eşim bana göre çok pis

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
Corona kocanizdan yayilmis olabilir ulkemize😱
Yumurtali seyi rafa koymak nedielr😥
Nerden gormus bunlari annesi de mi boyle?Valla cozum falan yok direk bosayip evi esyalarla yakmalik konu🤦

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
İnanın sonuna kadar okumaya dayanamadım. Siz nasıl birlikte yaşamaya dayanıyorsunuz. Allah sabır versin.

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde

Böyle kocam olsa günde 3 kere üzerine domestos döker fırçalarım. Hayır, görücü usulü evlendik, böyle çıktı deseniz gene anlayacağım da 2 sene beraber yaşamışsınız bu insanla. Evlenmeden birlikte yaşamanın mantığı nedir? Huyunu suyunu alışkanlıklarını gözlemleme şansıdır. Ben de evlenmeden önce 3 sene beraber yaşadım. Baktım adam güzel cam siliyor, güzel yemek yapıyor, her gün banyo yapıyor, çok kıl tüy dökmüyor evlenilir bunla dedim evlendim =))) Yani sizin olayınızı anlamadım, soğumadınız mı evlenmeden önce. Bu saatten sonra ne yapılır ki. Hele o yumurtalı kase olayını yaşasam herhalde mutfağın kapısını kitler sokmazdım adamı içeri.

Ben makineye direkt atmıyorum bile yumurtalı kaseyi. Sirke, limon falan sıkıp bekletip çalkalayıp öyle koyuyorum. Yoksa tüm bulaşıklara siniyor kokusu. Yumurta kokusu cehennem tasviri gibi bir şey bence. :olamaz:
Rosa hanım ikiz olabilriz çünkü ben yıllardır yumurtayı kokusundan dolayı yemiyorum ramazan pidesi, içine cok yumurta giren kek börek yemek aklına ne gelirse. 3 küçük çocuk olduğu için mecbur yapıyorum ama dediğin gibi tava önce bulaşık deterjanı ile cifle yıkanır oyle konur.bardak da öyle.. geçen ramazanda esim dalgınlıkla almış da sahur yapamadim tutmadım dedim cehennemde çiğ yumurta içirmezlerse ıyi bana😀

Ben de şunu anlamiyorum. Adam aynı adam ama nedense aynı hareketler evlenince göze batıyor . Evlilik aşkı öldürüyor mu bilmem ama Sabri öldürüyor kesin.. ne düşündünüz ki, normalde on günde yıkanan adam evlenince yüzük ona bir şeyleri Dank mi ettirecek? Seçmiş almışsınız.
Ama işiniz zor . Bizde ergen bir çocuk yasardi,onun da sudan nefret ettiği bir dönem olmuştu. Resmen yalvar yalvar gönderiyorduk banyoya . Çok zor bir durum.
çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor.
Şu cümleyi okudum ya, hostellerde içi kahve kokan bardakları bir su tutup temiz diye dolaba koyan insanların kimler olduğunu bir kez daha anladım :) sizin eşiniz tam da o insanlardan heralde.
koca adama ne yapılır ki? Hani çocuk olsa mesela pano yaparsın her dış fırçaladiginda bir sticker verirsin , heveslenir fırçalar. Ama otuz yaşında adama ödülle diş fırçalama ogretilmez :KK43:
işiniz zor

X