Eşim alilem

Yok istese benim haberim olur ailesi söyler
Ya ailesini tembihliyorsa karima soylemeyin gururum kirilir erkkler para konusunda biraz gururludur aileside onu destekler abileri falan soylemeye bilirler zamanla çözülecek

Arabanın bazı sıkıntıları çıktı
Yani laf mı ediyorlar demiş ya. Kim aldığı borcu ödemeyen birinden hoşlanır ki? Arada siz varsınız diye kardeşiniz ses etmiyor olabilir. Bir de hem aldığınızı vermeyip üstüne tekrar borç isterseniz iyice berbatlaşır durum.
Devamlı borç isteyen bir eniştem olmasını istemezdim şahsen. Her başı sıkıştığında niye bana geliyor ki İMF miyim ben? :deli:

Onlar da artık aile, tabi ki isteyebilir, benim eşim de kendi ailesinden istemez benim annemden ister, ama daha önce aldığını ödemeden tekrar borç istenmez, ayıptır.

Kendi ailesinden istesin kardesinizi enayi buldu galiba bide kendi ailesinden abisinden isteyemeyip sizin kardesinizden istemesi cok asiri sacma toz kondurmadigi ailesinden istesin
Başta bende dedim bir iki seferlik susayım ama baktım bu artık her sıkıştığında kardeşini arayacam demesi yetti ha veriyor mu uzun süre sonra veriyor ama benim sürekli ver ver dememle veriyor

Yani laf mı ediyorlar demiş ya. Kim aldığı borcu ödemeyen birinden hoşlanır ki? Arada siz varsınız diye kardeşiniz ses etmiyor olabilir. Bir de hem aldığınızı vermeyip üstüne tekrar borç isterseniz iyice berbatlaşır durum.
Devamlı borç isteyen bir eniştem olmasını istemezdim şahsen. Her başı sıkıştığında niye bana geliyor ki İMF miyim ben? :deli:
Annem daha önce zaten dedi arada sen varsın diye veriyoruz kardesimde arada ablam var vermesem küser demiş

Annem daha önce zaten dedi arada sen varsın diye veriyoruz kardesimde arada ablam var vermesem küser demiş
Al işte, nasıl bilmişim ama.
Daha istemeyin bence, insanları zor durumda bırakmayın.
Hem diyorsunuz ki ben ver diyorum da ancak öyle aylar sonra zorla geri ödüyor. Hem insanların evine gitmiyormuş, aramıyormuş. Ama borç istemeye ararken hiç utanmıyor mu? Şahsen ben utanırdım, iyi günümde vakit geçirmediğim adamı borç istemeye aramaya yani.

Al işte, nasıl bilmişim ama.
Daha istemeyin bence, insanları zor durumda bırakmayın.
Hem diyorsunuz ki ben ver diyorum da ancak öyle aylar sonra zorla geri ödüyor. Hem insanların evine gitmiyormuş, aramıyormuş. Ama borç istemeye ararken hiç utanmıyor mu? Şahsen ben utanırdım, iyi günümde vakit geçirmediğim adamı borç istemeye aramaya yani.
İşte siz bunu benim kendini dört dörtlük sanan kocama anlatın kesin banada tavır yapacak ama benimde artık sabrım taştı

Kendi ailesi bile olsa zirt pirt borç isteyen adam benim gozumde kotu ya. Bu kadar rahat agzinin istemeye alişmasi bana dogru gelmiyor. Ha nebileyim saglik sorunu olur aileler birbirine destek olur ama ikide bir harcamalara yetişemeyip borc istenmez sagda soldan.

Kaynim el kadar cocuga pahali telefon, tablet aliyordu gecenlerde sonra tutmus bir ara bizden borc istediler. Vermedik.
Hiç sevmem ikide bir borç borc diye gelen insanlari. Daha aldigini ödememiş, gercekten biraz çekinme olmali insanda.

Çok iyi yapmışsınız. Kardesiniz de soyleyebilse aynen böyle derdi ama sizin hatrınıza tamam vereyim demiştir.

"Kardeşinden borç isticem" diye haber veriyor bir de. Kendi ailesine kiyamıyor ama sizinkileri yolunacak kaz olarak görüyor.

İşte siz bunu benim kendini dört dörtlük sanan kocama anlatın kesin banada tavır yapacak ama benimde artık sabrım taştı
Öyle can ciğer bile olsan devamlı borç istenmez insanlardan. Çünkü bıktırırsın. Hep bana hep bana olmaz ki. Hep alıyor yani, hiç verdiği yok. O insanların bir darında, kötü anında yanında bulundu mu? Maddi değil manevi destek oldu mu? Yok, değil mi?
Zaten hal böyleyken bir de devamlı borç istemiş, sizin hatrınıza aileniz olgun davranmış. Ama yeter bence de.

Az bile demissiniz ben çok sinir oluyorum erkeklerin kadının kardeşinden yada anne babasından para istemesine...biraz ataerkil düşünüyorum sanırım...az bi gurur yapın ya...karinizi ailesinin yanında mahcup duruma düşürmeyin
Lütfen sizde izin vermeyin henüz borcunu odememisken ustelik

Az bile demissiniz ben çok sinir oluyorum erkeklerin kadının kardeşinden yada anne babasından para istemesine...biraz ataerkil düşünüyorum sanırım...az bi gurur yapın ya...karinizi ailesinin yanında mahcup duruma düşürmeyin
Lütfen sizde izin vermeyin henüz borcunu odememisken ustelik
Benimde artık tak etti gerçekten mahçup oluyorum o duruma düştüğümde

Normalde ailesine toz kondurmaz bence vermez ama ona göre o istemiyor minnet etmek istemiyormuş kimseye

ee kardeşinize minnet etmiyor mu ?
gurur ve ego yaparken ne yaptığının farkında olmayan insanlar beni delirtiyor.
eşiniz içi boş egosundan vazgeçsin bence önce.

İnsan asıl kendi ailesinden istemeye cekinmez. Nasil oluyor da kendininkilerden utanip sizin kardesinizden utanmiyor? Çok iyi yapmışsınız. Kardesinizi yolunacak kaz olarak gormesin.

X