Erken seçim 24 Haziran Pazar Günü

ülkenin gidişatı pek iç açıcı değildi bence erken seçim yapılması gerekiyordu.Zaten erken seçim yapalım demiyorlarmıydı. Şimdi karşı çıkıyor muhalefet nedenini anlamak çok zor.
Düne kadar da erken seçim ve koalisyon vatana ihanet, dış mihrakların oyunu, kıskanç Avrupa'nın hasetiydi.
İktidarı anlamak daha zor sanki.

Amaaaan her secimde bir umit kurtulur muyuz bunalimdan diye oy kullaniyoruz, bir naneye yaramiyor. Gene copten cikan oylar,elektrik kesintileri,oy kullanan ölüler,sayisiz oy pusulasi damgalayan naylon sandik gorevlileri

Hikayeler hikayeler

atış serbest mi?

kiz_cocuklari_cehennem_kadar_risktir_demisti_simdi_de_h79210_77c6b.jpg

Bahçeli'nin çağrısından hemen sonra Cunhurbaşkanının erken seçimi açıklaması çok manidar. Tamamen iyi partinin seçime girmemesi ve Mhp oylarının gitmemesi için yapılan bir seçim. Damdan düşer gibi durup dururken ve hatta aylar önce erken seçime karşı çıkan böyle birşey olmayacak diyen bir Cumhurbaşkanı varken. Ben yaptım oldu cinsinden daha halkın kamuoyunun nabzını yoklamadan yapılan bir seçim ne kadar güvenilir olur tartışılır artık zaten seçime gidip oy atalım gelelim sonuç belli havasında seçimler.

Tabii şu anda ekonominin de bozuk olması doların altının yükselmesi ile de buna ket koymak için daha da ilerlemeden seçimi alalım düşüncesi var. Ve yine bir üniversite sınavına denk gelerek sınavlarda erteledin ee tabii gençlerin işi ne beklesinler biraz daha stres olsunlar. Nisan seçimlerinde de açıköğretim sınavları ertelenmişti.

İnatla oy verdim bu zamana kadar ve ne yalan söyleyeyim artık sıkıldım.
Yıllardır çok erken seçim oldu(yanlış anımsamıyorsam), böyle ne anlamı kalıyor belli bir süresinin olmasının.
Hayırlısını dilemeye devam ediyorum mecbur...

X