Eşim bana bu sözlerle ne demek istiyor? Ne yapmalıyım?

Merhaba herkese,
Bu siteyi arada takip ediyordum, bu konu için üye oldum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Eşimle severek 3 sene önce evlendik. İkimizin de ilk evliliği, ben 37 eşim 40 yaşında. Şu an çocuğumuz yok. Kayınpederim sağ olsun kira ödemeyelim diye kiradaki evini oturmamız için verdi, orada yaşıyoruz. Evliliğimin başında eşim; çocuk nasip olursa burayı satarız bende de birikmiş bekarlık param var üstüne koyar daha geniş bir ev alırız (3+1), ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü demiştim. Bunu kendi tüm parasını katacağı için dedim, tapuda benim de hakkım olacak dese demezdim. Bu lafımdan dolayı paragöz ilan edildim. Boşanmadan döndük. Bana güvenmedi beni paracı, maddiyatçı olmakla suçladı. Üstüne şu an hiçbir mal olmamasına rağmen mal ayrılığı sözleşmesi yapalım dedi. Mal ayrılığı sözleşmesi yapmadık ama tamam demiştim, sırf paragöz olmadığımı kanıtlamak için o sözleşmeyi yapacaktım.

Geçen gün ileriki yıllarda ekonomi düzelirse ne yapabiliriz diye konu açılınca eşim; ben ilerisi için ev almayı düşünmüyorum, yatırımlık hiçbir şey almayacağım sen istersen kendi paranla ev al, bir şeye yatırım yap ben karışmam, seni engellemem diyor. Hiçbir yatırım yapmayacakmış. Bu oturduğumuz ev sanırım ona kalacak. Ablasına da diğer oturdukları ev kalacak. Evim zaten olacak diye baktığını hissediyorum. Bu arada ortak hesabımız, ortak kartımız yok. Herkesin maaşı kendinde olur, ortak giderler ikimiz tarafından ödenir. Geriye kalan miktar için ise herkes kendi karar verir. Ayrıca bekarlık parası, ablası ve babası ile ortak açtığı bir kasada duruyor. Benim birkaç düğün bileziğimin olduğu banka kasasına bekarlık parasını getirmedi. Bende teklif etmedim zaten. Ben ileride nasip olursa gücüm neye yeterse bir ev almak istiyorum. Tapusu üstüme olan 1 evim olsun istiyorum. Başkasının malına güvenmek fıtratımda yok hele ki eş ailesinin malına hiç güvenmiyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünüyorum. Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?
Eşiniz ailesinden boşanamayanlardan maalesef. Siz de ev vs. Almak istiyorsaniz sizin üzerinize olmasn boşanırsanız bölüşülür.

Boşanın. Boşanırken de ona maddi manevi tazminat davası açın. O parayı alın. O parayla da ev için başlangıç olarak düşünüp yatırım yapın( böyle birşey olur mu bilmiyorum ama bu adam bunu hak ediyor) hem hayatınızdan çıkarın hemde parasını alın . Nafaka ya da tazminat gibi. Böyle adamlara sinir oluyorum eş yerine ev arkadaşı alaymış keşke yanına.

Altınları danıştığı avukat annesinin kasasından alın demiştir, çünkü kasa sadece annemin üstüne idi. Biz boşansa idik ben vermese idim hak iddia edemezdi. Düğün videosu da var. Annemin kasasında olanlar düğünde bana takılanlardı. Hayal kırıklığım çok fazla, dağılmamak için kendimi zorluyorum yoksa içim sakin değil.
Düğünde takılan altın kadınıdır. Videolarınızı da koruyun. Onlar hep ispat sizin için.

Boşanın. Boşanırken de ona maddi manevi tazminat davası açın. O parayı alın. O parayla da ev için başlangıç olarak düşünüp yatırım yapın( böyle birşey olur mu bilmiyorum ama bu adam bunu hak ediyor) hem hayatınızdan çıkarın hemde parasını alın . Nafaka ya da tazminat gibi. Böyle adamlara sinir oluyorum eş yerine ev arkadaşı alaymış keşke yanına.
Tazminat ne için verecekler ki kusurlu Bi davranış yok hukuken zannetmiyorum tazminat alabileceğini.

Merhaba herkese,
Bu siteyi arada takip ediyordum, bu konu için üye oldum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Eşimle severek 3 sene önce evlendik. İkimizin de ilk evliliği, ben 37 eşim 40 yaşında. Şu an çocuğumuz yok. Kayınpederim sağ olsun kira ödemeyelim diye kiradaki evini oturmamız için verdi, orada yaşıyoruz. Evliliğimin başında eşim; çocuk nasip olursa burayı satarız bende de birikmiş bekarlık param var üstüne koyar daha geniş bir ev alırız (3+1), ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü demiştim. Bunu kendi tüm parasını katacağı için dedim, tapuda benim de hakkım olacak dese demezdim. Bu lafımdan dolayı paragöz ilan edildim. Boşanmadan döndük. Bana güvenmedi beni paracı, maddiyatçı olmakla suçladı. Üstüne şu an hiçbir mal olmamasına rağmen mal ayrılığı sözleşmesi yapalım dedi. Mal ayrılığı sözleşmesi yapmadık ama tamam demiştim, sırf paragöz olmadığımı kanıtlamak için o sözleşmeyi yapacaktım.

Geçen gün ileriki yıllarda ekonomi düzelirse ne yapabiliriz diye konu açılınca eşim; ben ilerisi için ev almayı düşünmüyorum, yatırımlık hiçbir şey almayacağım sen istersen kendi paranla ev al, bir şeye yatırım yap ben karışmam, seni engellemem diyor. Hiçbir yatırım yapmayacakmış. Bu oturduğumuz ev sanırım ona kalacak. Ablasına da diğer oturdukları ev kalacak. Evim zaten olacak diye baktığını hissediyorum. Bu arada ortak hesabımız, ortak kartımız yok. Herkesin maaşı kendinde olur, ortak giderler ikimiz tarafından ödenir. Geriye kalan miktar için ise herkes kendi karar verir. Ayrıca bekarlık parası, ablası ve babası ile ortak açtığı bir kasada duruyor. Benim birkaç düğün bileziğimin olduğu banka kasasına bekarlık parasını getirmedi. Bende teklif etmedim zaten. Ben ileride nasip olursa gücüm neye yeterse bir ev almak istiyorum. Tapusu üstüme olan 1 evim olsun istiyorum. Başkasının malına güvenmek fıtratımda yok hele ki eş ailesinin malına hiç güvenmiyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünüyorum. Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?
Eşiniz tam salak.Ablasi istemezse bile eniştesi isteyecek.Calis çabala başkası ortak olsun.Koca denyolari eşlerine paragöz deyip ailesine yedirmeyi seviyor ? Sizde paranızı ayrı tütün.

Siz benim yerimde olsanız ne düşünürsünüz, yatırım yapabilirsin ama destek vermem deniyor. Tüm parasını babası üstüne olan eve yatıracak ama ben ev alırsam ortak olacak. İleride belki sadece benim emeğimde yeğeni bile söz sahibi olacak. Buradaki yorumlarda annenin, babanın üstüne malını yap diyen çıktı, haklı böyle demeleri ama ben daha onu düşünmüyorum. Onu yapacağıma boşanmak daha mantıklı olur çünkü.
Bence kesinlikle boşan. Biz hep aldatma şiddet vs olunca boşanılacak sanıyoruz ama sevgisizlik en büyük boşanma nedeni ve benim malım senin malın diyen adamın sevgisine zerre güvenilmez.

Evet kendisi de dediğine güya pişman olmuş. Çünkü aileler kendine denilenleri asla unutmuyor. O yüzden bana inanılmaz önyargıları var. Çocuk düşünmüyorum. Bile bile sorunlar varken çocuk sahibi olamam.Yatırım yapıyor olabilir. İhtimal dahilinde evet.
Ne var ki senin bu söylediğinde sana önyargılı yaklaşacak. Ben bu durumda kalsam yüzlerine de söylerim senin diğer çocukların da var bi vefat durumu olsa çocuğumun hakkını kuzenleri alacak diye.

Avukat degilim. Ama miras meselelerinden az bucuk anlarim.

Kisa ve oz bazi hatali bilgileri kendimce duzeltmek istedim, hataliysam avukat uyeler var nasilsa duzeltirler.

Anadan babadan dededen neneden kalmis miras hicbir kosulda damada/geline intikal etmez. Cocuk yoksa yan soya gecer.

Ikincisi Turkiye'de vasiyet olayi resmi olarak gecerli değil. Her kosulda miras hukuku isler.
(Belki noter huzurunda tum muhtemel mirascilarin durumu kabul etmesiyle falan gecerli oluyordur bilemiyorum)

Konu sahibi ortak kasadan altinlarini istedigi sekilde alabilir, kasa icerigini banka bilmez, banka kasa icerigini bikmedigi icin guvence vermez. Kasa olmasinin amaci gizliliktir zaten.

Ben oglen bu konuya yorum yaptığımdan beri konuda yeni gelismeler olmus cok sasirdim.

Konu sahibinin esi avukata gidip, altinlari ortak kasaya aldirtmis. Avukata tam olarak ne danismis ki ortak kasa kendisini kurtarir diye dusunmus acaba? Belki de o altinlar coktan gitmistir diye dusundum ister istemez. Umarim yanılıyorumdur.

Konu sahibinin esi avukata gidip, altinlari ortak kasaya aldirtmis. Avukata tam olarak ne danismis ki ortak kasa kendisini kurtarir diye dusunmus acaba? Belki de o altinlar coktan gitmistir diye dusundum ister istemez. Umarim yanılıyorumdur.
Başlarda aramız bu tapu meselesinden önce iyi iken altinlar ikimizin demiştim. İleride ikimiz adına birsey alırken peşinat olur diye bakıyordum. Sanırım ona istinaden avukatı ortak kasada olsun demiştir. Çünkü annemin kasasında kalsa hiçbir hak iddia edemezdi..altınlar gidemez iki anahtar bende. Bir de biri kasaya giderse bana SMS ile bildirim geliyor. Hiç gitmedi biliyorum. Benim iletişim bilgilerim bankada var. Çünkü benim maaş hesabımın olduğu banka onun sadece kasada adı var o kadar. Yıllık kasa ücretini vs de ben ödüyorum.. hiç gitmedi şu an.

Eşiniz 40 yaşına gelmiş aile olmayı bilmiyor.
Sizi eş olarak görmek hayatı paylaşmak falan ne demek haberi bile yok.
Ayrıca paragöz olan kendisi bariz.
Ne yaparsınız bilemem ama eşler arasında bu şekil maddi ayrılık bana hoş gelmiyor. Doğrusu "eş" olmak bu değil.
En azından çocuk düşünmeyin, gelecek göremedim şu tavrında...

Eşiniz tam salak.Ablasi istemezse bile eniştesi isteyecek.Calis çabala başkası ortak olsun.Koca denyolari eşlerine paragöz deyip ailesine yedirmeyi seviyor ? Sizde paranızı ayrı tütün.
Ben yeğenine para yedirmeyi asla düşünmüyorum. Hele benim emegimle olacak olan bir para veya malı. Bir kuruma sevabına bağışlarım veya vefat etmeme yakın yer içerim, çar çur ederim gene de vermem, vermeyeceğim. Hem ihtiyacı yok annesinin ve babasının mal varlıkları çok. Hem de ondan önce madem eşim için kök ailesi, yeğeni daha önemli tüm bekarlik parasini onlara hibe edecek o zaman ailesine de benden gelecek 5 kuruşluk bir para bile olmayacak.

Bence kesinlikle boşan. Biz hep aldatma şiddet vs olunca boşanılacak sanıyoruz ama sevgisizlik en büyük boşanma nedeni ve benim malım senin malın diyen adamın sevgisine zerre güvenilmez.
Haklısınız. Bir de kök ailesine karşı imajımı mahvetti. Miras olan ev konusunda hiçbir hakkım olmayacaktı ki zaten, babasına siz iki kardeşsiniz lafını anlatıp bana nefret beslemelerine neden oldu. Şu an beni hiç sevmiyorlar hissediyorum. Şu an birbirimize bence maddi konularda güvenmiyoruz.

Ben yeğenine para yedirmeyi asla düşünmüyorum. Hele benim emegimle olacak olan bir para veya malı. Bir kuruma sevabına bağışlarım veya vefat etmeme yakın yer içerim, çar çur ederim gene de vermem, vermeyeceğim. Hem ihtiyacı yok annesinin ve babasının mal varlıkları çok. Hem de ondan önce madem eşim için kök ailesi, yeğeni daha önemli tüm bekarlik parasini onlara hibe edecek o zaman ailesine de benden gelecek 5 kuruşluk bir para bile olmayacak.
İşte hem diyorki ev alalım konuyu tam hatırlamıyorum ama ailemin üzerine olsun.Burada eşiniz sizden boşanmayi da hesaplıyor olabilir miras yolu ile boşanmada geçerli olmaz.Hemde sizi ailesine kukla yapacak.Ev bizim gelin dediğimizi yap diye.

Arada sevgi, aşk hiçbirişey yok iş anlaşması gibi evlilik. Tövbe yarabbim. İleride es kaza birişeyim olurda karıma kalır korkusu yaşıyor inanılır gibi değil ve siz hala birliktesiniz. Adam sizinle gelecek düşünmüyor belki kondurmak istemiyorsunuz ama biliyorsunuz bence

X