Menopoz Erken Menopoz Yaşayanların Paylaşım Alanı

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Merhaba
25 yaşındayım erken menopoz teşhisi ilk olarak 2 yıl önce koyuldu. (daha doğrusu 6tane doktordan sadece 1 tanesi başlangıcı var dedi gerisi ondan bile emin olamadı)
Fsh hormonum iki sene önce ölçüldügünde 12.67 derecesindeydi
Bu sene ölçüm yaptırdığımda 18 çıktı.
Bu süreçte aşırı adet kanamalarım devam etti. (2ay sürekli adet görerek)
Şimdi 3 aylik iğne oldum ve adet görmüyorum. Bi taraftan aşırı kanamadan dolayı kansızlık şikayetim vardi onu önledim. Diğer yandan daha fazla yumurtalık kaybı yaşamak istemedim. Ilerde ne olacak bilmiyorum elimde tedavi diye hiçbir yöntem yok. Zaten bekarım suan evlenip tüp bebek vs gibi konularla tedavi görebileceğim bir dönemde değilim. Benim gibi yıllarca aşırı adet görüp bu duruma gelen kimse varmi?
Merhaba konu biraz eski ama ben varım ben 30 yaşında evlendim ilk kadın doğum muayenesinde erken menopoz dedi doktor ve ben aşırı adet kanaması şikayeti ile gittim kendimi bildim bileli aşırı kanamalarım olur fakat son zamanlarda iyice artmıştı doktor yumurtaların bitmiş acilen çocuk sahibi olman gerekli yada tüp bebek yaptır garanti olsun vs dedi çok büyük şok yaşadım 😞

Merhaba konu biraz eski ama ben varım ben 30 yaşında evlendim ilk kadın doğum muayenesinde erken menopoz dedi doktor ve ben aşırı adet kanaması şikayeti ile gittim kendimi bildim bileli aşırı kanamalarım olur fakat son zamanlarda iyice artmıştı doktor yumurtaların bitmiş acilen çocuk sahibi olman gerekli yada tüp bebek yaptır garanti olsun vs dedi çok büyük şok yaşadım 😞

Merhaba benim 1 evladim var. Ikinci icin gecen sene tüp bebek tadavisi gordum olmadı. Sonra hamile kaldım dogal yolla fakat dusukle sonuçlandı. Yaşım 38 ve 3 aydır regl olmuyorum Dr erken menopoz dedi bu gun. Kullanilan ilaclarin yan etkisi korkutuyor tam bilgi de hicbir yerde yok. Ne yapsam bilemiyorum

Merhaba benim 1 evladim var. Ikinci icin gecen sene tüp bebek tadavisi gordum olmadı. Sonra hamile kaldım dogal yolla fakat dusukle sonuçlandı. Yaşım 38 ve 3 aydır regl olmuyorum Dr erken menopoz dedi bu gun. Kullanilan ilaclarin yan etkisi korkutuyor tam bilgi de hicbir yerde yok. Ne yapsam bilemiyorum
Benim annem ve teyzem de meme kanseri olduğu için hiçbir hormon ilacını kullanamıyorum. Nihal'in bahçesinden hayıt macunu aldım. Hayıt suyu da çok iyi geliyor bana. Bu ay macunu da deneyeceğim, tavsiye ederim size de. Faydası olmasa bile en azından zararı yok.

amh fsh nız ne durumda

Mrb 41 yaşındayım bana da menopoz dendi adet olamıyorum 3 ay oldu çocukta istiyorum herşeye rağmen umudum çok. Allah büyük. Ol der ve olur.

Merhaba arkadaslar..41 yasindayim..1.5 ay adet gecikmesi yasadigim icin doktora gittim..Ultrason ile muayene sonucu 12 li tarlusol verdi dr. Bittikten sonra 2 hafta beklememe rağmen adet olmadım.. adetsizken horman tahlilleri yapıldı..fsh 75, Lh 28, estradiol 12, prolaktin 11 çıktı ve ultrason muayenesinde de yumurtalıklar küçülmüş dedi.. menopoza girmişsiniz denildi.. Climan draje verdi 21 gün kullan adet olunca gel belki geri döndürürüz dedi..Ama cok zor gorunuyor kesin menopoza girmissin dedi..Fakat bu tahliller adetszken yapildi..climan drajeyi 5 gundur kullaniyorum..Bir de sogan kurunu yapiyorum..sogan kuru ile baska bir sey yapmalimiyim bilemedim ilac da kullaniyorum..tavsiyelerinize ihtiyacim var..Menopozu durdurabilir miyim?
Mrb aynı yaştayız bana da menopoz dendi ve hiçbir tedavi öbermedi doktorum

Benim annem ve teyzem de meme kanseri olduğu için hiçbir hormon ilacını kullanamıyorum. Nihal'in bahçesinden hayıt macunu aldım. Hayıt suyu da çok iyi geliyor bana. Bu ay macunu da deneyeceğim, tavsiye ederim size de. Faydası olmasa bile en azından zararı yok.
Dun Dr gittim kesin menopoz artık tam teshis. Teyzem meme kanseri oldugu icin bana da hormon ilaci yok. Zaten ben de istemiyordum. Bu dediklerinizi nasil kullaniyorsunuz acaba

Dun Dr gittim kesin menopoz artık tam teshis. Teyzem meme kanseri oldugu icin bana da hormon ilaci yok. Zaten ben de istemiyordum. Bu dediklerinizi nasil kullaniyorsunuz acaba

Mecitefendi hayıt suyunu sabah aç karnına çeyrek çay bardağına koyup, üstüne su ekliyorum ve içiyorum. Hayıt macununu yeni aldım ama onu yemek daha zor geldi bana.

Merhaba azerbeycandan ne çayı getirdiniz acaba ? Amh ım çook düşük :KK43: 0.02 imkansız çocugumın olması doktorun dediğine göre tüp bebekle bile uğraşma para dökme benden tavsiye dedi.
Eşimle yinede mucizeye sığınmaya çalışıyoruz.. amh ınız 0.13 den nasıl 3 oldu şoklar içindeyim
ben amh ın 0.13 ten 3 e cıkacagına inanamadım nedense, ölçüm yapılan labaratuarlarda muhtemelen bir hata vardır.
imkansız olup olmadıgını doktorlar bilemez, merkezin basarı yuzdesi düşmesin diye de boyle soylemiş olabilirler.
Allah yardımcınız olsun inşallah saglıkla cocuk sahibi olabilirsiniz. iyi bir hastane doktor bulun neden olmasın. yumurtanız varsa adet görüyorsanız her zaman umut vardır.

Yaşın çok genç daha, olumlu şeyler düşün, yumurtalıklarına iyi gelecek bal çörek otu tarçın üçlüsünü mutlaka kullan, moral çok önemli, emin ol çok geçmeden olumlu sonuçlar alırsın. Bakma sen doktorlara, bizler alıştık onların olumsuz konuşmalarına.
bal çörek otu tarçın sende etkili oldu mu?

Kızlar çıktı sonuçlarım, gerçi amh hala çalışılıyor yazıyor ama elimdekileri ileteyim size :
FSH : 7,50
LH : 8
Estradiol : 350
AMH : ?
Prolaktin : 40

Prolaktin yüksek çıkmış gördüğüm kadarıyla. AMH çıkar çıkmaz onuda eklicem hemen
Prolaktin ve Estradiol kaç olmalı normalde?

Önce iki hafta soğan suyunu yap, o arada büyük ihtimalle regl olursun. Regl olsan da soğan suyunu mutlaka iki hafta düzenli kullan.
Soğan kürü bittikten sonra aktardan testere dişli aslan pençesi ve hayıt tohumu alıyorsun. (bu kür bir aylık) Öğlen yemeklerden önce ve öğleden sonra hayıt tohumu, akşam da yemekten iki saat sonra testere dişli aslan pençesi içiyorsun. Biliyorum biraz zahmetli ama mükemmel bir kür bunlar.
Hala düzenli geliyor mu adetiniz?

Tahlil sonucum yarına çıkacak. Tüp bebek tedavisi nden önce sağ tarafimda hiç yumurta yoktu şuan 3 tane göründü demek ki çörekotu yağı ise yariyor
Bu yağı kim önermişti, kaç ay içince etkili oldu ve ne kadar miktar içiliyor?

Leylayasemin hanım merhabalar. Canınızı sıkmak istemem ama benim de karşılaştığım bir durum gelmiş başınıza. Fark ettiyseniz e2 değeriniz oldukça yüksek. Bu yaşta bu amh la o kadar yüksek olmaz. Fsh ile e2 arasında bir ters ilişki var. Ben de sevinçle gittim doktoruma dedim ki bakın amh ım 1 ama fsh ım 3 filan iyi değil mi? Hayır e2 değerin 180 e çıkmış o yüzden baskılıyor gerçek değeri dedi. Cidden de bikaç ay sonra baktık e2 düştü 17 ye fsh da 10.6 oldu:KK43: yani olay over rezervinde bitiyor. O azalmışsa bu değerlerin normale dönmesi yanılsama. Ama sizin amh da menopoz değeri değil o da ayrı konu. Bence de zamanınız var daha ama fsh oynak bir değer çıkmasına güvenin ama inmesine güvenmeyin maalesef.
E2 değeri adetliyken farklı yumurtlamada farklı çıkıyor bunu yorumlar mısınız ve
Fsh ile E2 arasındaki ilişki nedir?
Baskılıyor gerçek değeri derken açar mısınız?

X