Erken Hamilelik Belirtileri - Erken gebelik belirtileri

canim moralini bozma erken yapmissin adet günün gecsin öyle yaparsin birdaha.. simdi cikmamasi cok normal.. bende hala adet olmadim bugün tam 1 hafta gecikti adetim yarin sabah bi test daha yapicam bakalim hayirlisi...

bu arada canım senin kaçıncı denemendi bu , ne kadar olmuştu , daha önce yazmış olabilirsin kusura bakma dalgınlıktan bakamadım.

amin canım herşeyin hayırlısı inşallah bu ay senin bebiş gelir , en azından birimizin umutları yeşerir. birbirimize dua edelim inşallah olunca da sağlıklı, hayırlı evlatlarımız olur.

amin insallah canim! ben dogum kontrol hapi kullaniyordum mayista biraktim canim yani bu 3. denememiz.. ilk ay adetim bir hafta gecikti, gecen ay 2 gün gecikti, simdi yine 1 hafta oldu.. aslinda ben pek ihtimal vermiyorum cünki hapin etkisi 6 ay - 1 seneye kadar sürebiliyormus ama yinede allahtan ümit kesilmez dimi? :) insallah ikimizde hamileyizdir bol bol dua edelim.. ama benim dünden beri adet belirtilerim basladi belim cok agriyor sanirim yoldalar..
siz nezamandir istiyorsunuz? sanirim sormustum daha önce

canım bende mart 2012 de evlendik eylule kadar dogum kontrol hapı kullandım sonra bıraktım eşim korunmaya basladı, daha sonra ocak 2013 de doktora kontrole gıttık bir sorun var mı biz bebek istiyoruz ne yapmamız gerekiyor kullanmamız gerekn ilaçlar var mı diye folık asıt verdi tahliller yaptı sorun yok dedi gonderdi cunku hamilelik dusunmeden 3 ay once baslanmalıymıs folik asiter falan daha sonra mart ayında reglim bitince başladık çalışmalara o gun bugundur calısıyoruz ama sonuc husran

evet banada doktorum folik asit verdi.. acele etme canim eger 1 sene icinde olmazsa tekrar doktora gidersiniz ama insallah ikinizde sagliklisinizdir.. yumurtlama günlerini takip ediyormusun? bazilari atesini ölcüyor öyle birsey denedinmi hic?

Ben yeni hamileyim ve heray birsürü belirti hissederdim ama bu sefer ilk başta gögüslerimin şiştigini ve agridigini bu kadar net hissettm ve dizlerde agrı.sende gögsünü hissetmişsin inanıyorum inşallah hamilesin

benim batım 22 ağustos bu sabah dayanamadım gebelik testi yaptım sonuc hüsren şişko bir tekçizgi moralim çok bozuk sanki benim hiç bebişim olmayacak gibi :..(

cnm bende 2 gün kala yaptım ewde negatif bide her marka teste göre değişiyor adeti bekledim mecbur sonra cıktı ve her an adet olacakmışım gibi ağrılarım oldu

kizlar ümitsizlige kapilmak yok calismalara devammm...
bu ay olmazsa birdahaki ay hepimiz hamile kaliriz insallah!! rabbim nezaman hayirlisiysa ozaman versin meleklerimizi

ve yine hastalandim :----( bende olamicam galiba cok mutsuzum

canım benim de içime doğuyo bende regl olcam bu ay da olmadı ,zaten sabah test yaptım çıkmadı . eşimle konuştum o da arkadaşlarıyla sohbet ederken bir arkadaşı demiş ki, biz çok sıkı tuttuk çok dikkat ettik 3. ay mı 4. ay mı ne oldu tanıdıkları varmış 1 yıl olmamış doktora gıtmısler sorun yokmus ve 6 ay daha denemişler tam 1 bucuk sene sonra kendi kendine olmuş. bu bana bir uyarı gibi oldu ALLAH ne zaman nasip etmişse o zaman oluyor. adamların bişeysi de yokmus ne klomen ne tup bebek ne asılama hıc bırını yapmadan 1 bucuk sene sonra olmus. sabahtan berı gozlerım dolup duruyordu işyerinde lavaboya gidip aglıyordum. şimdi bakalım çalışmalara devam edelim uygun zamanı bekliyordur heralde diyorum , hayıt otuna devam edeceğim, sende dene istersen kadınlık hormonlarını düzene sokuyormus yumurtlamayı duzenlıyormus.
bir de dua edelim hep beraber isteyenler olarak bence toplu süre okuyalım. belki birimizin duası kabul olur mesela tefriciye çekelim mi?
üzülünce o ay yumurtlama olmama durumu da oluyormus kendıme ugrasacak bıseyler arıyorum, üzülmemek düşünmemek için aman elimizdeki yumurtadan da olmayalım da korktum valla.

amin canım inşallah Rabbim kucaklarımızı sağlıklı bebeklerle en kısa en hayırlı zamanda doldurur,

cnm bende 2 gün kala yaptım ewde negatif bide her marka teste göre değişiyor adeti bekledim mecbur sonra cıktı ve her an adet olacakmışım gibi ağrılarım oldu

canım herkesin gögsunde şişkinlik ve agrı oluyormus hamile olunca ,anlamadım ki benim her ay regl öncesi olan gogus agrımda olmadı bu ay ,

canım herkesin gögsunde şişkinlik ve agrı oluyormus hamile olunca ,anlamadım ki benim her ay regl öncesi olan gogus agrımda olmadı bu ay ,

herkeste olacak diye bisey yok canim bazilarinda olmamis burda okumustum.. yani baslarda hissetmeyebilirmissin ama daha sonra olur tabii..

Hanımlar, ben de hamileliğin ilk belirtilerine dair kendimden örnekler vermek isterim. Bende mide bulantıları, adetime 7-8 gün kala başladı. Anneme sordum, mümkün mü diye, kesinlikle mideni üşütmüşsündür dedi. Ama bazı kokulardan tiksinme de başlamıştı. Ben kendimce hissediyordum ama annem de öyle dediği için, pek üstünde durmadım. Adetime 5-6 gün kala bir gebelik testi yaptım. İkinci çizgi silik çıktı, biliyorsunuz bu testlerin kullanım talimatlarında silik çizgi de hamilelik diye yorumlanmalıdır yazıyor, ama sonra burada silik çizgi çıkınca hamileyim diye sevinen arkadaşlarımızın daha sonra kan tahlilinde hamile olmadıklarını öğrendiklerini ve üzüldüklerine ilişkin yazdıklarını okuyunca, testin de üstünde durmamaya karar verdim. Adetim yaklaştıkça tüm adet öncesi belirtilerim başladı, göğüslerim şişti, ağrımaya başladı, göğüslerimdeki ağrı yanlardaki kadar göğüs başında da vardı, idrarımın rengi ve kokusu yoğunlaştı, sık idrara çıkmaya başladım ve iştahım çok açıldı. Ama bu belirtileri de adet öncesine yorup, adet görecekmiş gibi devam ettim. Neyse sonuç itibariyle, adet günüm geçtikten iki gün sonra, ben artık hamile olduğumdan emin olmama rağmen, hem tatilde olmamız ve hem de bayram tatili nedeniyle etraftaki sağlık kuruluşlarının kapalı olması nedeniyle kan testi yaptıramadığım için, bir nöbetçi eczane bularak bir gebelik testi daha aldım. Bu test de silik çıktı. Ama, benim adet düzenim yıllardır saat gibi işlediği için, gecikmemin üçüncü gününde uzun bir yol kat ederek acil servisi açık olan bir hastane bulduk ve orada yaptırdığım kan testi ile öğrendim hamile olduğumu.

Dileyen herkesin, en hayırlı zamanda bu müjdeli haberi alması dileğiyle.

Not: Bu arada, bana yaklaşık 5 ay önce, iki yumurtalığımda da çikolata kist teşhisi koyulmuştu ve gittiğim üç doktorun ikisi, acilen ameliyat; üçüncüsü ise üç aylık doğum kontrol hapı tedavisi önermişti. Eşimin tüm ısrarlarına rağmen, ne ameliyatı ne de ilaçla tedaviyi kabul etmedim ve 3. denemede hamile kaldım. Belki biraz fazla spiritüel olacak ama hanımlar, sizin vücudunuzda ne olup bittiğini, sizden daha iyi anlayabilen hiç kimse yok. Ben baştan beri kendi kendime hamile kalabileceğimden o kadar emindim ki ne paniğe kapıldım, ne umutsuzluğa. Elbette öncelikle herşeyin hayırlısını diliyoruz fakat doktorların belki biraz da para hırsıyla yakanıza yapışıp olur olmaz her nedenle ameliyat ya da ilaç tedavisi ısrarlarına karşı, önce bir kendi isteğinizi ve önceliklerinizi sorgulayın. Eğer gerçekten sağlığınızı ciddi ciddi tehdit eden acil bir durum yoksa, kendinize, kendi bedeninize biraz zaman tanıyın ve acele ederek yanlış bir karar almayın. Şimdi düşünüyorum da iyi ki 5 ay önce doktorları ve eşimi dinleyip de bıçak altına yatmamışım ya da vücuduma türlü zararlar verecek doğum kontrol haplarına başlamamışım demenin konforu ve haklı çıkmanın neşesini yaşıyorum. Bu keyif ve kendini herkesten çok tanıyor olmanın verdiği özgüven, annelik içgüdüsüyle birleşince, ender yaşanacak bir lezzete dönüşüyor. Herkese sağlıklı, huzurlu ve dilediği güzellikte günler dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…