Esim cocuk istemedigini soyledi..

ısrarla ilerde hamile kalmam için ameliyatımı desteklemesini bekliyorum demişsiniz de adam bunun için sizi desteklese o zaman çocuk istiyor anlamı çıkacak, yanlış anlayacaksınız yani.
ki madem ilişkiniz çalkantılı açıkçası bence haksız değil istememekte. ilişkileri sağlıklı olmayan iki insanın çocuk sahibi olması o çocuğa haksızlık. neden kavga olan bir evde büyüsün ki ? gayet mantıklı davranmış adam.

Yok canım ondan degil. Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Sizin ilişkinize göre öylesi normaldir başkasına başkası..
Konu sahibiyle birlikte gidilmesi gerekiyormus gibi konusuyorsunuz da ben de dedim biz de bir tuhaflik mi var evlilik eskiyince icimiz mi gecmis acaba 😀

Safra kesesindeki taş kanala düşerse sarılık olur kısa sürede hayatınız riske girer.Olun ameliyatinizi.Evlilik oturmadan çocuk yapma fikri yanlış olur zaten.Siz sanıyorsunuz çocuk olunca kocalar melek olur.yok öyle birşey.Aranızdaki iletişim iyiyse daha iyi.kötüyse daha kötü olur.Lütfen 40yaş üstünde değilsen çok acele etme çocuk için
Not:çocuk hic istemiyorum derse iş boşanmaya gider.bunu evlenmeden size söylemesi gerekirdi

bende birazda bizim cocugumuz icin cabalasan olmaz mi dedim

Bende inanilmaz uzuldum zatdn ameliyatim icin cabalamadigindan anlamaliydim

Henüz ortada olmayan çocuğun nesi için çabalayacak? Zaten olsa bile ameliyattan sonra olacakmış.
Ameliyatınız için nasıl bir çaba bekliyorsunuz onu da anlamadım. Tee yazın olacak ameliyat için şu an ne yapabilir, gidip tıp mı okusun 3 ayda?

Sürekli kavga edilen bir ortam varsa şu an çocuk istememekle en mantıklı olanı yapıyor. Mantıksız davranan sizsiniz.
Evliliğiniz henüz oturmamış, sorunlarınız varken bir de çocuk gelirse iyice dağılırsınız.

Merhaba sevgili hanimlar, oncelikle bir bucuk yillik evliyim agustosta 2 yil olucak. Esimle 5 yillik sevgililik doneminden sonra severek evlendik cocuklari cok seven birisi yegeni var onada deli olur cok sever beni sevdiginden de eminim. Benim safra kesemde tas var boyle hamile kalirsam hem.benim icin hem.bebek icin tehlikeli olurmus bu yuzden subat tatilinde prof. Bir hekimle gorustum esim yanimda yoktu doktor da ameliyat olup oyle hamile kalmami tavsiye etti bu yaz tatilinde ameliyat olucaktim. Esim son zamanlarda her gun yegenini arayip onunla.gorusuyordu bende birazda bizim cocugumuz icin cabalasan olmaz mi dedim esim de ben cocuk istemiyorum ki dedi bende neden cocuklari cok seviyorsun her gun yegenini ariyorsun dedim esimde evet cok seviyorum en yakinimda yegenim var cocuk olarak o yuzden her gun onla konusuyorum ama evliligimiz duzene oturmadi (maddi acidan cok iyiyiz) surekli kavga ediyoruz dedi. Bende inanilmaz uzuldum zatdn ameliyatim icin cabalamadigindan anlamaliydim ama anlamadim bu zamana kadar esimden bunlari duymak beni cok uzdu uykularim kacti hâl boyle olunca bende ameliyat olmaktan vazgectim ama esime bir sey soylemedim daha. Bende hemen yarin cocuk yapalim demedim.zaten ameliyat olayim sonra cocuk dusunelim demek istedim ama esim benden uzaklasip cocuk istemeyip her gun yegeniyle konusmasi cok canimi yakiyor ne yapayim bilmiyorum😔😔
Eşiniz doğru söylemiş. Sürekli kavga ediyorsanız, evliliğiniz düzene oturmadıysa bu eve bir birey daha gelmemeli. Bence evliliği düzeltmek üzerine çalışın.

Kendinizi bir eleştirin, ben ne hata yaptım diye. Mesela sevgili olmayı sürekli kapris yapmak sanan, adamı sürekli darlayan tipler var. Acaba siz de onlardan biri misiniz? Ya da karşı tarafla dünya görüşleriniz mi birbirine uymadı

Safra kesesindeki taş kanala düşerse sarılık olur kısa sürede hayatınız riske girer.Olun ameliyatinizi.Evlilik oturmadan çocuk yapma fikri yanlış olur zaten.Siz sanıyorsunuz çocuk olunca kocalar melek olur.yok öyle birşey.Aranızdaki iletişim iyiyse daha iyi.kötüyse daha kötü olur.Lütfen 40yaş üstünde değilsen çok acele etme çocuk için
Not:çocuk hic istemiyorum derse iş boşanmaya gider.bunu evlenmeden size söylemesi gerekirdi
40 yaş mı?
O kadar da değildir ya:KK64:

Kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadınsınız. Hepsinden öte kendi sağlığınız için o ameliyatı olmanız gerektiğinin bilincinde olmanızı beklerdim. Sağlık konularında ‘küstüm, oynamıyorum’ demeyi size yakıştıramadım. Siz bir öğretmensiniz, insan yetiştirensiniz. Eşiniz gözünüzde sizin istediğiniz kadar çabalamamış olabilir, bu sizin nasıl bir çaba beklediğinize de bağlı. Ben tüp bebek tedavisinde dahi defalarca kez eşim olmadan gittim doktoruma geldim, bir kere dahi yüzüm düşmedi. Hayatta herşey var, bireysel olarak mücadele etmeniz gereken konularda beklentinizi yükselterek kendinizi mutsuz ediyorsunuz.

başkasının çocuğunu sevmekle kendi çocuğunu sevmek aynı olmuyor.

ben çocuklara bayılırım,hele bebekleri gördüğüm yerde ısırasım gelir ama bu benim kendi çocuğuma hazır olduğum anlamına gelmez. yani yeğenini falan seviyor diye illa çocuk istemek zorunda değil,bu şekilde bir bağdaştırma yanlış.

safra taşlarınız iltihaplanırsa ve/veya safra kanalına düşerse çok acı çekersiniz,bir an önce aldırın,bunu kendi sağlığınız için yapın.

eşinizin sizin safra taşı için gittiğiniz doktor kontrollerine gelmemesi bence abes birşey değil, hani çok majör bir şey olur,acillere düşersiniz adamın umrunda olmaz o zaman haklısınız derim de,siz biraz duygusallık yapıyorsunuz bence.

önemli olan eşiniz genel anlamda sizin iyiliğiniz ve sağlığınız için endişeleniyor mu? tamam doktor kontrolüne gelmez ama sorar mesela doktorun ne dedi,iyi misin,ağrın var mı,ihmal etme ameliyatını vb diye.

zannediyorum ki gerçekten de çocuğa hatta bence evliliğe bile hazır değilmişsiniz.. eşiniz akıllı adam,mutsuz yuvaya çocuk yapmanın yanlış olduğunu biliyor. suçu size atıyor veya kendinde bilmiyor falan değil,tek bildiği evliliğiniz oturmamış ve çocuğa hazır değilsiniz.bu bence çok mantıklı olduğunu gösteriyor,en azından bu konuda.

önce kendi sorunlarınızı çözmelisiniz bence,safra taşını da ortaya atıp durmayın çünkü sorunlarınızla alakası yok,tesadüf sadece :))

Ameliyati hamilr kalmak icin mi olacaksiniz?
Benim de safra tasim var ameliyat olmam lazim ama covid zamanı cesaret edemiyorum.
Her gun gozlerimi kontrol ediyorum sarılık oldum mu diye.
Ihmal edilecek bir sey degil bu.
Sakın ihmal etmeyin ertelemeyin. Benim bir ay oldu safra kesemden ameliyat olalı. Oh be dünya varmış dedim. Agrıları çok zor diğer organlara da zarar veriyor. Çok geçmiş olsun

Yorumunuz icin tesekkur ederim. Evet bagris cagris olmaz evde ama kuser birbirimizle konusmayiz evde huzursuz bir ortam olusur malesef. Esimin cocuklari ve beni cok sevdigini bildigim halde ondan cocuk istemiyorum.lafini duymak beni mahfetti. Ve her gun yegenini arayip ablasiyla konusmasi kendimi degersiz hissettiriyor

Daha 3 ay önce boşanmayı düşünüyormuşsunuz.
1 yıldır öyle kavgalar etmişsiniz ki polis bile gelmiş.
Nasıl bağırış çağırış olmuyor?

Ameliyati sirf cocuk dogurmak icin olucaktim yoksa suan bana bir zarari olmadi agri vs olusturmadi safra kesemdeki taslar. Evet esim hakli boyle kavga ortamina cocuk buyutmek istememesi fakat beni uzen ameliyatim icin bir tek benim cabalamam ilerde de dusunmedigini anladim ben yoksa ameliyat olmami isterdi
burda sizin saglığınız konu olan çocuk eşiniz istemiyor diye ameliyat olmicam diyip sagliğinizi riske atiyorsunuz bencede eşiniz haklı çocuk için bekleyin hayatinda çocuk hiç istemiyor siz istiyorsaniz ayrılın..

Gerçekten anlamadığım için soruyorum eşiniz sizin çocuğunuz için çabalamak adına ne yapabilir? Sizi ameliyat mı etsin? Tarihiniz belli işte ameliyat olacakmışsınız, başka kimsenin elinden gelecek bir şey yok. Ayrıca söylediği gibi sürekli kavga eden bir çiftseniz bence de çocuk düşünmeyin. Her yeğen seven çocuk yapsaydı ohooo. Aynı şey mi yeğenle kendi çocuğu? Aynı evde yaşayacak, sorumlulukları çok fazla. Ameliyattan da vazgeçmişsiniz, eşinize trip atıp kendi sağlığını hiçe sayanı da ilk kez görüyorum. Önce bir siz mi büyüseniz çocuğu sonra mı düşünseniz acaba?

Yorumun biraz kırıcı olabilir ama doğruca söylemem gerek. Ameliyattan vazgeçmeniz, zaten tarihi belli olan bir ameliyat için eşinizden gereksiz bir çaba beklemeniz falan bana çocuk yetiştirmek için yeterince olgun olmadığınızı hissettirdi. Yine sizin kararınız tabi ama 1.5 yıllık evlilikte ve koronanın ortasında bebek dünyaya getirmek sizce gerçekten güzel bir fikir mi?

Merhaba sevgili hanimlar, oncelikle bir bucuk yillik evliyim agustosta 2 yil olucak. Esimle 5 yillik sevgililik doneminden sonra severek evlendik cocuklari cok seven birisi yegeni var onada deli olur cok sever beni sevdiginden de eminim. Benim safra kesemde tas var boyle hamile kalirsam hem.benim icin hem.bebek icin tehlikeli olurmus bu yuzden subat tatilinde prof. Bir hekimle gorustum esim yanimda yoktu doktor da ameliyat olup oyle hamile kalmami tavsiye etti bu yaz tatilinde ameliyat olucaktim. Esim son zamanlarda her gun yegenini arayip onunla.gorusuyordu bende birazda bizim cocugumuz icin cabalasan olmaz mi dedim esim de ben cocuk istemiyorum ki dedi bende neden cocuklari cok seviyorsun her gun yegenini ariyorsun dedim esimde evet cok seviyorum en yakinimda yegenim var cocuk olarak o yuzden her gun onla konusuyorum ama evliligimiz duzene oturmadi (maddi acidan cok iyiyiz) surekli kavga ediyoruz dedi. Bende inanilmaz uzuldum zatdn ameliyatim icin cabalamadigindan anlamaliydim ama anlamadim bu zamana kadar esimden bunlari duymak beni cok uzdu uykularim kacti hâl boyle olunca bende ameliyat olmaktan vazgectim ama esime bir sey soylemedim daha. Bende hemen yarin cocuk yapalim demedim.zaten ameliyat olayim sonra cocuk dusunelim demek istedim ama esim benden uzaklasip cocuk istemeyip her gun yegeniyle konusmasi cok canimi yakiyor ne yapayim bilmiyorum😔😔
Bence anlattığınız mevzuda hiç kafaya takılacak öyle anormal bir durum yok... Hemen yarınk çocuk yapalım demedim diyorsunuz ama "biraz da kendi çocuğumuz için çabala" cümlesi aynı kapıya çıkıyor gibi sanki 🤔yani şartlar uygun olduğunda ameliyattan sonra hemen bebiş yapalım gibi bir anlam çıkıyor.. En azından bana öyle geldi..

Ayrıca eşiniz çok doğru söylüyor bence.. Bir evliliğin düzene oturması için en az 2 yıl geçmeli diyorlar ki ben buna katılıyorum.. Hem zaten tartışmalarınız da oluyormuş hamilelik süreci böyle ufak tefek stresler bile sizi üzer.. Ne güzel eşiniz sizi ve bebeğinizi yani ailenizi düşünüyor.. Bu zamanda karısını aldatıp pişkin pişkin çocuk yapan öküzcükler var siz eşinizin sevgisinden eminsiniz öyle dediniz o halde hiç canınızı sıkmayın gayet mantıklı ve olgun düşünüyor..

Size hiç çocuk istemiyorum dememiş biraz birbirimize alışalım taşlar yerine otursun sağlamlaşsın, sarsılmaz bir temelin üzerine ailemizi 3 kişilik yapalım demek istemiş 🤗🤗

Siz önce bi ameliyatınızı olun daha sonra biraz zaman geçsin tekrar gündeme gelir zaten bu mevzu.. Çocukluk olur ameliyattan vaz geçtim demeniz..

Yani her insan hemen çocuğa hazır olmayabilir. Parantez içinde maddi durumumuz iyi demişsiniz. Maddi durumdan önce insanın alabileceği sorumluluk önemli. Ayrıca sizden uzaklaşmamış ki henüz hazır değiliz demiş normal yani. Hem daha iki yıllık evliymişsiniz çokta uzun olmamış. Yazınızdan da anlaşıldığı gibi ufacık şeylere takılıyorsunuz. Eşinizde sürekli kavga ediyoruz evliliğimiz oturmadı demiş. Galiba haklı. Yazınızdan onu çıkardım. Çünkü ortada büyütülecek pek bir şey yok.

Ameliyattan vazgeciyorsun? Sebep? Bencede hazir degilsiniz cocuga. Ikiniz hazir oldugunuzda yapin cocugu.

X