eşim benden tiksiniyormuş, ne yapmalıyım ?

Hayır hiç suçumuz yok..

Neden her şey kadınlara yükleniyor? Çünkü kadınları obje olarak reklamlar dahil olmak üzere heryerde kullanılıyor.Kadınlar buna izin veriyor.

Sonra aklı kurumuş bazı erkekler kendilerini dünyanın merkezi zannettikleri için, dışarıdakilere bakıp evindeki her kahrını çeken kadını hor görmeye başlıyorlar.

Çok istiyorsa hergün evine 200 tl. koysun (ki bu bile o İSTEDİKLERİ BAKIM İÇİN az),

temizlik yaptırmasın,

Prensesler gibi davransın,

anne babasının çekilecek kahrı varsa psikolojik olarak korusun, v.s

ondan sonra yapmıyorsa kızsın.

....

Bu haksızlık, hadsizlik, terbiyesizlik..

Bu basit düşünceli insana ve bunun gibilerine, gururunu hiçe sayıp birde süslenecek mi ?

''EŞİN ELDEN GİDİYOR '' giderse defolup gitsin.

Kadınlar asalak değil, erkekler olmadanda hayatlarını idame ettirebilirler.

Bu sözüm ''gidecek kimsem yok, maddi anlamda da manevi anlamda da '' diyenlere değil, bilmeden konuşmak zor.

AMA SEVGİMDEN KALIYORUM diyenlere tahammul edemiyorum.

HELE HELE '' süslen, püslen, klasikleşen bilmem ne çamaşırlar giy cümlesi v.s

Yeter artık, ne yapıyorsa kadınlar kendilerine yapıyorlar.

...

Böyle bir durumda yapılacak şey, boşanmaktır.

Yok evden gitmem diyorsa kendine kendini hatırlatmalı, etrafındakilerin haddini bilmesini sağlamak..

Kendine olan saygısı için bunu yapmalı hepsi bu.

selam birsen dediklerin cok dogru ama iki yanlis bir dogruyu götürür
evliklide böyle dogruyu egriyi arasan hemen bosanirsin
bosan demesi kolay bizim tafsiyemiz kendini ihmal etmemesi
bakdi olmuyor karari kendi verir
evlenmesi kolay ama evliligi ömür böyo sürdürmesi zor olan hemde evlilikde cocuklar varsaa daha dikat istiyor heral sen bekarsin
bekara kiz bosamasi kolaydirrrr
simdiki evliliklerin kisa sürmesi kolayi secmekten geciyor
evliligin yükü disardan göründügü gibi kolay deyil
dalgasi var depremi var acisi var tatlisi varrrr evlilik böyle evi ev yapan kadindirr
erkek cocuk gibidir boyali sekeri nerde görse dönü verir o tarafaaaa

Bazı hemcinslerimi gerçekten hiç anlayamıyorum..Erkek ne yaparsa yapsın ,ne söylerse söylesin kadının görevi bir şekilde affedip sonuna kadar evliliğini sürdürmekle yükümlüdür şeklindeki düşüncelerini...Bunun tersini düşünmek için illa bekar olmak gerekmiyor...........

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar yorumlar için teşekkürler hepinize ya ben şimdi ne yapmalıyım eşim dünden beri özür dilş
iyor fakat ben taviz vermiyorum anneleri hissetmesin diy ekonuşuyorum bügun dışarı alışveriş merkezine gittik bana şunu al bunnu al deyip durdu ama ben almadım ben kendim alırım dedim dışarı çıkarken makyajda yaptım ooooooo bu ne güzellik deddi anlıyacağınız hoşuna gitti
:KK12:bu arada eşim bana hakaret eden bir insan değildir annesi gil geldi aramız bozuldu ben çok yoruluyorum çocuklar da beni bunaltıyor acısı eşimden çıkıyordu o da en sonunda patladı ama ben o sözü unutamıyorum hiç bana samimi gelmiyor siz ce ne yapayım tepkiye devammı yoksa affedeyimmi:KK14:

arkadasim sakin affetme hemen.
para iste alisveris yap bi güzel,
kiyafet aldirt, makyaj ürünleri bakim ürünleri
cok uzun süre burnunu sürt, dedigi laflar yenilecek yutulacak sekilde degil cünkü!
sürünsün delirsin pis herif. kusura bakmayin kendimi tutamiyorum, salterlerim atti.
beyin isgencesi yap ona. laf sok. kokuyosun de. biselyer yap. mahfet onu

hep söylüyorum. hiç bir erkek bir köleye aşık olmaz diye. kadınlar kocalarını pasta börekle, çayla kahveyle kendilerine aşık edeceklerine inandıkları sürece hep yaşanacak bunlar. söylenen sözler çok ağır. ama kocanızın bunları söyleyebilecek cüreti bulması daha vahim. tabii ki kendinizi ona beğendirmek zorunda değilsiniz. asla süslenip püslenin demiyorum. fakat bir kadın kocasına itici görünmek pahasına ona ve başkalarına hizmet ediyorsa ortada büyük bir sorun vardır. eve gelen evli kıza baktı diyorsunuz. evet bakmış. ve hatta sizi onunla kıyaslamış. ve vardığı sonuç onu öfkelendirmiş. kız çok güzel olmasa bile misafirliğe gittiği için kılık kıyafet ve saçına makyajına dikkat etmiştir eminim. karşısındaki bakımlı bayanla kan ter içinde millete çay yetiştiren karısını kıyaslayınca da hayal kırıklığına uğramış. işte sizin saatlerce süren koşuşturmacanızın mükafatı.
kendinizi onun yerine koyun. evinize sizin taraftan misafirlerin geldiğini ve eşinizin onların karşısına ter kokulu, bakımsız ,saç baş dağınık çıktığını ve onları memnun etmek için sürekli ortalıkta dolanıp durduğunu düşünün. Ve o misafirlerin içinde temiz giyimli , bakımlı her hangi bir erkek olduğunu düşünün. normal şartlarda özellikle kadınlar eşlerinden başkasını çekici bulmazlar ama bu şartlar altında her kadın şöyle bir bakıp kıyaslar ve sonuç olarak eşine kızar. çünkü belki normalde çok yakışıklı vs olan eşi o halde misafir karşısına çıktığı için kendini küçük düşürmüştür. eşiniz size çok açık bir mesaj vermiş. ben oldukça feminist düşünceleri olan bir insanım ama bu noktada ona hak veriyorum. her insan yanında taşıdığı kişiden gurur duymak ister çünkü. hep derim evlilikte kadının yaptıkları göz doldurmaz ama yapmadıkları göze batar.

canım kesinlikle öyle hemen affetme. Kendine bak az biraz makyaj yap ağır olması gerekmez. Kapalıda olsan güzel kıyafetler giy. Evde de bakımlı ol dışarıda daha bir özen göster ama ona bu söylediğini hatırlatacak şekilde sözünü söyle, mesafe koy biraz anlasın ne çok kırıldığını. Biz eşimle ne kavgalar ederiz bazılarında ben hatalı olurum eşime neler derim o kızgınlıkla ama o ağzını açıpta bana tek bir hakaret etmez yapamaz değer verir çünkü. Bugüne kadar trk bir o şekilde sen kendine bakmıyorsun güzel değilsin lafı duymadım ki inan güzel bir kız da değilim. Boyum ondan oldukça kısa, evde kendime bakmam eşofman falan otururum. Dışarı çıkarken ve işe giderken makyaj yaparım hatta ben derim kendimi hiç beğenmiyorum sen beni nasıl beğendin de aldın derim ama onun ağzından çıkmaz çıkmaması da lazım bu öyle hemen bir kızmayla denecek birşey değil ki. Ben olsam burnunda getiririm ama sözle kavga ederek değil davranışlarımla.

Tiksinme geniş anlamlıdır şöyle ki kirli donların orta olması,kirli orkidin erkeğin görmesi ,pis kokmak v.s

Beni en çok iğrendiren kısmı eşinizin köylüleri eve geliyor onların bir kızı var o da evli ve eşiniz ona bakıyor.İnsan hiç evine gelen misafirin karısına öyle bakar mı?

Pesssssss diyorum.Canım benim böyle bir adama giyinip süslenmeye falan değmez....

Ama sen yine de yüreğinin sesini dinle.

diğer konulardandan az çok bilirsiniz beni sürekli farklı konu açıyorum aamaEn Büyük KKbugün 2 defa hastaneye gittim ikisidede annesini getiedim sonra eve geldik hem yürüyerek çocuk kucağımda yokuş çık yokuş in neyse burası önemli değil eve geldik teyzemler geldi apar topar yemek hazırladım onlar gitti eşimin köylüleri geldi geçmiş olsuna kayınpeter için onların kızı var evli oda geldi eşim sürekli ona baktı gördüm kaç defa neyse onlar gitti eşime dedim hülya kız gibi duruyor ben onun yanında yaşlanmışım dedim ağzını elledim bana ne dese beğenirsiniz senin üzerindekiler ne öyle başka giyecek şeyin yok mu dedi sen zaten beni hiç bir zaman beğenmiyorsun sürekli eleştiriyorsun nasıl giyinmemei istiyorsan bana al ben giyerim bana demedi sen benim güzel karımsın ben annelerine akrabalarına hizmet ediyorum mükafatı son lafı şu oldu SENDEN NEFRET EDİYORUM VE TİKSİNİYORUM DEDİ NE OLUR YARDIM EDİN ANNELERİ VAR SUSTUM NASIL İNTİKAM ALIRIM SÖYLEYİN SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZEn Büyük KK:KK59:

intikam değilde bence kendine çeki düzen vererek onu söylediklerine pişman et aklımı başıma getirdin iyi oldu bende bunu bekliyordum falan desene ..çok ayıp etmiş büyük kabalık saygısızlık söyledikleri ve hiç yüz verme sende onun kusurlarını yüzüne söyle bak şunun kocası ne kadar genç duruyor falan de mesela bu arada asla eşini kıskandığını belli etme o seni kıskansın bakımlı olmaya özen göster:KK34:

eee insanlara oldugundan cok deger verirsen olacagi bu:KK43:
cok kalkmis poposu...
kendisi hint kumasi miymis...
sen hem her hizmetine kos, cocuk ver sonra kocan senden tiksiniyorum desin...
beyni sulanmis onun...
hic konusma muhatab olma uzun sure...
elbet neyin var diye sorar...
o zaman taslarini dokersin ortaya...

Sanırım eşin biraz daha bakımlı olmanı istiyormuş ancak biraz kaba bir şekilde anlatmış bunu. Kendini değiştir yenile sürekli. Senden sıkılmasına izin verme. Paracıklarını da çatır çatır harca alışverişe çık. Yanındayken eşin sende biraz sağa sola bak ki elimin altında nasılsa diye düşünmesin. Azcık kıskandırmaya çalış.

intikam değilde bence kendine çeki düzen vererek onu söylediklerine pişman et aklımı başıma getirdin iyi oldu bende bunu bekliyordum falan desene ..çok ayıp etmiş büyük kabalık saygısızlık söyledikleri ve hiç yüz verme sende onun kusurlarını yüzüne söyle bak şunun kocası ne kadar genç duruyor falan de mesela bu arada asla eşini kıskandığını belli etme o seni kıskansın bakımlı olmaya özen göster:KK34:

sağol verdiğin takdiği uygulayacağım umarım işe yarar:KK1:

rica ederim birazcık işe yararsa inan bana en az senin kadar mutlu olurum gerçekten sinir oldum eşine kusura bakma lütfen :KK17:

ne kusuruna bakıcam ben eşim yerine göre çok kaba biri oluyor aslında kabalık ötesi 2 çocuğum var onlar için katlanmak zorundayım anne ve babası ayrı olan çocuklar boynu bükük oluyorlar ben bunu evlatlarıma yaşatmam aşılamayacak sorun değil bu arada eşimle tartiştığımızda kesinlikle çocuklar hissetmez çünkü ya onlar olmaqz yada uyurken her çocuk gibi benimkiler çok duygusallar aman çocuklar duymasın onlar en büyük hazinem

ne kusuruna bakıcam ben eşim yerine göre çok kaba biri oluyor aslında kabalık ötesi 2 çocuğum var onlar için katlanmak zorundayım anne ve babası ayrı olan çocuklar boynu bükük oluyorlar ben bunu evlatlarıma yaşatmam aşılamayacak sorun değil bu arada eşimle tartiştığımızda kesinlikle çocuklar hissetmez çünkü ya onlar olmaqz yada uyurken her çocuk gibi benimkiler çok duygusallar aman çocuklar duymasın onlar en büyük hazinem

doğru canım sende haklısın bencede aşılamayacak bir sorun değil dediğim gibi ondan nefret etmek yerine intikam almak yerine ona bir ders ver söylediklerine pişman et sonra ben ettim sen etme karıcım desin :KK9:

diğer konulardandan az çok bilirsiniz beni sürekli farklı konu açıyorum aamaEn Büyük KKbugün 2 defa hastaneye gittim ikisidede annesini getiedim sonra eve geldik hem yürüyerek çocuk kucağımda yokuş çık yokuş in neyse burası önemli değil eve geldik teyzemler geldi apar topar yemek hazırladım onlar gitti eşimin köylüleri geldi geçmiş olsuna kayınpeter için onların kızı var evli oda geldi eşim sürekli ona baktı gördüm kaç defa neyse onlar gitti eşime dedim hülya kız gibi duruyor ben onun yanında yaşlanmışım dedim ağzını elledim bana ne dese beğenirsiniz senin üzerindekiler ne öyle başka giyecek şeyin yok mu dedi sen zaten beni hiç bir zaman beğenmiyorsun sürekli eleştiriyorsun nasıl giyinmemei istiyorsan bana al ben giyerim bana demedi sen benim güzel karımsın ben annelerine akrabalarına hizmet ediyorum mükafatı son lafı şu oldu SENDEN NEFRET EDİYORUM VE TİKSİNİYORUM DEDİ NE OLUR YARDIM EDİN ANNELERİ VAR SUSTUM NASIL İNTİKAM ALIRIM SÖYLEYİN SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZEn Büyük KK:KK59:

arkadaşım bence hiç öyle intikam falan alma...hatta hiç oralı olma....
eğer kiloluysan derhal spora başla ya evde kendi çabalarınla ya da bi salonda artık senin maddi durumuna bğlı.
sonra cilt bakımı falan yap....makyaj yap hafiften...şık şıkıdım giyin.kendine zaman ayır.
sonra o düşünsün..hayat arkadaşına senin onca kahrını çekmiş kadına laf sokmuş daha ne diyeyim..üslup nahoş.
ama tepkini belli et sen de....itici olma lakin nasılsa pişman olur...
yani seni güzel görünce hemen yaklaşıp hiç bişey yok gibi davranmasına izin verme ve pişman olmasını sağla..
bana kalırsa.

hep söylüyorum. hiç bir erkek bir köleye aşık olmaz diye. kadınlar kocalarını pasta börekle, çayla kahveyle kendilerine aşık edeceklerine inandıkları sürece hep yaşanacak bunlar. söylenen sözler çok ağır. ama kocanızın bunları söyleyebilecek cüreti bulması daha vahim. tabii ki kendinizi ona beğendirmek zorunda değilsiniz. asla süslenip püslenin demiyorum. fakat bir kadın kocasına itici görünmek pahasına ona ve başkalarına hizmet ediyorsa ortada büyük bir sorun vardır. eve gelen evli kıza baktı diyorsunuz. evet bakmış. ve hatta sizi onunla kıyaslamış. ve vardığı sonuç onu öfkelendirmiş. kız çok güzel olmasa bile misafirliğe gittiği için kılık kıyafet ve saçına makyajına dikkat etmiştir eminim. karşısındaki bakımlı bayanla kan ter içinde millete çay yetiştiren karısını kıyaslayınca da hayal kırıklığına uğramış. işte sizin saatlerce süren koşuşturmacanızın mükafatı.
kendinizi onun yerine koyun. evinize sizin taraftan misafirlerin geldiğini ve eşinizin onların karşısına ter kokulu, bakımsız ,saç baş dağınık çıktığını ve onları memnun etmek için sürekli ortalıkta dolanıp durduğunu düşünün. Ve o misafirlerin içinde temiz giyimli , bakımlı her hangi bir erkek olduğunu düşünün. normal şartlarda özellikle kadınlar eşlerinden başkasını çekici bulmazlar ama bu şartlar altında her kadın şöyle bir bakıp kıyaslar ve sonuç olarak eşine kızar. çünkü belki normalde çok yakışıklı vs olan eşi o halde misafir karşısına çıktığı için kendini küçük düşürmüştür. eşiniz size çok açık bir mesaj vermiş. ben oldukça feminist düşünceleri olan bir insanım ama bu noktada ona hak veriyorum. her insan yanında taşıdığı kişiden gurur duymak ister çünkü. hep derim evlilikte kadının yaptıkları göz doldurmaz ama yapmadıkları göze batar.

o kadar doğru yazmışsınız ki...

malesef 2012 senesinde bile hala erkeğin kalbine giden yol mideden geçer sanılıyor...

tamam, temiz olsun evimiz, yemeğimizi yapalım

ama evimize gösterdiğimiz özeni birazda kendimize gösterelim... kocalar erkekler için değil... kendimiz için.. ben 24 haftalık gebeyim, hala makyajıma saçıma başıma giyimime özen gösteririm... eşim bana kızar rahat ol biraz diye...

konu sahibi arkadaşım, hafif bir makyaj 10 dk, süslü güzel bir giyim illa ki yüksek meblağ gerektirmiyor, güzelde bir koku süründün mü ohhhh mis gibi...

genelde bütün kadınların yakındıkları" ev işi çocuk çoluktan firsat mı kalıyor " düşüncesini beyninizden silin...

harekete geçin biraz...

Malesef 2012 senesinde bile hala erkeğin kalbine giden yol mideden geçer sanılıyor...

Tamam, temiz olsun evimiz, yemeğimizi yapalım

ama evimize gösterdiğimiz özeni birazda kendimize gösterelim... Kocalar erkekler için değil... Kendimiz için.. Ben 24 haftalık gebeyim, hala makyajıma saçıma başıma giyimime özen gösteririm... Eşim bana kızar rahat ol biraz diye...

Konu sahibi arkadaşım, hafif bir makyaj 10 dk, süslü güzel bir giyim illa ki yüksek meblağ gerektirmiyor, güzelde bir koku süründün mü ohhhh mis gibi...

Genelde bütün kadınların yakındıkları" ev işi çocuk çoluktan firsat mı kalıyor " düşüncesini beyninizden silin...

Harekete geçin biraz...

harekete geçtim herşey güzel olmaya başladı şu an için öyle yarın nasıl olur bilmem

yaaa herks aynı şeyi söylüyor anlayamıyorum yaa.bi erkek evene geln misafir bayandan eşinin yanında gözünü alamıyo.eşine ailesinin yanında senden tiksiniyorum nefret ediyorum diyo,burdaki butun herkesde süslen,püslen,kendine bak diyo.yapılmış olan bir hata bile olsa eşiyle oyle konuşma hakkını vermez ona.ki hata değil benim gözümde.iki çocuk yaparken nerdeydi bu adam.ben eviliyim benim eşim bana bunları soylese 5 çocukda olsa o evlilik benim için bitmiştir.ertesi gün af dilemiş,özür dilemiş hiçbir işeyaramaz.eşimle paylaştım şimdi çok uzun sure konuştu konu hakkında ben de ne düşünmüş oldugunu ogrendim boylece.diyolarya bekara boşamak kolay evliye de kolay.çok üzgünüm ama nefret ettim eşinden.ve senınde onu affetmek istemenede çok kızdım.ayrıl demiyorum ama tavrını koymalısın.adam gibi soylemeli bi şikayeti varsa.

malesef 2012 senesinde bile hala erkeğin kalbine giden yol mideden geçer sanılıyor...

tamam, temiz olsun evimiz, yemeğimizi yapalım

ama evimize gösterdiğimiz özeni birazda kendimize gösterelim... kocalar erkekler için değil... kendimiz için.. ben 24 haftalık gebeyim, hala makyajıma saçıma başıma giyimime özen gösteririm... eşim bana kızar rahat ol biraz diye...

konu sahibi arkadaşım, hafif bir makyaj 10 dk, süslü güzel bir giyim illa ki yüksek meblağ gerektirmiyor, güzelde bir koku süründün mü ohhhh mis gibi...

genelde bütün kadınların yakındıkları" ev işi çocuk çoluktan firsat mı kalıyor " düşüncesini beyninizden silin...

harekete geçin biraz...

cok dogru yaşmişsiniz bazen hersey unutuluyo kendimize bakmiyoruz herkez kendi için yapmali ne yaparsa

X