Eşim bana eziyet ediyor

Abla sen iyimisin? Ciddi ciddi soruyorum yani. Eşiniz babasından bunu görmüş öğrenmiş uygulamış. Yarın bir gün oğlunuzda büyüyünce öğrendiğini uygulayacak. Çocuk için demelik yer yokki konuda.Böyle muhteşem bir babadan ayrılmasında ilerde oda onu mu örnek alsın. Bir silkelen kendine gel ya elini yüzünü yıka bir sor napıyorum ben Vengo ne için katlanıyorum bu eziyete diye. Hakediyorum diyosan eyvallah da çocuğuna acı oda ilerde babası gibi el kızının başını yakmasın. Evladına ve kendine yapma bunu.
Canım valla insanın basireti mi bağlanıyor ne oluyor bilmiyorum . Korkuyorsun zaten gitmiş bir beyinle sağlıklı düşünemiyorsun , e kimseye de anlatamıyorsun ilk defa paylaştım bunları burada şiddet küfür vs ailem annem babam duysa felaket kopar yani

Neden böyle bir hayatı kendine layık görüyorsun? Bu adamla evli olmanın sana kazandırdığı tek bir şey var mı? Boşanacaksın.

Canım valla insanın basireti mi bağlanıyor ne oluyor bilmiyorum . Korkuyorsun zaten gitmiş bir beyinle sağlıklı düşünemiyorsun , e kimseye de anlatamıyorsun ilk defa paylaştım bunları burada şiddet küfür vs ailem annem babam duysa felaket kopar yani
Bu yazıdan ailenizin arkadanızda duracağı varsayımını çıkardım bu iyi. Kocanız sizi öyle bir manüpüle etmişki basiretinizin bağlanması normal. O kendi aşağılık kompleksinden kurtulmak için sizi işe yaramaz bir insan olduğunuza inandırmış halbuki öyle değilsiniz. Bence annenize anlatın o kendinize getirir sizi yol gösterir. Cahil ve terbiyesiz insanların egosunu tatmin etmek zorunda değilsiniz kendi geliri olan üniversite mezunu genç bir annesiniz. Ama muhakkak hazır olduğunuzda annenize anlatın herşeyi. Sizin maddi imkanlarınızdan yararlanan bir sülük var karşınızda başka hiç bişey.

Eşim boşanmak istemiş ondan . Eşim evi terk etmiş zaten
Hiç inanmadım bir de kadınla konuşmak lazım ama siz eşiniz gibi birine hala inanıyorsanız bilemem. Ya da şöyle olmuştur kadın balık baştan kokar diyerek niye her şeyi ben yapıyorum? Niye değiştin hayırdır? vs gibi sorular sorduysa eşiniz, ben bu kadını edemem, her şeye he dedirtemem yeni yolculuklara yelken acayim yolun başında iken demiş olabilir. Başka türlüsünü düşünemiyorum. Siz hikayeyi eşiniz veya ailesi hariç başka güvenilir birinden teyit ettiniz mi? Yooo... Kadın baya akıllı ve güçlü imiş. Hâlâ takdir ediyorum. Aferin. Darısı değerini bilmesi gereken her kadının kismetine.

Merhabalar , 32 yaşındayım İstanbul da yaşıyorum aslen farklı bir şehirliyim üniversite eğitimim için geldim İstanbul’a ve iş vs derken 14 senedir İstanbul da yaşıyorum .ailem uzakta . Evlendim3,5 sene önce 1,5 yaşında oğlum var . Eşimin hareketleri ile ilgili problemlerim var . Her kavgada bir şiddet itip kakma ,kafama vurma , sarsma gibi eylemleri var , asla şiddet uyguluyorum demiyor beni yontmak İçin kafama girsin diye vurduğunu belirtiyor , doğumdan sonra hersey daha da kötü oldu , ailemden özelikle annemden nefret ediyor her Allah’ın günü anama ana avrat küfür ediyor . Çalıştığı Atolye serbest meslek kazancı benim kazancıma göre beşte biri bile denemez . Asla para yüzünden ezmedim hatta biz evlendiğimiz de eşimin işi yoktu ben düzelir vs dedikçe iyice suyu çıktı . Atölyesini kurmasına eşya almasına destek oldum , para her zaman harcadım esirgemeden . Düğün kredisini ben çektim ve takılarımın hepsini bozdurup ödedim . Evlenirken eve hiç eşya almadık , ne yeni yatak odası ne beyaz eşya , eşim annesiyle yaşıyordu ben de aynı tabak çanağı dahi kullandım . Ama noldu kimse madalya takmadı tabiiki , yumurta istediği gibi olmadığında tonca laf yedim . Ailesi sürekli geldi hamileyken dahi hepsine hizmet ettim , ama sürekli bana aileme saygı duymuyorsun dedi , senden çekniyorlar dedi çekinen insanlar gelip kalır mı ? Şimdi oğlumuz var 1,5 yaşında eşim çok daha kötü şekilde merhametsizce oğlumun gözünün önünde vuruyor bana , küfür ediyor , hakaret ediyor , tehdit ediyor . Çocuk anlamıyor ama korkuyor , çok üzülüyorum . Bana kendi kazandığım parayı bile onun hesabına yatırmam gerektiğini söylüyor , benim aklım ermezmiş para harcamaya . Benim için doğru olanı o biliyormuş . O kadar doldum ki örnekler bitmez ne yapmam lazım ? Kafana sen çıkartmışsın demeyin çünkü evlendiğimde bu kadar değildi , düğün ertesi gün aday 180 derece değişti , ne yapacağım ????
Henüz gençken hastalık sahibi olmadan adamı def edin gitsin . Pislik adam hem dövüyor hemde paranıza göz koyuyor 😡🤬 kadınlar kulubünün bir klasiği oldu boşan demek , ama gerçekten başka çare kalmıyor. Çocuk için kendiniz daha güzel ,rahat kafayla yaşamak için bitirin bence 🙏

Hiç inanmadım bir de kadınla konuşmak lazım ama siz eşiniz gibi birine hala inanıyorsanız bilemem. Ya da şöyle olmuştur kadın balık baştan kokar diyerek niye her şeyi ben yapıyorum? Niye değiştin hayırdır? vs gibi sorular sorduysa eşiniz, ben bu kadını edemem, her şeye he dedirtemem yeni yolculuklara yelken acayim yolun başında iken demiş olabilir. Başka türlüsünü düşünemiyorum. Siz hikayeyi eşiniz veya ailesi hariç başka güvenilir birinden teyit ettiniz mi? Yooo... Kadın baya akıllı ve güçlü imiş. Hâlâ takdir ediyorum. Aferin. Darısı değerini bilmesi gereken her kadının kismetine.
Haklısınız ama hayatta her zaman güçlülük ve ya akıllılık İle olmuyor hayat bunu öğretiyor size , kaldı ki ne zaman kimin güçlü olacağını da bilemezsiniz . Boşanmak veya evlenmek yada evlenmemek üzerine alınan kararlar kimseyi güçlü yapmaz . Doğru ve hakkaniyetli karar vermektir önemli olan , sizin çocuğunuz var mı bilmiyorum ama çocuğu olan bir annenin alacağı kararı tek başına alması mümkün olmuyor . Teşekkürler yorumunuz İçin .

Çok afedersiniz sizi tenzih ederek söylüyorum ama hayvana bu muameleyi yaparsanız önce size ciddi bir tepki verir sonra da terk eder

Eğitiminiz, işiniz ve gelirsiniz varken neden kendinizi bu muameleye ve bu duruma layık görüyorsunuz gerçekten anlayamıyorum ve diliyorum ki hayat boyu da anlamayayım

Anlamıyor ama korkuyor dediğiniz o çocuğunuz tam da kişiliğinin oluştuğu, doğalı, sıradanı, patolojik olanı ayırt etmeye çalıştığı bu yaşlarında nelere maruz kalıyor, ruhunun ve zihninin derinliklerine neler ekiliyor gerçekten farkında değil misiniz? Bir yetişkin olduğunda mutlu huzurlu, şiddeti olağan karşılamayan bir insan olacağını mı sanıyorsunuz?

Önce çocuğunuz ve ardından kendiniz için acilen bu köle yaşamından kurtulun. Acilen!

Merhabalar , 32 yaşındayım İstanbul da yaşıyorum aslen farklı bir şehirliyim üniversite eğitimim için geldim İstanbul’a ve iş vs derken 14 senedir İstanbul da yaşıyorum .ailem uzakta . Evlendim3,5 sene önce 1,5 yaşında oğlum var . Eşimin hareketleri ile ilgili problemlerim var . Her kavgada bir şiddet itip kakma ,kafama vurma , sarsma gibi eylemleri var , asla şiddet uyguluyorum demiyor beni yontmak İçin kafama girsin diye vurduğunu belirtiyor , doğumdan sonra hersey daha da kötü oldu , ailemden özelikle annemden nefret ediyor her Allah’ın günü anama ana avrat küfür ediyor . Çalıştığı Atolye serbest meslek kazancı benim kazancıma göre beşte biri bile denemez . Asla para yüzünden ezmedim hatta biz evlendiğimiz de eşimin işi yoktu ben düzelir vs dedikçe iyice suyu çıktı . Atölyesini kurmasına eşya almasına destek oldum , para her zaman harcadım esirgemeden . Düğün kredisini ben çektim ve takılarımın hepsini bozdurup ödedim . Evlenirken eve hiç eşya almadık , ne yeni yatak odası ne beyaz eşya , eşim annesiyle yaşıyordu ben de aynı tabak çanağı dahi kullandım . Ama noldu kimse madalya takmadı tabiiki , yumurta istediği gibi olmadığında tonca laf yedim . Ailesi sürekli geldi hamileyken dahi hepsine hizmet ettim , ama sürekli bana aileme saygı duymuyorsun dedi , senden çekniyorlar dedi çekinen insanlar gelip kalır mı ? Şimdi oğlumuz var 1,5 yaşında eşim çok daha kötü şekilde merhametsizce oğlumun gözünün önünde vuruyor bana , küfür ediyor , hakaret ediyor , tehdit ediyor . Çocuk anlamıyor ama korkuyor , çok üzülüyorum . Bana kendi kazandığım parayı bile onun hesabına yatırmam gerektiğini söylüyor , benim aklım ermezmiş para harcamaya . Benim için doğru olanı o biliyormuş . O kadar doldum ki örnekler bitmez ne yapmam lazım ? Kafana sen çıkartmışsın demeyin çünkü evlendiğimde bu kadar değildi , düğün ertesi gün aday 180 derece değişti , ne yapacağım ????
Süperstar bu filmi mutlaka izleyin size yön gösterecek. ah biz anneler evlatlarımızın sözde iyiliği için katlanıyoruz. Sanırım yanlış yapıyoruz. Sizin eşiniz bayağı şiddet uyguluyor.Hata psikolojik şiddet bu hayata bir defa geliyoruz. Ona göre yaşamalıyız.

Haklısınız ama hayatta her zaman güçlülük ve ya akıllılık İle olmuyor hayat bunu öğretiyor size , kaldı ki ne zaman kimin güçlü olacağını da bilemezsiniz . Boşanmak veya evlenmek yada evlenmemek üzerine alınan kararlar kimseyi güçlü yapmaz . Doğru ve hakkaniyetli karar vermektir önemli olan , sizin çocuğunuz var mı bilmiyorum ama çocuğu olan bir annenin alacağı kararı tek başına alması mümkün olmuyor . Teşekkürler yorumunuz İçin .
Çocuğum var. Çocuk düşünen insanlar da karşımdaki iyi anne olur mu veya baba olur mu diye düşünmeli. Ebeveynlik daha yapmaya karar verirken başlıyor. Nasıl kadın güçlü olmuyor anlamadım ama siz bilirsiniz.

, ne yapacağım ????

Ne yapacağım mı ? Yani bu soruyu gerçekten soruyor musunuz bize ?

Kusura bakmayın da belli bir yaşa gelmiş , çocuk büyüten bir insan bu anlattığınız durumlarda ne yapması gerektiğini bilir artık diye düşünüyorum .

Bu konular gerçekten bana garip gelmeye başladı , bizim aklımızla mı dalga geçiliyor anlamıyorum .

Dayak yiyen , hatta hem eşinden hem kaynanasından dayak yiyen , aldatılan , hamileyken eziyet edilen vb. kadınlar o evde o adamla durmaya devam edip sonra gelip burada ne yapmalım diye soruyorlar . Hele de işi olan ve gidecek yeri olanlar hepten bir garip .

Gerçekten sinirlerim bozuldu. Ya neden boşanmıyorsun allah aşkına daha ne bekliyorsun. O elleri kırılsın ya geberesice!

Böyle bir insanla bir ömür geçirilmez. Bugün size böyle davranan insan ilerde çoluğuna çocuğuna nasıl davranır. Allah korusun o çocuklarda bile travma bırakır. Kendi ayaklarınızın üzerinde duran bir insansınız belli ki. Yol yakınken dönün. Boşanın.

Merhabalar , 32 yaşındayım İstanbul da yaşıyorum aslen farklı bir şehirliyim üniversite eğitimim için geldim İstanbul’a ve iş vs derken 14 senedir İstanbul da yaşıyorum .ailem uzakta . Evlendim3,5 sene önce 1,5 yaşında oğlum var . Eşimin hareketleri ile ilgili problemlerim var . Her kavgada bir şiddet itip kakma ,kafama vurma , sarsma gibi eylemleri var , asla şiddet uyguluyorum demiyor beni yontmak İçin kafama girsin diye vurduğunu belirtiyor , doğumdan sonra hersey daha da kötü oldu , ailemden özelikle annemden nefret ediyor her Allah’ın günü anama ana avrat küfür ediyor . Çalıştığı Atolye serbest meslek kazancı benim kazancıma göre beşte biri bile denemez . Asla para yüzünden ezmedim hatta biz evlendiğimiz de eşimin işi yoktu ben düzelir vs dedikçe iyice suyu çıktı . Atölyesini kurmasına eşya almasına destek oldum , para her zaman harcadım esirgemeden . Düğün kredisini ben çektim ve takılarımın hepsini bozdurup ödedim . Evlenirken eve hiç eşya almadık , ne yeni yatak odası ne beyaz eşya , eşim annesiyle yaşıyordu ben de aynı tabak çanağı dahi kullandım . Ama noldu kimse madalya takmadı tabiiki , yumurta istediği gibi olmadığında tonca laf yedim . Ailesi sürekli geldi hamileyken dahi hepsine hizmet ettim , ama sürekli bana aileme saygı duymuyorsun dedi , senden çekniyorlar dedi çekinen insanlar gelip kalır mı ? Şimdi oğlumuz var 1,5 yaşında eşim çok daha kötü şekilde merhametsizce oğlumun gözünün önünde vuruyor bana , küfür ediyor , hakaret ediyor , tehdit ediyor . Çocuk anlamıyor ama korkuyor , çok üzülüyorum . Bana kendi kazandığım parayı bile onun hesabına yatırmam gerektiğini söylüyor , benim aklım ermezmiş para harcamaya . Benim için doğru olanı o biliyormuş . O kadar doldum ki örnekler bitmez ne yapmam lazım ? Kafana sen çıkartmışsın demeyin çünkü evlendiğimde bu kadar değildi , düğün ertesi gün aday 180 derece değişti , ne yapacağım ??
Hemen ayrılın neyi bekliyorsunuz ? Çalışıp kazanmaya aklınız eriyorsa harcamaya mi ermiyor ? Ayrıca oğlum anlamıyor demişsiniz maalesef küçük çocuklar bu tarz olaylardan daha çabuk etkileniyorlar :KK43:

Ben diyorum ki
Bir insan ah ben anneyim evladım için bosanamiyorum diyor ya ?
Ah ben anneyim cocugumun şiddete şahit olmasına nasıl razı olurum niye diyemiyor ?
Bosanmaliyim olayı neden bu kadar zor?

Köprüyü geçene kadar hesabı yapmış demekki şahsiyetsiz valla ben böyle konularda boşan felan demiyordum ama madem çalışıyorsun bu kadar şeyede katlanma evladın da etkilenir çocuğunla güzel bi hayat kur o hayvanda napıyosa yapsın hele ki ailenize felan laf söylettirmeyin bu çok fazla

X