazla zaman geçirmeye gayret edin. Saç telleriniz zarar görmüşse güçlü bir bakım spreyi kullanabilirsiniz.

FARKETMEZ… Cildinizin parladığını.

FARKEDER… Cildinizin kızarıklığını.

Önerimiz: Cildinizin doğal yağının yüzeye çıkmış olması sizi üzmemeli. Asıl endişelenmeniz gereken şey cildinizin tahriş olmasıdır. Yüzünüzün kızarıp şişmesi, stresin fiziksel olarak dışa vurumu olabilir. Sevgilinizin bu durumdan hoşlanmayacağı kesindir. Eğer kızarıklık ilerlerse mutlaka dermatologunuza danışın. Aynca, daha narin veya mineral formüllü makyaj ve cilt bakım malzemeleri kullanarak cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.

FARKETMEZ… Dağılan göz makyajınızı.

FARKEDER… Kanlanmış gözlerinizi.

Önerimiz: Kadınlar dağılan göz kaleminin veya maskaranın kendilerini çirkin gösterdiğine inanırlar. Ancak, erkekler bunun kötü olduğunu düşünmezler. Göz makyajınız dağıldığında, en kötü ihtimalle erkek arkadaşınıza daha doğal görünürsünüz. Kırmızı, kanlanmış gözler ise sizin sağlıksız ve yorgun olduğunuzun habercisidir ki bu erkeklerin hoşlanmadığı görüntülerden biridir. Daha fazla uyumaya çalışarak gözlerinize kaybettikleri canlılığı tekrar kazandırmaya çalışın. Göz damlası kullanıp, kirpiklerinize mavi maskara uygulayarak gözünüzdeki kırmızılığı azaltmayı da deneyebilirsiniz.

FARKETMEZ… Ruj sürmeyi unuttuğunuzu.

FARKEDER… Ruju abarttığınızı.

Önerimiz: Fazla miktarda uygulanan ruj erkekleri sizden soğutmaya yeter. Bu rujun dağılma riski bulunduğu için, erkek arkadasınız öpüşmekten, dokunmaktan ve hatta yakınınızda bile bulunmaktan kaçınabilir. Ruju abartmamak için, renkli bir dudak balsamını veya daha az pigmente sahip simli bir parlatıcıyı tercih etmelisiniz. Ağır bir rujun rengini hafifletmek için ise bir parça kağıt mendili dudaklarınız üzerine hafifçe bastırmanız yeterli.

FARKETMEZ… Dip boyanızın zamanının geldiğini.

FARKEDER… Saç kesiminizi.

Önerimiz: Erkekler yalnızca dış görünüşünüzde yaptığınız büyük değişiklikleri farkeder (kaküller veya kısacık bir kesim gibi). Ayrıca sizdeki bu değişim, onun kafasında “Acaba benim de kendimde bir takım değişiklikler yapmam gerekiyor mu?” gibi soruların oluşmasına sebep olabilir. Halbuki yaptırmanız gereken dip boyası erkek arkadaşınıza hiçbir şey ifade etmez. Eğer boyanızı zamanından birkaç hafta sonra yaptırmak istiyorsanız içiniz rahat olsun. Hem bu sayede saçınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Ayrıca boyanızı korumaya yönelik şampuanları tercih ederek saç renginizi daha uzun süre rahatça kullanabilirsiniz.

FARKETMEZ… Diş beyazlatma ürünlerini kullanmadığınızı.

FARKEDER… Gülümsemeyişinizi.

Önerimiz: Erkekler sizden, kendileriyle ilgiendiğinize dair sinyaller almak isterler. Onlara arkadaşça gülümsemeniz bile yeterlidir. Ancak dişlerinizin eşit derecede beyaz olmaması karşınızdaki erkeğin ilgi alanına girmez. Tabii ki dişlerinizi en güzel haliyle sergilemek istersiniz ancak her zaman göz kamaştırıcı beyazlığa sahip olmaları şart değil. Beyazlatıcı formüllü bir diş macunu kullanabilir ve her altı ayda bir dişçinizi beyazlatıcı bakım yaptırmak üzere ziyaret edebilirsiniz.

FARKETMEZ… Saçınızdaki kırıkları.

FARKEDER… Saçınızdaki kırıkları temizlemeye çalışmanızı.

Önerimiz: Erkek arkadaşınız, siz onun gözüne sokmadıkça, saçınızdaki kırıkların neye benzediğini bile bilmez. Sağlıklı, parlak ve yumuşak tutamlarınıza bayılır ve kırıklar gibi ufak detaylar onun ilgisini çekmez.
Kendinizi saçlarınızdaki kırıklarla oynamaktan alıkoymak için saç uçlarınıza besleyici bir serum uygulayarak tutamlarınızı güzelce tarayın ve at kuyruğu yapın.

FARKETMEZ… Ten renginizin solgunluğunu.

FARKEDER… Aşırı derecede bronz olmanızı.

Önerimiz: Doğal güzellik erkekleri cezbeder. Zaten bu teoriyi onlar da sürekli dile getiriyorlar. Kış aylarında ten renginiz biraz daha açılıyorsa, bu özelliğiniz erkek arkadaşınızı sizden soğutmaz. Ancak bronzlaştıncıyı fazla kaçırmanız bunun tam tersi bir etki yaratabilir. Erkekler kışın yaratılan bronz bir cildi sahte buldukları için sizin çekici olmadığınızı düşünebilirler.
Elbette hayalet gibi görünün demek istemiyoruz. Cildinize mutlaka renk veren bir ürün uygulamalısınız. Günlük nemlendiricinizi bir otobronzanla değiştirip şeftali veya pembe tonlarda bir allık uygulayarak cildinizde sağlıklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

FARKETMEZ… Oje renginizin değiştiğini.

FARKEDER… Tırnaklarınızın uzunluğunu.

Önerimiz: Erkekler ancak kendilerine yansıyan değişiklikleri fark edebilirler. Uzamış veya farklı bir biçimde törpülenmiş tırnaklarınız ile erkek arkadaşınızın tenine dokunduğunuzda aradaki farkı mutlaka hissedecektir. Ancak oje renginizi kırmızıdan mora çevirmenizin onun için pek bir önemi yoktur. Bu durum, onun ilişkiden sıkıldığı veya size ilgi göstermediği anlamını taşımaz. Tam tersine, diğer özelliklerinizle daha fazla ilgileniyor demektir. Örneğin, tırnaklarınızı sırtında dolaştırdığınızda içinin ürpermesi onu çok etkiler.
Tırnaklarınızın kenarından çıkan ölü derilerinizi dert etmeyin. Gece yatmadan önce bir yağ ile tırnak etlerinize hafifçe masaj yapın. Böylelikle, maniküre gereksinim duymadan ellerinizi yumuşak ve pürüzsüz tutabilirsiniz.

ONU ŞAŞIRTAN GÜZELLİK HATALARI

Erkekler bariz olan kusurları görmemek için kör olmanız gerektiğini düşünüyor.

• “Kız arkadaşım kaş rengini açtırdı ve kaşları turuncuya döndü. Ona baktığımda gülmemek için kendimi zor tutmuştum.” – Emre, 29

• “Çıkmaya başladığım bir kız saçını öyle bir at kuyruğu yapmıştı ki, o kuyruk bence gerçek bir ata daha çok yakışırdı.” – Umut, 23

• “Eski kız arkadaşım saçlarını hafif kızıla çalan bir sarıya boyamak istiyordu. Bunun için sarı ve kırmızı boyaları karıştırdı. Söylemeye gerek yok belki ama; saç rengi pembeye döndü.” – Osman, 31

• “Arkadaşım saçına kaynak yaptırdı. Bir gün, masada yemekteyken, eklenen parçalardan biri tabağının içine düştü. Herkes bu duruma gül, gül ölmüştü.” – Hakan, 29

 

SreCa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
895
2
31
bunlar onlar dikkat etsede etmesede bizim için önemli seyler zaten kuzum :)) onlar için deil yani kendimiz için yaptıgımız seylerr
 

ay_82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
3.792
33
ben kendime kendim için dikkat ediyorumda eşim sağolsun hiçbir ayrıntıyı kaçırmaz anında farkeder bu yüzden çok daha çok dikkatli olmalıyım ...