boşanmalı mıyım?

3.5 yıllık evliyim. Mutlu muyum? KEsinlikle Hayır?
Nişanlıyken eşimin bir testisinin bir kazadan dolayı işlevsiz olduğunu öğrendim. Şok geçirsem bile tek testisle 2 çocuğu olan birni duyduğumdan, olur bzimde çocuğumuz bunu sorun etmeyelim dedim. İşte olay burda balıyor kendim ettim kendim buldum
Evlenme muamelesi yaparken hepatit b taşıyıcısı olduğunu öğrendim. ailesi bir şey olma bi aşı olacaksın o kadar dediler. Öyle hazırlarki herşeye yoluda biliyorlar. Benin ailem arkadaşlarımtanıdığım onun tanıdığı dolayısıyla beni tanıyan hiç kimse onla evliliğimi onaylamadı. Ailem özelikle abim onunla evlenirse onuda sizi de silerim dedi.Ben ne yaptım evlendim. kerkesi elimin tersi ile ittim.
Ailesini hiç sevmedim herkesi feda ederek seçtiğim insanlar kendilerini padişah ailesi, bizide sıradan bir aile olarak gördüler. Elti hiç bir şekilde ilginlemz, görümce kendi ayağına bekler, Anne de ben sana aslan gibi oğlan verdim deyip duran bir aile.
Bir anlaşmazlık sonucu kına gecesi akşamı yalnızca kaynanam geldi, oda mecburiyetten, elleri arkasında padişah karısı gibi, Kaynım olacak adam ben onlardan ayrı kuaföre gittim diye görümceyide eltiyide kınaya yollamadı, kaynım denen adamın yetkisine bakın.
Düğünde iki ayrı aile, birbiriyle konuşmayan bir tek ben ve eşim yan yana, herken kendi içinde birlik. Abim ve ailesi gelmedi düğüne. onun amcaları da keza amcaları abimle bu oğlana kız vermeyin dediği için hepimiz onlara cephe aldık eşimde benim böyle amcalrım yok dediler. herkes kendi kendine resim çekiliyor. ailesiyle çekilmiş tek bir kare resmim yok. olaya neden burdan başladım . balık baştan kokarın açılımı gerçekten de doğruymuş

3 ay kadar aşı oldum. ilk 3 ay korunduk. sanki hemen arkasından olacak. olmadı 6. ay kendimi kontrole gittim. sorun yok dedi doktor eşinizi kontrol ettirin ayrıca bir seneniz dolmadı dedi. e ama ben 35 yaşındayım korkuyorum. 1 yıl sonu testler eşimin değerleri düşük. 7 milyon. hemen aşılama 3 ay sonra kendi çabamla paramla tüp , kimse ilgilenmiyor kimse sormuyor, döllenmesi olmadan iptal olan bir macera. derken 2. aşılama ardından rapaor ve 2. tüp . derken aynı sorun ne yaptıyslar döllenme olmuyor. eimin değerleri çok kötüymüş, sebep bu. 2 den sonra artık çıldırmaya başladım. tüm doktorlar sigarayı bırakacak dediler. bırakmadı. ben 3. denemeye gideceğim derken . 2. tüp denememin ardından eltim çocuk muhabbetleri yapıyor görümcemle. iptal haberini alıp kaynanama kurana gitmiştim.mutfajkta ben bu yaştan sonra 3. nasıl yaparım falan ama gülerek. ben çıldırıyorum. bir hafta olmuş benim üzüntüm bir tanesi üzülme yada buna benzer bir teselli. yok. kuran bitimi bağıra çağıra çıktım. arkamndan bilmiyorduk dediler. kaynanam biliyordu herşeyi mutlaka anlatmıştı ama onlar bilmiyorduk dediler. ee şimdi öğrendiniz niye aramıyor neden hal hatır etmiyorsunuz. meğer o zaman elti hamile ama bana söylenmiyor.

ben çıldırmaya devam. kayınpeder girdi devreye bir hocaya gönderecem sizi dedi. gittik. kısaca , hoca bu adamın çocuğu olmaz. ne zaman sen başka bir adamdan alırsın bi şey ancak ozaman hamile kalırsın. bu adamın tohumu yok. bu adama çocuk yok. ben şok üstüne şok.
eve gelene kadar ses yok. kayınvalideye gittik ben ayrı bir çıldırma, siz ne biçim aile bir ilgilenin hocaya götürmekle değil doktora götürün, vs vs. neyse aradan bir hafta geçiyor kayınvalide çağırıyor kahvaltı yapıcaz ama mevzu başka kömür poşetleyeceğiz. bak sen işe .
kahvaltı ettik neyse eltiden açıldı o da hasta işte gelemedi falan niye dedim hamile mi . evet dedi. e niye söylemiyon hamile de hasta diyon. sen misin bunu diyen bana dünyanın lafı sende hep bişey arıyosun altında noldu hamile kaldıda, onun çocukları düşüyo zaten falan ee dedim 4 aylık olmuş sen hala düşüyor dedin. eşime bağırdım niye benden saklıyorsun , yok üzülürsün , hç mi öğrenmeyeceğim.
bu arada kayınvalidem bir keresinde , benim çocuklarım olduda ne oldu ne hayır gördümde sen ne hayır göreceksin olmasa olmasın çocuk demişti. o an sinirden aklıma gelmedi ki diyeyim ona. neden onlara demedin siz 3 niye yapıyosunuzn ne hayır göreceksiniz. neyse efendim başladı bana eltmin canının ne çektiğini anlatmaya falan.

eve geldik. eşime bağırmak çağırmak benden sakladın senin abin bizim sorunumuzu bile bile nasıl çocuk yaptı. yok efendim 3. çocuğa para veriyomuşlar ondan. karısının yaşı geçmeden 3 ü yapmışlar.
o gün kavgamızın üstüne 10 gün konuşmadık. 10. gün geldi barıştık. söz verdi sigara bırakılacak. babası karışım yapmış falan filan beni bağlıyolar. derken bayram geldi.

ben kayınvalideye gitmek istmeiyorum. ne abisini ne de eltiyi görmek istmiyorum gitmedim. eşimde benim inadıma sabah altıda evden çıkıp 5 e kadar eve gelmedi. telefonda çıldırıyorum, bakmıyor baksada lakayıt gelmesen gelme bir sürü sinir edici sözler, sen haksızsın falan, 5 de annemler egideceğimi söyledim geldi. biraz ılımladı düzeldik gibi ailemin yanında belli etmek istemediğimden zorla konuşuyordum.oran onlara geçtik abisi falan gitmişti annesiyle bayramlaştım bir sorun yoktu.
bayramın 2. günü annenlerden aldı beni. gece balığa gitmiş.uyumamış al beni gzdir gidemem öyleyim böyleyim. ben çıldırıyorum. arkadaşlarınla 24 saat herşeyi yapıyrsun.

herşey burada bitti

geçtik bayramın 3. günü, yine yok evde sabah 11 de çıkan adam 7 oldu yok annem aradı et var dolaba koy arıyorum adam telefona bakmıyor. bekliyorum 8 oldu tlef meşgule tılıyor, tekrar arıyorum bakmıyor saat 8.5 a 20kez aramışımdır açoıyor. aa duymadım. nasıl oluyor peki beni meşgule atıyorsun ben atmadım. telf nasıl bağırıyorum yanında arkadaşları varki cevap veremiyor. içine kusmuş.
eve mal olması 9.5 oldu. sofra hazır bekliyorum. sofrada içimdekileri atmak istedim çünkü sakinleşemiyorum saknleştirmiyor.
sigara içme dedik , bıraktım dedin içiyorsun. geç gelmeyeceğim dedin geliyorsun. hadftada bir gece balığa gideceğim dedin 4 gece yoksun. napıyorsun. sen bana böyle. bir çocuğumuz olsa ben onunla meşgulolsam seni bu kadar aramam beni evde bu kadar yalnız bırakmaya hakkın yok.

sonrası neler duydum neler, ne beddualar ediyor bana. beladan tutun araba altına kalmama kadar.ayrıca. o... da dedi. neye ne için diyorsa kötü konuşup beni aşağılayacakya. kalktım sofradan buyur ye senin için hazırlamıştım <zaten. git dedi bana yeme . o an öldürebilirdim onu o derece bir suratla bana bıyordu. kalktım diğer odaya, bu arada telf çaldı arkadaşı arıyor. geldi. gel yiyelim dedi. içeri gel dedi. hayır dedim. istemiyorum seni, bana o....diyen adam benim kocam olamaz. git bak telf o... ç.... seni arıyor.

senmisin bunu diyen kendimi bir sandalye tepesinden koltuğun dibinde buldum, boğazımı sıkıyor. öldürücem seni, bitşrdşn beni bir sürü şey, hiç bişey yapmadım bıraktı beni gidip duvarları yumrukladı , ben kendime söz vermiştim karıma el sürmicem diye . ama bu 3. vukauatıydı bu şekilde. ona sadece git dedim. telf kırdı. dolapların birini nırdı. çıktı. eve de eglmicem senden de boşanıcam git ailenle konuş dedi. istemiyorum seni dedi. ama tanıyamadığım bir adam söylüyodu o an. yarım saat yerimden kalkamadım. kalktım tek lokma almadığımız sofrayı kaldırdım. 12 de yattım. sabah uyandığımda içerde kanepede uyuduğunu gördüm. çıktım anneme gittim. hiç bişey olammaış gibi. geldim gitmiş. bu gecede 12 de geldi. benim yatmamı bekliyor gelmek için. yine kanepede.

yer kirlenmesin diye yere serdiğim battaniyeyi üzerine almış küçük bir yastıkla kıvrılmış . acıdım mı? hayır. yüzünü görmek istemiyorum.

ne yapmam gerekiyor, bana yol gösterin. tek duam allah a bir kapı açması. siz bir yol gösterin bana açık kapı varda ben mi göremiyorum.
kv senın ne kadar cocouk ıstedıgını bılıyor soyleseydı belkı de alınırdın benı kıskandırmak ıcın 3.dıyebılırdın.allah nasıp etmıs olmus.kv kp sızı hocaya goturmus cahıl ınsanlar bı umut dıye bıde oraya goturmusler.cocuk cok ıstıyosunuz pekı boyle bır adamdan mı ? sıddete bu kadar meyıllı bır ınsan sızce cocuk yetıstırebılır mı ?
olmaması daha hayırlı.eger bosanmak ıstemıyorsanız ekonomık gelırınız yoksa yada aılenız sahıp cıkmıcaksa yada esınızı sevıyorsanız bı sans ver.adamda cocugunun olmaması yetersız olma dusuncesı ıle sınırını sızden almıs.haklısınız cok onur kırıcı.evınde namusuyla oturan bır kadına o..denılmesı.ama dılın kemıgı yok.sans ver sızı dınlemıyosa aıle buyuklerını araya koyun.yada toplasın esyalarını defolsun.yenı bır hayata merhaba dıyın

o kadar karisik ki yazimin, okumayi biraktim.. bi noktalama isareti koyun, bi sirali kuralli cumle kurun ya
gayette anlasılır arkadaslar yapmayın allahın askına.turk dıl kurumunda mı calısıyorsunuz.yok anlam kotu,yok bılmem ne..bı sınır bı ofkeyle yazmıs.yazarken tekrar tekrar olayları yasamıs bırısıne noktalama ısaretlerıne dıkkat et.bana sacma gelıyor.anlamadıysan yazma,herkes kendı cektıgını bılır.derdıne derman ıstıyor.sıze tekrar tekrar acıklama yapmasını belemeyın şu duruda.GAYETTE ANLASILIR

devamını yazacağımda kızacaksınız diye yazamadım :):KK43: gülsemmi ağlasam mı?
kapıyı açtı bana . devam etti konuşmaya. o yüksek ses birden durgunlaştı,laf dedğişti işte o yüzden diye bişeyler dedi az sesle sonra gelinim selamı var dedi ona ben daha bişey demeden. kapttılar. ben ama kendimi zor engelliyorum bişey dememek için . sorayım istiyorum hani bunu neden dedin sonuçta benim hakkımda konuştun. kendimi frenlemeye uğraşyım sakin olmaya çalıştım ama olamamışım, çünkü tam kalkerken bunu ona sorduğumda oda bana sende zaten belli ettin tabakları sert vurdun masaya diye.
kısaca cevabı ne mi? ne demişim ha dedi senden mi korkacam diye başladı. sanki karşısında düşman görüyor. 3.5 senedir bu şekil, yaradılış mı diyelim nedir? kadın böyle benden beter bir fevriliği var. bana demişlerdi evlenmeden bu kadın seni yer diye..:)
ne var bunda söyledim dedi. Allah nasıl işini bildi diyorsun, bu çocuğu olmayanda senin oğlun sanki evet hak ettiniz Allah size vermez zaten bunu mu anlatıyorsun sen diyorum. için kötü dedi senin bana, başladı işte o muhabbete geldinde ne yaptın bize, gelinlik görmedik senden az önce yazdığım şeyler,
sen tartışmayacaksın yani sana gelinlik yaptığımı düşündüğünde Allah bana çocuk verecek öyle mi tebrikler Allahın işine mükemmel karışıyorsun mükafatını Rabbim elbet verir benim için kim ne üdşünüyorsa Allah bin katını ona versin de ve ömrün boyunca ağzını açma..İlahi adalet diye bir şey var,fakat fazla laçka bir ilişki zinciriniz var kendini ağırlaştırıp köşene gidip cevap vermeme zamanın gelmiş..

sen tartışmayacaksın yani sana gelinlik yaptığımı düşündüğünde Allah bana çocuk verecek öyle mi tebrikler Allahın işine mükemmel karışıyorsun mükafatını Rabbim elbet verir benim için kim ne üdşünüyorsa Allah bin katını ona versin de ve ömrün boyunca ağzını açma..İlahi adalet diye bir şey var,fakat fazla laçka bir ilişki zinciriniz var kendini ağırlaştırıp köşene gidip cevap vermeme zamanın gelmiş..

gitmeyi aslında hiç istemedim sırf babası aradı diye gittim ,annesi babasıdır hayır dememek için gittim, tartışırken ben sustum tamam diyorum hatalıyım, o halen daha yalan mı sen kötü kalplisin sen böylesin diyip duruyor aklımı başımdan aldı söyleyecek o kadar şey varken diyemedim ki, işte bu yüzden hep eşime patladım, o da annesine kimseye laf ettirmiyor haliyle ben de herşey bitiyor,

köşemdeyim aslında ne ararım annesini ne de gel derim, kendi gelir bizim evde ağzını açmaz öyle sakin ki sanki bal dökülecek ağzından hele de eşimin yanında, ama ne zaman onlara gidiyoruz hep bi tarrışma hep mi bağrışma aksi sözler, sanki o eve girince ben ters dönüyorum,
akşam eve dönerken eşim bana şunu diyor senin bi hava alman lazım uzaklaşman lazım, bende ona , sen hani evi bırakıyodun gidiyodun, git o zaman uzaklaş sende dedim, küfürler etmeye başladı, benim eşim değil bu adam bitmiş herşey,
en son aklıma ümreye gitmek geldi, psikolojimi ne doktor ne de başkası düzeltemeyecek, henüz söylemedim ama ona ben yokken düşünmesini ve son bir karara varmasını söyleyeceğim, ya yeniden deneyeceğiz, yada denemeden daha fazla uzatmayacağız.

gayette anlasılır arkadaslar yapmayın allahın askına.turk dıl kurumunda mı calısıyorsunuz.yok anlam kotu,yok bılmem ne..bı sınır bı ofkeyle yazmıs.yazarken tekrar tekrar olayları yasamıs bırısıne noktalama ısaretlerıne dıkkat et.bana sacma gelıyor.anlamadıysan yazma,herkes kendı cektıgını bılır.derdıne derman ıstıyor.sıze tekrar tekrar acıklama yapmasını belemeyın şu duruda.GAYETTE ANLASILIR
benim bildigim burada konuya yorum yapiliyor, konunun icinde uye msjlari secilip ona (sacma sapan bi sekilde) akil verilmiyor? ben anlayamadim ve okumayi biraktm, size ne? ha bi de forum kurallari diye bsy var, yoneticiler 'buyuk harfle yazmak yasak' deyince ; 'ay onca derdimiz arasinda bi de buyuk kucuk harfle mi ugrasacaz?' diyo musunuz, merak ettim dogrusu.. zor tabi, isterseniz bi soyleyin..
ve hangi konuyu begenip yorum yazip yazmayacagima ben karar veririm, yanlis bsy yazarsam da hesabini size vermem, o yuzden; haddinizi bilin, kendinize gelin.. 'begenmiyosan yazma' diyecek kadar 'kim oluyosunuz' anlayamadim..
su sacma ve alakasiz cikislardan bi vazgecin artik..

Benimde 2kaynım var ben 26 yaşındayım ve 2.5 yaşında oğlum var kayınlarım 14 ve 19yaşındalar yarın birgün onlar evlendiklerinde çocukları olmuyor diye çocukmu yapmayacağım biz eşimle 3 çocuk istiyoruz Allah verirse doğururum eltime sormam sorun sizde

Benimde 2kaynım var ben 26 yaşındayım ve 2.5 yaşında oğlum var kayınlarım 14 ve 19yaşındalar yarın birgün onlar evlendiklerinde çocukları olmuyor diye çocukmu yapmayacağım biz eşimle 3 çocuk istiyoruz Allah verirse doğururum eltime sormam sorun sizde

Bırakın bu elti meselesini canım ben uzaklaşmak istedikçe ha bire konuya giriyorsunuz ben bu kadını konuşmak istemiyorum burda, herkes de aslan kesilmiş birden, doğurrsa doğursun artık, kimin ne yaşayacağı bilinmez,ne malum o çocuk ona neler yaşatıcak belkide doğurduğuna pişman olacak , yaptığı şeyleri davranışları bilmiyorsunuz ama maşallah herkes suçlamak için bir şey arayıp direk elti savunmasına geçiyor, ben yaşadıklarımın hepsinin tek nedeni stresim bunalımım eltinin çocuk doğurması değil ki, 3.5 yılın ta en başından beri yaşattıkları şeyler ve bunların sürekli kendilerini ilk gelin olarak hep bi ön planda tutturma çabası var. ben evlendim eltitutturmuş ona o eşyayı almayın ona fazla altın yapmayın, gibi tipik elti muhabbetleri kendi kaçmış gelmiş ona bu yapılmamış muhabbetleri. varın siz düşünün onu neden sevmeyip neden bu kadar öfkelndiğimi, bir de üstüne düşünmüyoruz bilmem ne çocuk hasta muhabbetleri diyip aaa ben bu çocuğa nasıl bakarım diyip çocuk yapması, şimdi ben bunu yaşıyorsam ancak ben bilirim bu duyguyu bilmediğiniz duyguda yaşamadığını bir problemde direk böyle bir suçlamayı nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor.

Bırakın bu elti meselesini canım ben uzaklaşmak istedikçe ha bire konuya giriyorsunuz ben bu kadını konuşmak istemiyorum burda, herkes de aslan kesilmiş birden, doğurrsa doğursun artık, kimin ne yaşayacağı bilinmez,ne malum o çocuk ona neler yaşatıcak belkide doğurduğuna pişman olacak , yaptığı şeyleri davranışları bilmiyorsunuz ama maşallah herkes suçlamak için bir şey arayıp direk elti savunmasına geçiyor, ben yaşadıklarımın hepsinin tek nedeni stresim bunalımım eltinin çocuk doğurması değil ki, 3.5 yılın ta en başından beri yaşattıkları şeyler ve bunların sürekli kendilerini ilk gelin olarak hep bi ön planda tutturma çabası var. ben evlendim eltitutturmuş ona o eşyayı almayın ona fazla altın yapmayın, gibi tipik elti muhabbetleri kendi kaçmış gelmiş ona bu yapılmamış muhabbetleri. varın siz düşünün onu neden sevmeyip neden bu kadar öfkelndiğimi, bir de üstüne düşünmüyoruz bilmem ne çocuk hasta muhabbetleri diyip aaa ben bu çocuğa nasıl bakarım diyip çocuk yapması, şimdi ben bunu yaşıyorsam ancak ben bilirim bu duyguyu bilmediğiniz duyguda yaşamadığını bir problemde direk böyle bir suçlamayı nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor.
Sizin yazdıklarınıza yorum yapıyoruz boşanında adam nefes alsın!Allah vermeyince olmuyor neden onu bukadar rencide ediyorsun!

Canım sen de çok asabi ve fevrisin. Rabbim tez zamanda nasip etsin bir bebek inşallah ama hem biraz teslimiyet içinde olmak lazım hem de stresin de gerçekten hamile kalmaya engel olduğunu bilip ona göre kendini rahatlatmaya çalışıp yuvanda huzuru hakim kılmaya birazcık çabalamalısın. Yani eşinin şiddet girişimleri asla haklı bulunamaz ama biraz da sen tahrik ediyorsun onu bak bu çok acık. Bu bebeği birlikte yapıcaksınız, eşini de biraz olsun seviyorsan onunla güzel bi diyalog yakalayıp onu da hep yanında ve destekçin kıl. Rabbim yardımcın olsun inşallah

Sizin evladınız olmuyor diye başkalarınında,olmayacak diye bir kural yok. Benimde olmuyor,sorun bende. Ozaman Sorunlu olanları ,Sorunsuzlar boşasın ozaman.? Evlilik illâ çocuktan ibarette değildir. Herkes ana, baba olmak ister.Rabbim Vermedikten sonra 9 koca da değiştirsen nafile.İşine gelmiyorsa açarsın davanı boşarsın kocanı olur biter. İnsanlara Dünyayı zindan etmeyin. Çocuğu olmuyor Kısır diyede Yargılamayın..Boşanır da evlenmeye kalkışırsan Test iste karşı taraftan..

Son düzenleme:
Sizin evladınız olmuyor diye başkalarınında,olmayacak diye bir kural yok. Benimde olmuyor,sorun bende. Ozaman Sorunlu olanları ,Sorunsuzlar boşasın ozaman.? Evlilik illâ çocuktan ibarette değildir. Herkes ana, baba olmak ister.Rabbim Vermedikten sonra 9 koca da değiştirsen nafile.İşine gelmiyorsa açarsın davanı boşarsın kocanı olur biter. İnsanlara Dünyayı zindan etmeyin. Çocuğu olmuyor Kısır diyede Yargılamayın..Boşanır da evlenmeye kalkışırsan Test iste karşı taraftan..
kendinizi de sorunlu diye tanimlamayin kardes.. ne guzel demissiniz, Rabbim dilerse olur.. olmuyorsa sizin biyolojik yapiniz da bi sebeptir.. insaallah gonlunuzs gore, hayirli evlatlariniz olur tez vakitte

benim bildigim burada konuya yorum yapiliyor, konunun icinde uye msjlari secilip ona (sacma sapan bi sekilde) akil verilmiyor? ben anlayamadim ve okumayi biraktm, size ne? ha bi de forum kurallari diye bsy var, yoneticiler 'buyuk harfle yazmak yasak' deyince ; 'ay onca derdimiz arasinda bi de buyuk kucuk harfle mi ugrasacaz?' diyo musunuz, merak ettim dogrusu.. zor tabi, isterseniz bi soyleyin..
ve hangi konuyu begenip yorum yazip yazmayacagima ben karar veririm, yanlis bsy yazarsam da hesabini size vermem, o yuzden; haddinizi bilin, kendinize gelin.. 'begenmiyosan yazma' diyecek kadar 'kim oluyosunuz' anlayamadim..
su sacma ve alakasiz cikislardan bi vazgecin artik..
benım alakasız cıkısım yok.ınsanlar noktalama ısaretı kullanır yada kullanmaz.anlasılmayacak bırsey yok konuda.kadının derdı basından askınken bıde yazım kurallarına mı dıkkat edecek?
sen kendıne gel bence uslubunu degıstır alakasız yorumlar yapma anlamadıysan uc bes kere daha oku anca algılarsın ne demelı baska :KK66: sen kendın sıte kuralarını ogren sonra baskasına ogret ayrıca kımle nasıl konusulur bunları lutfen kavramaya calıs lavanta kokulu :)

kendinizi de sorunlu diye tanimlamayin kardes.. ne guzel demissiniz, Rabbim dilerse olur.. olmuyorsa sizin biyolojik yapiniz da bi sebeptir.. insaallah gonlunuzs gore, hayirli evlatlariniz olur tez vakitte
ha bu arada lavantacık bıse dıye yazılmaz o :KK66: baska yerlerde yazarsın anlasılmaz falan

benım alakasız cıkısım yok.ınsanlar noktalama ısaretı kullanır yada kullanmaz.anlasılmayacak bırsey yok konuda.kadının derdı basından askınken bıde yazım kurallarına mı dıkkat edecek?
sen kendıne gel bence uslubunu degıstır alakasız yorumlar yapma anlamadıysan uc bes kere daha oku anca algılarsın ne demelı baska :KK66: sen kendın sıte kuralarını ogren sonra baskasına ogret ayrıca kımle nasıl konusulur bunları lutfen kavramaya calıs lavanta kokulu :)
tam bi mahalle kavgasi iste, sana yarasir cinsten.. ekrandan cikip sacima yapisacaksin sandim bi an.. sacma yorumlar ve okudugunu anlamamak konusunda sana yetisebilsem keske, ama ustadimsin o konuda :KK66: hangi konuya ne yorum yapacagimi ve USLUBU sen tarz birinden ogreneceksem, vay halime..

Son düzenleme:
ha bu arada lavantacık bıse dıye yazılmaz o :KK66: baska yerlerde yazarsın anlasılmaz falan
benimle ugrasmak ve mahalle kavganda hakli cikmak icin tek tek yorumlarimi inceleyip imla hatasi mi ariyosun sen, kiyamam kiz yapma : D sen simdi kraldan fazla kralci oldun da bana sariyosun ya, enerjini kadinin basindan asmis dertlerini cozmeye harca, durup durup kadinin derdi demissin, konusunu sabote etme bari.. simdi bambaska BSY daha bulur, ordan satasirsin da, yorma kendini :KK70: haydi eyvallah

tam bi mahalle kavgasi iste, sana yarasir cinsten.. ekrandan cikip sacima yapisacaksin sandim bi an.. sacma yorumlar ve okudugunu anlamamak konusunda sana yetisebilsem keske, ama ustadimsin o konuda :KK66: hangi konuya ne yorum yapacagimi ve USLUBU sen tarz birinden ogreneceksem, vay halime..
dayanamadım bende düzenleme yapmak istiyorum USLUBU değil o Üslubu:KK66:(araya kaynak yaptım ama affola)

dayanamadım bende düzenleme yapmak istiyorum USLUBU değil o Üslubu:KK66:(araya kaynak yaptım ama affola)
sizin yorumlarinizi genelde begenirdim.. bu yaptginiz cok yakisti.. iyi ki buldunuz bu buyuk yanlisi.. tesekkurler :KK66: (tamamen ingilizce klavye kullanmisim, cok cookk OZUR dilerim, oyle utandirdiniz ki)

Son düzenleme:
salla gitsin biri gider biri gelir benim düşüncem her zaman özellikle çocuğun yoksa hani derler ya yastık değişir kader değişmez diye yok öyle bir şey gidenin yerine hep daha iyisi gelir çevremde gördüğüm bu zaman geçtikçe daha çok yıpranacaksın zararın neresinden dönülse kardır diye düşünüyorum tabi son karar senin yine de Allah yardımcın olsun

X