boşanmalı mıyım?

bu çocuk olayı seni çok germiş.....eşini sanki zorlamışsın böyle olmaya...
gerginliğin yazından bile anlaşılıyor.....belliki birşeyler bitmiş...yeni sayfa açma vakti gelmiş....
ama şu düşünceni tasvip etmedim.....
millet senin sağlık durumuna göre çocuk yapmak zorunda değil....

Belki haklısın belki haksız ama nasıl bir nefret bu?
Bence ikinizin de haksız olduğu noktalar var.

Hamile kalmakla kafayı bozmuşsun ama olmama ihtimalini baştan biliyormuşsun ve kabul etmişsin zaten.

13 sayfada belki bin kere yazildi yine de yazmadan edemiycem
sizin sorununuz olabilir ama bu kayinini ilgilndirmez bunda çok ama çokk ahksizssin

benim bi eltimin sorunu var sadece 1 kizi var tedaviyle olan, e kalan eltide de 11 çocuk var napicaz simdi yani anlamdim ben sendeki mantigi

Başka türlü de moral verilir, benim çocuğumun hayırlı hayırsız olması hakkında böyle yorum yapamaz. kimse yapamaz. moral verenleri de biliyorum, olur sabırlı olun, çare bulunur ,pes etmeyin, denemeye devam edin bildiğimiz hepimiz söylediği şeyler söylenir, kadın bir günden bir güne olur sabredin bile demedi, ben bu samimiyete inanamıyorum işte. neyse herkese teşekkürler herkesin iyi niyetli olarak konuştuğunu düşünmek istyorum. gebeliği saklama fikirlerinden de nefret ediyorum ayrıca kimden neyi saklıyorsunuz , sanki sonra öğrensem ne dğişecekmiş, ne biçim bir düşünce bu böyle, saklamak nedir ya
saklasalar bir dert saklamasalar bir dert
saklamasalar da bana nispet yapıyolar diyecektin
çok zor bir insansın veya psikolojin bozuk
yine söylüyorum yine söyleyeceğim
eltin çocuk yaparken sana sormayacak
kv den de sana moral olsun diye öyle demiştir
acilen destek almalısın...

Arkadasin meselesi eltisi degil ki..onu asıl hircinlastiran esinin desteginin olmamasi ..meselenin özü budur kanımca..
Bütün olumsuzluklara rağmen evlenmis kadin, adam da bu dert bizim deyip sarılıp karisina moral vermek destek olmak yerine köstek olmus resmen..
Biraz zaman arkadasim. .sonra al kocani karsina sakince konus.cocuk istiyor mu istemiyor mu, seni seviyor mu..tabi sen de düşün. .bu bir kriz dönemi, yönetimi sende. .
Cook dua et..Allah içindeki sıkıntıyi selamete erdirsin..

Acaba seni bu kadar öfkelendiren durum, evlenmeden önce eşinin çocuğunun hiç olmayacağını biliyorlardı da söylemedikleri için mi........ öyle ise eğer kesinlikle haklısın derim.
Adamın çocuğunun olmayacağı biliniyor da söylenmiyorsa evlenen kızı resmen kandırmak olur.

Ama evlendikten sonra onlarda yeni öğrendilerse bir suçları yok. hatta
"napıyorsun. sen bana böyle. bir çocuğumuz olsa ben onunla meşgulolsam seni bu kadar aramam beni evde bu kadar yalnız bırakmaya hakkın yok." demekle hakkına girersin eşinin. Bu kadar öfkelenmesi ona yapılan bu suçlamadır bence.

yok gülüm bu modeller böyle. Benim eltiminde çocugu olmuyordu ben nişanlıyken tedaviye başladı. Sonra başladı bana söylemeye evlenince hemen
Çocuk yapcanmı? E bizim yok ama? Diyordum ya bak x henüz düşünmüyoruz ama olursa nabim yani senin yok die aldırımmı cocugu. Yada senin olmazsa hiç bendemi yapmim. Hem benm olacağı ne malum belki bende tedavi görcem dur bakalım. Tedaviye mi gecikim ı zaman seninki olana kadar. Senin için üzülüyorum keşke en kısa zamanda bebeğini alabilsen kucağına. Cevap ne biliyormusun? Ama benim olmadan senin olursa ben üzülürüm millet bana nr der... baktım anlatmakla olmuyor he he senin olmadan yapmıcam demeyw başladım. Allahtam rabbim bana acıdı da verdi bebek çok şükür şimdi hamile. Yoksa burnumuzdan getircekti. Düğün gecesi en son ayrılırken sen korunuyon demi diyordu allahh dedimm sadece:-D
Ne kadar ayıp "bu modeller böyle", yapılan araştırmalar çocuk sahibi olamayan eşlerin psikolojisinin kanser hastalarının psikolojisine eşdeğer olduğunu diyor. Sizin yaptığınıza bakın. Bi kanser hastası olsaydı konu sahibi bunalımın getirdiği kaprislere bu modeller böyle mi derdiniz?

evet herkes istediği kadar çocuk yapar çocuğu olmayan insanların olmuyor diye yapmaması çok saçma bişey olurdu.
ama bu şekilde alay etmenizi doğru bulmadım.
belki bi psikolog önerebilirdiniz diğer yorumda bulunanlar gibi ama bu şekilde aşağılamanıza çok kızdım.

konu sahibi arkadaşım işler iyice sarpa sarmış tek sorun çocuğunuzun olmaması değil ama bir de şöyle düşün.
doktorlar hiç bi sorun yok dese bile evlat sahibi olmayan bir sürü insan var.
yani eğer nasibinde yoksa eşinle değil başkasıyla evlensen de çocuğun olmayabilirdi.
varsa da hiç bişey engel olamaz.
ama bu kadar kötü duruma gelmişseniz psikolojik bi destek alın, ayrıca çok kimselerle de muhatap olmayın bi süre başınızı dinleyin.
bir de eşiniz açısından bakmaya çalışın erkekler için çok zor bi durum ona destek olmanız gerek. o da bunalmış patlamıştır artık.

bu cok zor bir sinav.
insan tum aileyi karsisina almissa seviyor demektir. ona hala sevginiz sayginiz varsa belki guzelce konusmayi deneyebiliesiniz. cocuk olmamasi zor. hele de sorun esinizden kaynaklaniyor bu yuzden hepten mahvolmus olabilir. hircinligi bundan olabilir. bu bir ihtimal.
ikinci ama daha kuvvetli ihtimal de esinin cocuktan yana zaten bir umidi yok. sigara icmesi size olan bu saygisizliklari vs vs bunu gosteriyor. bu durumda sizi korkunc sekilde kandirmislar. Allah dorar.
ote yandan eltiye kin duymaniz vd bdbegi sizden saklamalari konusunda kizmakta cok haklisiniz. bebegi olmayan insan bu ruh haline girer size cok gormuyorum. bunca seyden sonra dusunce sekliniz degismis olabilir. cunku notmal cifyler cocuk sahibi olmasa bile esler birlikte cabalar. sizde tuhaf anormal bi koca var.
esler birbirine sukunet vermeli. sizinki ise hem fiziksel hem psikolojik savas. sinir harbi. Allah sizr bif kapi acsin..

Ne kadar ayıp "bu modeller böyle", yapılan araştırmalar çocuk sahibi olamayan eşlerin psikolojisinin kanser hastalarının psikolojisine eşdeğer olduğunu diyor. Sizin yaptığınıza bakın. Bi kanser hastası olsaydı konu sahibi bunalımın getirdiği kaprislere bu modeller böyle mi derdiniz?

evet herkes istediği kadar çocuk yapar çocuğu olmayan insanların olmuyor diye yapmaması çok saçma bişey olurdu.
ama bu şekilde alay etmenizi doğru bulmadım.
belki bi psikolog önerebilirdiniz diğer yorumda bulunanlar gibi ama bu şekilde aşağılamanıza çok kızdım.
Aşağılmak değildi niyetim asla. Ben kendi üzüntüleri varken inatla etrafındakilerinde aynı şeyi yaşamlarını issteyenler. Yani kendileri bebek ye yanıp tutuşurken neden kardeşlerine kuzsnlerinide aynı acıyı istiyorlar. Ayrıca bebek sahibi oluncada diğerlerini bir aşağılama asıl onlarda. Yada bnm eltim böyle. Şimdi hamile şimdide başladı sizin heralde olmuyor biz yaptık sizde yapsanıza dierek karnını okşamaya. Yani bu neyin kafası peki....

Ne yazık ki gerçek olan bir şey var ki merhametten maraz doğuyor.
Acıdığınz vefa gösterdiğiniz insandan cefa görebiliyorsunuz.
Gösterdiğiniz incelik ve insanlk için teşekkür yerine beni böyle kabul etti dediğimi yaptırırım ama eziklik yerine üste çıkmak gerek düşüncesi.
Aşağılık kompleksinden bunlar.
Asla kınamam asla küçük göremem her insanın başına gelebilecek şeyler ama iyilik fedakarlık suistimal edildi mi orada bir dur demek lazım.
Sabrınız bol olsun rabbim en hayırlı bir kapıyla sizi zorluktan rahata erdirsin canım.
Sinirlerini azmet sağlam tut onlara da asla bunu kullanmaları için fırsat verme otoriteni kullan ve dik dur.Dik dur ki hadlerini bilsinler.

Birde sizde de hatalı bulduğum yönler var.
Başkalarının cocuk yapmasını yargılamanız hata.
Siz sadece eşinize odaklanın etrafla da bu konulara fazla girişimeyin.
Eşinizin tutumu şu anki bakılırsa biraz sizin yıpratmanızla alakalı gibi.
Ama karakterinden tatmin olmadığınız huzuru tam anlamıyla sağlayamadığınız bir ortama çocuk düşünmeyin.
Çocuk olunca mutluluk gelmiyor bazen mutsuzluğa da sebep olabilir.
Anne baba olmakla beraber çocuklu bir hayat sürmekte ayr bir beceridir lütfen çocuk sahibi olmak için cocuk yapmayın.
Anne baba olmak 9 ay dan sonrası süreçte ve ömür boyu devam ediyor.Büyük sorumluluk.
Mutluluğa giden yol çocukta asla değil sağlam bir karıkoca ilişkisi olmadan mutluluğu kazanamazsınız.

Sizin probleminizden dolayı neden çocuk yapmasınlar? Buna siz karar veremezsiniz.
Eşinizin problemi olduğu için ailesi bir şekilde başını bağlamaya çalışmış. Bunun kurbanı siz olmuşsunuz.
İkiniz de çekilecek gibi değilsiniz.
Boşanın.

Acaba seni bu kadar öfkelendiren durum, evlenmeden önce eşinin çocuğunun hiç olmayacağını biliyorlardı da söylemedikleri için mi........ öyle ise eğer kesinlikle haklısın derim.
Adamın çocuğunun olmayacağı biliniyor da söylenmiyorsa evlenen kızı resmen kandırmak olur.

Ama evlendikten sonra onlarda yeni öğrendilerse bir suçları yok. hatta
"napıyorsun. sen bana böyle. bir çocuğumuz olsa ben onunla meşgulolsam seni bu kadar aramam beni evde bu kadar yalnız bırakmaya hakkın yok." demekle hakkına girersin eşinin. Bu kadar öfkelenmesi ona yapılan bu suçlamadır bence.

Onlar biliyorlardı sonuçta çocukları bu olayı yaşadı. onlarda yanındaydı. bana söylediğinde bunu kimsenin bilmediği. yalnızca kendi içlerinde biliyorlarmış. ama çocuğu olur demiş doktor öyle dedi eşim. hepatit olayınıda nikah muamelesinde öğrendim annesi babsı ee varda nolmuş dediler..
diğer konu da şöyle. evlendik akşam 10 a kadar çalıştıı günler oldu ilk sene ama eve 11 buçukta geliyordu. sonra 7 de çıktığı günler arkadaşlarımlayım deyip yine 11 de geliyordu. o işten çıktı normal işe girdi akşam 6 işten çıkıyor 10 da -9 da geliyor eve. haftanın 3-4 günü eve gelip malzamesini alıp balığa gitmekle geçiyor. ha bi pazarımız var dimi. 12 ye kadar uyuyor. kahvaltı edip gidiyor bir daha gece 10. bu adam mı acınacak. 3 yıldır adet haline getiren adama suçlamamıdır bu.

benim hatam onu aileme rağmen , onun ailesinin değer vermeyişine rağmen elinden tutmam. bana herkesin onu bir şekilde bıraktığını söyledi. sende bırakma diye resmen yalvarıyordu. bende aile olmak mutlu olmak istiyorum diyordu. ben onu kabul ederek mi hata yaptım, bin tane şey geçiyor aklımdan,

Ne yazık ki gerçek olan bir şey var ki merhametten maraz doğuyor.
Acıdığınz vefa gösterdiğiniz insandan cefa görebiliyorsunuz.
Gösterdiğiniz incelik ve insanlk için teşekkür yerine beni böyle kabul etti dediğimi yaptırırım ama eziklik yerine üste çıkmak gerek düşüncesi.
Aşağılık kompleksinden bunlar.
Asla kınamam asla küçük göremem her insanın başına gelebilecek şeyler ama iyilik fedakarlık suistimal edildi mi orada bir dur demek lazım.
Sabrınız bol olsun rabbim en hayırlı bir kapıyla sizi zorluktan rahata erdirsin canım.
Sinirlerini azmet sağlam tut onlara da asla bunu kullanmaları için fırsat verme otoriteni kullan ve dik dur.Dik dur ki hadlerini bilsinler.

noldu bana bilmiyorum içimi dökesim geldi yine. dün akşam babası aradı yemeğe gelin dedi. hiç bişey yok gibi tamam dedim. gittim. apartman kapıları açık kalmış. daire kapısına geldim annesi bağıra bağıra tlf konuşuyor. yeğeniymiş konuştuğu, kıza söylediği şeyleri söyleyeceğim, siz yonumlayın bu sözlerde bişey var mı?
"benim öteki gelinde öyle (ne konuştular öncesi bilmem) bak ......yine hamile. hem oğlu var hem kızı ama bak noldu Allah işini bildi yine ona verdi"
Allah aşkına burda iyi niyetle veya art niyetsiz söylenmiş bir mana arıyorum siz söyleyin benim anlamadığım şekilde söyledi deyin.
Dik durdukça ben itiraz ettikçe kötü oluyorum , başkasının evde duran geliniyle bir tutuyor kadın kaynanasının her işini yapıyormuşta dibinin dibinden ayrılmıyormuş. ben napim işten çıkıp onun evine mi gideyim o sokaklarda çarşı keyfi yaprken evini mi temizleyeyim.
yanlış yapmışım hem de çok. verdiğimiz emeklere, zamana herşeye yazık olmuş.

noldu bana bilmiyorum içimi dökesim geldi yine. dün akşam babası aradı yemeğe gelin dedi. hiç bişey yok gibi tamam dedim. gittim. apartman kapıları açık kalmış. daire kapısına geldim annesi bağıra bağıra tlf konuşuyor. yeğeniymiş konuştuğu, kıza söylediği şeyleri söyleyeceğim, siz yonumlayın bu sözlerde bişey var mı?
"benim öteki gelinde öyle (ne konuştular öncesi bilmem) bak ......yine hamile. hem oğlu var hem kızı ama bak noldu Allah işini bildi yine ona verdi"
Allah aşkına burda iyi niyetle veya art niyetsiz söylenmiş bir mana arıyorum siz söyleyin benim anlamadığım şekilde söyledi deyin.
Dik durdukça ben itiraz ettikçe kötü oluyorum , başkasının evde duran geliniyle bir tutuyor kadın kaynanasının her işini yapıyormuşta dibinin dibinden ayrılmıyormuş. ben napim işten çıkıp onun evine mi gideyim o sokaklarda çarşı keyfi yaprken evini mi temizleyeyim.
yanlış yapmışım hem de çok. verdiğimiz emeklere, zamana herşeye yazık olmuş.
seni görünce bir şey demedi mi

seni görünce bir şey demedi mi

devamını yazacağımda kızacaksınız diye yazamadım :):KK43: gülsemmi ağlasam mı?
kapıyı açtı bana . devam etti konuşmaya. o yüksek ses birden durgunlaştı,laf dedğişti işte o yüzden diye bişeyler dedi az sesle sonra gelinim selamı var dedi ona ben daha bişey demeden. kapttılar. ben ama kendimi zor engelliyorum bişey dememek için . sorayım istiyorum hani bunu neden dedin sonuçta benim hakkımda konuştun. kendimi frenlemeye uğraşyım sakin olmaya çalıştım ama olamamışım, çünkü tam kalkerken bunu ona sorduğumda oda bana sende zaten belli ettin tabakları sert vurdun masaya diye.
kısaca cevabı ne mi? ne demişim ha dedi senden mi korkacam diye başladı. sanki karşısında düşman görüyor. 3.5 senedir bu şekil, yaradılış mı diyelim nedir? kadın böyle benden beter bir fevriliği var. bana demişlerdi evlenmeden bu kadın seni yer diye..:)
ne var bunda söyledim dedi. Allah nasıl işini bildi diyorsun, bu çocuğu olmayanda senin oğlun sanki evet hak ettiniz Allah size vermez zaten bunu mu anlatıyorsun sen diyorum. için kötü dedi senin bana, başladı işte o muhabbete geldinde ne yaptın bize, gelinlik görmedik senden az önce yazdığım şeyler,

X