Eş ailesi ve şaşkınlığım

Ayy amiiin. Şu an ennn çok ihtiyacımız olan şey dua. Çok teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun. Allah vicdanlı insanlara denk getirisin.

Yok arkadaşım. Üzülmeyin. Kendi evinizi kutun birbirinize sarılın ev araba alınır. Bir iki yıl sonra olur. Daha güzel olur.

Temizlik vs yapana kadar kira ödeseydiniz keşke. Zira hiç anlam ifade etmemiş karşı tarafa. Çok ayıp etmişler ama eşiniz de malını biliyormuş en başından. Çıkın evden yüzlerine herşeyi söyleyin yardıma da gitmeyin eşiniz de siz de bir daha

Kira da olan tek evleri değilse bence amaç sizi çıkarmak değil sizi dize getirmek olmuş burda. Esprilerini kaldırmamaınız sonucunda bunu söylüyorum. Bence çıkmayın bu soğukta. Biraz soğuma süresi bırakın araya onlar zaten çıkmayın diyeceklerdir. Anlık bir gerginlikle söylenmiştir.

Tarlada tuvaletle vakit kaybetmemek için altına işeyen sizin kaynananız mıydı?

Konu kapanmamış anlaşılan. Bence sizin bu esprilere bozulmanıza ve böyle bir çıkış yapmanıza alınmışlar.
Eşim babasına söyledi çürümüş ne yapalım diye. Babası beni ilgilendirmez dedi. Annesine biz değiştirelim madem dedi
Bunu da sizin değiştirmenizi bekliyorlardı. Onlara yıkmaya çalışınca da rahatsız olmuşlar bence. Bedava oturuyorlar, onu da yaptırıversinler diye düşünmüşlerdir.
Ya şu rezilliği çekeceğine baştan kiralık ev tut daha iyi. Muhtemelen ev de güzel değildir. Pencereleri eski dediğinize göre. Yeni evlisiniz, temiz, yeni, güzel bir daire tutmak yerine böyle bir tercihle baştan yanlış yapmışsınız. Kimsenin evinin temizliğini yapamam valla, hora da geçmez böyle yaptığınız şey.
taşınma masrafları dünya para. Ne biriktirdiysek muhtemelen taşınma, depozito, emlakçı, kira derken eriyip gidecek.
Depozito, emlakçı, kira zaten her türlü verecektiniz başta ev tutsanız. Burada size bir tek nakliyeci masrafı çıkmış oldu.

Gidip gelmeyin araya mesafe koyun. Asla eskisi gibi olmayın her ihtiyaçlarında koşmayın. Çağırdığı zaman bir bahane sunun. Alttan almayın lütfen hatta yeni evinize de çağırmayın yüzleri varsa gelmezler zaten. Dicem de anlattiginiza göre gelirler gibi görünüyor. Yine de siz davet etmeyin.

Eş ailesi gel git akıllı belli. Çıkmanız iyi olur bence bunların bir dediği bir dediğini tutmuyor siz de diken üstünde olmazsınız. Herşeyin çaresi bulunur. Zamanla yaparsınız birikiminizi

Siz de çok alıngansınız, satmayı düşünüyoruz dedilerse hemen kış ortasında dememişlerdir. Kışın ortasında çıkmak isteyen sizsiniz. Siz hep pohpohlanmak istiyorsunuz, espri için özür dilemişler şimdi da aman sakın çıkmayın desinler istiyorsunuz. Hayat böyle değil üzgünüm, sizi kimse pohpohlamayacak, siz kendi kendinizi korumayı öğreneceksiniz. Size çıkın deseler bile kışın ortasında çıkamayız yaza doğru taşıyabiliriz diyeceksiniz. Ev bulmak da kolay değil.

En baştan ısrar ile oturttuklari evleri karsiliginda evinin temizligine kadar yapmaniz, kendinizi bu kadar minnet eder duruma düşürmüş olmanız büyük hata olmuş. Ben size soyleyim, su saatten sonra ya ipler tamamen kopar gorusmezsiniz, ya da eğer görüşmeye devam edecek olursaniz siz onlarinin evinin alışverişini yapmaya, temizligine gitmeye devam edersiniz. Bu isler ne kadar teviz verilerek baslanirsa oyle gider. Hicbir kosulda bu ev teklifini kabul etmemeliydiniz. Ve onların israriyla kabul ettiyseniz de karşılığını vermek konusunda bu kadar istekli olmasaydinuz keşke

Evlenirken eşimin ailesinin kirada olan evlerinden birine yerleştik
Evler yazmışsınız, hepsini mi yoksa sadece sizin oturduğunuzu mu satıyorlar? Hayat böyle maalesef, tecrübe böyle kazanılıyor. Kime nasıl davranacağınızı öğrenmiş oldunuz. Evi vermek zorunda değillerdi, vermişler ama şimdi de geri istiyorlar. En azından ortada bebek çocuk yok, karı koca her yere sığabilirsiniz.

Yalnız biraz zaman geçtikten, yeni eve yerleştikten sonra eşinizle ailesinin hiç bir şey olmamış gibi görüştüğünü görürseniz şaşırmayın. Öyle bir hava sezdim kendisinden.

Valla bende onların evinde oturuyordum geçen ay taşındım 7 aylık hamileyken hemde :) Bir de biz taşınırken geldi kendi evini kızıyla birlikte öyle bir temizlediler ki çicek gibi yaptılar biz taşınırken bizim çöpümüzü bile kaldırmadılar. Ama lafa gelince oğullarına torunlarına ölüp bitiyorlar.. çalışıyorum hamileyim bir şeye ihtiyacın var mı diye bile sormadılar ee mecbur da değiller sonuçta ama artık bende onlara saygı duymaya samimi davranmaya mecbur değilim. Siz de böyle düşünün aranıza mesafe koyun. Eşlerimiz muhtemelen bu yapılanların hepsini unutup aşırı samimi olacaktır yine. ama o kendi bilecekleri iş bence biz mesafemizi korumalıyız iyilikten anlamayan insanlara karşı.

ayrıca şu düşünceyide anlamıyorum sonuçta evleri var bu insanların kıt kanaat geçinmedikleri müddetçe yani zor durumda değillerse evlatdan bir şey sakınılması bana aşırı tuhaf geliyor. İyi niyetli bir insanın yapabileceği bir şey değil bu. Tabi ki de kimse kimseye ev vermek yardımcı olmak mecburuyetinde değil ama hayatında en yakın kişi annen baban ve çocukların yani var olan imkanlarından birilerini mahrum etmek dümdüz kötülük gibi geliyor bana.

alınganlığı bırakın, net olun. Komşuya kızıp yorgan yakmayın.
İhtiyaçları varsa, başkasına ödeyeceğin kirayı, onlara ödemeyi teklif et. Hem düzenin bozulmamış olur. Hem her iki taraf faydalanmış olur. minnet altında kalmaktan kurtulursun. Temizliği, alışverişi vs bunlar göze gelmez. Eşin teklif etsin, senin için rahat etsin. Onlar da sgk primi mi ödüyor, tatile mi gidiyor kendileri bilir.
Para kusurları kapatır.
Camları da yaptırırsın, oturduğunuz için sizin yaptırmanız daha uygun olur.
Çok detay bilmesem de, onlar da kendilerince haklı olabilirler. Sen de bu minnet altında ezilme. Hayat zor daha da zorlaştırmaya gerek yok. Ev bulacaksın, ev sahiplerine de güven olmuyor ki.. Hep sıkıntı.
Eşyalarım yeni, taşınmak zor falan filan..
Yok, ben minnet etmem istediğim dairede otururum diyorsan, tadilat yapmadan çık.
Ama sonuç ne olursa olsun, eşinle ailesinin arasındaki denge değişmeyecek, et tırnaktan ayrılmayacak.
bunu da aklından çıkarma.

İşine geldiği gibi yolunu yap biraz demek istiyorum aslında.

Tamam kimse yuva kurarken anaya babaya güvenmesin diyoruzda böyle de olmaz ki?
Sizi ikna yoluyla evlerine oturtup,her işlerini yaptırmışlar arada laf sokma ezme cabasi şimdi canları istiyor diye evi satılığa çıkarıyorlar insan anne , babaya guvenmeyecekte kime güvenecek.
Eşiniz zaten su katılmamış ana kuzusuydu bu aşk bile engel olmamış evin gitmesine iyi oldu eşiniz artık kimin için kendini eşini köle ettiğini idrak eder ..
Bence sizi daha çok ellerinin altında tutmak, üstünüzde tam bir yetki sahibi olmak için bunu yapıyor olabilirler....

bu tavrı kaldıramam. zaten yeni evlisizi temiz güzel bir ev tutun eş ailesine uzak olsun. tavrınızı da koyun. şuan çok mutsuz olduğunuzu anlıyorum ama kendinize çok güzel içe sinen bir ev bulun yerleşince her şey güzel olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…