Eş ailesi ve ben ...fikirlerinize ihtiyacım var

Haklısınız yıllarca tabiri caizse çar çar kendimi savundugum için hep onlar mağdur göründü ben cadaloz .Ve eşim hep onların yanında durdu bundan yüz büküp bu haddi asmaları da eşimin payı çok fazla sanırım k yüzden bu yaptıkları çok önemli olamıyor benim için .bu kavga ilk patlak verdiğinde eşim oraya gelip lütfen bı kez sen sus karışma ,ben halledeyim dedi ve ortalık malum .Bu hale gelmeden neden yanımda olduğunu göstermedin dediğimde ''ee sen zaten kendini savunuyorum bana ihtiyacın olmuyordu ki '''dedi sanırım dediğiniz gibi teşekkür bekliyor ... bende her fırsatta önüne getiriyorum
Gerçekten yaşadıklarınız çok zor haklısınız hazmedemiyorsunuz öfkeniz onlara ama ne olursa eşinizin annesi atsa atamaz elinden bir şey gelmez. sizin yapmanız gereken şey eşinizi karşınıza alıp ben bir karar aldım çok zor şeyler yaşadım senin için içime atıcam bir daha bu konuyu açmayacağım çünkü sen her seferinde beni korudun gördün gerçekleri yanımda oldun bugün o bağırman benim içimi yaktı seni üzdüğüm için özür dilerim diyerek konuyu kapatıp kocanızı rahatlatmanız. Eşiniz sizi savunuyor çünkü.

Gerçekten yaşadıklarınız çok zor haklısınız hazmedemiyorsunuz öfkeniz onlara ama ne olursa eşinizin annesi atsa atamaz elinden bir şey gelmez. sizin yapmanız gereken şey eşinizi karşınıza alıp ben bir karar aldım çok zor şeyler yaşadım senin için içime atıcam bir daha bu konuyu açmayacağım çünkü sen her seferinde beni korudun gördün gerçekleri yanımda oldun bugün o bağırman benim içimi yaktı seni üzdüğüm için özür dilerim diyerek konuyu kapatıp kocanızı rahatlatmanız. Eşiniz sizi savunuyor çünkü.
Çok teşekkür ederim :) dediğiniz doğru elbet birgün yüzyüze geleceğiz bir şekilde yada birgün barışacaklar buna alışmam lazım ..eşimle en büyük sıkıntım konuşamamak .hemen off tamam deyip kacar kendince orada kapatır ta ki patlayıp içini dokene kadar ..orda da kavga ederek herkes içini döker bunu da genelde yüzyüze değil iş yerindeyken tel da tapar.eve gelince de yine bişey olmamış gibi devam eder :/ konusabilsek belki öfkem dinerdi biraz

Çok teşekkür ederim :) dediğiniz doğru elbet birgün yüzyüze geleceğiz bir şekilde yada birgün barışacaklar buna alışmam lazım ..eşimle en büyük sıkıntım konuşamamak .hemen off tamam deyip kacar kendince orada kapatır ta ki patlayıp içini dokene kadar ..orda da kavga ederek herkes içini döker bunu da genelde yüzyüze değil iş yerindeyken tel da tapar.eve gelince de yine bişey olmamış gibi devam eder :/ konusabilsek belki öfkem dinerdi biraz
Evet çünkü bunalmış bir beyin düşünün adam zaten onlara laf anlatamamış sizlede konusmaya kalktığında onlara siteminizi dinlemekten yorulmuş gibi geldi bana.bence kesinlikle konusun zaman yaratın bunun için yemeğe çıkın ama bi şekilde konusun.siz eşinizi pohpohlasanız bile yeter.:)

Evet çünkü bunalmış bir beyin düşünün adam zaten onlara laf anlatamamış sizlede konusmaya kalktığında onlara siteminizi dinlemekten yorulmuş gibi geldi bana.bence kesinlikle konusun zaman yaratın bunun için yemeğe çıkın ama bi şekilde konusun.siz eşinizi pohpohlasanız bile yeter.:)
Farklı bir açıdan bakmamı sağladıniz çok teşekkür ediyorum eşimin konuşmaktan kaçması bile benim için cook kötü bir durumdu ki söylediğinizi düşününce evet sanırım bende aynı şeyleri duymak istemezdim ve kacardim :)) pohpohlamayi deneyeceğim :KK70: genel olarak odun denebilecek kadar düz birisiyim :))) sakin bı zamanımızda ,sakin sakin konuşmayı deneyeceğim çok sağolun :*

Hanımlar ,konuşamadık çünkü öyle bir ortam oluşmadı gerektikçe konuşuyoruz bugün evlilik yildonumumuz normalde ne olursa olsun önem verirdi ama bu kez pek umrunda değil gibi davranıyor sanırım artık patladı .
Bı isim var halletmek gereken dedi bende anahtarin içerde kalmış dur getireyim dedim başladı senden hiç bişey isteyen yok o saçma sapan tavrı yapmadan önce dusunecektin bende insanım dedi bende sende onlar tepeme çıkmadan önce yapacaktın adamligini o şerefsizler in istediğini yapıp gunumu mahvedeceksen seninde onlarında Allah belasını versin dedim çarptım kapıyı yüzüne defoodu gitti
Bende oğlumu alıp gideceğim evden yoksa gelince de kavga edeceğim yetmeyecek o pislik annesini arayıp hepsini sıradan geçireceğim

Ya inanın kardeşleriyle küs olması da benim üzerimde yük ama affedemiyirum eşime bugün ben affettim ama konuşmayacağım sen konus istersen desem eminim yine o soğukluğu kırgınlığı atamayacak çünkü eşimi ilk kez bu kadar sert görüyorum yıllarca hep onları da arkaladi öyle demek istememiştir yok sende bişey demissindir vs tavrı böyleydi artık o da taştı ve kestirip attı yoksa gerçekten ne anne ne kardeşlerle arasına girmek istemiyorum ve inanın mutlu değilim o yüzden annesiyle çok münakaşa etmemeye çalışıyorum o da buna sebep olacak bişey yapmadı ama yine de çok şık görüşmeye hazır değilim sanırım ayrı şehirlerde olduğunuz içinde mecbur gidince kalınıyor aramız 23 saat
Ben de benzer şeyleri yaşadım.
Eşimin abisi olacak şerefsiz bana kaltak dedi, annesi sürtük dedi, görümceler kardeşime büyü yaptın dedi vs. Neler neler. Biz yeni evliyken kv eşime gelin arıyordu.
Bu yazdıklarım sadece % 5'i.

Eşimle bir kere rest çektik ve yaklaşık 2-3 sene görüşmedim. Eşim arada arayıp görüşür, sonuçta ailesi.

Ben de başta eşimin beynini yedim. Baktım ailesi yüzünden huzur kalmıyor boşverdim.

Eşim isterse 80 sene beni savunsun. Ailesi pislik, yüzsüz. Neden onlar için yuvamı yıkayım ki dedim, kendi kendime.

Kv senede 2 kere gelir evime. Hiçbir şekilde konuşmam, gülmem, aynı odada oturmam. O yüzsüz yine de gelir torun bahanesiyle. Ben olsam gitmem.

Velhasılı eşinizle devam etmek istiyorsanız bu konuları açmayın eşinize. Annenizle, komşuyla, arkadaşla dertleşin ama eşinize yansıtmayın.
Aman hayatım ben boşverdim, sen de boşver. Sen istediğin kadar ara, gör ama beni zorlama. Gitmem, gelmesinler deyin ve konuyu bir daha açmayın.

Yuvanıza yazık etmeyin.

Evlilik eşler arasında olan birşey değil maalesef ülkemizde, ailelerde evleniyor ayni zamanda, ve ne hikmetse erkek çocuk evlenince daha bir kıymete biniyor, öz eleştiri yapacağım yiğenim evlendi elimde büyüdü ama karısını sevmiyorum istemsiz şekilde mesafeli duruyorum ,hatta sinsi olduğunu düşünüyorum :63:
Yenilir yutulur şeyler değil ettikleri laflar ama eşinizin hatri işte, size destek ise ezdirmiyorsa ona karşı hoş görülü olun , sayılı gün katlanın. Sonuçta annesi kardeşleri, silemez kalpten . Arada kalacak duruma düşürmeyin hatir için , herkes evlere dönünce oo sen sağ ben selamet

Gerçekten zor bir durum bende yaşıyorum benzer durumları evde isimlerini bile telaffuz etme kendini yorma bitip tükenmez çünkü en güzeeli ben öyle yapıyorum 😂

Esinizi taktir ettim.Bunlar unutulmaz ancak annesidir ki gene gidip almadan sizi arayıp müsade almis buda alkış hakeden bir saygı.Bence aynen böyle devam edin ve mesafenizi koruyun bence .Gerekmedikçe konuşmayın ve kısa tutun,kötü bir şey yapmanıza gerek yok ancak insan olana bu yeter.Unutmayin da uzatmayında

Eşinizle konuşun bu konuda bana saygını koruduğun icin sana olan sevgim ve saygım arttı teşekkür ederim .Annen oldugu icin evlatlık görevlerine karışmam boyle bir vebale girmem ancak yapılanları, evladıma yapilan bedduaları unutmam mümkün degil.Saygisizlik etmek seni arada bırakmak ya da huzurumuzu bozmak istemiyorum.Dun gelmeleri söz konusu olunca bu yüzden patladım senin için bile olsa yapabileceğim seylerin siniri var diyin ,güzelce ifade edin

Merhabalar ,çok uzatmamays çalışacağım ama tarafsız bir şekilde anlatmak istiyorum ki kendi suçum varsa bunu da gorebileyim eşimle üniv döneminde tanıştık ve bildim bileli annesi yok ben kapalı gelin istiyorum vs diye elinden gelen ayırma oyunlarını denedi .isteme,Nisan vs de ufak tefek huzursuzluk yaratmaya çalıştı fakat çocukları tarafından susturuldu.ilk 2 yıl evime gelmedi yazları biz gittik 10 gün kadar yine ufak ufak tavırlar devam etti küçük gorumceyle birlikte bu kez de.fogum yaptım ziyarete gelen arkadaşlarımın eşlerine bile memesinden süt gelmiyor sezaryen oldu ya yarım anne ondan vs diye konuşup durmuş adam artık utanıp çıkıp gitmiş yani neyse bunu da geçeyim dedim ama gecemiyorum yapı olarak kinciyim maalesef biraz.benim aileminde düğün zamani ve sonrasında eşime ettiği laflar var eşim olur öyle şeyler ben unuttum dedi ve tavrı hep saygiliydi aileme karşı bende öyle yapayım dedim ama kendimi laf sokarken buluyorum en son geçen yıl yine gittik e bir gün önce gorumceyle denize girip eğlendik vs akşam dönüşte oğlum kucağımda uyudu annesi ver kolun yorulmustur ben tutayım dedi ve bende hiç uyandirmsyalim şimdi dedim diye yol boyunca yedik çocuğunu sanki bizden çocuk kaçır zaten oğlumu aldın gittin bunu da alıp gidiyon oğlum bizim evin etkegiyfiydi artık bizi terketti diye bı başladılar ki babası yaşıyor evde erkek var yani neyse en son inerken arabadan itmeye kalktı beni orda film koptu bende eve çıktık eşim dediki odaya gitti çocuğu yatır bı defa da sen karışma bana bırak artık çok oldular diye ve birbirlerine girfiler maalesef .ben onların hayatina girip oğullarını almışım bosandiracakmis beni vs görünce de çıkıp biz evlat acısı yaşadık Allah razı şans şans yasatsin diye gerizekalica binlsf etti ve benim için asla affedilir birşey değil bu 1,5 yaşındaki çocuğa beddua edilmez .evden gideceğiz diye annesi bayılma numarası yapmış yine biz evde değildik bunun icin kizmayin çünkü yıllarca bizi ayırmak isteyince fenaladiyomus ve biz birbirimize giriyoduk.esini, kızını,3akrabadini,ambulansı arayıp kapıdan komsu girince bayilmis ambulans geldi ve birşeyi yok herşey normal dedi eşim inanmayıp numaranı artık yemiyorum deyince kalkip kavgaya devam etti . büyük gorumceyi arayıp ne snlattilsrsa iki ailenin ortak Whatsapp grubuna aşağılık kadın kendini bize kalanların,defolup gideceksin filan yazmışsın sayesinde benim ailem de öğrendi olayı eşim bundan sonra delirdi ve eve gelince bı sürtük için sattın bizi diyerek daldı o an eşim beni bulunduğum odaya kilitledi yoksa o laftan sonra ne olurdu bilmiyorum .onlar birbirlerine girdiler eşim bizi alip benim ailemin olduğu eve getirdi.daha sonra tayin olduğunuz yere gitti .annesi de peşinden gidip havaalanına gelince haber vermiş eşim arayıp ne yapayım diye sordu yani ne yapılır ki sokakta kalacak hali yok gidene kadar gelmeyeceğim dedim ve gitmesinden 2 gün önce bende gittim bende bir anneyim anneye kiyilmiyo biliyorum ama bu olayların çıkış sebebi annesi değil mi yani bu kadar cabuk hayatımıza girmesini ilk başta hazmedemedim.sonra neyse dedim annesi bir yıldır aşırı iyi bana karşı ben sadece saygimi bozmadan mesafeli durmaya çalışıyorum eşim kardeşleriyle asla konuşmayacağım o laflar yutulacak laf değil diyor ben bu durumdan mutlu değilim inanın .bu yıl yaşadıkları ile değil memleketine gittik annesi de geldi gayet sakinfik bu kez kendimi yüzsüz gibi hissettim bosandiracagim diye kendini oradan oraya atan bı kadınla aynı yerde kaliyodun evine gelip kaldı torun özledim vs diye off bilmiyorum kafam karışık sizce çok mu kinciyim yoksa zamanla unutulmasi gereken bı olay mı ???
Hic de kinci degilsiniz, sakin ve olgunsunuz. Sakin unutmayin olanlari, asla affedip samimi de olmayin. Boyle seyler karakter meselesi, biraz yumusadiginiz an aynilari tekrar basiniza gelir. Kayinvalidenizle kalmali gorusmeniz de biraz kel alaka su durumda.

X