Eş ailesi ve ben ...fikirlerinize ihtiyacım var

Eşine zamana ihtiyacın olduğunu söyle.
Bundan sonrada hep mesafeli olmalısın. Konuşmasan olmuyor maalesef. Yani ben öyle tecrübe ettim.
Önce aradan biraz zaman geçmesi lazım.
Eşin dengeyi sağlayacak kişi .
Eşin annesine tedavi olmasını söylemeli. Zira hasta bir düşüncede kendisi.. Kıskançlık :KK43:
Olayda sen haklsın ama eşine annesini kötüleme. Hiç sözünü etmeyin aranızda..
Güzel güzel yaşamak torun sevmek varken bu davranışlara girmeseler güzel günleri mahvetmeseler keşke..
Ben bildim bileli ilaç kullanıyo ...babası evine asla sahip çıkmayan ne eş ,ne baba olamamış bir insan sanırım bunların eşimi paylaşmama sebebi bu onu evin erkeği olarak görmüşler .küçük görümcem dugunde bile eşimi kolumdan çekip koluna girmeye çalışan bı insan .izne gittiğimizde gezmeye gidiyoruz mesela eşim koluma girsin diğer koluna da o girip çekmeye çalışırdı evde oturuyoruz abi kimse gelmeden ben kucağına yatayim bari yok zaten bıraktın gittin filan diye ağlayan bi tipti ve bunları yaparken 25 yaşındaydı.bi gün alıp konuştum dedim ki beni bı abla gibi gör yani dediniz ne benimle?seninle sorunumuz yok abim bizimle ilgilenemeyecek cunku artık kendi ailesi var üzülüyoruz dedi şaka gibiler sanırım en güzeli dediğiniz gibi sözlerini etmemek teşekkür ederim

okurken sok oldum, bir kere bu kadar cahil bir aileden eşin gibi seni koruyan ve sana sahip cıkan biri cıktıgı icin sukretmelisin. yarım anne falan demesi ne kadar terbiyesizce, nefret ediyorum böyle cahil ve geri kafalı insanlardan. sürekli oglumuzu alıp gittin yok evlat acısı yasattın bilmem ne, oglu sonsuza kadar onunla mı yasayacaktı elbet sen olmasan baskasıyla evlenecekti sonucta gidecekti, sanki oglunu öldürdün de ayırdın tovbe tovbe ne kadar dar görüslü insanlar bunlar. kv tam bir şeytan, hatta şeytana pabucunu ters giydirir. bence kadın senin ayaklarına kapansa bile asla sıcaklık gosterme, kesin sinsice bir plan vardır onun aklında, sen mesafeli dur saygılı ol yeter :KK43:

Kesinlikle bende annemin çok lafını yuttum ki başkası yapsa silerdim bunları düşünüp içimi soğutmaya çalışıyorum silmesinde zaten inanın o şekilde mutlu olmam ben sadece ders alsınlar istedim .kadınla oturup konuşmayı çok isterdim sakince ana ilk laftan sonra yine bayılma numarası yapıp yy aygara çıkarır böyle bu kadın
Yok cnm konusmayi hic deneme. Seni anlayacak durumda olsaydi onca lafi sana hic saymazdi bosver. Ama mesafenide koru sanayapilanlarin cok byuk hata oldgnu ve unutmadgni bilsinler. Esin de bunlari unutmasn. Yoksa tbikide ailesiyle kopmasi seni mutlu etmez senin istedgn onlarla kopmasi degil. Sana yapilanlari hazmedemedgn icin mesafeli oluyorsyn o kdr basit. Amaesin de annesine bibkonusma yapsaymis onca laf soylednz yine gelininn yanindasn gibisinden. Ama olan olmus napacaksn kmseyi degistiremuyorsun onlarla yasamak cok zor

okurken sok oldum, bir kere bu kadar cahil bir aileden eşin gibi seni koruyan ve sana sahip cıkan biri cıktıgı icin sukretmelisin. yarım anne falan demesi ne kadar terbiyesizce, nefret ediyorum böyle cahil ve geri kafalı insanlardan. sürekli oglumuzu alıp gittin yok evlat acısı yasattın bilmem ne, oglu sonsuza kadar onunla mı yasayacaktı elbet sen olmasan baskasıyla evlenecekti sonucta gidecekti, sanki oglunu öldürdün de ayırdın tovbe tovbe ne kadar dar görüslü insanlar bunlar. kv tam bir şeytan, hatta şeytana pabucunu ters giydirir. bence kadın senin ayaklarına kapansa bile asla sıcaklık gosterme, kesin sinsice bir plan vardır onun aklında, sen mesafeli dur saygılı ol yeter :KK43:
Esimde ilk yillar onların lafına inanarak çok kalbimi kırdı sonra baktı ki hepsi yalan ondan sobra arkamda durmaya başladı çünkü ben politik değilim patavatsizkiga varacak kadar dobrayim maalesef bişey yaptıysam sonu ne olursa olsun inkar etmem ama onlar yalanla inkâr ediyorlardı bunları göre göre farkett birşeylleri yoksa esimde masum değil aslında :)4 kg doğdu oğlum bu bile olay oldu kızının çocuğu 2.5 kg doğdu diye onunla bile dalga geçti ya arkadaş sağlıklı mı ona bak 5 kg olsa ne 1 kg olsa ne rabbim sagkik versin ama bunu anlayamayacak kadar cahil cidden .bu arada eşim zaten işinden dolayı farklı sehirdeydi yıllardır yani ben ailemden kopup gittim aslında bizimkilerin bu lafı demesi lazım ,,:)) dediğiniz gibi eşimle konuşurken sakin olmam lazım boşuna geriyorum ortalığı dün tel açıkken coştum oğlum da gıcık vabanne gel diyor bı başladım yuzduzluge vurmayın bişey demedim diye filan duydu tel da boş yere gerildik ister istemez .benimlr iyi geçinmeye çabası bence eşim bi hatasını daha affetmez ondan yoksa beni sevdiğinden değil

Esimde ilk yillar onların lafına inanarak çok kalbimi kırdı sonra baktı ki hepsi yalan ondan sobra arkamda durmaya başladı çünkü ben politik değilim patavatsizkiga varacak kadar dobrayim maalesef bişey yaptıysam sonu ne olursa olsun inkar etmem ama onlar yalanla inkâr ediyorlardı bunları göre göre farkett birşeylleri yoksa esimde masum değil aslında :)4 kg doğdu oğlum bu bile olay oldu kızının çocuğu 2.5 kg doğdu diye onunla bile dalga geçti ya arkadaş sağlıklı mı ona bak 5 kg olsa ne 1 kg olsa ne rabbim sagkik versin ama bunu anlayamayacak kadar cahil cidden .bu arada eşim zaten işinden dolayı farklı sehirdeydi yıllardır yani ben ailemden kopup gittim aslında bizimkilerin bu lafı demesi lazım ,,:)) dediğiniz gibi eşimle konuşurken sakin olmam lazım boşuna geriyorum ortalığı dün tel açıkken coştum oğlum da gıcık vabanne gel diyor bı başladım yuzduzluge vurmayın bişey demedim diye filan duydu tel da boş yere gerildik ister istemez .benimlr iyi geçinmeye çabası bence eşim bi hatasını daha affetmez ondan yoksa beni sevdiğinden değil
evet evet bence de, ogulları tamamen uzaklasmasın iyice tavır almasın diye sana iyi davranıyorlar resmen ay ne yapmacıklık yaa. ama iyi kötü yine de esinin su an seni koruması arkanda durması iyi, gecmiste maalesef herkes herkesin gercek yuzunu gorene kadar yasanıyor boyle seyler. sen yine de sakin ol hic kaale alma takma da bırak naparlarsa yapsınlar en ufak bir sinsiliklerinde ya da yaptıkları bir seyde zaten esin gerekeni yapar gibi gorunuyor, sen sakinligini koru haklıyken haksız duruma düsme bu korkunc insanların karsısında

Merhabalar ,çok uzatmamays çalışacağım ama tarafsız bir şekilde anlatmak istiyorum ki kendi suçum varsa bunu da gorebileyim eşimle üniv döneminde tanıştık ve bildim bileli annesi yok ben kapalı gelin istiyorum vs diye elinden gelen ayırma oyunlarını denedi .isteme,Nisan vs de ufak tefek huzursuzluk yaratmaya çalıştı fakat çocukları tarafından susturuldu.ilk 2 yıl evime gelmedi yazları biz gittik 10 gün kadar yine ufak ufak tavırlar devam etti küçük gorumceyle birlikte bu kez de.fogum yaptım ziyarete gelen arkadaşlarımın eşlerine bile memesinden süt gelmiyor sezaryen oldu ya yarım anne ondan vs diye konuşup durmuş adam artık utanıp çıkıp gitmiş yani neyse bunu da geçeyim dedim ama gecemiyorum yapı olarak kinciyim maalesef biraz.benim aileminde düğün zamani ve sonrasında eşime ettiği laflar var eşim olur öyle şeyler ben unuttum dedi ve tavrı hep saygiliydi aileme karşı bende öyle yapayım dedim ama kendimi laf sokarken buluyorum en son geçen yıl yine gittik e bir gün önce gorumceyle denize girip eğlendik vs akşam dönüşte oğlum kucağımda uyudu annesi ver kolun yorulmustur ben tutayım dedi ve bende hiç uyandirmsyalim şimdi dedim diye yol boyunca yedik çocuğunu sanki bizden çocuk kaçır zaten oğlumu aldın gittin bunu da alıp gidiyon oğlum bizim evin etkegiyfiydi artık bizi terketti diye bı başladılar ki babası yaşıyor evde erkek var yani neyse en son inerken arabadan itmeye kalktı beni orda film koptu bende eve çıktık eşim dediki odaya gitti çocuğu yatır bı defa da sen karışma bana bırak artık çok oldular diye ve birbirlerine girfiler maalesef .ben onların hayatina girip oğullarını almışım bosandiracakmis beni vs görünce de çıkıp biz evlat acısı yaşadık Allah razı şans şans yasatsin diye gerizekalica binlsf etti ve benim için asla affedilir birşey değil bu 1,5 yaşındaki çocuğa beddua edilmez .evden gideceğiz diye annesi bayılma numarası yapmış yine biz evde değildik bunun icin kizmayin çünkü yıllarca bizi ayırmak isteyince fenaladiyomus ve biz birbirimize giriyoduk.esini, kızını,3akrabadini,ambulansı arayıp kapıdan komsu girince bayilmis ambulans geldi ve birşeyi yok herşey normal dedi eşim inanmayıp numaranı artık yemiyorum deyince kalkip kavgaya devam etti . büyük gorumceyi arayıp ne snlattilsrsa iki ailenin ortak Whatsapp grubuna aşağılık kadın kendini bize kalanların,defolup gideceksin filan yazmışsın sayesinde benim ailem de öğrendi olayı eşim bundan sonra delirdi ve eve gelince bı sürtük için sattın bizi diyerek daldı o an eşim beni bulunduğum odaya kilitledi yoksa o laftan sonra ne olurdu bilmiyorum .onlar birbirlerine girdiler eşim bizi alip benim ailemin olduğu eve getirdi.daha sonra tayin olduğunuz yere gitti .annesi de peşinden gidip havaalanına gelince haber vermiş eşim arayıp ne yapayım diye sordu yani ne yapılır ki sokakta kalacak hali yok gidene kadar gelmeyeceğim dedim ve gitmesinden 2 gün önce bende gittim bende bir anneyim anneye kiyilmiyo biliyorum ama bu olayların çıkış sebebi annesi değil mi yani bu kadar cabuk hayatımıza girmesini ilk başta hazmedemedim.sonra neyse dedim annesi bir yıldır aşırı iyi bana karşı ben sadece saygimi bozmadan mesafeli durmaya çalışıyorum eşim kardeşleriyle asla konuşmayacağım o laflar yutulacak laf değil diyor ben bu durumdan mutlu değilim inanın .bu yıl yaşadıkları ile değil memleketine gittik annesi de geldi gayet sakinfik bu kez kendimi yüzsüz gibi hissettim bosandiracagim diye kendini oradan oraya atan bı kadınla aynı yerde kaliyodun evine gelip kaldı torun özledim vs diye off bilmiyorum kafam karışık sizce çok mu kinciyim yoksa zamanla unutulmasi gereken bı olay mı ???
bu laflar davranışlar hiç normal tepkiler degil. Her oğlu evlenen, gelininden hoşlanmayan bunları mi yapiyor.. Uzak ve mesafeli durun ruh sagliginiz bozulur yoksa.

Seviye yerlerde bu nedenle 3 gün iyi olursanız aynı şeyler yine olacak.
Mesafeni koy eşin görüşmek istiyorsa görüşsün.
Biri bana sürtük diyecek yerin dibine sokar çıkarırım herhalde.

Ya inanın kardeşleriyle küs olması da benim üzerimde yük ama affedemiyirum eşime bugün ben affettim ama konuşmayacağım sen konus istersen desem eminim yine o soğukluğu kırgınlığı atamayacak çünkü eşimi ilk kez bu kadar sert görüyorum yıllarca hep onları da arkaladi öyle demek istememiştir yok sende bişey demissindir vs tavrı böyleydi artık o da taştı ve kestirip attı yoksa gerçekten ne anne ne kardeşlerle arasına girmek istemiyorum ve inanın mutlu değilim o yüzden annesiyle çok münakaşa etmemeye çalışıyorum o da buna sebep olacak bişey yapmadı ama yine de çok şık görüşmeye hazır değilim sanırım ayrı şehirlerde olduğunuz içinde mecbur gidince kalınıyor aramız 23 saat
Siz esinize de söyleyin en azından top onda olsun.sonrasında ne olsa içiniz rahat olur en azından.sık sık gitmeyin,uzun süre kalmayın,orada gidecek başka yerini varsa gidin vs.esinizin ailesine karşı tavrı böyle kesin oldukça onlar size karşı kötü davranmaya cesaret edemezler diye düşünüyorum.ve siz bu yükü üzerinizden attığınızda size yasatilan şeylerin aynısını yaşayacakları günleri görürsünüz.Allah gönlünüze göre versin herseyi

Ben bildim bileli ilaç kullanıyo ...babası evine asla sahip çıkmayan ne eş ,ne baba olamamış bir insan sanırım bunların eşimi paylaşmama sebebi bu onu evin erkeği olarak görmüşler .küçük görümcem dugunde bile eşimi kolumdan çekip koluna girmeye çalışan bı insan .izne gittiğimizde gezmeye gidiyoruz mesela eşim koluma girsin diğer koluna da o girip çekmeye çalışırdı evde oturuyoruz abi kimse gelmeden ben kucağına yatayim bari yok zaten bıraktın gittin filan diye ağlayan bi tipti ve bunları yaparken 25 yaşındaydı.bi gün alıp konuştum dedim ki beni bı abla gibi gör yani dediniz ne benimle?seninle sorunumuz yok abim bizimle ilgilenemeyecek cunku artık kendi ailesi var üzülüyoruz dedi şaka gibiler sanırım en güzeli dediğiniz gibi sözlerini etmemek teşekkür ederim
Konunu görünce benim kvalideden varmış bir tane daha dedim. :KK66: yalnız değilsin..

Ne bileyim seneye izin kullandigimizda muhtemelen o tarafa doğru gideceğiz çünkü benim ailemde o tarafta oturuyo gittiğimizde yine aynı tavırlar olursa ki olacak eşimi de orada bırakır çıkar gelirim bı yanımda diyoki ben kendi ailemde kalayım o kendi ailesinde ama yine onların ekmeğine yağ surecegiz bu şekilde
Yoo herkesin kendi ailesinin yanında kalma fikri çok iyi .gidip görmeyince sıkıntı da yaşamazsın .

Çocuk varken geçim varken bosandiricaz naralarını anlamiyorum.ailesi kocaniza aile mi dert mi belli değil.Allahtan kocanız aklı başında bu konuda. burada çok 30una gelip annesinin eteğinden ayrilmadigi için kendi yuvası nı dağıtan müsveddeler.

Arkadaşlar ,her fikri okudum cook cook teşekkür ediyorum .bugün ki gelişmeyi yazayım .Eşim annesiyle konuşuyordu bende şakayla karışık birazda ben laf dinleyeyum bakayım diye oturdum kabul ediyorum çocukça hatta gerizekalica :/ en son annesi kardeşi için birisiyle tanışmış ama x memleketten dedi eşimin çok sorun yaşadığı kişiler arka arkaya o memleketten çıktı yakın zamanda neyse esimde hani bunu kendi memleketinden biriyle tanistiriyodun bize yabancıyla evkendik diye laf Edip durdun zamanında dedi annesi de senin kardeşin değil mi sen bul o zaman gibi bu laf etti ondan sonra benim ipler koptu dedim ki:kardeşe bak yeğenine beddua eder ,yengeye o.. der tüküreyim böyle kardeşliğe o annene o edepsuzlere yüz veren sensin utanmadan evime geliyor o kadın filan diye cidden sinir bisalmasj yaşadım sanırım eşim de telda banane kim kimle evlenirse evlensin vs deyip kapattı tel u ve başladı bana yeter artık çeneni kapat yediniz beni boğuluyorum artık ben cevaplarını verdim onların konuşmuyorum görmüyor musun daha ne yapacağım ben annemle de mi konuşmayacağım o da aldı ağzının payını bak sana ağzını açıp bişey diyebildi mi filan diye bağırdı ve kapıyı çarpıp gitti yattı bende oğlumu alıp çıktım evden o ise gidene kadar gelmedim bişey yememis .bilmiyorum kim haklı ama annesinin aramasını bile kaldıramıyorum çok mu büyütüyorum hatalı miyim

O kadar kötü yazmışsın ki noktalamayı falan geçiyorum, kelimeler hep yanlış. Lütfen yazarken okuyanları da düşünün.

Oğlunu kaybedeceğini anlayınca sana yaranmaya çalışıyor. Ben olsam beni iten, bana sürtük diyen, anneliğime laf eden, boşanacaksın diyen kadınla barışmazdım. Evet eşinin ailesi, onların ilişkisine karışmazdım ama bir daha ben görüşmezdim. Ne evine giderdim ne evime kabul ederdim. Bunlar pek yenilir yutulur cinsten kötülükler değil.

Valla çok haklısın ama yine de annesi gelirse kalmasına engel olma .esin yanında iyi ki.belki kalmasın falan dersen ne de olsa annesi ,işler tersine dönebilir.tabi evd3 muhattap olma mesafeli davran

O kadar kötü yazmışsın ki noktalamayı falan geçiyorum, kelimeler hep yanlış. Lütfen yazarken okuyanları da düşünün.

Oğlunu kaybedeceğini anlayınca sana yaranmaya çalışıyor. Ben olsam beni iten, bana sürtük diyen, anneliğime laf eden, boşanacaksın diyen kadınla barışmazdım. Evet eşinin ailesi, onların ilişkisine karışmazdım ama bir daha ben görüşmezdim. Ne evine giderdim ne evime kabul ederdim. Bunlar pek yenilir yutulur cinsten kötülükler değil.
Özür diliyorum telefona alışmaya çalışıyorum .Normalde dikkat ederim .sürtük diyen ablası annesi sadece bosandiracagim diye sinir krizi geçirme numarası yaptı o yüzden diğerinden daha hafif gözüküyor sanırım eşimin gözüne .birde cidden yapışkan bı kadın gelme desek gelip kapının önünde yatıp bütün şehri de ayağa kaldırır .Ama yüz vermiyorun sadece mesafeli gidiyorum şu an.Bugun de karışmasam iyiydi ama patladim sanırım. Bir de onların ilişkisine karismayin demissiniz ya ,işte sorunum bu annesi her aradığında sinirleniyorum sanırım kardeşleriyle bir gün konuşmaya başlarsa kaldıramayacağım bugün iyice anladım bu konuda karismamam mi gerekiyor sizce ?

Eşiniz arada kalmış siz zaten haklısınız ama sürekli eşinizin önüne konuyu getirdiğiniz için haksız duruma düşüyorsunuz. Gururlu ama mağrur kadın sizsiniz ama sürekli konusarak huzur arayan eşinizi bunaltmışsınız. eşinizde ailesinin ağzının payını veriyor. Bu durumda adam sizden iyi ki yanımdasın sen olmasan ben ne yapardım duymak ister.

Valla çok haklısın ama yine de annesi gelirse kalmasına engel olma .esin yanında iyi ki.belki kalmasın falan dersen ne de olsa annesi ,işler tersine dönebilir.tabi evd3 muhattap olma mesafeli davran
Yani desem bile kar etmez .Geçen yıl yanımda eşim bağırdı gelmeyeceksin istemediğin kadının evine diye ama bileti yeğenine aldırıp habersiz gelmiş havaalanındayken aratmus eşim aradı sordu ama ne diyeyim alma desem bütün şehre rezil eder zaten küçük bir yer ne bileyim eşim de ne kadar arkamda bilmiyorum bugün ki öyle cevap verdi bunaldi sanırım artik

Eşiniz arada kalmış siz zaten haklısınız ama sürekli eşinizin önüne konuyu getirdiğiniz için haksız duruma düşüyorsunuz. Gururlu ama mağrur kadın sizsiniz ama sürekli konusarak huzur arayan eşinizi bunaltmışsınız. eşinizde ailesinin ağzının payını veriyor. Bu durumda adam sizden iyi ki yanımdasın sen olmasan ben ne yapardım duymak ister.
Haklısınız yıllarca tabiri caizse çar çar kendimi savundugum için hep onlar mağdur göründü ben cadaloz .Ve eşim hep onların yanında durdu bundan yüz büküp bu haddi asmaları da eşimin payı çok fazla sanırım k yüzden bu yaptıkları çok önemli olamıyor benim için .bu kavga ilk patlak verdiğinde eşim oraya gelip lütfen bı kez sen sus karışma ,ben halledeyim dedi ve ortalık malum .Bu hale gelmeden neden yanımda olduğunu göstermedin dediğimde ''ee sen zaten kendini savunuyorum bana ihtiyacın olmuyordu ki '''dedi sanırım dediğiniz gibi teşekkür bekliyor ... bende her fırsatta önüne getiriyorum

X