eşim bana göre çok pis

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz. Okurken midem bulandı siz bu insanla yaşıyorsunuz. Ya hu korkunç cidden iğrenç :KK43:

Yemin ediyorum başlığı görünce, ay insan kocasına pis der mi yaa diye düşündüm. Okudum, nasıl sabrediyorsunuz? Okurken kaşıntı tuttu beni, midem bulandı yaa. Yazın ortasında 10 gün nasıl yıkanmadan durabiliyor, insan bir gün bile dayanamazken.
Yumurta kasesi olayına hiç değinmiyorum zaten, yumurta kokusu geldi burnuma resmen.
Valla bilmiyorum düzelir mi düzelmez mi ama yaşanmaz be bununla. Ay fenalık bastı :hasta::kusmuk::KK43:

kokuyordu, bu da beni delirtiyordu elbette ama katlanırım. Benim katlanamadıgım şey evi pisletmesi, çiğ yumurta olan kaseyi çalkalayıp temizlerin arasına koyması vs. Kişisel temizliğini yapmaması beni bu kadar delirtmiyor. Ben evi bir gün temizliyorum, klozeti yıkıyorum her gün ve anında batıyor, beni delirten daha cok bunlar
Nasıl katlanırsınız ya hu ter,ağız kokusu ve dışkı kokusuna??

siz hiç kokmadınız mı :KK70: her insan kokabilir diye düşünüyordum ilk zamanlar çünkü ben dus alıp deodorant sürüp parfüm sıkıp dısarı cıksam da tüm gün dısardaysam illa bir şekilde kötü kokarım ve bu kötü koku gitsin diye üstüne parfüm deodorant sıkmam cünkü bence daha kötü yapıyor, eve gidince de dusumu alırım. Ve ilk zamanlar sürekli dısardaydık onunla bunu da normal karsılıyodum, beraber eve gittigimizde de ilk zamanlar tabiki özen gösteriyodu dusuna dişine orasına burasına, ne zaman düzenli bir ilişkimiz olmaya basladı o zaman her sey ortaya cıktı
Kokmamak için duş alıyoruz biz. Hatta mevsimler gereği daha sık alıyoruz artık. Nasıl düşünüyordunuz mesela ? Toplum içinde yaşıyoruz , o kokmuyor bu kokmuyor eee benim koca niye böyle demediniz mi mesela ?

siz hiç kokmadınız mı :KK70: her insan kokabilir diye düşünüyordum ilk zamanlar çünkü ben dus alıp deodorant sürüp parfüm sıkıp dısarı cıksam da tüm gün dısardaysam illa bir şekilde kötü kokarım ve bu kötü koku gitsin diye üstüne parfüm deodorant sıkmam cünkü bence daha kötü yapıyor, eve gidince de dusumu alırım. Ve ilk zamanlar sürekli dısardaydık onunla bunu da normal karsılıyodum, beraber eve gittigimizde de ilk zamanlar tabiki özen gösteriyodu dusuna dişine orasına burasına, ne zaman düzenli bir ilişkimiz olmaya basladı o zaman her sey ortaya cıktı
Niye her insan koksun?Ciddi bir sağlık sorunu yoksa (bazı insanların teni kokar ne yaparsa yapsın) temizliğine önem veren insan pis kokmaz. Her gün duşunu alan, ter önleyici kullanan insan pis kokmaz. Normalleştirmeye başlamışsınız durumu içinizde.
Ayrıca birlikte çalıştığı insanlar içinde çok rahatsız edici bir durum bu.

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
Evlenmeden önce 2 sene boyunca (az bir süre değil) birlikte yasamıssiniz. Düzen yok diye düşündüm diyorsunuz da anlattığınız şeyler az buz pis şeyler değil. Mutlaka görmüşsünüzdür. Bile bile evlenip şikayet etmenizin manası yok. Ben olsam bosanirim. Bir insan neyse odur. Değişmez.

iç çamasırımı her gün deiştirir yanımda yedek tasırım dısarı cıkıyorsam, kılım zaten yok, her gün dus alırım parfum deodorant sıkarım ama terlerim bu gerçeği değiştiremeyiz her insan terler :KK70: ve ter bi şekilde kokar, çok ya da az ama kokar. ve bakın istanbulda yasıyorum her yerde sigara icen insanlar egzoz kokusu sokakların pis kokusu bana ve kıyafetlerıme karısır, eve geldigimde ilk yaptıgım sey dus almaktır bu yuzden bu her zaman böyle oldu, dısarısı her zaman pis benim için özellikle metropolde yasıyorsanız.
3 yıldır evliyim eşimin bir kere ter koktuğunu bilmem. Ter kokan bir insana, aman her insan ter kokabilir gözüyle bakmıyorum şahsen.

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Yahu bu saatten sojra bu adam duzelmez... Kotu yonlerini gormemeye calis baska sansin yok... Surekli uyararak ancak biraz duzelir ama huylu huyundan vazgecmez cok buyuk bisey beklemeyin

Adam, kakali donla geziyor, vah ki vah.

Beş yaşındaki çocuğum, iç çamaşırında leke görse, ben demeden koşar makinaya atar.

Anası da pismiş demek ki!

Yahu bu saatten sojra bu adam duzelmez... Kotu yonlerini gormemeye calis baska sansin yok... Surekli uyararak ancak biraz duzelir ama huylu huyundan vazgecmez cok buyuk bisey beklemeyin
Kötü yönleri görmese ne olur, o burun dayanır mı o kokuya, burnunda mandalla gezmesi gerekiyor :KK43:

Bizim ülkemizde evlilikler neden zorunlu doğu görevi gibi yapılıyor anlamıyorum. 2 yıl aynı evde yaşadıysan en azından dişini fırçalamadığını biliyor olmalısın. Ya da 10 gün yıkanmadığını. Tüm bunlara rağmen evlenebilecek kadar sevgiyi içinizde nasıl buldunuz ve soğumadıysanız aynı öyle devam edin. Çünkü temizlik bir alışkanlık meselesi. Yumurtalı tabağı alıp dolaba koymanın temizlikten de öte zekayla bir bağlantısı var bence orası ayrı.

Şu domestos reklamlarındaki mikroplar bu adamı görse secde ederler. Bu adamın kaç yıllık kiri hamamda kırklanmayla bile çıkmaz, kirden görünmüyordur, ırk değiştirmiştir; banyosu da çimme şeklindedir, bu adam keselenmez, sabunlanmaz.

Bu adamla sevişen kadının da kendine saygısı yoktur üzgünüm ama…

3 yıldır evliyim eşimin bir kere ter koktuğunu bilmem. Ter kokan bir insana, aman her insan ter kokabilir gözüyle bakmıyorum şahsen.
Bir de sorun şu bu adam sürekli böyle sanırım. Hani müsait olmazsın bir iki gün yıkanamazsın buna tamam ama adamın temizlik anlayışı bu olmuş.

X