Premature Bebekler Erken doğum ve kanda enfeksiyon. Bebeğim küvözde ne olur yardım :(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Canndy1052

Sana sukurler olsun MEVLAM<3
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2014
2.315
531
34
Geçen çarsamba 34 haftalık normal doğumla 2750 gr kg la oğlum oldu. Erken olduğu için hemen kuvöze aldılar oksijen veriyolar bide kanında enfeksiyon var demişlerdi. 5. Günü iyimi kötümü söyleriz dedi dr bugun 5. Gündü yavrum iki gözünüde açmıştı cok sevindim ama dr gelip enfeksiyonu arttı yeni bi tedavi uyguluyoruz cumaya belli olur diyene kadar.ağlıyorum aklımdan çıkmıyo bebeğime bi defa dokunamadım Allah ım yardum etsin hepimize bebeğim sürekli ağlıyodu o ağladıkça canım yanıyo halada yanıyo kızlar aranızda böyle olupda sağsalim cıkan varmı

Merhaba.
Benim durumum seninki gibi degil. Ama sebi iyi anliyorum.
Allahtan umidini kesme. O yaşatmak isterse yaşatır.
Ben 25 haftalık doğum yaptım ve hala bebeğimi bekliyorum. İki ay olacak yakında hala kuvezde.
Ama allah büyük onu biliyorum.

Allah şifa versin.enfeksiyonu doğumla beraber mi almış?aslında erken olmasına rağmen iyi gibi kilosu.

Merhaba.
Benim durumum seninki gibi degil. Ama sebi iyi anliyorum.
Allahtan umidini kesme. O yaşatmak isterse yaşatır.
Ben 25 haftalık doğum yaptım ve hala bebeğimi bekliyorum. İki ay olacak yakında hala kuvezde.
Ama allah büyük onu biliyorum.
Allah ım daha büyük sabır versin acısı daha yüksek olanlara daha cok şifa versin daha çok hasta olanlara. Bugun gittim bana bakıyodu miniğim boncuğum kanındaki enfeksiyon dirençliymiş dr biraz kalır dedi ama kötü bişi olacağınıda düşünmüyorum dedi cuma günü tekrar tahlil yapılacak inş bu tedavi sonuç verir çok zor daha zorunu yaşatmasın Rabbimiz ağlamam kesilmiyo hiç. Rabbimiz tüm annelere evlatlarını bağıslasın 100 ile veriliyo dedi dr bana oksijen anlıyomusun sen bn bilmiyorum

Allah şifa versin.enfeksiyonu doğumla beraber mi almış?aslında erken olmasına rağmen iyi gibi kilosu.
Evet kgsu iyi ama o enfeksiyon akciğer ve bagırsak gelişimini yavaslatıyomuş benim karnımda almış enfeksiyonu nasıl oldu bilmiyorum kendimi suçlu hissediyorum sende hamilesin kendine dikkat et çok. İdrar tahlillerine baktır hep. Bende bi defa idrarda enfeksiyon var demişti ilacı kullandım gecti sandım belkide oradan aldı belkide stresli bi hamileliğim vardı oradan oldu

Evet kgsu iyi ama o enfeksiyon akciğer ve bagırsak gelişimini yavaslatıyomuş benim karnımda almış enfeksiyonu nasıl oldu bilmiyorum kendimi suçlu hissediyorum sende hamilesin kendine dikkat et çok. İdrar tahlillerine baktır hep. Bende bi defa idrarda enfeksiyon var demişti ilacı kullandım gecti sandım belkide oradan aldı belkide stresli bi hamileliğim vardı oradan oldu
stres kanın direncini düşürmüş.zaten hali hazirda idrar yolu enfeksiyonu varken.kana a geçmiştir.üzüntü stress bağışıklığı düşürüyo canım inşallah düzelir bebeğin

Allah ım daha büyük sabır versin acısı daha yüksek olanlara daha cok şifa versin daha çok hasta olanlara. Bugun gittim bana bakıyodu miniğim boncuğum kanındaki enfeksiyon dirençliymiş dr biraz kalır dedi ama kötü bişi olacağınıda düşünmüyorum dedi cuma günü tekrar tahlil yapılacak inş bu tedavi sonuç verir çok zor daha zorunu yaşatmasın Rabbimiz ağlamam kesilmiyo hiç. Rabbimiz tüm annelere evlatlarını bağıslasın 100 ile veriliyo dedi dr bana oksijen anlıyomusun sen bn bilmiyorum
Evet seni cok iyi anliyorum. Çünkü bir ara benimkide 100 ile oksijendeydi.
Bügün yine enfeksion kapmış. Yine antibiotik veriliyo. Doğdun dan berli antibiotik. Büğün benim yavrumun hep kalbı iniyor. Vucudu mor dı.
Çok zor bir dırum

stres kanın direncini düşürmüş.zaten hali hazirda idrar yolu enfeksiyonu varken.kana a geçmiştir.üzüntü stress bağışıklığı düşürüyo canım inşallah düzelir bebeğin
İnş canım inş Rabbime duadan başka bişeyim yok kendine ve bebeğine çok iyi bak
Evet seni cok iyi anliyorum. Çünkü bir ara benimkide 100 ile oksijendeydi.
Bügün yine enfeksion kapmış. Yine antibiotik veriliyo. Doğdun dan berli antibiotik. Büğün benim yavrumun hep kalbı iniyor. Vucudu mor dı.
Çok zor bir dırum
Peki 100 derece ne demek yani yüksek derecede mi veriyolar

Senin bebeğini nezaman verecekler size ne tedavi uyguladılar
Benim oglum doğunca akciğerleri iyice çalışmıyordu. 1 ay boyunca burnundan bir hortumla oksijen verdiler. Ata sira çok yüksek derece verdiler. En son çare kortison vermek oldu. Çok şükür ciğerleri iyi oldu. Sonra burnundaki hortumu çikarıp maske taktılar.
Ama doğgdundan berli hep enfeksıyon kaptı. Yani hep antibiotik altında.
Büğün vucudu mosmor dı. Nefes siz kaldı. Kalbi hep iniyor. Nefes almakta zorlanıyor. İşte yeniden enfeksiyon oldu. Çok korktum büğün. Yeni evime geldim. Ama arıyacam. İyi olmazsa doktorlar yeniden hortuma bağlamak istiyorlar yoksa organları zarar görür diyorlar.
Allahım hepimize acil şifalar versin.
Sen hangi haftada doğum yaptın?
Şimdi bebeğin nasıl?
Sen nasılsın?
Benim bebeğimin verecekler günü bilmiyorlar. Ama daha çok erken.

Geçen çarsamba 34 haftalık normal doğumla 2750 gr kg la oğlum oldu. Erken olduğu için hemen kuvöze aldılar oksijen veriyolar bide kanında enfeksiyon var demişlerdi. 5. Günü iyimi kötümü söyleriz dedi dr bugun 5. Gündü yavrum iki gözünüde açmıştı cok sevindim ama dr gelip enfeksiyonu arttı yeni bi tedavi uyguluyoruz cumaya belli olur diyene kadar.ağlıyorum aklımdan çıkmıyo bebeğime bi defa dokunamadım Allah ım yardum etsin hepimize bebeğim sürekli ağlıyodu o ağladıkça canım yanıyo halada yanıyo kızlar aranızda böyle olupda sağsalim cıkan varmı
Cnm kızim 34 haftalik dogdu. 2210 gr dogdu ben enfeksiyon kapmistim ve suyum geldi karnimdayken antibiotik tedavisine basladik ciger gelistirici igne olduk 2 gun sonra dogum oldu zira benim de kanimda enfeksiyon yukseliyordu. Dogunca bebek bakim odasinda 3 gun kaldi ve 4. Gun odama verdiler.hastanede toplam 10 gun dogduktan sonra beraber 7 gun kadar kalmis olduk. Kizim suan 97 gunluk... Kizimin kaninda enfeksiyon yoktu ama emin ol senin oglun da toparlar ve yanina kavusur suan dusunmen gereken en onemli sey süt... surekli sagmani tavsiye ederim senin sutlerin kurtaracak onu.

Cnm kızim 34 haftalik dogdu. 2210 gr dogdu ben enfeksiyon kapmistim ve suyum geldi karnimdayken antibiotik tedavisine basladik ciger gelistirici igne olduk 2 gun sonra dogum oldu zira benim de kanimda enfeksiyon yukseliyordu. Dogunca bebek bakim odasinda 3 gun kaldi ve 4. Gun odama verdiler.hastanede toplam 10 gun dogduktan sonra beraber 7 gun kadar kalmis olduk. Kizim suan 97 gunluk... Kizimin kaninda enfeksiyon yoktu ama emin ol senin oglun da toparlar ve yanina kavusur suan dusunmen gereken en onemli sey süt... surekli sagmani tavsiye ederim senin sutlerin kurtaracak onu.
İnş canım şimdi yanına giddiyorum görmeye süt vermeye inş gün geçtikce iyi olur Dualarınızı eksik etmeyin kanında enfemsiyon arttı deyince korktum cuma günü tekrar bakılacak işte Rabbimin mübarek gününde mübarek bi haber alayım cok sağol cnm

Benim oglum doğunca akciğerleri iyice çalışmıyordu. 1 ay boyunca burnundan bir hortumla oksijen verdiler. Ata sira çok yüksek derece verdiler. En son çare kortison vermek oldu. Çok şükür ciğerleri iyi oldu. Sonra burnundaki hortumu çikarıp maske taktılar.
Büğün vucudu mosmor dı. Nefes siz kaldı. Kalbi hep iniyor. Nefes almakta zorlanıyor. İşte yeniden enfeksiyon oldu. Çok korktum büğün. Yeni evime geldim. Ama arıyacam. İyi olmazsa doktorlar yeniden hortuma bağlamak istiyorlar yoksa organları zarar görür diyorlar.
Şimdi bebeğin nasıl?
Sen nasılsın?
Ben 34 haftalık yaptım doğumu kötü şeyler olunca insan dahada kötü oluyo ben nasılım öğlrnden geceye gün geçmiyo sürekli gözümde yaş aklımda oğlum oğlumada cuma günü bakıcaklar kanına onu bekliyorum dün açmıştı gözlerini bana bakıyodu 100 de agızdan vrriyolar oksijeni Allah ım sanada tüm annelerede yardım etsin çok zor arkadasım evlat herseyi unutturuyomuş insan. Şafii ismiule şifa versin el kadar yavrularımıza

Allah yar ve yardımcınız olsun gerçekten çok zor yaşayan bilir. Yavrum 6.5 ay kaldı kuvozde kaldı dıle kolay sizi anlayabiliyorum çocuğunuzun haftası oldukça iyi kilosu da iyidir eminim ki korkmayın sakin olmaya çalışın o yavrunuz sizden destek alıyor güçlü olun 2.3 saate bir sut sagmayı ihmal etmeyin 450 gram 24 haftalık tı sanırım doğan yasayan sağlıklı olan hastene arkadaşının çocuğu vardı 3 ayda taburcu oldu.... Rabbim en kısa zamanda evladınızaa kavuştursun sızı

Allah yar ve yardımcınız olsun gerçekten çok zor yaşayan bilir. Yavrum 6.5 ay kaldı kuvozde kaldı dıle kolay sizi anlayabiliyorum çocuğunuzun haftası oldukça iyi kilosu da iyidir eminim ki korkmayın sakin olmaya çalışın o yavrunuz sizden destek alıyor güçlü olun 2.3 saate bir sut sagmayı ihmal etmeyin 450 gram 24 haftalık tı sanırım doğan yasayan sağlıklı olan hastene arkadaşının çocuğu vardı 3 ayda taburcu oldu.... Rabbim en kısa zamanda evladınızaa kavuştursun sızı
İnş canım Rabbimiz büyük o yardım etsin. Maşallah sana ve bebeğinede 6 buçuk ay dile kolay. İyimisiniz Rabbimiz herkesin yavrusunu kendisine bağışalasın şükür yinede gördüm sütümü verdim eve gidiyorum yan yatırmışlardı kuzumu hareket ediyodu uyuduğu yerde ciğer filmi cekilmiş biraz daha iyimiş ama enfeksiyona cuma günü bakılacak

Kızlar yine gittim bugun oğlum hıckırıyodu uykusunda. Hortumu emiyo gibi yapıyodu. Dr %30 oranında iyi dedi akciğeri ama enfeksiyona yarın bakılacak hala ağızdan alıyo oksijeni. Gözleri şişmişti ama dr normal dedi aklımda kaldı yinede inş yarında güzel haberler alırım. Ama ağlamamaya çalıştım bugun bnm gözlerimde hep şiş onuda öyle görünce bnm gibi olmuş diye düşündüm

Şimdi bebeğin nasıl?
Sen nasılsın?
Cnm senin bebeğin nasıl aldınmı bi haber

Senin bebeğin ndn 6. 5 ay kaldı canım inş şimdi iyidir

Senin bebeğin ndn 6. 5 ay kaldı canım inş şimdi iyidir
Canım benim yavrumun haftası 29 kilosu 1460 dı ılk haftalar gayet iyi hareketliydi oksijen ihtiyacı azdı ancak zamanla oksıjen ihtiyacı arttı akciğer enfeksiyonu kaptı dediler dediler dediler birkaç kere mama aspire etmiş cigerlerine mama kaçmış falan filan hep bir bahane bahane bir gün iyi ertesi gün ölümcül oluyordu seni üzmek istemem ama talihsiz likler yakamızı bırakmadı özel üni hastanesinde kaldı işin içine para karıştı resmen para için yavrumu beklettiler sağlıklı bir şekilde taburcu oldunuz dıye avutulurken 6.5 ayın sonunda meğersem çocuğumun beyni oksıjensız kalmış büyük bır kısımda hasar olusmus şimdi epilepsi ve microsefali hasta si engelli yaniii durum bu bizde sen gönlünü ferah tut biz kotu şeyler yasadık ama diğer bebekler gayet saglıklı taburcu oldu 24 haftalık doğan bebek bile takdir i ilahi yani

X