Eşim ailemle mesafeli olmak istiyor.

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Ailem evliliğime saygılı, annem eşim gelmeden bizden gider mesela gelince işten yorgun olacak vs diye. Ama kv ve kp bende 2 kez kaldı 2 gün boyunca. Ve eşime haber veriyor geleceğiz diye bana haber vermiyor. Emri vaki.
Benimde halam ve kizlari yapardi boyle .babami ararlardi ,annem sinirden delirirdi.Tâki ben buyuyunceye kadar. Neyse, birgun yegenleri babami arayip dayi hepimiz size gelcez ewdemisiniz demis.ewdeyiz gelin deyip kapatmis bizimki.Bizde annemle mutfaktaydik , geldi soyledi , bize geliyolar hazirlanin dedi ve odaya geri gitti.Hemen kendi telefonumdan aradim , buyuk kizini(babami arayanini) babam size ewdeyiz gelin demis ama, biz musait degiliz, yarin butun teyzemler bize gelecek hazirlik yapiyoruz (tabiki uydurdum)erkekler anlamiyo bu islerden, bundan sonra geleceginiz zaman bizi arayin lutfen dayinizi degil!dedim. 💩gibi kaldi oylece. Oohh miss.Tabiki , babamada soylemedim , iptal ettim ,gelmeyecekler diye.Bekledi ,bekledi yatti🤣🤣🤪biraz da onlar sinir oluversinler .bisi olmaz .AMA, bunu duyurmadik akraba birakmamislardi o yil.Tabiki dinlerken onlari hakli bulanlar,bize gelip onlarin terbiyesiz oldugunu soyluyolardi.Cokda gecmedi zaten, babamin sulalesini basimizdan tamamiyla arittim. Cokdan haketmislerdi , ama zaman ihtiyacim vardi ,once buyumeliydim.

normalde mesafe olmali derim ben de ama buradaki adam bildiginiz plan yapiyor. yani mesela konu sahibinin ailesinin bir hareketi hosuna gitmez ve onlarla cok gorusmek istemez anlarim. veya mizaci oyledir ona da okeyim. ama “damadin bir agirligi olur” diye kendisini geri cekmesini anlayamadim. ne bu son padisah mi ne agirligi yani kimsin abi sen insanlar senden cekinsin falan. cok sacma.
Anneside bastan kirilmisya gelinin annesine , ilgilenmemis diye(yanlis kalmadiysa aklimda), belkide annesi veriyodur bu akli ogluna.benim kv.dede demis esime , karinin ailesiyle cok samimi olma , hatta ara acilirsa ,bozulursa sakin duzeltme.boylece Karin bize mahkum olur ,bize yanar doner diye.yemin ederim abartmiyorum.Ama benim esim , asla icinde bisey tutamaz, suratindan anlarim ,biraz yuklendimmi dòkùlùr herseyi.Sonraaa, annesinin ona verdigi akli , ben onun annesine uyguladim. Halaaa da uyguluyorumm.oda ,icten pazarlikli kadin. Tabiki esimin bu huyunu oda bildigi icin, esimi ise gittigi ewde olmadigi saatte ariyodu.Aklinca ,yalnizken agzindan alacak butun laflari.Isteyken aradigini ogrenince ,esimin hattini aldim kendi telime taktim. Her aradiginda ,mesgule attim.Sonra ,erkek kardesi wtsptan birsuru msj atti, abisinde sandigi icin telefonu.Karidan korkudan anneye teli acamiyon kilibik vs.... bnde ona abisiymis gibi kendi istedigim cvplari yazdim.boylece hakkimda ne dusunup konusuyolar heepppsini de ogrenmis oldum. Tek akilli onlar cunku.dolayisiyla , esiminde ailesini savunup koruyacak bir Dali kalmadi.kp.bile aradi , Niyee gelmiyon bize, karidan izin cikmiyo diyemi dedi? Oysaki ben onunla babacim diye konusurken.yuzume karsi konusurken kiziiiimmm diyen adam in icinden cikan cevhere bakin.😂UZUN OLMUS KUSURA BAKMAYIN.

sız onun aılesıyle mesafelı olmak ıstıyorsunuz
o da sızın aılenızle mesafelı olmak ıstıyor
saygılı oldugumu bılıyorlar sureklı gorusmek ıstemıyorum dıyor, yanı bır saygısızlık yapmıyormus
bence en guzelı mesafe herkes bırbırıne mesafelı olsun sız aılenızle gorusmek ıstıyorsanız gorusun o da kendı aılesıyle gorussun

Hiç tahammül edemeyeceğim birşey bu.ona göre şimdi gelinsen mesafe olmaz ,gelin tabiki samimi olmalı, hep gelip gitmelidir.onun kafa yapısı bu bence.ne demekmiş gelin neyse damat da odur.ikisi de o ailelerin evladı.mesafeli olmak ,soğuk olup uzak durmak degildir.
O senin ailenle az görüşmek uzak durmak istiyorsa sen de öyle yapacaksın .ama eminim kabul etmeyecek .sen gelinsin samimi olmak zorundasın diyecek .böyle bir kafa yapısı işte .eger kabul eder de,ailesiyle samimi olur ,kendi ailene de bu tavrı kabul edersen bu böyle gider söyleyeyim

X