Eşim 3 aydır cezaevinde

Sizce ne zaman çikar esim

• Gün yer

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    6
Benim eşimin davası 2 yıldır devam ediyordu kesin karar Aralık ayında verildi bis İstinaf mahkemesine başvurduğumuz için o an tutuklama gibi bir şey olmadı istinaf mahkemesi 4 ay sonra cezayı kabul ettiği için 27 Nisan'da kesinleşmiş kararla içeri aldılar bize de bir hafta yatıp çıkar dediler Bir ay oldu süreç 2 haftadır içeride 2 haftamız kaldı inşallah tez zamanda kavuşursunuz inşallah bizim de bir aksilik çıkmadan Biz de kavuşuruz Benim eşim de iftiraya maruz kaldı Kader Mahkumu diyorlar ya gerçekten böyle bir şeymiş demek ki. Avukatla konuştunuz mu Veyahut da eşiniz bir şey söyledi mi müddetname ile ilgili Çünkü Mahkeme sürecini Avukat takip ediyorum ama avukata soramıyorum diyorsanız Eşinizin e-devletinden UYAP vatandaş Portal Giriş yapın sorgula kısmında dava dosyası sorgula yazıyor oradan tümü diyeyim Mahkemesi ile ilgili bütün evraklar hakimin savcının yüklediği evraklar mahkeme ne zaman olacak duruşma hangi güne verildi Hepsi yazıyor e-devlet'te dava sorgula kısmında mahkeme kısmının içine girince orada da duruşma hangi güne verilmiş yazıyor
Ben az önce baktım hiç bisey göremedim 3 aydır icerde savcı bugün iddianamesini hazırlayıp vermiş daha hiç mahkemesi filan olmamış banada ilk girdiğinde sucu yok 1 aya kalmaz çıkar dediler 3 ay oldu bi arpa boyu ilerleyemedim ne yapicam bilmiyorum

Arkadaşlar adaleti savunmak ve desteklemek tabii ki de hepimizin vatani görevi ve olması gerekendir. Ama burada yalnız ve destek bekleyen bir anne var her şeyden önce , onun psikolojisini düşünerek daha hassas fikirlerimizi beyan etsek daha doğru olmaz mı? Arkadaşım eşin suçsuzsa haksız yere oradaysa inşallah en yakın tarihte çıkar. Sen dua etmeye devam et, yakınlarınla iletişim halinde ol. Allah yardımcın olsun🤲🏻
Saolun gerçekten allah razı olsun inşallah kulun kula duası geçermiş lütfen dualarınıza benide ekleyin kızım her baba dediğinde mahvoluyorum çok kötüyüm kızımın yüzüne bakamıyorum 😔

Merhaba kızlar bu formu 2 yıldır takip ediyorum gebeligimi buradaki tecrübeler sayesinde atlatim kizimda aynı şekilde burada sizlerin yardımı ile buyutuyorum buraya ilk konumu bu şekilde açmak istemezdim ama yapcak bisey yok eşim 3 aydır cezaevinde kavga ve yağmadan dolayı pazartesi ara mahkemesi var sizce çıkarmı yoksa daha yatarmi kamu davası
Çıkar

Ben az önce baktım hiç bisey göremedim 3 aydır icerde savcı bugün iddianamesini hazırlayıp vermiş daha hiç mahkemesi filan olmamış banada ilk girdiğinde sucu yok 1 aya kalmaz çıkar dediler 3 ay oldu bi arpa boyu ilerleyemedim ne yapicam bilmiyorum
Ne yaziyomus iddianamede gun belli oldumu

Kamu davaları müşteki olmamasına rağmen uzayabiliyor malesef. Eşinizin suçu var mı yok mu bilemem ama siz kötüye hazırlıklı olun. İyi sonuç çıkarsa daha çok sevinirsiniz. Allah sizin yardımcınız olsun. Çünkü olan dışardakine oluyor.

Arkadaşlar adaleti savunmak ve desteklemek tabii ki de hepimizin vatani görevi ve olması gerekendir. Ama burada yalnız ve destek bekleyen bir anne var her şeyden önce , onun psikolojisini düşünerek daha hassas fikirlerimizi beyan etsek daha doğru olmaz mı? Arkadaşım eşin suçsuzsa haksız yere oradaysa inşallah en yakın tarihte çıkar. Sen dua etmeye devam et, yakınlarınla iletişim halinde ol. Allah yardımcın olsun🤲🏻
Saolun gerçekten allah razı olsun inşallah kulun kula duası geçermiş lütfen dualarınıza benide ekleyin kızım her baba dediğinde mahvoluyorum çok kötüyüm helede eşimin suçu olmadığını bilmek benide dahada kötü yapıyor

Benim eşimin davası 2 yıldır devam ediyordu kesin karar Aralık ayında verildi bis İstinaf mahkemesine başvurduğumuz için o an tutuklama gibi bir şey olmadı istinaf mahkemesi 4 ay sonra cezayı kabul ettiği için 27 Nisan'da kesinleşmiş kararla içeri aldılar bize de bir hafta yatıp çıkar dediler Bir ay oldu süreç 2 haftadır içeride 2 haftamız kaldı inşallah tez zamanda kavuşursunuz inşallah bizim de bir aksilik çıkmadan Biz de kavuşuruz Benim eşim de iftiraya maruz kaldı Kader Mahkumu diyorlar ya gerçekten böyle bir şeymiş demek ki. Avukatla konuştunuz mu Veyahut da eşiniz bir şey söyledi mi müddetname ile ilgili Çünkü Mahkeme sürecini Avukat takip ediyorum ama avukata soramıyorum diyorsanız Eşinizin e-devletinden UYAP vatandaş Portal Giriş yapın sorgula kısmında dava dosyası sorgula yazıyor oradan tümü diyeyim Mahkemesi ile ilgili bütün evraklar hakimin savcının yüklediği evraklar mahkeme ne zaman olacak duruşma hangi güne verildi Hepsi yazıyor e-devlet'te dava sorgula kısmında mahkeme kısmının içine girince orada da duruşma hangi güne verilmiş yazı
Istinaf mahkemesi nedir bide herkez bana diyo kafa tahliyesi verirler eşine denetimli serbestlik verirler eşine diyolar dün ara mahkemesi olmuş bırakmamışlar iddianame hazır ana mahkemeye çıksın diye hiç bisey bilmiyorum ne yapılması lazım ne olucak ne olmucak avukatdadoğru düzgün bilgi vermiyo

Istinaf mahkemesi nedir bide herkez bana diyo kafa tahliyesi verirler eşine denetimli serbestlik verirler eşine diyolar dün ara mahkemesi olmuş bırakmamışlar iddianame hazır ana mahkemeye çıksın diye hiç bisey bilmiyorum ne yapılması lazım ne olucak ne olmucak avukatdadoğru düzgün bilgi vermiyo
Cezaya itiraz olmuş bi üst mahkemeye taşımışlar istinaf deniliyor buna

Peki bu denetimli yada koşullu salıverme nedir eşim 3 aydır icerde sizce birakirlarmi cogu diyo imzaliyabırakırlar
İlk aldığı ana ceza nedir önemli olan o. Arkadaşım 4 yıl ceza almıştı önceden sicili temiz olduğu için ve yıl olarak eski tarih olunca onun üzerinden indirim uygulandı 5 ay gibi yattı denetimli serbestlik oldu imzalı yani. Ama işte ilk aldığı ana ceza önemli. Şu an kapalı cezaevinde mi? Açık cezaevinde mi? 2-3 ay daha kalabilir eşiniz. Geçmiş olsun

İlk aldığı ana ceza nedir önemli olan o. Arkadaşım 4 yıl ceza almıştı önceden sicili temiz olduğu için ve yıl olarak eski tarih olunca onun üzerinden indirim uygulandı 5 ay gibi yattı denetimli serbestlik oldu imzalı yani. Ama işte ilk aldığı ana ceza önemli. Şu an kapalı cezaevinde mi? Açık cezaevinde mi? 2-3 ay daha kalabilir eşiniz. Geçmiş olsun
Saolun allah razı olsun daha cezası belli değil malesef daha doğrusu sadece bi kere mahkemesi oldu oda ara mahkeme diyolar hakim demis ana mahkemeye de çıksın 4 ay olacak cezaevine gireli kapalı cezaevinde

Saolun allah razı olsun daha cezası belli değil malesef daha doğrusu sadece bi kere mahkemesi oldu oda ara mahkeme diyolar hakim demis ana mahkemeye de çıksın 4 ay olacak cezaevine gireli kapalı cezaevinde
Hayır cezaevine girmeden önce eve kağıt geliyor orada yazıyor aslında. Uyapta da yazar e devlet şifre biliyorsanız. Başka konular da olabilir.
Cezası belli olanları dışarı çıkacak olanları önce açık cezaevine gönderiyorlar sanırım. Arkadaşta da aynısı oldu. İlk verilen ceza bellidir kağıdı ya okumadı ya da unuttu. Seçimden dolayı belki ara duruşma olmadı. Aksadı. Senesi olmadan çıkar inşallah.

Canım ben buranın Adalet sistemini gerçekten çözemedim bir komşumuz Maraş'taki depremzedeleri dolandırmış konteyner muhabbeti çocuğun üzerine kayıtlı 4-5 tane hat varmış aldılar ve bir hafta sonra çıkarttılar Dün çıktı ve bu kişinin daha önceden de Dolandırıcılık suçundan içeride yatmışlığı var Neye istinaden bıraktılar veyahut da onu bırakıp Bizimkileri niye bırakmıyorlar hala çözemedim. İstinaf mahkemesi verilen cezaya itiraz etme oluyor eşime 3 yıl ceza verildi Biz itirazda bulunduk o Başka yeni bir mahkeme açılıyor şikayeti ve cezayı kabul etmememiz adına. Eğer eşini mahkemeye çıkarttılarsa ve bir sonuç alınmadıysa büyük ihtimalle ana mahkemede belli olur ama ana mahkemenin duruşması da birkaç ay sonra olabilir ortalama 3-4 ay araları oluyor cezaevinde kurul toplantıları oluyor Salı ve Perşembe günleri çıkacağı zaman zaten kurul toplantısına giriyor savcılık falan geliyor önce hastaneye muayeneye götürüyorlar sonra kurul toplantısına çıkıyor. Ben avukatlara olan bütün inancımı da kaybettim zaten herkes parasının peşinde iş yapacaklar şu kadar para diye Peşin peşin konuşuyorlar Tamam haklarıdır ama Parayı aldıktan sonra hiçbir şey yapmıyorlar Biz 15.000 liraya Avukat tuttuk daha mahkeme sürecindeyken bu olay eşim içeride ve Avukat artık zamana bırakmış durumda olayı eşim çıksın onlarla da yüzleşeceğim. Net bir bilgi almak istiyorsan eşin içeride dilekçe yazsın böyle bir Hakkı varmış herkesin müdüriyete veyahut da infaz kurumuna nereye yazılıyor bilmiyorum davamın durumu nedir dosyamın durumu nedir tahliye kararım ne zaman çıkar ve olacaksa bir sonraki duruşma hangi tarihte bunları öğrensin dilekçe yazıp oradakilere veriyor onlar da gerekli bilgiyi veriyorlarmış görüntülü görüşme yaptın mı eşinle Biz her akşam konuşuyoruz birbirimize bilgi alışverişi yapıyoruz avukatlardan pek Medet ummayın bence tabii ki bir avukatınız olsun ama mutlaka çünkü devletin verdiği Avukat gerçekten hiçbir şey yapmıyor özel Avukat yine biraz söz geçirebiliyorsunuz

Peki bu denetimli yada koşullu salıverme nedir eşim 3 aydır icerde sizce birakirlarmi cogu diyo imzaliyabırakırlar
Hakimin indirimsiz verdiği cezanın bitiş tarihi hakederek tahliye tarihidir. Bu tarih bitesiye kadar dışarı çıksa bile hiç suç işlememiş olması lazım . Koşullu salıverilme tarihi ise hakimin verdiği indirim oranına göre ayarlanıyor. Yani dışarı çıkıp çıkmayacağı koşullu salıverilme tarihine göre hesaplanır. Çok fazla yatacağını düşünmüyorum. Müddetnameyi görmek gerek tabi

Hayır cezaevine girmeden önce eve kağıt geliyor orada yazıyor aslında. Uyapta da yazar e devlet şifre biliyorsanız. Başka konular da olabilir.
Cezası belli olanları dışarı çıkacak olanları önce açık cezaevine gönderiyorlar sanırım. Arkadaşta da aynısı oldu. İlk verilen ceza bellidir kağıdı ya okumadı ya da unuttu. Seçimden dolayı belki ara duruşma olmadı. Aksadı. Senesi olmadan çıkar inşallah.
İşte canım Daha kağıt filan gelmedi olaydan bi gün sonra hemen aldılar esimi daha ne kağıt geldi nede bisey oldu inşallah dua edin lütfen kulun kula duası geçermiş

İşte canım Daha kağıt filan gelmedi olaydan bi gün sonra hemen aldılar esimi daha ne kağıt geldi nede bisey oldu inşallah dua edin lütfen kulun kula duası geçermiş
Olaydan birgün sonra alınmaması lazım yanlış biliyor olabiliriz. Sonuçta cinayet değil. Önceden cezası mı vardı denetimli serbestlik ceza akı adlı imza mı atıyordu.
Başka arkadaşta yazmış inanın bende bizim Adalet sistemini anlamıyorum. Simit çalarla ceza alırlar. Eşini öldürür ceza almaz ya da gereğinden az alır.
İnşallah canım tez vakitte çıkar

Olaydan birgün sonra alınmaması lazım yanlış biliyor olabiliriz. Sonuçta cinayet değil. Önceden cezası mı vardı denetimli serbestlik ceza akı adlı imza mı atıyordu.
Başka arkadaşta yazmış inanın bende bizim Adalet sistemini anlamıyorum. Simit çalarla ceza alırlar. Eşini öldürür ceza almaz ya da gereğinden az alır.
Canım depremden 1 hafta Sonra oldu olay ve bu yağma işte Ne bilim kavga vs hasas konular oldu ben gaziantepteyim adam şikayet etmiş akşamına eşimi aldılar ifadesi 1 hafta Sonra alınmış eşimin 3 aydır ilk ara mahkemesi salı günü oldu sicili temiz canım Daha önceden sucu yok ilk karakola ve cezaevine gitmesi malesef bizim burda adam motorla depremden sonra kadını hem gasp etmiş hem yaralamis eşimleberaber girmişti salı günü çıkmış bende anlamadim gitti bu adalet sistemini

belki duymuşunuzdur bilmem geçen sene adam bi akrabamızın kafasına sıktı sokakta 3 çocuk annesiz kaldi kaza kurşunu diye kasten cinayet değil diye adam 3 ile 10 yıl arası yargilaniyo bu adalet sistemini anlamıyorum ben

X