Eş ailesi para meselesi.

Bana hak verdi bundan sonrası için bebeğe ayrılacak bı bütçe olacak öyle konuştuk diğer abileriyle konuşmayı planlıyor gerçi bundan önce ki gibi biz gecinemiyoruz diyecekler ama en azından tekrar bı konuşmayı deneyecek
Eşiniz abilerle konuşmak yerine ailesi para istediğinde geçiştirecek. Masraflarımız var yok diyecek. Size hak vermesi, ailesine karşı durabilir anlamına gelmiyor. Yani iş abilerle konuşulcaksa eşiniz zaten ailesine gene destek olmak zorunda kalır. Sonra başta verilen sözlerin hiçbiri tutulmaz, yine sizin üstünüzde kalır her şey.

Eşiniz abilerle konuşmak yerine ailesi para istediğinde geçiştirecek. Masraflarımız var yok diyecek. Size hak vermesi, ailesine karşı durabilir anlamına gelmiyor. Yani iş abilerle konuşulcaksa eşiniz zaten ailesine gene destek olmak zorunda kalır. Sonra başta verilen sözlerin hiçbiri tutulmaz, yine sizin üstünüzde kalır her şey.
Ya ailesine tabii ki yardımı olsun hiç olmasın demedim fakat dediğiniz gibi her şeyin bizim ustumuzde olmasını kesinlikle kabul etmedim bunu özellikle söyledim ki bebeğimiz için bütçe ayırdığımız zaman elimizde çok fazla bir şey kalmayacak yardımda sırf o yüzden azalma olacak diye düşünüyorum

Ben şeyi merak ediyorum işte çocukların bir kısmı maddi olarak dara düştü işte sakatlandı işten atıldı ne bileyim birsey oldu bir kısmı da vefat etti Allah göstermesin de o zaman bu anne baba ne yapacak?Genel olarak bence her kadın ve erkek çalışmalı ve ayaklarının üstünde durabilmeli hayatın neler getireceği belli mi?(Bu arada kesintisiz 13 yıldır çalışıyorum birtek doğumda kızım 6aylikken işime geri döndüm) Benim annem zamanında cocuk bakarak dışarıdan isteğe bağlı sigortasını ödedi babam asgari ücretli işçiydi.Simdi çift maaşı var annemin (Babam vefat etti onun emeklisi kendi emeklisi)Anne tarafımda yaşı 60 ve üstü olan tüm kadınlar teyzelerim ve yengelerim hepsi emekli kimi dışarıdan kimi çalışarak.

Ben şeyi merak ediyorum işte çocukların bir kısmı maddi olarak dara düştü işte sakatlandı işten atıldı ne bileyim birsey oldu bir kısmı da vefat etti Allah göstermesin de o zaman bu anne baba ne yapacak?Genel olarak bence her kadın ve erkek çalışmalı ve ayaklarının üstünde durabilmeli hayatın neler getireceği belli mi?(Bu arada kesintisiz 13 yıldır çalışıyorum birtek doğumda kızım 6aylikken işime geri döndüm) Benim annem zamanında cocuk bakarak dışarıdan isteğe bağlı sigortasını ödedi babam asgari ücretli işçiydi.Simdi çift maaşı var annemin (Babam vefat etti onun emeklisi kendi emeklisi)Anne tarafımda yaşı 60 ve üstü olan tüm kadınlar teyzelerim ve yengelerim hepsi emekli kimi dışarıdan kimi çalışarak.
Ellerinde bı kendi oturdukları ev ve babaannenin bı dairesinin yarısı kaldı. Sürekli satarak bı şekilde dondurmusler, yani 3 daireye yakın satıldı ve neredeyse hepsi değerinden fazla paraya satıldı. Yine o evlere güveniyor bence en kötü ihtimal onları da satarım kafasında

Esinizi onlar büyuttü sonucta farkında misinız. Insan ailesine ayda bin gonderebilirnyani maası da iyiymiş.
Maşallah hangi ülkede siniz aynı ülkede isek bizde mi bir yanlış var veya siz mi çok üst düzey yaşıyorsunuz bilemedim ayda 1000lira ne demek insanlar o parayla geçiniyor kaldı ki konu sahibi hamile birikim yapamıyor zaten çocuk kıyafeti eşyası almış başını gidiyor aileler büyüttü diye de bu kadar fedakarlık yapılmaz özel hastaneye de gitmeyiversin bir zahmet

Ellerinde bı kendi oturdukları ev ve babaannenin bı dairesinin yarısı kaldı. Sürekli satarak bı şekilde dondurmusler, yani 3 daireye yakın satıldı ve neredeyse hepsi değerinden fazla paraya satıldı. Yine o evlere güveniyor bence en kötü ihtimal onları da satarım kafasında
Peki sonra?Çalışmayanı zorla calistıramazsın ama insanin kendini kendisinin düşünmesi gerek.Benimde babamda 2 daire var 1inde annem oturuyor 2.yi kiraya bile vermedik annem dul kadın gelen nasıl olur diye annem istemiyor zaten aldığı maaşlar yetiyor.Biz çocukken çok fakirlik çektik annem çikolata alamazdı ev kira asgari ücret babam annem aldığı parayı sigortasına yatırıldı.Iyiki de yatırmış simdi yaşıyor.Biz bütün kadınları bir şekilde emekli oluyor ister çalışarak ister ödeyerek.Iste akıl...

Merhaba hepinize. Sizlerden akıl almak istiyorum benden büyüklerin,kısacası böyle bı konuda her birinizin aklına çok ihtiyacim var. Eşimin ailesi annesi ev hanımı, babası çalışmıyor. Emekli vs değil, dümdüz çalışmıyor evleri kira değil bu zamana kadar eşim evi yürütüyordu babası çalışmaya ihtiyaç duymuyordu derken biz evlendik 5 buçuk ay oluyor nerdeyse ve her ay elimizden geldiği kadarıyla daha doğrusu borçlardan kaldığı bize kalanı bölüp annesine veriyorduk, çok bir şey vermiyorduk ama aylık giderimize göre haftada 100-200 veriyorduk. Kvdem belinden rahatsız, bel fıtığı var bı doktor varmış muayene ücreti 400 TL Gibi bir şeymiş bugün konuştuğumuz zaman öyle söyledi bende eşime annene 200 daha verelim (1 gün önce 150 vermiştik) bı gidip muayene olsun dedim. Aynı zamanda raporlarını istedim tanıdık bı doktor vardı ona göstermek için doktor bana önemli bir şey olmadığını, bel fıtığı başlangıcı olduğunu söyledi bende annesine bunu ilettim. O da bir çok doktora gittiğini başlangıç olmadığını vs söyledi tamam dedim. Eşimi arıyor para için teşekkür ediyor devamında gorumcemin kızının doğum günü var ben bı hediye alacağımdan söz ettim para vermek yerine bir tulum gördüm ve çok hoşuma gitti onu alacagimdan bahsettim eşimi aradığında ise diyor ki xxxse söylersin bir şey almak yerine 200 TL verirsiniz, benim adıma da verirsiniz tarzı bir şey söylüyor. Gerçekten artık para muhabbetlerinden çok sıkıldım, biz bütçemizi bir türlü ayıramadık her ay neredeyse bebek için ayırmamız gereken miktarı eşimin ailesine veriyoruz. Eşimle nasıl konuşmalıyım bı konuyla ilgili hiç bilmiyorum, çok ortada kaldım konuşmalı mıyım gerçi onu da bilmiyorum. Biz hem kira,hem krediden olan borç, hem evin masrafı derken aylık masrafımız 8000 civarını buluyor ve artık gecinmekte güçlük çekiyoruz. Bebek doğana kadar bir gram,bı çeyrek yaparız dedik fakat şu ana kadar yaptığımız tek şey bı gram yapabilmek oldu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden🙏😔
Evlenmeden önce konuşacaktınız, geçmiş olsun...

Büyüttü diye çocuğu sömürmek hak mı oldu ? Gençlermiş işe girip çalışsınlar.
Eşim babasıyla konuşmuş ben artık çok zorlanıyorum diyerek babası da taksicilik yapmaya geri dönmeyi düşünüyormuş öyle demiş tekrar eşime

Maşallah hangi ülkede siniz aynı ülkede isek bizde mi bir yanlış var veya siz mi çok üst düzey yaşıyorsunuz bilemedim ayda 1000lira ne demek insanlar o parayla geçiniyor kaldı ki konu sahibi hamile birikim yapamıyor zaten çocuk kıyafeti eşyası almış başını gidiyor aileler büyüttü diye de bu kadar fedakarlık yapılmaz özel hastaneye de gitmeyiversin bir zahmet
8 bin geliri esimin yazmiş konu sahibi. Ayrica konu sahibi de calişsın madem. Anne babaya calissin diyorsunuz. Hamile insanlar da gayet çalisiyor sonuçda. 1 aylik bebegı birakıp ise başliyirlar. Madem kıyas var

8 bin geliri esimin yazmiş konu sahibi. Ayrica konu sahibi de calişsın madem. Anne babaya calissin diyorsunuz. Hamile insanlar da gayet çalisiyor sonuçda. 1 aylik bebegı birakıp ise başliyirlar. Madem kıyas var
Konu sahibinin 8 değilde 18 bin geliri de olsa mecburmu ömür boyu eş ailesine bakmaya. Eş ailesi yan gelip yatsın konu sahibi çalışsın onlara baksın. Kafaya bak
Kıyasmış 🙄

Belki calisiyordu bırakmak zorunda kaldı veya çalışmak zorunda değil bu bizi ilgilendirmez evlenirken bir kanun mu var aileye bu kadar gönderilecektir diye kimse zorunda değil valla önce kendi evladını dusunucek ayrıca kayınvalide kayınpeder gerçekten evladını düşünen insanlar olsa zaten kendileri der oğlum gerekmedikçe yollama çok ihtiyaç olursa gönder senin önceliğin çocuğun şimdi der torununu düşünür bencillik yapıyorlar

48 yasinda, saglikli, parayi kumarda yemis, olan mali mulku satip hic etmis babaya para verip hamile esini zorda birakan adami savunmayin. Insan esine konduramiyor ama esiniz de sütten cikmis ak kasik degil.

Eviniz kira
Kredi borcunuz var
Esinizin geliri sabit ve garanti degil
Bebek geliyor
Sizin kendinizi bir miktar guvene almaya, guvende hissetmeye ihtiyaciniz var.

aboooo kp o kadar genc mi?

simdi konu sahibinin ve esinin muhtemelen emeklilik yaslari 65 uzeridir,
vay arkadas, ben 65 ime kadar calisacagim, ama 48 yasindaki adamin sorumlulugunu alacagim,
niyeymis, cunku analik babalik hakki bla bla,

bir de konu sahibinin esi, bizim de cocugumuz var demis,
demek istedigi su sanirim,
ben de 48 yasima gelince bizim cocuga yuklerim yukumuzu...

cidden kendi cocugunu dusunuyorsa konu sahibi bu aileyle maddi iliskileri koparmasi elzemdir.
Yaziktir yahu, ben uzuldum.

X