Eşim beni dinlemiyor

Duruma onun tarafından da bakabilirsin 1 haftasında o izinli olacak sen çalışacaksın tamam ama o tüm gün evde olacak yani dinlenecek akşamları seninle el ele dizdize olacak sonra canı sıkılacak memleketine gidip yakınlarını da görecek tam bir rahatlama olacak onun açısından. Sana genel olarak ilgili ise sevgisini güzel gösteriyorsa bu konuyu onun istediği gibi kabul edebilirsin.

Ona göre bayram günü orda olunması gerek çünkü tüm ailesi bayram günü orda
Bu bakış açısı ciddi sıkıntı.
İleride de çok başınızı ağrıtır.
Biz bayramlarda kayınvalide ne derse desin, tüm aile bir arada da olsa keyfimiz istemezse gitmiyoruz.
Bu adam ciddi aileci bir tip bence.
Bu sene mesela tatil ucuzdu amaaan annemler beklesin ne olacak dedi. Kendisi de istedi tatile gidiyoruz.
Her bayram gitmek zorunda olduğunu düşünen bir insanla ben evlilik yürütemezdim.
Ne diyeyim diyorsunuz ya ne yaparsanız yapın ne derseniz diyin bu kafayı değiştiremezsiniz. Sorun adamda

Erkeklere hava hoş. Siz onun ailesinin yanına gidince iş güç de sizden bekleniyor gibi oluyor. Tatilde insanlar dinlenir. Eşiniz haksız sınırınızı tavrınızı net çizin.

Ülkede bir ben sevmiyorum heralde bu et işini :KK70: ortamı nasıl sevilsin😅 mutfak batıyor. Her yer et kokuyor kan revan damlalar... etler kesiliyor ebat ebat doğranıyor, yok kıyma çektir vay niye çift çekilmedi .. poşetle, birazını dağıt .. dur ilk kurban önce pişirelim .. buzluğa yerleştir mutfağı temizle .. o yağ çıkmıyor sürt sürt.. kemik kırılacak haydi gene sağa sola sıçrayanlar..
Yeminle ben hiç sevmiyorum bu faslı
Ortam bayramlaşma sevinci bu güzel tamam da bu et serüveni cıks hayır :KK70:

Bence zaten bunu sadece erkekler seviyor🤣 kadınlar için eziyet.

Bu yorumu yazmayım yazmayım dedim kınamış gibi olursun başına gelir dedim kendime yine de tutamıyorum kendimi. Annenizi kınamıyorum ancak siz annenize olan biteni olduğu gibi aktardığınıza emin misiniz? 9 günlük tatilde siz ağrı içinde kıvranırken size iş buyurduklarından haberi var mı? Annenizden akıl alacaksanız herşeyi olduğu gibi anlatıp öyle akıl alın. Bunları bilmediğine inanmak istiyorum. Yok bunları biliyor da hala size aynı eve gir de düzelir diyorsa Allah akıl fikir versin. Aynı eve gireyim deyip durmuşsunuz sanki sihirli değnek değecek. Herşey daha beter olacak bence. Batıdaki düzeniniz bozulacak, bir de ya korunmanıza rağmen hamile kalırsanız ne olacak? Kız anneleri bazen ılımlı olmanın, yapıcı olmanın dozunu kaçırıyolar, git kızım düzenini boz bir de üstüne hamile kal demekle aynı şey hele bir aynı eve gir demek. Aynı ev aynı ev nolacak aynı eve girince? Adam aydınlanmamı yaşayacak? Her yaptığınıza daha rahat kulp bulacak olup olacağı bu. Üslubumdan dolayı özür dilerim bu konu nedeniyle üzülüyorum gerginlik yaptı bünyemde. Hayatınızın elinden kayıp gitmesine izin vermemenizi diliyorum.

Esas konu eşin sizinle başbaşa olmak istememesi mi.Konu buysa bunu anlarım.Sanirim böyle algıladım.İliskide bir kopuş mu farkettiniz.Ayri dünyalar damı yaşanmaya başladı .Böyle bir durum varsa sizi anlarım .Yok ilişki mükemmel konu bayram tatili ise tolere edilecekyeri olabilir.Bana eşinizin sizden uzaklaştığını farkettinixz ve asıl sorun bu gibi geldi.Daha ne kadar böyle ayrı kalma durumunuz var

Düzelecek ve düzelmeyecek şeyler vardı, eşinizin aşırı ataerkil bir yapısı var, bu düzelmez. Ailesinin evinde kaş göz yapıp hizmet ettiren, evde yemek görevini sizde görüp bir de beğenmeyen insan değişmez. Ben eşimle 10 senedir beraberim, henüz eşimin ailesinde kendi kahve fincanımı makineye koymak dışında bir şey yapmadım, eşim yapar.

Sadece mentalite değil aynı zamanda sevgi probleminiz de var. Ya seven adam görsen dersin ki ben ne yaşıyorum şu an. Hak etmiyor bu adam seni, zaten de sevmiyor. Cinsellik de sorun olacak yani bir erkek aylardır göremediği eşiyle vakit geçirmek varken sevisemeyecegi bir eve 9 gün gitmek istiyorsa ondan da şüphe ederim.

En büyük sıkıntı da, boşanacağın çok belliyken batıdan doğuya gitmek boşuna. Ben olsa düzenimi bozmam ayrılırım, ne işim olacak doğuda adamın düzeninde. Zaten en fazla 1 sene veriyorum.
Harfine kadar katılıyorum. Mersin’de yaşayan birisi olarak da buraların cehennem gibi yandığını söyleyebilirim. Hele ki Haziran ortası çekilmez olur. Eşinize satılıp uyumanız bile mümkün değil. Şu an bile evin tüm odalarında klima çalışır halde oturuyoruz. Ne işiniz var Haziran ortasında Mersin’de. Ne güzel batıdaymışsınız, restinizi çekin. Eğer ikna olursa da Ege’de bir otel falan bulup tatil yapın

Harfine kadar katılıyorum. Mersin’de yaşayan birisi olarak da buraların cehennem gibi yandığını söyleyebilirim. Hele ki Haziran ortası çekilmez olur. Eşinize satılıp uyumanız bile mümkün değil. Şu an bile evin tüm odalarında klima çalışır halde oturuyoruz. Ne işiniz var Haziran ortasında Mersin’de. Ne güzel batıdaymışsınız, restinizi çekin. Eğer ikna olursa da Ege’de bir otel falan bulup tatil yapın
İkna oldu bayramda gitmiyoruz o yanıma gelecek ve Karadeniz turuna katılacağız bakalım neler bekliyor bizi

X