Eşe saygı...

Sevince zaten otomatik olarak saygı duyarsınız.
Siz eşinizi sevmiyorsunuz, bizim ona yapacak bir şeyimiz yok.

Kizlar acil cevaplariniza ihtiyacim var.soru basit,kadın kocasına nasıl saygı gösterir? Evliyim iki evladım var.bazi yanlislarim oldu eşime eskiden.ona saygı duymadığını söylüyor.aslinda biraz haklida.bencil biriyim çocuklar önce sonra kendim en son eşimi düşünürüm.fazla uzatmak istemiyorum.tek istediği saygı yi nasıl verebilir,gösterebilirim?
Sıralama doğru.Saygi görmek için göstermek gerekir.Zaten kişiliği ve icraatleriyle kişi kendine saygin kazanir.Olmasi gereken saygıyı gostermiyorsaniz sizin saygı duyma alginizi düşünmek gerek.Eş saygı duyulasi bir adamsa dur şuna saygısızlık yapayım denmez herhalde 😁

Daha önce de konu açmıştıniz siz sanki..

Eşinizi sevmiyorsunuz, o çok istedi diye evlenmissiniz, ama tek taraflı sevgi de bir yere kadar götürür evliliği.

O zaman da yazılmıştı, profesyonel yardım alın belki işe yarar diye. Buradan tüm ayrıntıları bilmeden kim size ne fayda sağlayabilir. Aynı yerdesiniz yıllardır. Ömür geçiyor. Olmuyorsa da olmuyordur bazı şeyler.

...
Yok öyle bir şey değil benim eşim
.ben hakikaten ona yokmuş gibi davranırım,saymam onu.aslinda erkek milleti gözümde çok düşüktür her zaman,hiç bir erkeği tinlamam.

Benim eşim öyle bir "şey" değil demenizden anladım zaten =)))) Şey değil insan o da yahu =)) Tamam ben de doğada dişi olanın daha kutsal ve yüce olduğuna inanırım da o sizin hayat arkadaşınız, cinsiyetinden bağımsız düşünün, hayatı paylaşıyorsunuz, aileniz o sizin. Benim eşim şu an covid pozitif nasıl bakıyorum nasıl özeniyorum, erkek olduğu için değil can yoldaşım olduğu için.. Onun fikrini almadan hiçbir şey yapmam, önemserim çünkü. O yorgunsa üzgünse ona göre davranırım, tabi bunlar hem karşılıklı hem de ona göre seçtim. Ota b*ka bana saygı duy ben erkeğim deseydi zaten hayatımda olmazdı.

Kizlar acil cevaplariniza ihtiyacim var.soru basit,kadın kocasına nasıl saygı gösterir? Evliyim iki evladım var.bazi yanlislarim oldu eşime eskiden.ona saygı duymadığını söylüyor.aslinda biraz haklida.bencil biriyim çocuklar önce sonra kendim en son eşimi düşünürüm.fazla uzatmak istemiyorum.tek istediği saygı yi nasıl verebilir,gösterebilirim?

Anlattıklarını dinleyerek, karar alırken beraber alarak, nelerden rahatsız olup nelerden memnun olacağını göz önünde bulundurarak...

Bu arada tabiki önce çocuklar sonra kendimiz sonra eş. Bunda bir yanlışlık yok

Seviyorsan saygı da duyarsın zaten ve saygı biterse sevgi de biter bunlar bağlantılı.
Kelimeler çok önemlidir bence. Kelimelere dikkat etmek gerekir, rencide edici hiç bir söz söylenmemeli. Misal şakayla salak, gerizekalı falan denmesi de çok rencide edici ve ilişkiyi laçkalaştırır diye düşünüyorum.
Son olarak değer verdiğini göstermeli insan, en azından mutfaktan su almaya giderken su ister misin diye sormak bile değer verdiğini, düşündüğünü gösterir.

Çok ince
Seviyorsan saygı da duyarsın zaten ve saygı biterse sevgi de biter bunlar bağlantılı.
Kelimeler çok önemlidir bence. Kelimelere dikkat etmek gerekir, rencide edici hiç bir söz söylenmemeli. Misal şakayla salak, gerizekalı falan denmesi de çok rencide edici ve ilişkiyi laçkalaştırır diye düşünüyorum.
Son olarak değer verdiğini göstermeli insan, en azından mutfaktan su almaya giderken su ister misin diye sormak bile değer verdiğini, düşündüğünü gösterir.
Çok ince ruhlusunuz🧡 bende az biraz böyle olabilmeyi isterdim😏

Karşınızdakine duyacağınız saygı sonradan kazanılan birşey değildir.
Hele ki sizi kendisine karşı saygısız olarak görüyorsa bunu başarmanız oldukça zor.

Yok öyle bir şey değil benim eşim
.ben hakikaten ona yokmuş gibi davranırım,saymam onu.aslinda erkek milleti gözümde çok düşüktür her zaman,hiç bir erkeği tinlamam.
O erkek değil hayat arkadaşı, bakışınızda küçümseme olmamalı mesela, hakaret havasında şaka bile yapılmamalı. Onun sizleri düşündüğü kadar siz de onu düşünmelisiniz.
Ben eşimi kırmamak için elimden geleni yaparım, o da aynısını bana yapar. Başka ne denir bilemedim.

Iyıde bu normalkı tabıkı once cocuklar ve herkes esınden once kendını dusunur. Saygı nasıl acıklanır bılmıyorum ama esının evde yemegı yapılıyorsa kahvaltısı hazırlanıyorsa camasırı yıkanıp utulenıyorsa. Hakaret etmıyorsa daha ne yapılırkı. Ayagını yıkayıp elını opmıyeceksın heralde. Herkese gore saygı farklıdır es ıcın yukarda saydıklarımda yeterlıdır bence. Insan yerıne konuluyorsa kımse haddını asmıyorsa saygı vardır. Ne gıbı hatalar yaptın esıne

Eşini tanıyorsan ona göre değer verir dikkat eder onu mutlu edersin , herşey tanımadan geçer ama egoist biri sadece kendine odaklıdır

Hitap şekilleri
Kırıcı konuşmamak
Bel altı vurmamak
Rica etmek
Değerli olduğunu hissettirmek
Bazı şeylerde fikir istemek, danışmak
Başkalarının yanında aşağılamamak
Yalnızken de tabii:)
Kendine ayırdığı zamanlara kızmamak(abartıyorsa o başka)
İşine değer vermek
Onu düşündüğünü belli etmek

Gibi gibi herhalde.

Fikirlerini önemseyin, empati yapın, değiştirmeye çalışmayın. Aslında basit size nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranın işte

Saygı duymayı küçük yaşlarda öğreniriz siz iki çocuk yaptığınıza göre bunu öğrenmenin kritik eşiğini aşmışsınızdır. Birbirine saygı duymayan insanlar bir arada yaşıyorsa asıl kendisine saygısı yoktur.
saygı kazanılır zorla kimse kimseye saygı, sevgi duymaz.

Yani bu maddeler halinde olmaz ki saygın varsa kendiliğinden oluşur zaten o davranışlar.

X