Eşim bana bu sözlerle ne demek istiyor? Ne yapmalıyım?

Eşinizden bir talepte bulunun bakalım altınlar kanunen benim kendi kasama alacam diye. Bakalım ne diyecek ??

Kasadan altınları alıp kendi annenize götürün bence. Detay verdikçe nasıl bu kadar sakin kalıyorsunuz iyice şaşırıyorum. Gözü bir de altinlarinizda demek ki
Dur daha çocuk yapacak ya. Konu sahibi boşar kurtulur nasılsa, çocuk babasını boşayamayacak. Sırf çocuğum olsun diye masumlara reva görülen hayata bak. İmkanı olsa paraları babasının mezarına gömüp yine de çocuğuna yedirmeyecek bir babayı layık görüyor çocuğa.

Dur daha çocuk yapacak ya. Konu sahibi boşar kurtulur nasılsa, çocuk babasını boşayamayacak. Sırf çocuğum olsun diye masumlara reva görülen hayata bak. İmkanı olsa paraları babasının mezarına gömüp yine de çocuğuna yedirmeyecek bir babayı layık görüyor çocuğa.
Ya bu üyeden çocuk beklemiyorum nedense🙄 öyle bir enerji almadım ama yaş geçmeye yakın hormonlar akın edince lafa karışıklığı olabilir tabi

Adam her an boşalabiliriz diye dusunuyor size bir kurus bile kaptirmamanin derdinde. Boyle aile olunmazki. Sizin yerinizde olsam ev falan almam altin doviz ayri bir hesapta yatirim yaparim hisse senedi alirim garanti firmalardan bir bosanma durumunda zaten onlar degerlenir gerekirse ozaman ev alirsiniz ailenize guveniyorsaniz annenizin uzerine alin ne alacaksaniz

Bu zamanlariniz bu yaslariniz geri gelmeyecek, hesapla kitapla ugrasacak durumda degilsiniz. Gorucu usulu ile bu aile kendilerine bir gelin bulmuslar ama o geline hicbisey koklatmak istemiyorlar, is bu kadar basit. Esinizin uzerine birikim yaptigi bir banka hesabi bile yok, ama size takilan altinlari annenizden alinip ortak kasaya aldirmayi akil edecek kadar herseyi dusunuyor.

Bir bosanma ihtimalini de dusunmustur eminim. Ortak kasadaki altinlarinizi bence ordan cikarin. Bir de bakim sozlesmesi isi var. Butun resme bakarsaniz bu evlilik maddi manevi sizden goturuyor. Cok bencil ve inanilmaz hesapci bir aileye gelin gitmissiniz. Sevginin olmadigi yerde durmayin derim

Aslında şöyle, altınlar annemin kasasında idi. Balayına giderken evde bırakmayalım diye anneme verdik. Sonra bu tapu meselesinden sonra 2 kere gizlice avukata danışmış sonradan haberim oldu. Avukat ortak kasaya alın demiş sanırım, altınlar bizim, annenin kasasından alalım dedi bende avukata gittiğini bilmediğim için tamam dedim. Ikimiz adına kasa açtık. Sonra öğrendim avukata gittiğini. Çok bir altın yok max 200 bin eder. Ama gene de onlar benim hakkım. Ailemden yana hiç sıkıntı yok. Zamanında annem adıma para da biriktirdi altın da. İstediğim an ikiletmedi verdi. Kendimden şüphe ederim annemden etmem. Allaha şükür aile yönünden şanslıyım. Sadece ben evliliğimi böyle hayal etmemiştim.1 ev sahibi olmak için bu durumları yaşamak çok üzücü..
Avukata da gitmişse bu adam eline koz gecsinde tazminat alıp bosansin diye bekliyor. Sinirinizi, lafınızı dikkatli yönetin. Ev tertipli düzenli olsun , gerekirse temizlikçi tutun , esimdir canımın parçası sirdasimdir demeyin. Her zaman öncelik kendi çıkar ve haklarınız olsun. Hatta g mail hesabınızın şifresini vs bile bilmesin.girdiginiz site , yazistiginiz sayfalar en önemlisi de burayı, burada konuşulanları farketmesin.

Eşinizden bir talepte bulunun bakalım altınlar kanunen benim kendi kasama alacam diye. Bakalım ne diyecek ??
Uyandırmasın bence. Arkadaşlarla gün yapacak hepsi takip takistırıyor bende takayım de veya işte bu düğün veya aile toplantısını bahane et . Saf saf gözük bilinçli olarak aldığını sezmesin.. Anne veya babanın adına bir hesap açtırıp ,parayı ufak ufak atmden vs dikkat çekmeyecek şekilde çek, götür elden ailene bırak. onlar senin için açtıkları bir hesapta biriktirsin, ama hesap senin adina olmasin. Eşine yemek için, yol için vs çektim dersin . farkettirmeden kendine ayrı birikim yap. Bosaninca mahkeme adıniza açılmış bütün banka hesaplarını, hareket dokumuyle bankadan isteyip inceliyor , parada iki tarafa bolusturuluyor. Sen paranı ufak ufak çek kurtar . Hicbirseyi hissettirme , bütün olabileceklere hazırlıklı ol.

Son düzenleme:
Evlilik değil bu ya bence madem öyle o zaman mal ayrılığına geçin herkes kendi malından mesul olsun.çocuk olursa zaten ikinizdende payına düşeni alır ileride.ben bu adama güvenip kendi birikimimle ev almam.

Ben şunu anlamıyorum. Bu adamları nerden bulup nasıl evleniyorsunuz?

Kuzenlerim arkadaşlarım hep evli
Birinden birinin kocası da böyle değil.

Hadi diyelim adam böyle. Bu adamla nasıl evleniyorsunuz? Bunları kınamak için sormuyorum. Cidden merak ediyorum...

Adam gözünüzün içine baka baka ac gözlü diyor. Sen ben hesabı yapıyor. Hiç güven verici değil.

Bu adamları yalvar yakar evliliğe mi ikna ediyorsunuz. Benimle evlenmezsen seni vururum mu diyorsunuz da böyle zoraki evlilikler ortaya çıkıyor.

Lütfen biri beni aydınlatsın arkadaşlar. Ciddiyetle soruyorum
Çok merak ve hayret içindeyim.
Size biraz başlangıcı anlatayım. Görücü usulü tanıştık ama gezdik tozduk hemen evlenmedik. Sevgili ve nişanlı iken çok iyiydi, çok düşünceli, efendi biriydi sevgi doluydu. Parasını hiç sakınmazdı. Zaten bana iyi davrandığı için evlenmek istedim. Birbirimizi sevdiğimizi düşündüm. Sonra bir laf ettim diye üstümü çizdi, inanamadım. Boşanmadan döndük. Şu an aramız görünürde iyi. Ama hep ayrı hesaplar, ayrı maaşlar,ayrı hayaller. Aramızda kapanmayan bir ikilik var. Babası bana sadece tahammül ediyor insan hisseder ya hissediyorum. Kendimi huzursuz hissediyorum, bir de aramızdaki bağ sağlam değil gibi. Tek çocuk değilsin ablan var dedim diye ailesi düşman oldu. Paraci oldum. 6 yıldır hayatımda bir kere bana onu al bunu al yapmadım. Böyle değildik yoksa asla evlenmezdim, evlenince tavrını görünce inanamadım. Durum bu. Yalvar yakar evlenmedim:) Evet güven verici değil o yüzden çocuk düşünemiyorum. Başlangıçta gerçekten böyle değildi ilişkimiz.

Kasadan altınları alıp kendi annenize götürün bence. Detay verdikçe nasıl bu kadar sakin kalıyorsunuz iyice şaşırıyorum. Gözü bir de altinlarinizda demek ki
Altınları danıştığı avukat annesinin kasasından alın demiştir, çünkü kasa sadece annemin üstüne idi. Biz boşansa idik ben vermese idim hak iddia edemezdi. Düğün videosu da var. Annemin kasasında olanlar düğünde bana takılanlardı. Hayal kırıklığım çok fazla, dağılmamak için kendimi zorluyorum yoksa içim sakin değil.

Çocuk sahibi olmayacağım. 3 yıl süreli deri altı implantı taktirdim daha yeni yazın başında.

Avukata da gitmişse bu adam eline koz gecsinde tazminat alıp bosansin diye bekliyor. Sinirinizi, lafınızı dikkatli yönetin. Ev tertipli düzenli olsun , gerekirse temizlikçi tutun , esimdir canımın parçası sirdasimdir demeyin. Her zaman öncelik kendi çıkar ve haklarınız olsun. Hatta g mail hesabınızın şifresini vs bile bilmesin.girdiginiz site , yazistiginiz sayfalar en önemlisi de burayı, burada konuşulanları farketmesin.
Teşekkür ederim çok dikkatliyim tarayıcıyı sürekli temizleyeceğim. Telefonumda şifre var, uyurken de telimi kapatırım. İş çirkinleşirse bende çirkinleşirim. Ama bunun olmasını istemiyorum.

Merhaba herkese,
Bu siteyi arada takip ediyordum, bu konu için üye oldum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Eşimle severek 3 sene önce evlendik. İkimizin de ilk evliliği, ben 37 eşim 40 yaşında. Şu an çocuğumuz yok. Kayınpederim sağ olsun kira ödemeyelim diye kiradaki evini oturmamız için verdi, orada yaşıyoruz. Evliliğimin başında eşim; çocuk nasip olursa burayı satarız bende de birikmiş bekarlık param var üstüne koyar daha geniş bir ev alırız (3+1), ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü demiştim. Bunu kendi tüm parasını katacağı için dedim, tapuda benim de hakkım olacak dese demezdim. Bu lafımdan dolayı paragöz ilan edildim. Boşanmadan döndük. Bana güvenmedi beni paracı, maddiyatçı olmakla suçladı. Üstüne şu an hiçbir mal olmamasına rağmen mal ayrılığı sözleşmesi yapalım dedi. Mal ayrılığı sözleşmesi yapmadık ama tamam demiştim, sırf paragöz olmadığımı kanıtlamak için o sözleşmeyi yapacaktım.

Geçen gün ileriki yıllarda ekonomi düzelirse ne yapabiliriz diye konu açılınca eşim; ben ilerisi için ev almayı düşünmüyorum, yatırımlık hiçbir şey almayacağım sen istersen kendi paranla ev al, bir şeye yatırım yap ben karışmam, seni engellemem diyor. Hiçbir yatırım yapmayacakmış. Bu oturduğumuz ev sanırım ona kalacak. Ablasına da diğer oturdukları ev kalacak. Evim zaten olacak diye baktığını hissediyorum. Bu arada ortak hesabımız, ortak kartımız yok. Herkesin maaşı kendinde olur, ortak giderler ikimiz tarafından ödenir. Geriye kalan miktar için ise herkes kendi karar verir. Ayrıca bekarlık parası, ablası ve babası ile ortak açtığı bir kasada duruyor. Benim birkaç düğün bileziğimin olduğu banka kasasına bekarlık parasını getirmedi. Bende teklif etmedim zaten. Ben ileride nasip olursa gücüm neye yeterse bir ev almak istiyorum. Tapusu üstüme olan 1 evim olsun istiyorum. Başkasının malına güvenmek fıtratımda yok hele ki eş ailesinin malına hiç güvenmiyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünüyorum. Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?
Diyelim evlilik döneminde bir ev aldınız o mala eş de ortak olmuyor mu?
Onu araştırın öyle yatırım yapın derim.
Adam evliliği sevişmek olarak görüyor

Ben şunu anlamıyorum. Bu adamları nerden bulup nasıl evleniyorsunuz?

Kuzenlerim arkadaşlarım hep evli
Birinden birinin kocası da böyle değil.

Hadi diyelim adam böyle. Bu adamla nasıl evleniyorsunuz? Bunları kınamak için sormuyorum. Cidden merak ediyorum...

Adam gözünüzün içine baka baka ac gözlü diyor. Sen ben hesabı yapıyor. Hiç güven verici değil.

Bu adamları yalvar yakar evliliğe mi ikna ediyorsunuz. Benimle evlenmezsen seni vururum mu diyorsunuz da böyle zoraki evlilikler ortaya çıkıyor.

Lütfen biri beni aydınlatsın arkadaşlar. Ciddiyetle soruyorum
Çok merak ve hayret içindeyim.
Aslında aydınlatmak isterim ama cezası var.
Düzgün söyleyeceklerim adam seçmeyi bilenler mutlu yuva kuruyor.
adam olmayanlar böyle üyelere kalıyor sonra uğraş dur prenses hazretleri ile.
Yok babası ablası ile ortak hesap açan denyolarla

Kasayı ne şekilde açtınız? Ayrı ayrı gidip açacak şekilde mi yoksa beraber mi gidip acabiliyorsunuz sadece? Biz mesela zamanında açarken tek de gidersek acabiliyorduk.

X