Esenyurt BİM markette cep telefonum çalındı :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayni durum başıma geldi yillaar once, o zaman polise gitmiştim ve şunu anladım cep telefonu gibi gorece ufak suçlar icin peşine dusmuyorlar olayin. Bana o zaman her gun o kadar fazla ihbar geliyor ki boyle seylere ekip ayiramiyoruz demislerdi, ve o telefonu cüzdanı saniyesinde elden çıkardıklarini, sonra onlari bulsan da suçlarını zaten kabul etmeyeceklerini vs soylediler tam hatırlamıyorum ama onlara da hak vermiştim.. keske boyle olmasa
Siz calsaniz gelir bulurlar. Hak verdiginiz sey normal degil,satasmak icin yazmiyorum ama. Sasirdim. Halk boyle dusunurse polisin sallamamasi normal olacak neredeyse

Ayni durum başıma geldi yillaar once, o zaman polise gitmiştim ve şunu anladım cep telefonu gibi gorece ufak suçlar icin peşine dusmuyorlar olayin. Bana o zaman her gun o kadar fazla ihbar geliyor ki boyle seylere ekip ayiramiyoruz demislerdi, ve o telefonu cüzdanı saniyesinde elden çıkardıklarini, sonra onlari bulsan da suçlarını zaten kabul etmeyeceklerini vs soylediler tam hatırlamıyorum ama onlara da hak vermiştim.. keske boyle olmasa
yani bence de suçun büyüğü küçüğü olmaz,suç suçtur ve her suçun cezalandırılması gerekir...

ha dediğiniz şey için de şunu söyleyebilirim, çalışan polis ve ekipman sayısı artırılmalı ki suç elemek zorunda kalmasınlar... her suçla ilgilenilmesi gerekir...

yanlış anlamayın sataşmak için söylemedim ben de,fikrimi belirtmek istedim :)

hahahahaa ekip ayıramıyoruz mu? kim ayıracak kardeşim ben mi ayırıcam? ülkenin polisi basit hırsızlıklarla uğraşamayız diyor açık açık, harika. gerçi hırsızlığın en büyüğüyle de kimse uğraşmıyor ya, neyse.

Siz calsaniz gelir bulurlar. Hak verdiginiz sey normal degil,satasmak icin yazmiyorum ama. Sasirdim. Halk boyle dusunurse polisin sallamamasi normal olacak neredeyse
Yani hak vermek demeyelim de, yoğunluklarini anlıyorum demek istemiştim.. onlar oyle konusunca memleketin en onemli olayi benim telefonum diyemiyorsun.

Bimden görüntü alıp Twitter'da tag açabilirsiniz, malum orada çoğu olay ses buluyor, çözüme kavuşturuluyor. Normalde gasp suçunun cezası ağır, nasıl bakmamışlar hayret ediyorum.

Bende yaklaşık 4 5 gün önce gasp edildim daha doğrusu sevgilim gasp edildi ama telefon benimdi,ona emanet verdiğim telefondu. Çocuğu tanıdığımız için araya bayağı bir kişi soktuk, ben faturası ve imei nosuyla birlikte polise gidecektim ki, önce ailesine gideyim durumu anlatayım dedim, ailesine gidip benim 5bin liramı çaldılar o yüzden telefonu aldım demiş telefonun evde olduğunu zaten biliyordum (telefon evde getiricem getiricem diyip oyalıyordu beni.) sonra ben polis çağıracağımı, yanımda faturamın ve kutumun olduğunu söyleyince çocuk telefonu geri getirdi. Ama bu seferde tehdit mesajları atmaya başladı. Seni öldürücem sen benden "telefonumu" aldın bende senin elindeki telefonu alıcam, seni toprağa gömücem diye korkutmaya çalışıyor beni, bizde tehdit, gasp gibi suçlardan şikayet etmeye hazırlanıyoruz. Yani demek istediğim böyle pisliklerin peşini bırakmayın, ben hayatımda kimseyi yargılamam ama para için başkasının eşyasını çalan insanlara asla saygı duymuyorum, böcek asalak gibi birşeyler. Allah belalarını versin. Dediğim gibi polise gidin gerekirse polislerin işlem yapmadığını cimere (emin değilim) yazın, egm online ihbardan bilgilerinizi yazıp şikayet edin ama hakkınızı bırakmayın. Bu beyinsiz insanlar başkasının malına izinsiz dokunamayacağını öğrenmeli.

yani bence de suçun büyüğü küçüğü olmaz,suç suçtur ve her suçun cezalandırılması gerekir...

ha dediğiniz şey için de şunu söyleyebilirim, çalışan polis ve ekipman sayısı artırılmalı ki suç elemek zorunda kalmasınlar... her suçla ilgilenilmesi gerekir...

yanlış anlamayın sataşmak için söylemedim ben de,fikrimi belirtmek istedim :)
Yok haklisiniz bence de. Polisin pesine dusecegini bilseler çalabilirler mi? Hic zannetmiyorum. Cezalar yaptırımlar agir olmali. Eminim ki sans eseri yakalansa polisler merkeze götürse bile 3 4 saate çıkar oradan. Mahkeme dava derken 1 sene sonra kim bilir ne kadar ufak bi para cezasiyla gecer gider olay.

benim de basima yazin geldi boyle bir sey turkiyede. ayni sekilde kamera kaydini izleyince cok sasirdim yani resmen gozum kor olmus.

polisi aradim oraya gelmediler, elinizde kamera kaydi varsa getirin bakalim dediler. goturduk zaten ben o zamana kadar find my iphone yapip telefonun nerede oldugunu coktan bulmustum. polis de gidip almisti, telefoncudaydi yani satmak icin goturmusler. aldik sikayetci oldum vs. sizin olayda polis neden boyle yapmis anlamadim. cok gecmis olsun.

cimere yazın güzel bir dille bence bu kadar da olmaz mesele 3 5 bin değil hırsızlık böyle olursa herkes hırsız olur ki boşuna da olmuyor etraf hırsız dolu

Yani hak vermek demeyelim de, yoğunluklarini anlıyorum demek istemiştim.. onlar oyle konusunca memleketin en onemli olayi benim telefonum diyemiyorsun.
Ama senin için en önemli olay gasp edilmen, telefonunun çalınması oluyor. Her ilçede bu yüzden polis merkezi var, polisler vatandaşlara bu gibi durumlarda yardımcı olmak için var. Yardımcı olmalılar ki herkes kendi adaletini kendisi sağlamaya çalışmasın, hırsızların gözü korksun.

merhaba arkadaslar dün kan verdım bıraz da streslıydım hastaneden cıktım markete girdim 5 dk oldu olmadı alacaklarımı tamamladım telefonu da paltomun cebıne attım kı kasaya odemeye gıdeyım dıye kasayla aram da 3 metre var yok o arada peceteleri gordum fıyatlarına bakarken ırı yarı kılolu bı kadın carptı bana 50li yaslardaydı goz goze geldık hatta cok pıs bakıyordu hasta gıbı de bır halı vardı şal vardı omzunda yanında da kızları zannettıgım 3.4 kısı daha vardı ve malesef etrafımı sarıp telefonu cebımden cekmısler :KK43: RABBİM BİLDIGI GIBI YAPSIN HEPSINI DE. hemen kasıyere soyledım ama telı cıktan kapatmıslar kameran baktık ben yukarı dogru fıyatlara bakarken yaslı kadın yere bıraz gerıme çömelmis alıyor hemen arkamda duran kıza verıyor ve hepsı hızlıca cıkıyorlar sagımı solumu urunlere bakma bahanesıyle de kapatmıslar normalde farketmıyorsunuz ama kayıtlarda ınsan ızledıkce ne kadar apatalmısım dıyor nıye farketmedım dıyor hemen polıs aradık malesef gelmedıler sız gelın karakola dedıler yenı bı karakol acılmıs dıgerlerı bızım malleye bakmıyormus o kadar karakol gezdık taksıyle yagmurun altında bakmadılar hepsı basından attı en son yıne can havlıyle aradım dedım 3 saattır sogukta yagmurda gezıyoruz 100 tl taksı yazdı o karakol senın bu karakol benım bakmıyorsunuzsımdı markete gıdıyoruz oraya ekıp yollayın bakın kayıtlara dedım ve cevap yıne hayır oldu ınanın polısler de sallamıyor artık lutfen dısarı cıkarken cok dıkkat edın benım canım yandı sızın yanmasın
Geçmiş olsun.😔

Çok geçmiş olsun.Tam bir çeteye denk gelmişsiniz.
Kamera kayıtlarını Kanalların Haber programlarının whatsapplarına atsanız belki yüzleri biraz kızarır..

Arkadaşımın telefonu çalınınca karakola gitmiştik, telefonun modelini düşük buldukları için güldüler. Kimin çaldığını net bir şekilde bildiğimiz halde hiçbir şey yapmadılar maalesef. Üzüldüm sizin adınıza, çok geçmiş olsun

Sosyal medya fenomeni Hakan kakızın komple çantasını yürüttüler ona bile bakmadı polis çantada diğer telefonu varmış ıphone u bulu açıp konumuna ulaşmış buna rağmen polis konuma gitmeyi reddetmiş ilginç bir memleketiz ya

Bu arada dışarı çıkarken mutlaka yanınıza kulaklık alın takın tek kulağınıza hafif müzik açın özellikle alışverişte cebe koyuyoruz telefonu en iyi güvenlik yöntemi bence her zaman takıp çıkarım nolur nolmaz

Polisler artık asayişi bıraktı herhalde yoksa bu ilgisizlik çok tuhaf

arkadaslar hepinize cok tesekkur ederım esenyurt cumhurıyet mah.de oldu olay ve netten arastırdıgıma gore buralarda hırsızlık gayet normal bır hal almıs artık hırsızlık vakası yasamayan yok gıbı nerdeyse. goruntulerı ıhbar etmeyı dusundum kanallara ama su ana kadar kımın bulunmus kı :KK43: yenı evlendım ve bu sehre yenı tasındım tam her seye cevreye alısıyorum derken boyle bır olay yasamak benı kotu etkıledı

4 5 yil once minibyste samsung umu caldirdim. Hatta burda kinu bile actim. Imei no ile sikayette bulundum. Polis i phone olsa belki bulunurdu ama diger tlf modellerinin hic sansi yok dedi acik acik. Bulunmadi zaten.

Hırsızdan çok polise hırslandım. ben olsam emniyet müdürlüğüne karakolları şikayet ederdim.
Görüntüleri de haber kanallarına yayıp polisin ilgilenmediğini söylerdim.
tel ister bulunsun ister bulunmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X