Esenyurt BİM markette cep telefonum çalındı :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
merhaba arkadaslar dün kan verdım bıraz da streslıydım hastaneden cıktım markete girdim 5 dk oldu olmadı alacaklarımı tamamladım telefonu da paltomun cebıne attım kı kasaya odemeye gıdeyım dıye kasayla aram da 3 metre var yok o arada peceteleri gordum fıyatlarına bakarken ırı yarı kılolu bı kadın carptı bana 50li yaslardaydı goz goze geldık hatta cok pıs bakıyordu hasta gıbı de bır halı vardı şal vardı omzunda yanında da kızları zannettıgım 3.4 kısı daha vardı ve malesef etrafımı sarıp telefonu cebımden cekmısler :KK43: RABBİM BİLDIGI GIBI YAPSIN HEPSINI DE. hemen kasıyere soyledım ama telı cıktan kapatmıslar kameran baktık ben yukarı dogru fıyatlara bakarken yaslı kadın yere bıraz gerıme çömelmis alıyor hemen arkamda duran kıza verıyor ve hepsı hızlıca cıkıyorlar sagımı solumu urunlere bakma bahanesıyle de kapatmıslar normalde farketmıyorsunuz ama kayıtlarda ınsan ızledıkce ne kadar apatalmısım dıyor nıye farketmedım dıyor hemen polıs aradık malesef gelmedıler sız gelın karakola dedıler yenı bı karakol acılmıs dıgerlerı bızım malleye bakmıyormus o kadar karakol gezdık taksıyle yagmurun altında bakmadılar hepsı basından attı en son yıne can havlıyle aradım dedım 3 saattır sogukta yagmurda gezıyoruz 100 tl taksı yazdı o karakol senın bu karakol benım bakmıyorsunuzsımdı markete gıdıyoruz oraya ekıp yollayın bakın kayıtlara dedım ve cevap yıne hayır oldu ınanın polısler de sallamıyor artık lutfen dısarı cıkarken cok dıkkat edın benım canım yandı sızın yanmasın
Cok geçmiş olsun canim yaaa😯Benim de daha 3 5 ay kullandigim telimi parkta calmislardi.Ya cebimden çektiler ya düşürdüm😕Hemen kapatmislar pislikler!Kutusunu taşındığım icin attigimdan hirsiza hediye gibi oldu hiç bir sey yapilamadi.Suan ne kadar kızgın,üzgün olduğunu anlayabiliyorum.İnsanlarda hiccc insanlik kalmamisss

Geçmiş olsun, maalesef bu tip hırsızlıklarda çete olarak çalışıyorlar, 20 yıl önce kadınlardan oluşan bir çete tarafından soyuldum, k.kartım, kızımın ve benim nüfus kağıtlarımız, bir miktar para.
Babacan bir komiser şakayla karışık saflığımı yüzüme vurdu ve nasihat etti, ki haklıydı benim gafletim ve saflığımdan oldu o gün bugündür çantamda asla kart, para, telefon olmaz.
Hele İstanbul'a gitmişsem asla cebimde veya çantamda bozuk para hariç bir şey bulundurmam, dedem ninem usulü tişörtüm içinde saklı keseme koyarım, telefonda orada durur, aramalarda kablosuz kulaklık kullanırım.

Benim bir kez telefonum calinmisti arabadan. Arabamin camini kirip cantami almislar. Ben bankadayken. Karakola gidip tutanak tutturmustum. Acikcasi pek ilgilenmiyorlar. Sonra cantam bir mezarlikta bulundu, cep telefonum yok tabi ki. Aradan zaman gecti. Bir gun bir yazi geldi. Adliyeye gittim. Telefonum bulunmus imei numarasindan, iade edildi. Fakat telefonu acamadim. Icindeki herseyim de silinmis rehberim de dahil. Actirmak icin adliyeye gidip birsey mi yaptirmak gerekiyordu neydi simdi orasini tam hatirlamiyorum ama zaten sogudum da telefondan. Eski de bir telefondu. O zamanlar tuslu telefonlar vardi. Kullanmadim hic sonra.

merhaba arkadaslar dün kan verdım bıraz da streslıydım hastaneden cıktım markete girdim 5 dk oldu olmadı alacaklarımı tamamladım telefonu da paltomun cebıne attım kı kasaya odemeye gıdeyım dıye kasayla aram da 3 metre var yok o arada peceteleri gordum fıyatlarına bakarken ırı yarı kılolu bı kadın carptı bana 50li yaslardaydı goz goze geldık hatta cok pıs bakıyordu hasta gıbı de bır halı vardı şal vardı omzunda yanında da kızları zannettıgım 3.4 kısı daha vardı ve malesef etrafımı sarıp telefonu cebımden cekmısler :KK43: RABBİM BİLDIGI GIBI YAPSIN HEPSINI DE. hemen kasıyere soyledım ama telı cıktan kapatmıslar kameran baktık ben yukarı dogru fıyatlara bakarken yaslı kadın yere bıraz gerıme çömelmis alıyor hemen arkamda duran kıza verıyor ve hepsı hızlıca cıkıyorlar sagımı solumu urunlere bakma bahanesıyle de kapatmıslar normalde farketmıyorsunuz ama kayıtlarda ınsan ızledıkce ne kadar apatalmısım dıyor nıye farketmedım dıyor hemen polıs aradık malesef gelmedıler sız gelın karakola dedıler yenı bı karakol acılmıs dıgerlerı bızım malleye bakmıyormus o kadar karakol gezdık taksıyle yagmurun altında bakmadılar hepsı basından attı en son yıne can havlıyle aradım dedım 3 saattır sogukta yagmurda gezıyoruz 100 tl taksı yazdı o karakol senın bu karakol benım bakmıyorsunuzsımdı markete gıdıyoruz oraya ekıp yollayın bakın kayıtlara dedım ve cevap yıne hayır oldu ınanın polısler de sallamıyor artık lutfen dısarı cıkarken cok dıkkat edın benım canım yandı sızın yanmasın
Esenyurtta sizi çalmamışlar iyi.
Ben bu kadar berbat bir yer görmedim.
Polislerin ilgisiz olmasına da şaşırmadım zira orada her gün ayrı bir olay yaşanıyor.
Her türlü pislik var maşallah

Siz gene sanslıymıssınız en azından suclu ları gorebıldıgınız bir kamera kaydı var ben pazarda caldırdım telefonumu ve karakola gidip ifade verdim telefonumun ımeı numarasını kapattılar .. Soruşturmadan gelen cevap herhangi bir tanık kamera kaydı vs olmadığından dolayı kendi kendime caldı numarası yapıyor olabileceğim yonundeydı😏 ogun den sonra bir daha cebime telefon koymadım cantamdayken bile huzurlu degılım

Sizin sorununuz bitmiş bide hayırlısıyla el karti kaybolan arkadaşın sorunu da çözülse

Ayni durum başıma geldi yillaar once, o zaman polise gitmiştim ve şunu anladım cep telefonu gibi gorece ufak suçlar icin peşine dusmuyorlar olayin. Bana o zaman her gun o kadar fazla ihbar geliyor ki boyle seylere ekip ayiramiyoruz demislerdi, ve o telefonu cüzdanı saniyesinde elden çıkardıklarini, sonra onlari bulsan da suçlarını zaten kabul etmeyeceklerini vs soylediler tam hatırlamıyorum ama onlara da hak vermiştim.. keske boyle olmasa
Banada buna benzer bırsey demıstı ifademi alan polis Baska bir olayda polisin eline gecerse telefon ancak o sekılde bulunuyormus senin Benim telefonum ıcın ekstra bir kıllarını kıpırdatmıyorlar

Çok geçmiş olsun polisi aradığınızda maskesiz insanlar var deseydiniz koşa koşa gelirlerdi artık maskesiz gezmek suç tecavüz hırsızlık suç değil maalesef ... Nasıl bir dünyaya dönüştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X