eşim ailemi baskılıyo...

kendi açınızdan değil onun açınızdan bakın

siz size gelen ayyaş babayı kabul eder miydiniz?

baskılayamaz ama annenize karışamaz
size karışamaz
yiyorsa babanıza söylensin

annenize size baban ile ilgili laf etme hakkı olamaz
beraber aile de olsanız
kendi ailen seni ilgilendirir

Çalışırken içmiyordur zaten de, 24 saat çalıştıktan sonra, sızacak derece de alkol alıyormuş.
Bu kadar çok alkol alınca ertesi gün insan kendine zor geliyor, babanız bir de taksiye çıkıyor.
Alışmış demek ki bünyesi ama tehlikeli yine de.
Biliyo musun 3 4 birada pert oluyo. Bunyesi hic dayanikli degil

Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum aslinda cunku kimse babasi icin kotu konusulsun istemez. Ayni sekilde esinde alkolik olsa baban ayni tepkiyi vermez kocan kokuyor demez bence. Yukarda bi yorumda biri demis ki oyle les gibi insani bende istemem.. bence biraz kime ne icin yorum yaptiginiza dikkat edin. Les gibi dediginiz kisi bir baba ve yorumu yaptiginiz kisi de kizi.. Allah eskikliklerini gostermesin insallah..

O yorumu yapan bendim. Valla hiç kusura bakmayın baba diye kokan bi adamı göklere çıkaramayacağım. Hanımefendinin kendi yazdıklarını alıntılıyorum, gerisini temizlik anlayışınıza bırakıyorum. Her şeyi dramatikleştirmeyelim lütfen.

Altina yaptigi bile olur. Bole gelince banyo yapmaya bile firsat olmadan koltukta sizar.ter kokar ayağı kokar :KK43:

Bikac senedir icmeye basladi. Ben kucukken sigara bile icmezdi :KK43: uzuluyoruz cnku onune gecemiyoruz
Derdi, sıkıntısı falan mı var?
Stres atmak için mi içiyor acaba, taksi şoförlüğü de zor yani? Öyle çok da içmiyormuş aslında ama banyo yapmaması falan bir sıkıntısı var sanırım önceden böyle değilse.

Bikac senedir icmeye basladi. Ben kucukken sigara bile icmezdi :KK43: uzuluyoruz cnku onune gecemiyoruz

Bilmediğiniz bir problemi falan mı var ki acaba? Belki iş temposu babanızın üzerinde baskı oluşturuyordur, aşmanın yolunu böyle bulmuştur diyeceğim ama işi de mi yeni bilemedim.

O yorumu yapan bendim. Valla hiç kusura bakmayın baba diye kokan bi adamı göklere çıkaramayacağım. Hanımefendinin kendi yazdıklarını alıntılıyorum, gerisini temizlik anlayışınıza bırakıyorum. Her şeyi dramatikleştirmeyelim lütfen.

Elbette dramatiklestirmek gibi bir amacim yok canim ama keske koksa da sizip da kalsa hergun altini da islatsa ama bir babam olsa diyenlere saygi sadece..

Hakaret olmuo ama bagriyo esim. Evet hakli bende kabul etmem ama nasil kovarim
Esinizle babanizi savunur sekilde konusmayin. Ne yapayim sen soyle diye sorun ortak bi yol bulun. Babanizin o sekilde taksiye cikmasi dogru degil. ( alkollu cikmiyor olabilir ama anlattiniz derecede iciyorsa ertesi gun 24 saat takside calismasi dogru degil )

bi an eşinizin yerine koydum kendimi de bende o şekilde kv yada kp gelsin asla istemem hele bide sık sık gidip gelirse kavga çıkar kesin. kayınpederim bi iki kere salonumda sigara içmeye kalktı babaa napıosn evimde sigara içilmiyo doğru balkona dedim kendi babamda olsa onada aynısı diyorum.
sonuçta ailen diye yanlış olan bişey için eşinden anlayışta bulunmasını bekleyemezsn biryere kadar tahammul ediliyor onun yerine orta yolu bulmalısn ailenle birdaha konuşcan olmadı evinde kendi içsin napıyorsa yapsn çocukların evine gelince buyuk olarak derli toplu gelsin

Merhaba

Esimle bir konuda birbirimize girdik hafiften.Sizede danismak istiyorum.

Babam taksici 24 saat calisir 24 saat calismaz. Calismadigi zamanlarda icki icer kor kutuk gelir. Altina yaptigi bile olur. Bole gelince banyo yapmaya bile firsat olmadan koltukta sizar.ter kokar ayağı kokar :KK43: Annem titizdir. Cok rahatsiz böyle olsun istemiyo kirk kere soyluyo ama dinlemiyo. bizim yanımızdada bunu dile getirdiği için sanırım o yüzden eşim rahat laf edebiliyo...

eşim, babam bize içkili kokar şekilde gelirse yanına bile oturmuyo. kaçıyo. istemediğini söylüyo. ağır konuşuyo.devamlı içmesin sigara içmesin yıkansın kokuyo vs vs deyip duruyo. annemde bu sefer babama böle yapıyo diye toplanıp gidiyo. baksana istemiyo diyo. annemde rahatsız tabiki istemiyo ama laf anlamıyo.eve bile almicam içersen diyo babam pişkin gülüyo.

bende eşime diyorum ki evet babamın yaptığı hiç güzel değil ama senin yaptığında sölediğinde terbiyesizlik oluyo dedim. kabul etmiyo. babanı koruma diyo. baba bile diyemez ama hep terbiyeye cekmeye çalışır. yönetir. anneme bana baskı kurar içirmeyin diye. bunaltıyo açıkçası. bi arada annem sigara içiyo diye baskılıyordu.

eşimin anneme babama bu şekilde karışması baskılaması bana normal gemiyo.

siz ne düşünüyorsunuz ?
her adam veya kadın bu tur seyleri istemebilir. o ev eşin ile ikinizin oturup konuşun, ortak bir karar alıın.
ki eşin cok da haksız sayılmaz.
her evin bir kuralı olur. gelende de buna riayet eder. etmiyorsa da gider.

valla ben de içki kokan, leş gibi sigara kokan, altına bile yapan bir adam evime gelsin istemezdim. iyi ki eve alıyormuş eşin. kendi anne babam da olsa istemezdim yani kp hiç çekemem. niye kokutsun canım evimi? gitsin kendisi evinde rahat rahat işiyo mu napıyo yapsın, karısı da madem savunuyo söylenmeden temizlesin.

hele bir de çocuk olunca çocuk onunla yalnız kalsın hiç istemezdim. dokunmasın öpmesin diye uğraşırdım.

Valla babam diye ayrım yapamam kim olsa evime almam öyle leş gibi kokan birini.. Empati yapın sizin babaniz değilde onun babası olsa siz naparsiniz.. Baban evine gelmek istiyorsa kendine bi çeki düzen versin eşini hakli buldum bacım bende..

diğer konularına baktımda senden kv yerden yere vurmuşssun ki yılda 1-2 kez gitmene ragmen bence bu konuda eşine fazla yuklenmemelisin

eşiniz haklı
çocuğunuz var mı bilmiyorum ama
ben böyle bir adamla çocuğumu bile görüştürmem evime gelip de kötü örnek olmasını istemem
babam olması bir şeyi değiştirmez kötüyse kötüdür.

Haklı eşiniz rahatsız olabilir ama babanızdan yakındıysanız eşinizin yanında oradan cesaret almış olabilir

Eşin temelde haklı. Yatalak olan kv kpye bile "kokuyor, pis" diyenler bunu savunmasın allah için.

Eşin haklı ama annemle iş birliği yaparak yapmalı bunu. Anneni kırmamalı yami rencide etmemeli.

Son düzenleme:
Eşiniz karışamaz diyemem, benim babamın içki içmesine ben dahi karşıyım, içtiğinde küfrediyor, kimse de bunu çekmek zorunda değil. Evladı olarak ben bunu yapsam ne olur acaba, o da baba olduğunu farkedip kendine çeki düzen verebilir. Evladı falan da geçtim kendisine saygısı olan insan kendini kaybedecek derecede içmemeli, tedavi olmalı tek başına çözemiyorsa. İçkili insan benim babam dahi olsa ben rahatsız oluyorum. Anneniz tek gelebilir size, içki o kadar önemliyse babanız da tek başına otursun içsin evde, kızının evine giderken içmesin veya. Aynı sözler benim babam için de geçerli, gidip gelmiyoruz artık, Ramazan'da bile içki içip küfrediyor aramaktan bile uzak duruyorum. Kendisini düzeltmeyen insana büyük küçük farketmez kimse saygı duymaz.

X