Gebeliğe Hazırlık Eşim çocuk istemiyor

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet katılıyorum. Ben de normalde evlenir evlenmez hemen yapmam diyodum ama baktım polikistikover zorluyor, korktum. Riske atmak istemedim.
B Bhayat sen yakin zamanda bir kadin dogumcuya muayene oldun mu herhangi bir sıkıntın var mi? Esin kabullenene kadar kendinle ilgilen istersen. Gercekten, rahatsizlik olunca hamilelik bir hayal gibi geliyor.. İnsallah bisr sey yoktur da varsa bir an evvel tedaviye baslamali. Esin de umarim bu sure zarfında yumusar
Ben adet Ağrıları için cok önceden muane olmustum bi sıkıntı yok dedi. Adetim düzenlidir her ay herseyi bütün belirtileri sırasıyla yaşıyorum.

Ben adet Ağrıları için cok önceden muane olmustum bi sıkıntı yok dedi. Adetim düzenlidir her ay herseyi bütün belirtileri sırasıyla yaşıyorum.
Maşallah o zaman :) Her sey yoluna girecek kendini öyle üzme kötü hissetme. Anlıyorum benim de etrafimda hep bebekli yasitlarim var hamileler var insan kendini aciz hissediyor. Sukret ki bir rahatsizligin yok. Yillardir ugrasan insanlar var. Ben de cok istiyorum ne ilaclar ne bitki caylari kullanmadigim sey kalmadi.. Senin tek engelin eşin. O da asilamayacak bir engel degil allahin izniyle. Dedigin gibi esinin her istedigini yapma, az kendini cek, tartisma yaratcak seyler de soyleme, durgunlasinca o anlar zaten sorar. İçinde ne his varsa dök hepsini anlat. Kendini eksik aciz hissettigini, baskalarina ozendigini, ilerde deneyince olmama ihtimalini, korkunu her seyi anlat samimiyetle. Allah yardimcin olsun arkadasim.. Tez zamanda inşallah mutlu haberini aliriz:anneadayı::KK200:

Maşallah o zaman :) Her sey yoluna girecek kendini öyle üzme kötü hissetme. Anlıyorum benim de etrafimda hep bebekli yasitlarim var hamileler var insan kendini aciz hissediyor. Sukret ki bir rahatsizligin yok. Yillardir ugrasan insanlar var. Ben de cok istiyorum ne ilaclar ne bitki caylari kullanmadigim sey kalmadi.. Senin tek engelin eşin. O da asilamayacak bir engel degil allahin izniyle. Dedigin gibi esinin her istedigini yapma, az kendini cek, tartisma yaratcak seyler de soyleme, durgunlasinca o anlar zaten sorar. İçinde ne his varsa dök hepsini anlat. Kendini eksik aciz hissettigini, baskalarina ozendigini, ilerde deneyince olmama ihtimalini, korkunu her seyi anlat samimiyetle. Allah yardimcin olsun arkadasim.. Tez zamanda inşallah mutlu haberini aliriz:anneadayı::KK200:
Çok tşk ederim çok sagol

Evet bende onu diyorum belkide olmuycak. Geri çekme yöntemi ile hamile kalan o kadar insan var biz 1 yildir bu yöntemle korunuyoruz olsa allah istese böylede olurdu belkide olmuycak diye daha çok uzuluyorum bazen banyoya girip bacaklarimi havaya kaldirdigim bile oluyor. İnsanın çok zoruna gidiyor eşinin senden bir can istememesi
HİÇ ÜZÜLME
LÜTFEN AMA ÇOCUK İSTEMEK HER KADININ HAKKI YARADILIŞI BU KADIN. ONA BUNU ANLAT TATLI BİR DİLLE TARTIŞMA ORTAMI YARATMADAN. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

Temmuz 2016 da evlendim. Eşim çocuk sesinden dahi huzursuz olan biridir. Aylardır onu çocuğa nasıl ikna edeceğimi düşündüm durdum. İlk evliliğini hata sayan ve korkuları olan bir erkek için çocuk düşünmek ilk aylarda malesef ki çok zor. Ama tanışalı 2.5 yıl oldu biz bir kere dahi kavga etmedik. Sesimizin yükseldiğini dhi hatırlamıyorum o kadar. Öyle huzurluyuz ki bir süre sonra kendi istemeye başladı.şimdi yumurtlama takibindeyim ona hissettirmeden eskisi gibi birbirimize olan aşkla yaşıyoruz ilişkimizi. Hadi çocuk yapalım şu günler yumurtlama günlerim 2 gün arayla yapın dedi doktor desem biliyorum ki ısmarlama düşünüp zorlamış hissedecek kendini. Herşeyi kurcalamak doğru değil arkadaşlar önce kendinize sonra eşinizegüvenin. Sonra da evliliğinize. Birbirinizi yıpratmayın ki bebeğiniz huzurlu bir aile de doğup büyüsün. Kötü kavgacı insan yoktur.azsabır az fedakarlık az tahammüllük vardır
Kendinizi sorgulayın sorunlarınızı konuşun.

Çocuk sahibi olmaya hakettiğinize inanın önce her kadın anne olmak ister ancak aile olacak zemini yaratmak önemli olan.

Öncelikle çocuk olunca tam aile olunmuyor. Bunda anlaşalım öyle olsaydı çocuklu insanlar çok mutlu mesut yaşardı ama aldatmalar, anlaşmazlıklar boşanmalar en çok çocuklu ailelerde. Eşin bahane mi buluyor yoksa gerçekten evliliğinizle ilgili soru işareti mi var bunu anlamak için destek almayı teklif et.

Temmuz 2016 da evlendim. Eşim çocuk sesinden dahi huzursuz olan biridir. Aylardır onu çocuğa nasıl ikna edeceğimi düşündüm durdum. İlk evliliğini hata sayan ve korkuları olan bir erkek için çocuk düşünmek ilk aylarda malesef ki çok zor. Ama tanışalı 2.5 yıl oldu biz bir kere dahi kavga etmedik. Sesimizin yükseldiğini dhi hatırlamıyorum o kadar. Öyle huzurluyuz ki bir süre sonra kendi istemeye başladı.şimdi yumurtlama takibindeyim ona hissettirmeden eskisi gibi birbirimize olan aşkla yaşıyoruz ilişkimizi. Hadi çocuk yapalım şu günler yumurtlama günlerim 2 gün arayla yapın dedi doktor desem biliyorum ki ısmarlama düşünüp zorlamış hissedecek kendini. Herşeyi kurcalamak doğru değil arkadaşlar önce kendinize sonra eşinizegüvenin. Sonra da evliliğinize. Birbirinizi yıpratmayın ki bebeğiniz huzurlu bir aile de doğup büyüsün. Kötü kavgacı insan yoktur.azsabır az fedakarlık az tahammüllük vardır
Kendinizi sorgulayın sorunlarınızı konuşun.
Kesinlikle çok doğru soylemissiniz güzel yazmissiniz inanin olaylar durumlar şartlar o kadar kişilere göre değişiyor ki. Benim eşim yasadimiz şehirden biri değil benim için bu şehre geldi babam vermediği için . Aklı fikri ailesinde bana en ufak sinirlenmesin de bırakıp gitmekle tehdit ediyor ve daha neler neler güvenecek tutunacak yer ariyorum. Normalde de el üstünde tutar aslında.

Öncelikle çocuk olunca tam aile olunmuyor. Bunda anlaşalım öyle olsaydı çocuklu insanlar çok mutlu mesut yaşardı ama aldatmalar, anlaşmazlıklar boşanmalar en çok çocuklu ailelerde. Eşin bahane mi buluyor yoksa gerçekten evliliğinizle ilgili soru işareti mi var bunu anlamak için destek almayı teklif et.
Bi arà bir aile destek merkezine gittik. Birbirinizi kadın ve erkek halisin iz dedi. Ateşle barut gibi. Psikiyatri yönlendirdi ama eşim laf bunlar dedi geçti. Eşim ben bu şehirde eksiğim kendime yetemiyorum dediğini duydum aile danismanina. Anlamadım bende kadınım yapamıyorum herşeyde ondan daha güçlü olamam.

Elbette şartlar durumlar olaylar kişilere göre değişir. Sizin onu kaybetme korkuzun farkında ve bunu fırsata dönüştürüyor ileride de bu şartlar da çocuk olsa ilk kavganızda çocuğu göstermem tehdidi mi olacak. Dediğim gibi bu konuda ve her konuda baskıcı ısrarcı bir tutum sergilerseniz o konuda hassas olduğuna inanır ve zayıf görür sizi. Zamana bırakın.

Elbette şartlar durumlar olaylar kişilere göre değişir. Sizin onu kaybetme korkuzun farkında ve bunu fırsata dönüştürüyor ileride de bu şartlar da çocuk olsa ilk kavganızda çocuğu göstermem tehdidi mi olacak. Dediğim gibi bu konuda ve her konuda baskıcı ısrarcı bir tutum sergilerseniz o konuda hassas olduğuna inanır ve zayıf görür sizi. Zamana bırakın.
Ben tabiki çocuğu göstermem olayina girmem allah kimseyide bunu kullanacak kadar caresiz bırakmasın. Ben kendimce çok zamana bıraktım. IsRarci oadigimi düşünüyorum
Ama daha ne yapabilirim onu bilmiyorum. Çünkü yasimiz geçiyor artık. Her geçen gün omurden

Üzüldüm sizin adiniza. Ama bence önce aranızdaki sorunu cozmelisiniz. 2 aydir tartismadiginiz evliliginizin iyi oldugunu gostermez malesef. Saglikli iliskide kirmadan dökmeden ufak tartismalar olur hic olmayacak diye bir sey yok. Bir seyleri duzeltmek isteyen insan tartisir. Taraflar kırılıp sinirlenip susarsa bana pek saglikli gelmiyor. Anladigim kadariyla esiniz tartisma istemiyor diye kendinizi dizginlemeye çalışıyorsunuz..yani sıkıntı eşinizde. Ona gore bir şeyler yolunda gitmiyor.
Belki bunalimdadir konusmayi ve dertlesmeyi deneyin. Iliskinizi tartisin. Sorunlarını dinleyin. Sevin sefkat gosterin. Az konusup cok dinleyeceginiz bir konusma olsun..
Rabbim yardimciniz olsun. Allah tum isteyenlere güzel güzel bebişler versin:anne:

Benim eşimde istemiyordu 32 yaşındaym
Gerekçesi de böyle bir dünyaya çocuk getirilir mi
benm diyor düşüncem bu
ama sonradan sana saygszlk edip annelik hakkını elinden alamam dedi ve 1 yıldır deniyoruz olmuyor
Bakalım nasip kısmet
tüm kontrollerimizi yaptrdk sorun da yok
bakalım...

X