Eşim çok istekli, bıkmak üzereyim.

Cinsellik kalpleri de birbirine yakınlaştıran bir mevzu

Şap attım diyelim ama kalben de zamanla bı şeyler kopar bence cinsellik bağlayıcılığı olan bir eylem çünkü.

Yerinizde olsam kendimi esimin seviyesine getirecek otları ve zararsız takviyeleri tercih ederdim.

Doktorunuzun bahsettiği hormon takviyesini de çok merak ettim
Doktorun bahsettigi tedavi hormon replasman tedavisi (HRT), her menopoza girmis, özellikle evli ve cinsel aktif yaşamı olan (devam ettirmek isteyen diyelim) kadınlara tavsiye edilir. Ama iste her. hormon tedavisi ve her vücudun kendi dogal dongusune yapılan müdahalelerde riskler vardir, kanser riskini artiran bir tedavi.

Vücudunuz, sizi belli bir yaştan sonra artik ureme yapmayacak olduğuna kanaat getirip, zira belli sayıda yumurtanız var ve bir bitiyor, sonra menopoza giriyorsunuz, dolayisiyla libidosuz bir yasama basliyorsunuz. Ama tabii disardan ek hormonla bu düzeni bozup, devam ettirebilirsiniz de, ama ben o riski göze alamadım. Almam da.

Cinsellik olmadan da eşinizi çok sevebiliyorsunuz inanin. Bu yeni bir mevzu da degil yaklasik biz 5 senedir böyleyiz. Herseyi acik konusuruz, her zaman. Ben esime anlattim durumumu, hormonlardan dolayi isteksiz olduğumu, ama bu onu sevmedigim anlamina gelmedigini, tibbi bir problem yasadigimi, ayrica son derece doğal bir surec oldugunu anlattim. O da bunu anladi, hatta cinsel iliskiden sonra tesekkur eder, biliyorum benim icin yaptigini diye. Hatta ona şaka bile yapariz, o bana "biliyorum cok ama cok istiyorsun ama sansiz gunundesin bugun cok uykum var" der bazen dalga gecer, guleriz de.

İstisnalar hariç bir kadın 35 yaşında evleniyorsa artık yumurta rezervinin azaldığı yaşlar genelde çocuk isteği etkindir.
Bu adamla evlenmeden önce çocuk isteginizi söylediniz mi
Neden bu kadar vurdumduymaz
Adamın çocuğu var mı
Yada kesin istemediğini evlenmeden önce dedi mi
Sizi sogutmus kendinden.
Siz bence bu adama zor katlaniyorsunuz.
Cinsellik vs hikaye.
Çünkü sizi yarı yolda bırakmış gibi geldi.
Eğer baştan asla istemiyorum demediyse.
Konu nerelerden nereye geldi. Ama biraz da dogruluk payi yok degil. Sizden bir şey kaçmıyor sanirim. Simdi, evet, biraz öyle dediğiniz gibi bir durum oldu. Zor katlanıyorum diyemem, cok cok iyi bir insan ve es, cok anlayisli dir, durustdur, cok da sever beni, bende onu, ama bir tek konuda, cocuk ertelemede ve donasyonla cocuk istediğimde red etmesini kaldiramadim, kizginim. Ama bu kizginligimi da açıkça ona söylüyorum, içimde kalan bir sey degil, hatta o da pisman oldugunu, o zamanlar farkli dusundugunu soyledi ama tabii is isten gecmis oldu. O sebeple bir kizginligim oldugu dogru evet. Ama her şeyde sadece karşı taraf değil suçlu olan, bende hic onu dinlemeyip, cok cok israrci olup, yapabilirdim. Benim hatam da korkmam, cesaretsizliğim den kaynaklandi.

Evet belirtemedim cok uzun olmasin diye, tabii ki 47 yaşında doğal yolla hamile kalmam mucize olur. Kibris veya Gürcistan'da donasyon ile tüp bebek yapmayi dusunuyorum, ama tabii, bir cocuk dunyaya getirmek, sorumlulugu almak ciddi bir is, cocuga emek, zaman ve sevgi vermek en önemlisi bunlari verebileceğim emin olursam girisirim yoksa sirf esime arkadas olsun, oyalansin diye de yapmam tabii ki. Zaten 47 yasindan sonra hamilelik de riskli diye biliyorum.
Tüp bebekte de hormon veriyorlar. 20 yıllık evlilikte ortak kararınızla çocuk yapmamışsınız bu saatten sonra maceraya hiç girişmeyin bence.

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Bir kadının en doğal isteği olan annelik duygusunu görmezden gelen bu bencil adamın hala gönlü olsun diye uğraşıyorsunuz, üzücü.

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Menopoza girdiniz ve çocuk doğuracaksiniz...
Siz çözümü bulmuşsunuz konuyu niye açtınız?

Eşinizin, onun için yaptığınız bu fedakarlığı hak ettiğine emin misiniz? Bence bu soruyu yanıtlarken kendinize karşı dürüst olun. Kendisi vakti zamanında sizin "anne olma" isteğinize karşı kayıtsız kalmış, sizi bu konuda ötelemiş siz bunun için göz yaşı dökerken, sinir krizleri geçirirken gel dizi-film bakalım diyebilecek kadar duygularınıza, içerisinde bulunduğunuz psikolojik durumunuza kayıtsız kalmış birisi. Şimdi sırf o istiyor diye gram isteklilik duymadığınız halde onunla haftada bilmem kaç kez ilişkiye girdiğinizi söylüyorsunuz. Muhtemelen sizin yerinizde bir başkası olsa, böyle anlarda "amaaan boşver gel sana erotik güzel bir film açayımda onu izle" der hıncını alırdı. Ne diyeyim Allah herkese sizin gibi anlayışlı, kabullenici, kindar olmayan, affedici eşler nasip etsin.

Haftada 3 4 çok değil, eşinize verebileceğiniz herhangibir şey sağlığına zarar verebilir. Yerinizde olsam hormon takviyesini alırım. Sonuç olarak yaşanan cinsellik size de haz verecek. Ayrıca eşinizin isteğini axaltmanın bir yolunu bulmanız onda huzursuzluk ve strese de sebep olabilir bu da hayatı size zindan eder.

Bence 45 yaş üstü bir erkek için haftada 3 hadi 4 normal diyelim . İnanın çok yakın çevremde yine bu yaşlarda gunde 2-3 defa birliktelik isteyip olmayıncada kavga huzursuzluk çıkaran adamlar var . 40 yaşından sonra ne oluyor bunlara yav .

Bence 45 yaş üstü bir erkek için haftada 3 hadi 4 normal diyelim . İnanın çok yakın çevremde yine bu yaşlarda gunde 2-3 defa birliktelik isteyip olmayıncada kavga huzursuzluk çıkaran adamlar var . 40 yaşından sonra ne oluyor bunlara yav .
Onlarınki de arsızlık artık. Zaman daralıyor elimizdekini iyi değerlendirelim kafası galiba.

Onlarınki de arsızlık artık. Zaman daralıyor elimizdekini iyi değerlendirelim kafası galiba.

Hakıkaten oyle olabılırmı acaba ? bu bahsettıgım arkadasımın esıne prostat baslangıcı demışler acaba ondan mı boyle davranırkı ? gunde 2-3 ne demek bayanda ınsan degılmı ...Sıstıt oluyorum dıye bazen reddedıncede bardak çanak kırıyormuş kavga cıkartıyormuş evde kız bunalıma gırecem dıyor artık

Biz 20 senelik evliyiz. IIkimizde cok istedik aslinda, ama ilk başlarda esim fakültede doçentlik sınavına hazırlanıyordu, erteledik, calisalim, ev alalim, para biriktirelim derken, benim kemoterapi tedavisi olmam gerekti, yine erteletik, sonra ben menopoza girdim, yumurta donasyonu dediler, esim razi olmadi. Onu ikna etmem bir kac senemi aldi derken, artik yasimdan dolayi donosyonla hamilelik da riskli olmaya basladi.
bence sizde yaşın getirisi olarak bıkma olmuş bırakın yaşınızı yaşayın tadını çıkarın sizde

Abla sen bizim aklimizla dalga mi geçiyorsun. Yoksa bu bir algı reklamı mi. Ya da aba altından başka bir şeyler mi arastiriyorsun. Ne yapmak istiyorsun, pek anlamadım da.
Konuların çok çelişkili. Hayır hepsi burda yazılı duruyor yani. Merak eden açıp bakabilir. Bunu hiç düşünmedin mi. Samimiyetsizlik çelişki doğurur.
Neyse tabi banane. Bu konuyla ilgili sadece şunu söylemeye geldim. Adamın libidosunu düşürmek için fikir istemişsin şap map bitki mitki Aman diyim yazık etme adama.
Benim kocam da 50 yaşında ben he desem her gün ister ben sınırlıyorum. Sporunu yapar gayet sagliklidir.
Bence sen çocuk konusunda bu kadar profesör olacak kadar düşünmeyi bırak bir Yunanistan turu daha yapın eşinle ve bu konuyu sonsuza kadar kapatın adamı daha fazla darlama.
Elindekinin kıymetini bil.
Hormon mu alıyorsun, bitki çayı mi içiyorsun bilemem ama adama şap atacağına sen ona uy bak valla hayat öyle daha güzel.

Cinsellik kalpleri de birbirine yakınlaştıran bir mevzu

Şap attım diyelim ama kalben de zamanla bı şeyler kopar bence cinsellik bağlayıcılığı olan bir eylem çünkü.

Yerinizde olsam kendimi esimin seviyesine getirecek otları ve zararsız takviyeleri tercih ederdim.

Doktorunuzun bahsettiği hormon takviyesini de çok merak ettim
Aynen öyle
Bağlayıcı bence
Benim eşim de tam tersi görev gibi yapıyor sanki
Ben içime ata ata nefret oluştu eşime karşı
Dokunsallık o kadar az ki onda ben sürekli etrafında dolanmaktan bıktım
Şimdi ben de çektim kendimi ama içim çok eksik
Yarım yamalak bir evlilik böylesi
Boşanacağım

Abla sen bizim aklimizla dalga mi geçiyorsun. Yoksa bu bir algı reklamı mi. Ya da aba altından başka bir şeyler mi arastiriyorsun. Ne yapmak istiyorsun, pek anlamadım da.
Konuların çok çelişkili. Hayır hepsi burda yazılı duruyor yani. Merak eden açıp bakabilir. Bunu hiç düşünmedin mi. Samimiyetsizlik çelişki doğurur.
Neyse tabi banane. Bu konuyla ilgili sadece şunu söylemeye geldim. Adamın libidosunu düşürmek için fikir istemişsin şap map bitki mitki Aman diyim yazık etme adama.
Benim kocam da 50 yaşında ben he desem her gün ister ben sınırlıyorum. Sporunu yapar gayet sagliklidir.
Bence sen çocuk konusunda bu kadar profesör olacak kadar düşünmeyi bırak bir Yunanistan turu daha yapın eşinle ve bu konuyu sonsuza kadar kapatın adamı daha fazla darlama.
Elindekinin kıymetini bil.
Hormon mu alıyorsun, bitki çayı mi içiyorsun bilemem ama adama şap atacağına sen ona uy bak valla hayat öyle daha güzel.
Ne güzel ya ,
Ben çıldırmak üzereyim adam bana dokunsun diye
İlk günden beri böyle maalesef
Bu sebepten boşanılır mı sizce ?
dokunsallık öyle az ki
Öyle az ki
Öyle az
Öyle yoksunum ki hep merak ediyorum başka çiftler nasıl diye diye 9 yılım geçti , gençliğim geçti
Her geçen gün öfkem kat kat artıyor

Evet belirtemedim cok uzun olmasin diye, tabii ki 47 yaşında doğal yolla hamile kalmam mucize olur. Kibris veya Gürcistan'da donasyon ile tüp bebek yapmayi dusunuyorum, ama tabii, bir cocuk dunyaya getirmek, sorumlulugu almak ciddi bir is, cocuga emek, zaman ve sevgi vermek en önemlisi bunlari verebileceğim emin olursam girisirim yoksa sirf esime arkadas olsun, oyalansin diye de yapmam tabii ki. Zaten 47 yasindan sonra hamilelik de riskli diye biliyorum.
20 yil sonra dusunmeniz bana garip geldi

X