İlk defa ayrı kaldık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet oda bende sevıyoruz ama adım atamıyoruz😔

Gerçekten beynim yandı böylesine kısa ve basit bir konuyu nasıl bu kadar uzatabildiniz? Umarım yazdığınız gibi konuşmuyorsunuzdur. Bir an eşinizle ilk tanıştığınız günden başlayarak anlatacaksınız diye korktum. İkiniz de olgun değilsiniz konuyu nerde tutsak elde kalıyor. Bir poşetten bu kadar mesele yaratacak ne kaldı? Eski oynaşını getirseydin bu eve ne demek hiç utanmıyor musunuz bunu kocanıza söylemeye? İlk kavgada ilk valiz toplamada hemen koşa koşa anneleri aramak neden? Engellemeler falan lisede kaldı bence karı koca neden birbirini engeller hiç anlamadım. Minimum 3 sene çocuk düşünmeyin bence. Madem boşanmak istemiyorsunuz ona göre bir adım atın

6 gün değil 60 günde ayrı kalsanız yine de ilk adımı siz atmayın... Eşinizin size söyledikleri yenilir yutulur değil ki sizde onun tahriklerine karşılık vermissiniz durup dururken eski sevgililernden dem vurmadınız sonuçta
Sakince bekleyin eninde sonunda arıyacak şu anda haklısınız geri adım atarsanız her seferinde sizi evden kovma cüretini göstecek
Beklıyorum ben. Zaten en ufak geri adımım bıle bir sekılde pişmanlık olarak algılycak. Bu sekılde bekleyıncefe ne bileyim unutturuyormusum gibi kendımı🤷‍♀️😥

bir bayanın yorumuna katılıyorum madem görümcenizle konuşuyorsunuz ona deyin eşiniz ararsa özür dilerse gidrrim geri deyin
Onlar da baska bır ıle tayın oldu eb ıslerıyle ugrasıyor dıye pek basını agrıtmak ıstemıyorum. Cok saskınım napıcagmızı bılmıyoruz dedı sızlık bısey yok abla, abinin sinirinş biliyorsun zaten evden kovmasını bılen yuvasını gerı toplamayoda bilsin dedim haklısın faland edı onlarda esımı korkularından arıyamıyolar annesı aramıs ilk geldıgım gun x gıttı anne naptım ben fıye aglamıs durmus kapatmıs annesı gelelımmı demos yok benı aramayn bıras demis onlarda esımle konusmamoslar daha. Yanı arayıpta akıl veremıyolar suan ona. Tepkısınden cekınıholar. Onlaeda ıkımızıde aramamayı kafamızı dınlememızı terxıh edıyolar. Ama dedıgınz gibi olurda gorumcen ararsa falan soyluycem

1- evlilik çocuk oyuncağı değil bence ve ikinizde de o olgunluk yok
2 - özleyen üzülen adam karısını kovmaz kovdugu gibi gelsin alsın sizi siz sakin gitmeyin sonra başınıza kalkar sen geldin bilmem ne diye bu konuda net olun .
3 - evlilik oturmadan siz olgunlasmadan çocuk yapmayın

O işinden ötürü stresliymiş sizde regl olacaksiniz diye stresliydiniz. Iyisimi stresinizi birbirinize yansitmamayi ögrenene kadar ayri durun biraz.

Keşke sizde bu kadar pişman olacaksaniz gitmeseydiniz memlekete. Oturup bir yerde cay kahve içseydiniz kafanizi toplasaydiniz.

Çok saçma bir sebepten tartışmışsınız ama olur bunlar yeni evliliklerde..bu bana bir çeşit güç savaşı gibi geliyor hep hangimiz yaşamadık ki bunları şimdi geriye dönüp baktığımda gülüyorum çoğuna.))
Ikinizde sinirli olduğunuz anlarda susmayı bilirseniz ve tabiki aileleri karıştırmamayi öğrenirseniz çok yol katedersiniz.
Şimdi bence madem olay buralara kadar gelmiş hala iki çocuk gibi davranmayi bırakmanız lazim.Biteceksede devam edeceksenizde iki durumdada zaten konuşmanız lazim.
Engeli kaldırın ve onun aramasını filanda beklemeyin.
Siz arayin "ayrı kaldığımız bu dönem sakinleşmem için çok iyi geldi bence sende istersen oturup konuşalım"deyin.
Eve dönmeden dışarda buluşun..konuşmanın seyrine göre verin kararınızı da.

Eşiniz iş stresini sizden çıkartmış. Ağzına geleni söylemiş. Arada tüm erkekler yapar maalesef tabii kovmak çok farklı! Ben gitmenizi haklı buldum. Kovduğu zaman ne olmasını bekliyormuş ki? Oturup şarap yudumlamayı mı?
Eşinizin annesini bence siz arayın. Durumu sakince tekrar izah edin. Eşinizi engellemek çok saçma olmuş evli barklı insanlarsınız. Engeli açın derim.

Gerçekten beynim yandı böylesine kısa ve basit bir konuyu nasıl bu kadar uzatabildiniz? Umarım yazdığınız gibi konuşmuyorsunuzdur. Bir an eşinizle ilk tanıştığınız günden başlayarak anlatacaksınız diye korktum. İkiniz de olgun değilsiniz konuyu nerde tutsak elde kalıyor. Bir poşetten bu kadar mesele yaratacak ne kaldı? Eski oynaşını getirseydin bu eve ne demek hiç utanmıyor musunuz bunu kocanıza söylemeye? İlk kavgada ilk valiz toplamada hemen koşa koşa anneleri aramak neden? Engellemeler falan lisede kaldı bence karı koca neden birbirini engeller hiç anlamadım. Minimum 3 sene çocuk düşünmeyin bence. Madem boşanmak istemiyorsunuz ona göre bir adım atın
Malesef poset konusu buraya geldı. Tamam sıcak acız vs dedım. Bu srfer o yolda sustu eve gelıp sevımlılık yapıyor ozur mahiyetinde. Bu sefer ben basladım lonusmaya demek almaua gelımce alıyorm bıtek benmı yıyorum bunevde vs dedım bende hala konusunca oda patladı.ama insan karısına hayvan olsa daha ıyı ıdrak eder dermı boyle para muhabbetı eder gibi almaya bılıyorsun dermı. Bunları unutup hocbısey olmamıs gıbı davranınca bem dahada delıye donuyorum🤷‍♀️ sonra bu oldu ıste. Engellemek evet cocukca ama ne bilim o an evden kovulunxa aklıma heryerden engellemek ıletıdım kurmaması geldı😔

Ben artik o annene git dediginde ben degil sen gideceksin kapi da orda diyorum. Sonra da onunla asla konusmuyorum. Basak erkegi bi sure sonra hatasini anlayip gelir ozur dilemez ama konusmaya calisir soguk bi sekilde cevap veririm cozumu boyle buldum. Aramiz ben de ona cevap verip uslubu bozmazsam iyi zamanla daha iyi olacak diye dusunuyorum. Ama cok sabrettim.ben de isterdim senin gibi gitmeyi inan. Bence onurlu bir kadin gibi davranmissin uzulme. Sonrasinda da artik biribirinizi daha iyi tanimis olacaginiz icin artik o saygisizligi size yapamaz.
Bilmiyorum sımdı geldım ama bende şey var biriyle uzun sure konusmayayım gorusmeyeyım kısıyo aram ıyı de olsa zamanla unutup soguyorum. Sımdı bu durum esımdede boyle olurmu bılmıyorum keske gıtmeseydım sakınlesmeyı bekleseydım dedım ama oda bu sefer bırakamadı dıye ego gosterısı yapacaktı. Bence bosverın mıtlu olmaya bakın madem asmıs sayılırsınz bu mevzulsrı aynen devaö edın esınzde sızde arada aldatma ihanet yoksa yuvanızın huzuruna bakın🙏

Size ulaşmak isteyen adam arar mesaj atar . Ben sonuna kadar okudum ilk mesajınızı ve ben adim atmazdım bu durumda ama bu mantık li bilemiyorum
Sımdılık vende engelı kaldır dıyenler oldu ama bıyandan o benm esım konusmadan aramadan boyle sessız sessoz bı sona varamayız dıye dusnyorum. Bıyandam en ufak geri adımımla bıdaha yapmasına sebeb olmus dıyorum. Soyledıklerıde aklıma gelınce sürtsün diyorum 🤷‍♀️

Anlatiyorsunuz ya kendi eşimi anlatiyormussunuz gibi hissediyorum. Basak erkegi cok zor cidden. Hep haklidir hep ama.
Basak evet gercektrn haklı oldugu konularda bıle bazen bagırır falannya ben uzulmıssem kendısı gelır uzatmayalm askım dıye barısır bı tarafı cok duygusal esımın inanın bensız evde 2 gun bıle duramıyor. Bensız dısarı cıkmsz canı sıkıkır sanayıye bıle kak bırlıkte gidelım der ne ısım var deseöde zorla goturur. Cunku onunda benımde basımzda kımsemıznyok herkes uzakta kendımıze yetmeye calısır herseyı bırlıkte yaparız ama bu sefrr nasıl olduysa ınada bındı. Kesın hep ben adım atıyorum iyi alıstırdım dıye dusnuyordur

1- evlilik çocuk oyuncağı değil bence ve ikinizde de o olgunluk yok
2 - özleyen üzülen adam karısını kovmaz kovdugu gibi gelsin alsın sizi siz sakin gitmeyin sonra başınıza kalkar sen geldin bilmem ne diye bu konuda net olun .
3 - evlilik oturmadan siz olgunlasmadan çocuk yapmayın
Yok zaten cocuk ısı kaldı. Oda cocugu ya abla sankı yumruk yumruga kavga edıyormusuz gıbı buyıtup bana diyorkı bence bu eve bı bebek lazım bızı neselendırır belkı tartısmauız srtık. Yahu tartısmalar 5 dk bıle surmezkı sankı bayagı kotu kavga edıyormus gıbı tartısmalardan sıksyetcı. tartısma konusumda cok tahammulsuz ıste bıkmıs evdede en ufak bı laf dalası bile ona buyık bi sorun gıbı gelıyor. Anlamadım. Yok gıtmem zaten yazsa arasa bıle biraz daha kalır benı o eve sıgdırmadıgı gıbı gerı dondurmenınde kolau olmadıgını anlssın ıstıyorum. Beklıyorum. Sımdılık. Bu arada tesekkur ederım

O işinden ötürü stresliymiş sizde regl olacaksiniz diye stresliydiniz. Iyisimi stresinizi birbirinize yansitmamayi ögrenene kadar ayri durun biraz.

Keşke sizde bu kadar pişman olacaksaniz gitmeseydiniz memlekete. Oturup bir yerde cay kahve içseydiniz kafanizi toplasaydiniz.
Evet bıde asırı sıcak daha dırdır edıyor o esyaları nasıl cıksrıcsz nıye doldurfun vs sus dıyorum yok yok konuscam dıyo. Benı evden gondermesını bıturlu hala saskınım nasıl okduds bu noktaya geldı birden tartısöa esya toplama bınıp gıtme hepsı 2 saat ıcınde grrceklestı. İlk defa evden gıt dıyınce gurur yaptım evden gıt dıyene yalvaramam ya ama engel olsun dıye de masus yavas yavas toparlandım oyalandım. Kalkıpta tamam otur yerıne dıyemedı. Gecmıs tvnın karısında gozlerı kıpkırmızı babaö aradı telı gotrmeye gıttım elımı itti sımdı konudmak ıstemıyorum dıyr gozlerı kıpkırmızı olmus. Madem aglıyorsun istemiyorsun kalk engel olsana. 😔 Olmadı bemde cıktım 😔

O kadar uzunki teyzesi aramış sadece oraya kadar okuyabildim
Siz demişsinizya market posetleri yırtılıyor diye tanıma poset aldım evden diye
Hayır efendim o yuzden degil
Posetler paralı diye ,eşinize kıymadıgınız içşn,1 lirada olsa bi yerden tasarruf edelim dediniz ama bakın eşiniz naptı
Acımayacaksın para konusunda erkege,bunu kk da ögrendigimi hep söylerim
Ben poşetlerde bıraktım okumayı gene iyi dayanmıssınız

Çok saçma bir sebepten tartışmışsınız ama olur bunlar yeni evliliklerde..bu bana bir çeşit güç savaşı gibi geliyor hep hangimiz yaşamadık ki bunları şimdi geriye dönüp baktığımda gülüyorum çoğuna.))
Ikinizde sinirli olduğunuz anlarda susmayı bilirseniz ve tabiki aileleri karıştırmamayi öğrenirseniz çok yol katedersiniz.
Şimdi bence madem olay buralara kadar gelmiş hala iki çocuk gibi davranmayi bırakmanız lazim.Biteceksede devam edeceksenizde iki durumdada zaten konuşmanız lazim.
Engeli kaldırın ve onun aramasını filanda beklemeyin.
Siz arayin "ayrı kaldığımız bu dönem sakinleşmem için çok iyi geldi bence sende istersen oturup konuşalım"deyin.
Eve dönmeden dışarda buluşun..konuşmanın seyrine göre verin kararınızı da.
Ben de birileri hepımız gectık bunlardan dıyınce umut buluyorum. 🤷‍♀️ Yarım falan yokluycam artk bugun yıne işte ve strslıdır ters bısey cıksr agzından. O suan ankarada ben hataydayım😔 ah hem ozledım hem sınırlıyım hem sevıyorum hem madem cok ıstedı ayrı gayrı takılsın dıyorum. Napım kı🤷‍♀️😔

Neden hemen aileler araya sokuluyor çok aşırı saçma.. gidip odada bir yarım saat kafa dinleseydiniz bunlar olmazdı. Barışırsınız bidahada yuvayı bırakıp gitmeyin az dirençli olun..

-kızlar, ben dedim , o dedi, tamam ,kızlar ay içim şişti okurken.yaş kaç sizin ya? gidin evcilik oynayın siz evinizde , bırakın evlenmeyin bir 10-15 sene daha.bi "benim annem senin anneni döveeer" demediğiniz kalmış.tripler , anneleri aramalar havada uçuşuyo.gerekli gereksiz bi ton detay. :işsiz:

Eşiniz iş stresini sizden çıkartmış. Ağzına geleni söylemiş. Arada tüm erkekler yapar maalesef tabii kovmak çok farklı! Ben gitmenizi haklı buldum. Kovduğu zaman ne olmasını bekliyormuş ki? Oturup şarap yudumlamayı mı?
Eşinizin annesini bence siz arayın. Durumu sakince tekrar izah edin. Eşinizi engellemek çok saçma olmuş evli barklı insanlarsınız. Engeli açın derim.
Evet annesını arycam zaten bırazdam o kadını uzdugum ıcın cok zoruma gıttı ama hep oglunun yuzunden kendını haklı gıbı anlatıyor olayları mılletde onu haklı goruyor bu sefer ben annesıne aslını anlattımkı oglunun ne oldgnu gorsun doye ama sımdıde cok pısmsnım. Kac kere dedım tamam benmle ılgılenme bıle ıstersen ama yrterkı ıs stresını su eve getırme işten cıkınca oranın kapısında bırak ıste yasadıfın sıkıntıyı dıyorum. Bu sefer ben ısımdekı skıntıyı esımle konusamazsam ne anladım vs senden destek gormeyrceksem ne amladm dıyor. Ya ben zaten ısı bıraksamda yanında olcam bsska subeye gecsende yanında olcsm dedm. Ve ben ankarayı cook sevdım hıc bıyere gıtmek ıstemedıgım halde ısınde mutsuz dıye ısterden tayın ıste diyorum sen yetrkı mutlı ol yok ben hıc destek olöuyormusum işten gelde bıle en ufak seyde tartısıyormusum vs 😲😲 madem bu kadr huzursuz edıyoruö senı e cıkıp gıdeyım ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X