Eşim beni dinlemiyor

Kalbikirikkkkkk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
45
39
İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi

Eşinizin bayrami fırsat bilip sizinle daha çok vakit geçirmek istemesi lazım. Etrafımda kimse her bayram ailesinin yanına gitmiyor. Bir bayram gitse diğerinde ya tatil yapıyor ya evinde kalıyor. Kaldı ki sizin özel bir durumunuz da var. Bunun için kavga edip,ille de ailemin yanına gideceğim diyen koca haksız kesinlikle.

Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan
Yahu herkes çalışıp akşam kocasina çocuğuna zaman ayirabiliyor.
Yemek yapıyor,kocasıyla birlikte oluyor,hatta geziyorlar.
Ne iş yapıyorsunuz ki bu denli yoruyor sizi.
1 hafta gayet makul bir süre.
Ayrıca bayram olunca millet anasına atasına gitmek ister.Sizin gitmeyelim diyerek diretmeniz biraz rahatsız edici sanki 🤷

Yahu herkes çalışıp akşam kocasina çocuğuna zaman ayirabiliyor.
Yemek yapıyor,kocasıyla birlikte oluyor,hatta geziyorlar.
Ne iş yapıyorsunuz ki bu denli yoruyor sizi.
1 hafta gayet makul bir süre.
Ayrıca bayram olunca millet anasına atasına gitmek ister.Sizin gitmeyelim diyerek diretmeniz biraz rahatsız edici sanki 🤷
Herkes eşinden ayrı uzak memleketlerde değil ama

Eşiniz haksız, hemde çok. Üstelik ben bu özel durum geçene kadar hiçbir uzun tatili aileyle falan geçirmek istemezdim. Hep yalnız kalmayı vakit geçirmeyi isterdim.
Bende öyle diyorum beraber güzel bir 2 hafta geçirelim evde takılalım rahat rahat doyalım birbirimize istiyorum çünkü mersine gidince ilişkiye dahi giremiyoruz doğru düzgün aile evinde ondada yasak koyuyor çünkü ayıp diye kafayı yemek üzereyim

İyi de tek tatil fırsatınız bayram mı başka izniniz yok mu? Eşiniz özel günlerde akraba aile ziyareti yapmak isteyebilir gayet normal

Herkes eşinden ayrı uzak memleketlerde değil ama
Tamam da esiniz 1 haftasini ayırıyor zaten beraber gecirebilmeniz adina..
Özlemek normal ancak bayram seyranda ; "benim de ailem var,ben de gitmiyorum,sen de gitme" tavri çok mantıklı değil.
Ayrıca yetişkin bireylersiniz,ayrılık bu kadar problem ise farklı yerlere atanmadan once bu konuşmaları yapmaliydiniz 🤷

Bende öyle diyorum beraber güzel bir 2 hafta geçirelim evde takılalım rahat rahat doyalım birbirimize istiyorum çünkü mersine gidince ilişkiye dahi giremiyoruz doğru düzgün aile evinde ondada yasak koyuyor çünkü ayıp diye kafayı yemek üzereyim
Böyle bi durumda evlilik birliği kalmamış gibi oluyor akraba gibi aile evinde buluşup evlerinize dağılıyosunuz. bu düzen ne kadar daha devam edicek peki?

Tamam da esiniz 1 haftasini ayırıyor zaten beraber gecirebilmeniz adina..
Özlemek normal ancak bayram seyranda ; "benimde ailem var,bende gitmiyorum,sen de gitme" tavri çok mantıklı değil.
Ayrıca yetişkin bireylersiniz,ayrılık bu kadar problem ise farklı yerlere atanmadan once bu konuşmaları yapmaliydiniz 🤷
Atanmadan önce tanismiyorduk maalesef..

Tabiki siz haklısınız. Zaten mesafe varmış aranızda 1 vayram gayet eşler birbirine ayırabilir. ailelerde anlar böyle bir durumda
Eşimin ailesi ve benim ailem gelmeyin diyor birbirinize zaman ayırın diyor eşimin aile tarafı çok anlayışlı bu konuda ama eşim diretiyor resmen 9 gün koca bir 9 günü neden orda gecirelimki

İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi
Bu ayrı olma durumunuz ne kadar sürecek? Normalde bayramda aile yanına gidilmesi güzel bir şey ama sizin zaten birlikte geçirebilceğiniz vakit çok az madem 1 hafta önceden gelecek yine gel diyin bayramda komple 1 hafta memlektte olmayın 1er akşam kalın ailelerde dönün 9 günü harcamanız gerekmez 2-3 gün gider kalan yine başbaşa olur. Orta yolu bulabilirsiniz bu şekilde

Eşimin ailesi ve benim ailem gelmeyin diyor birbirinize zaman ayırın diyor eşimin aile tarafı çok anlayışlı bu konuda ama eşim diretiyor resmen 9 gün koca bir 9 günü neden orda gecirelimki
Bu şekilde aile olabilmeniz çok zor. Sürekli beraber olsanız gidin tabiki görün ailesini özlüyodur derdim ama ayrı şehirlerde olup eşle başbaşa kalma fırsatını geri tepen erkek enteresan geldi bana

X