Menopoz Erken Menopoz Yaşayanların Paylaşım Alanı

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Benim hıc yunrtalamam yoktu östrojen e2 5 ti clife macun aldım içinde ada çayı hayıt civan ve aslan pencesı var e2 56 olmus doktorda şaşırdı fsh 60 larda idi 36, ya düşürmüş tabı nar suyunda içiyorum hala rahım duvarım kalınlaşsın dıye ıyı geldi bana çok şükür iğneyle e2 hıc yukselmedi
C life macunla mı sadece bu sağlandı?
Nar suyunu her gün mü içtiniz?

Bende 7 sene bundan önce erken Menepoz teşhisi konurdu. Bekarım,çocuğum yok .
Bu durum beni ruhsal açısından çok etkiledi .kendimi yaşlı his ediyorum .
Hap ile Adet görüyorum ama son zaman doktor 3 ay aralıksız kullanılan hap verdi . 3 ay içtim daha sonra yine bu hapı vermek istedi hal bu ki hap ile Adet görüyorum. Bu normal mi acaba ?
Doktorumu değişmek istiyorum.
İlaç ne kullandiniz

Leylayasemin hanım merhabalar. Canınızı sıkmak istemem ama benim de karşılaştığım bir durum gelmiş başınıza. Fark ettiyseniz e2 değeriniz oldukça yüksek. Bu yaşta bu amh la o kadar yüksek olmaz. Fsh ile e2 arasında bir ters ilişki var. Ben de sevinçle gittim doktoruma dedim ki bakın amh ım 1 ama fsh ım 3 filan iyi değil mi? Hayır e2 değerin 180 e çıkmış o yüzden baskılıyor gerçek değeri dedi. Cidden de bikaç ay sonra baktık e2 düştü 17 ye fsh da 10.6 oldu:KK43: yani olay over rezervinde bitiyor. O azalmışsa bu değerlerin normale dönmesi yanılsama. Ama sizin amh da menopoz değeri değil o da ayrı konu. Bence de zamanınız var daha ama fsh oynak bir değer çıkmasına güvenin ama inmesine güvenmeyin maalesef.
E2 değeri adetliyken farklı yumurtlamada farklı çıkıyor bunu yorumlar mısınız ve
Fsh ile E2 arasındaki ilişki nedir?
Baskılıyor gerçek değeri derken açar mısınız?

Merhaba azerbeycandan ne çayı getirdiniz acaba ? Amh ım çook düşük :KK43: 0.02 imkansız çocugumın olması doktorun dediğine göre tüp bebekle bile uğraşma para dökme benden tavsiye dedi.
Eşimle yinede mucizeye sığınmaya çalışıyoruz.. amh ınız 0.13 den nasıl 3 oldu şoklar içindeyim
Amh 0.02 ile hamile kaldim ben… lutfen baska bir doktor ile de gorusun

Lh ve estradiol hormonu kaç olmalı biliyor musunuz?
ikiside adet periyoduna göre değişiyo
lh yumurtlama ile alakalı diye biliyorum ama çok fazla bilgim yok
e2 de östrojen hormonu salgılanmasında etkili
opu ve transfer için sürekli bakılıyor bana
rahim kalınlaşması ile de alakalı
merhaba
doğum yaptınız mı

Benimde benzer amh, Dr lar tüp bile zor diyorlar, sizede öyle demişler miydi?

Kaç ay sonra kaldınız korunmayınca?
Tüp mü, doğal mı oldu?

Amh, fsh Lh, e2, prolaktin kaçtı hatırlıyor musun?

Benimde benzer amh, Dr lar tüp bile zor diyorlar, sizede öyle demişler miydi?

Kaç ay sonra kaldınız korunmayınca?
Tüp mü, doğal mı oldu?

Amh, fsh Lh, e2, prolaktin kaçtı hatırlıyor musun?
diğer değerlerimi hiç hatırlamıyorum ama dr tup bile zor demişti..
Açıkçası ben çok kısa bir donem hariç pek korunmadım evliliğimde.. o yüzden sure vermem doğru olmaz.. ama yaklaşık 4 yılda 3 kez hamile kaldım.. ilki miyomlarım yüzünden düştüm, 2. bebeğimde genetik tanısı vardı ve 3.'ye hamile kaldım.. ilk ikisinin de yumurtalar ile bir ilgili yoktu tabi

Açıkçası ben çok kısa bir donem hariç pek korunmadım evliliğimde.. o yüzden sure vermem doğru olmaz.. ama yaklaşık 4 yılda 3 kez hamile kaldım.. ilki miyomlarım yüzünden düştüm, 2. bebeğimde genetik tanısı vardı ve 3.'ye hamile kaldım.. ilk ikisinin de yumurtalar ile bir ilgili yoktu tabi
3.ye amh 0.02 ile mi kalmıştın?

"ilk ikisinin de yumurtalar ile bir ilgili yoktu tabi" demişsin, yani onlarda rezerv sıkıntısı mı yoktu demek istemiştin?

3.ye amh 0.02 ile mi kalmıştın?

"ilk ikisinin de yumurtalar ile bir ilgili yoktu tabi" demişsin, yani onlarda rezerv sıkıntısı mı yoktu demek istemiştin?
Oncelikle ozur dilerim mesaji cok gec gordum. Amh sorunum hep vardi.. sadece ilk 2 gebeligimde 1) miyomlar dolayisi ile 2) genetik sorunlar nedeni ile dusuk gerceklesti. Yumurta ile ilgili degildi kismi bundan aslinda :)

Oncelikle ozur dilerim mesaji cok gec gordum. Amh sorunum hep vardi.. sadece ilk 2 gebeligimde 1) miyomlar dolayisi ile 2) genetik sorunlar nedeni ile dusuk gerceklesti. Yumurta ile ilgili degildi kismi bundan aslinda :)
Estağfurullah canım,
Anladım, amh 0.02 ile mi.hamile kalmıştın?
Fsh kaçtı?

X