Premature Bebekler Erken doğum ve kanda enfeksiyon. Bebeğim küvözde ne olur yardım :(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım benim yavrumun haftası 29 kilosu 1460 dı ılk haftalar gayet iyi hareketliydi oksijen ihtiyacı azdı ancak zamanla oksıjen ihtiyacı arttı akciğer enfeksiyonu kaptı dediler dediler dediler birkaç kere mama aspire etmiş cigerlerine mama kaçmış falan filan hep bir bahane bahane bir gün iyi ertesi gün ölümcül oluyordu seni üzmek istemem ama talihsiz likler yakamızı bırakmadı özel üni hastanesinde kaldı işin içine para karıştı resmen para için yavrumu beklettiler sağlıklı bir şekilde taburcu oldunuz dıye avutulurken 6.5 ayın sonunda meğersem çocuğumun beyni oksıjensız kalmış büyük bır kısımda hasar olusmus şimdi epilepsi ve microsefali hasta si engelli yaniii durum bu bizde sen gönlünü ferah tut biz kotu şeyler yasadık ama diğer bebekler gayet saglıklı taburcu oldu 24 haftalık doğan bebek bile takdir i ilahi yani
Canımsın ya :'( Rabbim şifasını versin yinede 6.5 aylık bi zorluğun ardından şimdi düzelme sansı fln yokmu şimdi nekadar cocuğun. Bana bugun %30 iyileşti dedi akciğeri hıçkırıyodu ama gözleri şişmişti yarın tekrar tahlil olacak

Amin canım Rabbim bütün hastalara şifa versin şuan kızım 2 yasında hala oturamıyor yuruyup konuşamıyor ama Rabbim büyüktür daha iyi olacak ins.. Senin yavrunda daha iyi olur inş gözlerinin sismesinden korkma aldığı oksijenden olabilir kii o oksijen ihtiyacindan da tez vakitte kurtulur

Amin canım Rabbim bütün hastalara şifa versin şuan kızım 2 yasında hala oturamıyor yuruyup konuşamıyor ama Rabbim büyüktür daha iyi olacak ins.. Senin yavrunda daha iyi olur inş gözlerinin sismesinden korkma aldığı oksijenden olabilir kii o oksijen ihtiyacindan da tez vakitte kurtulur
İnş yaa bugun gidicem kan tahlilleri sonuçları cıkacak. Elim yüreğimde Rabbimiz acısın tüm annelere. Ben bu gözü akşam taktım kafama retina (rop) hastalığı diye bişi okudum ama düşük agırlıklı doğumlarda 32 haftadan önce doğanlarda daha sık görülür gibisinden yazıyodu. Belirti fln yazmıyodu sislik fln gibisinden şimdide aklıma o takıldı dünden beride cıkmıyo yavrum simdi daha benimle olması gerekiyodu koruyamadığımı düşünüyorum. Rabbimiz korktuklarımıza uğratmasın.

İnş yaa bugun gidicem kan tahlilleri sonuçları cıkacak. Elim yüreğimde Rabbimiz acısın tüm annelere. Ben bu gözü akşam taktım kafama retina (rop) hastalığı diye bişi okudum ama düşük agırlıklı doğumlarda 32 haftadan önce doğanlarda daha sık görülür gibisinden yazıyodu. Belirti fln yazmıyodu sislik fln gibisinden şimdide aklıma o takıldı dünden beride cıkmıyo yavrum simdi daha benimle olması gerekiyodu koruyamadığımı düşünüyorum. Rabbimiz korktuklarımıza uğratmasın.
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş tahlilleride temiz çıkar rop dan hiç korkma daha düşük doğum ağırlıklı bebeklerde olabiliyor benim kızında da vardı enjeksiyon a gerek kalmadan geçti kendiliginden rop muayenesini çocuk doktorları yapamıyor göz doktoru yapıyor senin yavrunada ya hastane de yapılır yada göz doktoruna yonlendırılırsin taburcu olduktan sonra büyük ihtimalle. Konjiktivit di sanırım göz enfeksiyonu gibi birşey de olabılır doktoruna hemşireye sor olabilirmi diye ama onda gözden sürekli yas geliyor kırmızı oluyor göz cevresi falan

Y
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş tahlilleride temiz çıkar rop dan hiç korkma daha düşük doğum ağırlıklı bebeklerde olabiliyor benim kızında da vardı enjeksiyon a gerek kalmadan geçti kendiliginden rop muayenesini çocuk doktorları yapamıyor göz doktoru yapıyor senin yavrunada ya hastane de yapılır yada göz doktoruna yonlendırılırsin taburcu olduktan sonra büyük ihtimalle. Konjiktivit di sanırım göz enfeksiyonu gibi birşey de olabılır doktoruna hemşireye sor olabilirmi diye ama onda gözden sürekli yas geliyor kırmızı oluyor göz cevresi falan
dün gözleri kızarıp sişmişti olabilir dedi dr. Saol canım inş sağsalim cıksında o iyi oldukça bende olurum

Ben gittim bugun oğlumu görmeye yine şükür burnuna takmışlar oksijeni 72 saat takip altına alınacakmış morarma fln olursa Allah ım korusun yine makineye bağlıyacaklarmış inş olmaz. Enfeksiyonuda azalmış biraz şükür. Pazartesi inş daha iyi olur tüm kuzulara Rabbimiz şifa versin. Bende bugun ultrasona girdim göğsümde ufak bi sertlik vardı kist çıktu genel cerraha gidecekmişim pazartesi biraz bebek biraz kendime sıkıldım inş kötü bişi degildir dr cok küçük dedi. Pazartesi bide genel cerrah bakıcak

Cnm senin bebeğin nasıl aldınmı bi haber
Benim bebegimin durumu az düzelmişti. Ama yine bu geceden itibaren yine mosmor oluyor. Nefesiz kalıyor.
Ha diyorum iyileşiyor. Başka bir şey oluyor.
İnsan yoruluyor. Bir iyi bir kötü.
Seninki buğün nasıl?

Canım maşaallah haftasına göre kilosu çok iyi doğmuş.Yavaş yavaş hep iyiye gidecek sen hiç merak etme.Beklemek çok zor o konuda cok haklısın.Tez vakitte sağlıkla kucağına alıp evine getirirsin inşallah canım.

Benim bebegimin durumu az düzelmişti. Ama yine bu geceden itibaren yine mosmor oluyor. Nefesiz kalıyor.
Ha diyorum iyileşiyor. Başka bir şey oluyor.
İnsan yoruluyor. Bir iyi bir kötü.
Seninki buğün nasıl?
Canım maşaallah haftasına göre kilosu çok iyi doğmuş.Yavaş yavaş hep iyiye gidecek sen hiç merak etme.Beklemek çok zor o konuda cok haklısın.Tez vakitte sağlıkla kucağına alıp evine getirirsin inşallah canım.
Sağolun kızlar inanın bugun gördüm burnunda hala hortum sevindim hala oradan nefes almasına 2 gün kaldı geriye 72 saat gözetim altında olacak dediydi dr. Mgun canım bende enfeksiyonu cok az bi şekilde düşmüş dedi korkuyorum tekrar veya sonra artmasından iyiye gittiğine seviniyorum aynı ama heran makineye bağlanacak diye korkuyorum her vermeye 50 cc veriyolarmış sütünü idrarını kakasını yapıyomuş.bugun gernesiyodu ama sütünü hala hortumla alıyo hergün başka bi yerinden veriyolar ilacını kahverengi bi serum hortumu takmışlar ilacın ısık görmemesi lazıömış. Bin sükür Rabbimize İnş daha kötüsünü görmem tüm annelerde görmesin

Sağolun kızlar inanın bugun gördüm burnunda hala hortum sevindim hala oradan nefes almasına 2 gün kaldı geriye 72 saat gözetim altında olacak dediydi dr. Mgun canım bende enfeksiyonu cok az bi şekilde düşmüş dedi korkuyorum tekrar veya sonra artmasından iyiye gittiğine seviniyorum aynı ama heran makineye bağlanacak diye korkuyorum her vermeye 50 cc veriyolarmış sütünü idrarını kakasını yapıyomuş.bugun gernesiyodu ama sütünü hala hortumla alıyo hergün başka bi yerinden veriyolar ilacını kahverengi bi serum hortumu takmışlar ilacın ısık görmemesi lazıömış. Bin sükür Rabbimize İnş daha kötüsünü görmem tüm annelerde görmesin
Evet benimkide sutunu hortumla aliyor.
Zaten elimizden gelen sadece dua etmek. Doktorlara güvenmekten başka çare yok.
Her yeni gün; yeni bir umutla başla.
Yavrularımız için güçlü durnak zorundayiz.

Evet benimkide sutunu hortumla aliyor.
Zaten elimizden gelen sadece dua etmek. Doktorlara güvenmekten başka çare yok.
Her yeni gün; yeni bir umutla başla.
Yavrularımız için güçlü durnak zorundayiz.
Aynen canım EL-ŞAFÎ ismiyle şifa versin Rabbimiz. Nekadar yatacağı belli mi canım

Yok belli degil. Benimki daha reanimasyon da. Hic belli degil bence daha uzun bir sure burda iki ay daha her hakde.
Seninki?
Canımsın ya bnmkine de dr belli değil dedi ama agızdan oksijeni cekip buruna takması bi aşamaymış burundan da alabilirse fanusta oksijen verecekmiş dr. Ondan sonra emzirme sonra taburcu dedi inş hersey yolunda gider. ha bide inş şu enfeksiyonuda biterse.Rabbimiz kolaylaştırsın yavrularımıza güç versin umarım umduğunsan daha erken ve sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın.

Geçen çarsamba 34 haftalık normal doğumla 2750 gr kg la oğlum oldu. Erken olduğu için hemen kuvöze aldılar oksijen veriyolar bide kanında enfeksiyon var demişlerdi. 5. Günü iyimi kötümü söyleriz dedi dr bugun 5. Gündü yavrum iki gözünüde açmıştı cok sevindim ama dr gelip enfeksiyonu arttı yeni bi tedavi uyguluyoruz cumaya belli olur diyene kadar.ağlıyorum aklımdan çıkmıyo bebeğime bi defa dokunamadım Allah ım yardum etsin hepimize bebeğim sürekli ağlıyodu o ağladıkça canım yanıyo halada yanıyo kızlar aranızda böyle olupda sağsalim cıkan varmı

Benimde bebeğim prematüre doğdu 1400gr doğduğunda enfeksiyonu vardı yoğun bakimdaykende 2.bir enfeksiyon kaptı ama hepsi geçti iyileşti su an 16aylik gayet saglikli sizinse bebeğiniz iyileşecektir kalbinizi ferah tutun Doğum kilosu gayet iyi

Benimde bebeğim prematüre doğdu 1400gr doğduğunda enfeksiyonu vardı yoğun bakimdaykende 2.bir enfeksiyon kaptı ama hepsi geçti iyileşti su an 16aylik gayet saglikli sizinse bebeğiniz iyileşecektir kalbinizi ferah tutun Doğum kilosu gayet iyi
İnş canım tşk cvbın için bugun gittim burundan alıyo hala ama dr durumu iyi yavaş yavaş dedi inş 1 hafta 10 güne cıkar dedi Rabbimiz bından aşagı düşürmesin tüm annelere evlat acısı yasatmasın

Merhaba bende 28+2 günlük 800 gr doğum yaptım. Kızım 50 gündür küvez de. İlk doğdunda bizim de enfeksiyonu vardi. Çok şükür geçti. Şimdi 1400 kg oldu miniğim fakat hala solunum desteği alıyo malesef inşallah rabbim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin hepimize.

Merhaba bende 28+2 günlük 800 gr doğum yaptım. Kızım 50 gündür küvez de. İlk doğdunda bizim de enfeksiyonu vardi. Çok şükür geçti. Şimdi 1400 kg oldu miniğim fakat hala solunum desteği alıyo malesef inşallah rabbim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin hepimize.
Amin canım bnm bebeğimin bugun burnundan çekmişler oksijeni fanus içine veriyolar oksijeni cok şükür bugunümüze sağlıkla gelsinler kucagımıza. Maşallah sizede Rabbimiz korusun miniklerimizi

Amin canım bnm bebeğimin bugun burnundan çekmişler oksijeni fanus içine veriyolar oksijeni cok şükür bugunümüze sağlıkla gelsinler kucagımıza. Maşallah sizede Rabbimiz korusun miniklerimizi
İnşallah canım bizim de ilk fanusla başladı şimdi küvez ici alıyo kucağıma geldiginde zorlaninca ben burnuna tutuyorum öyle öyle büyüyecekler allahın izniyle. Nasıl besleniyo senin bebis

Tam sevindik sevinicez yine bir haberle yıkılıyoruz sonuca sevinip arkasından arda arda gelen sorunlar bebeğimin kafa ultrasonunda beyaz lEke çıktı fikri olan varmı nedir bu beyaz leke çok üzülüyorum mr sonucu beni üzücek diye

X