Eşim çok istekli, bıkmak üzereyim.

Kadinin isteksizliğini çok şeyler etkiliyor .
Öncellikle hormonlar çok önemli.Testosteron düşüğüde olabilir .Bu hormonu kadinlarda sadece fazlalik olma ihtimalinde kontrol ediliyor ,fakat 0 olmasida büyük bir sorun .
Ben zaten istekli biri değildim, üstüne ağir depresyon gecirdim ilaclar kullandim ve yan etkisi olarakta cinselliğimden oldum.
Testosteron hormonum 0 yakin fakat kadinlarda testosteron tedavisi uygulanmiyor .
bütün hormonlariniza baktirin sadece östrojen Progesteron değil .
2.eşimden soğuma nedeninden biride cinselliği evlilikte 1.öncelik tanimasi .Çok istekli ve fantazi odakli.
Herşey eksik olabilir,evi pislik götürse ac bile kalsa onunla cinsellik yaşa tamam.
Fakat benim duygularimin önemi yoktu : gezmek yeni yerler görmek ,tatil (3 yilda bir gidiyorduk),sinema tiyatro( 5 sene gecmiştir üzerinden)
restoran kahvaltiya gitmek( senede 1,2 ),piknik mangal 1,
misafirlik :kavga yaptiktan sonra
mecburi hisederek katilmasi .
en ufak isteğimde sorun cikartmasiyla yapamaz hale geldik.

Şimdi diyorsunuzya cinsellik önemli ilişkiyi bağlar kuvetlendirir ,ben inanmiyorum .Eşim öyle davrandiği halde ben onunla hiç istemediğim şeylere karşilik verdim ,onu mutlu etmeye uğraştim ama o benim mutluluğumu yok saydi.

Birde cinsellikte uyum çok önemli ,eşim abartmasini önsevişmeyi seviyor .Haftada bire zorla indirmiştim çünkü 2-3 saat beni tutuyordu .
Beni usandirmişti .
Beni ben olduğum için değilde sirf cinsellik için benimle evli olduğunu düşünmeye başladim.
Kadinlik benliğim annem ve eşim yüzünden öldü.
Cok uzuldum, 2-3 saat on sevisme, off allahim dayanilmaz, benim 5 dakika suruyor, bana 5 saat gibi geliyor. tabii su an 45 yas ustu bir kadin icin soyluyorum. Hormonlarim gencligimde ki gibi degil. Yani 25 yaşındayken sabaha kadar sürsün isterdim, asiktim cok, hayat sorumluluklarim yoktu, hic dert keder yaşam geçim derdi, ailende kayip yok, sagliliksin.

Fakat, evlilik baska, bazi erkeklerin sadece cocugu olsun, evde yemek yapılsın, disariya karsi evlendim iste desin, ya da düzenli seks yapsin diye evlendigini dusunuyorum.
Erkeklerin çoğu,eşlerini kaybettiklerinde, sanki hic daha once baska yasantilari olmamis gibi piskin piskin evlenmesini de yadirgamiyorum, neymis, kadınsız yasamazlarmis. Hakkaten doğru yaşayamaz, illa bir bosalmasi lazim bir yere, haklilar.

Hic acimiyorum erkeklere karsi hırsım yok yanlis anlasilmasin, erkekler sırf mutlu olsun, aman evlilik seksle yurur, çok önemli seks olmazsa olmaz fikrine katılmıyorum. Bir de cok ama cok sevsem bile, hiçbir erkek için asla ve asla kendimi yıpratıp, cok cok fedakarlik yapmam. Ha 25 yasindayken, ne fedakarlıklar yaptım, paspas olup yatmisligim vardir ama ah bu hormonlar iste, ne zaman menopoza girdim, hormonlar cekildi, maymun gozunu acti : )

Esim bugun seks fonksiyonlarini yitirmis olsa tamamiyle ( insallah, kurban kesicem ahdim var bu arada) ben yine yaninda olurum, yine onu ilk günkü gibi severim. Menopozdan once de olmus olsa, yine birakmazdim, yine severdim, devam ederdim. Ama benim fonksiyonların tamamiyle durmus olsa, erkek durabilir mi, hayir, durmazlar, duramıyorlar. Simdi kiminki gerçek sevgi ve ask?

Sorun ne biliyor
Musun? Cogu zaman taraflarin kendini saklamasi ya da iste evlilikten sonra cinselligin yasanmasi.. ki 1-2 kez sevismeyle cinsel performans olculemez.. cocuk istemiyor ama karsidaki
Onla evlensin diye istiyorum diyor sonra cikiyor kokusu vs vs
Biz neredeyse 2 sene birlikte yasadik evlenmeden once, yani cinsel yasamimizin ne olacagini asagi yukari biliyorduk zaten. Herseyi cocuk konusunu da konuştuk onceden. Birlikte yaşamak ha tamam biz birbirimizi tanidik, herseyi konustuk garantiledik anlamina hic gelmiyor. Yas ilerledikce deneyimler kazandikca, kayiplar, hayat, birsuru disardan etikeleyen seyler var, cogu seyi yas ilerledikce daha net gorebiliyorsun, yasamda oncelik siralarin degisiyor.

Bir buna karismamistik zaten oda oldu
Tabii ki tup bebek yumurta donasyonu ile oluyor. Dogal yolla olmasi %2 ihtimal, mucize gibi, ama oluyor da, menopoz ve hamilelik yazip arattirmalari yeterli halbuki, ama neyse en azindan sizin gibi burada onyargisiz insanlarin oldugunu bilmek guzel.
Annemin bir arkadaşı 52 yaşında bu yöntemle bebek sahibi oldu. İlk eşi ile evliliğinde olmamış, geç yaşta ikinci evliliği yaptı. Eşi için sorun olmadı sonuçta adamın çocuğu, kadın da başkasının yumurtası da olsa onu ben doğurdum, karnımda ben büyüttüm tekmelerini ben hissettim benim çocuğum dedi, ki zaten kim bakar büyütürse o onun çocuğudur zaten. Yaşınızda bir şey yok gerçekten bir bebek sahibi olmak istiyorsanız yapın.

Annemin bir arkadaşı 52 yaşında bu yöntemle bebek sahibi oldu. İlk eşi ile evliliğinde olmamış, geç yaşta ikinci evliliği yaptı. Eşi için sorun olmadı sonuçta adamın çocuğu, kadın da başkasının yumurtası da olsa onu ben doğurdum, karnımda ben büyüttüm tekmelerini ben hissettim benim çocuğum dedi, ki zaten kim bakar büyütürse o onun çocuğudur zaten. Yaşınızda bir şey yok gerçekten bir bebek sahibi olmak istiyorsanız yapın.
Ah sahi mi duydukca biraz kendime guven geliyor, gerci tabii saglik durumu da onemli, istiyorum tabii ki tek korkum bakamamak da değil, hic hayatimda bir kere bile hamile kalmadim, cok isterdim o hissi yasamayi.

Cok uzuldum, 2-3 saat on sevisme, off allahim dayanilmaz, benim 5 dakika suruyor, bana 5 saat gibi geliyor. tabii su an 45 yas ustu bir kadin icin soyluyorum. Hormonlarim gencligimde ki gibi degil. Yani 25 yaşındayken sabaha kadar sürsün isterdim, asiktim cok, hayat sorumluluklarim yoktu, hic dert keder yaşam geçim derdi, ailende kayip yok, sagliliksin.

Fakat, evlilik baska, bazi erkeklerin sadece cocugu olsun, evde yemek yapılsın, disariya karsi evlendim iste desin, ya da düzenli seks yapsin diye evlendigini dusunuyorum.
Erkeklerin çoğu,eşlerini kaybettiklerinde, sanki hic daha once baska yasantilari olmamis gibi piskin piskin evlenmesini de yadirgamiyorum, neymis, kadınsız yasamazlarmis. Hakkaten doğru yaşayamaz, illa bir bosalmasi lazim bir yere, haklilar.

Hic acimiyorum erkeklere karsi hırsım yok yanlis anlasilmasin, erkekler sırf mutlu olsun, aman evlilik seksle yurur, çok önemli seks olmazsa olmaz fikrine katılmıyorum. Bir de cok ama cok sevsem bile, hiçbir erkek için asla ve asla kendimi yıpratıp, cok cok fedakarlik yapmam. Ha 25 yasindayken, ne fedakarlıklar yaptım, paspas olup yatmisligim vardir ama ah bu hormonlar iste, ne zaman menopoza girdim, hormonlar cekildi, maymun gozunu acti : )

Esim bugun seks fonksiyonlarini yitirmis olsa tamamiyle ( insallah, kurban kesicem ahdim var bu arada) ben yine yaninda olurum, yine onu ilk günkü gibi severim. Menopozdan once de olmus olsa, yine birakmazdim, yine severdim, devam ederdim. Ama benim fonksiyonların tamamiyle durmus olsa, erkek durabilir mi, hayir, durmazlar, duramıyorlar. Simdi kiminki gerçek sevgi ve ask?
ahh ahh dizara ,şu aşiri cinsellikli odakli adamdan ben ne yaşamadim .
Ama işte iyi biri..🙈🐻
Çocuklarina evine düşkün evden işe ,işten eve .Aileme karşi sabirli ,yardimsever ve saygili.
Ben,beni sevdiğini saniyordum ,çünkü ne olursa olsun nasil gözüksemde ,en paspal halimde bile sürekli arzulaniyordum .
Ben mutfakta uğraşirken sirf eğilip kalkmamdan erekte oluyordu ve gelip orami burami elliyordu.
Sinirlerim oynamaya başladi evde rahat hareket edemez hale gelmiştim .artik sinirli bir şekilde sürekli popomu ellemisinden rahatsiz olduğumu söyledim .
Günde boş vakitimizi illaki cilveşmek isterdi ,uzanip fantazi kurmak kudurmak ,sonra devami olmayacağini bildiği halde sex yapiyormuşuz gibi oynamimi beklerdi.
Ettirdi ,yaptirdi diyorum ama şiddet veya zorbalik yoktu lakin psikolijik baski uyguluyordu ,sürekli isteklerinden konuş ben tamam diyene kadar beklerdi.
Biraz terslersem küs kaliyor ,eve misafir istemiyor benimle aile görüşmelerine gelmiyordu( bahaneyi 1,2 kere uydurursun sonra herkes anlar,istenmediklerini düşünürler ama kime anlatabilirsinki)
Beni ruhsal olarak ac birakti ,beni susuz birakti ,ben bir kadin olarak eşi olarak değil bir şişme bebek gibi gördü.
Ben teselli şevkat isterken bir sarilmama bile şehvetle karşilik verdi.

ahh ahh dizara ,şu aşiri cinsellikli odakli adamdan ben ne yaşamadim .
Ama işte iyi biri..🙈🐻
Çocuklarina evine düşkün evden işe ,işten eve .Aileme karşi sabirli ,yardimsever ve saygili.
Ben,beni sevdiğini saniyordum ,çünkü ne olursa olsun nasil gözüksemde ,en paspal halimde bile sürekli arzulaniyordum .
Ben mutfakta uğraşirken sirf eğilip kalkmamdan erekte oluyordu ve gelip orami burami elliyordu.
Sinirlerim oynamaya başladi evde rahat hareket edemez hale gelmiştim .artik sinirli bir şekilde sürekli popomu ellemisinden rahatsiz olduğumu söyledim .
Günde boş vakitimizi illaki cilveşmek isterdi ,uzanip fantazi kurmak kudurmak ,sonra devami olmayacağini bildiği halde sex yapiyormuşuz gibi oynamimi beklerdi.
Ettirdi ,yaptirdi diyorum ama şiddet veya zorbalik yoktu lakin psikolijik baski uyguluyordu ,sürekli isteklerinden konuş ben tamam diyene kadar beklerdi.
Biraz terslersem küs kaliyor ,eve misafir istemiyor benimle aile görüşmelerine gelmiyordu( bahaneyi 1,2 kere uydurursun sonra herkes anlar,istenmediklerini düşünürler ama kime anlatabilirsinki)
Beni ruhsal olarak ac birakti ,beni susuz birakti ,ben bir kadin olarak eşi olarak değil bir şişme bebek gibi gördü.
Ben teselli şevkat isterken bir sarilmama bile şehvetle karşilik verdi.
Cok nadir ve zor bir durum, zira evine duskun, disari eğlenceyle falan alakası olmayan, en önemlisi ailene saygılı ve yardim eden bir es modeli zor bulunurken öte yandan bunlarin karsiligi kendi ruhsal sagligini tehdit eden bir davranis ve yasam sekline katlanman gerekliligi. Burada tek sorun eşinin psikolojik ya da hormon yuksekliginden kaynakli mi bakmak lazim, devamli aktif, devamli cinsel yolla seninle duygusal ve fiziksel iliski kurmasi bir süre sonra duygusal küntlük yaratir, sogursun, seni cok iyi anliyorum.
O en paspal halimle bile arzulaniyorum kismina bende dusmustum. Erkek seks istiyor ve de tek çaresi sizseniz o an, inan benim 10 aylik firca gibi tuylu bacaklarim bile engel olmuyor.
Iyi bir cinsel terapiste mi gitseniz, ben ablami terapiste gorturmustum, ablamin ruhsal rahatsizligi var, gitmiyordu, her zaman ben onceden terapisti bulur, once tek kendim konusurum, sonra terapist plan yapiyor, yani esinizi evlilik terapistine gidiyorum, sen de gel dersin. ama terapistin konuyu onceden bilmis olur.

Ama eşinizinki normal bence, cinselliği sevmesi, sizinle sevişmekten zevk alıp sizi arzulaması normal yani.

asıl anormal olan sizinkisi bence. Tamam belli dönemler vardır cinsellik istemeyiz, evet ama, tamamiyle libidonuzu kaybetmişsiniz, en ufak bir arzulama yok diyorsunuz onu geçtim ilişkiye girmekten nefret ediyorum adeta işkence diyorsunuz.

yani bu kadarı pek normal değil bence.

hep mi böyleydiniz yoksa menopoza girince mi olmaya başladı?

eşinizi sevmiyor olma ihtimaliniz var mı?

eğer hayırsa cevaplar bence östrojen eksikliğine bağlı ciddi libido kaybı yaşıyorsunuz.

ha siz böyle mutluysanız tamam sorun yok ama , eşinizin rızası olmadan ilaç vb vermeniz çok ama çok yanlış olur.

ve ne yalan söyleyeyim, eşinizin sizin de isteklerinize saygı duyacak şekilde cinsellik istemesi çok normal.

ben kocamın o an canı istemese hiçbir şey demem, saygı duyarım, ama benimle sevişmeyi hiç istemese, adeta nefret ediyorum dese, doktora git bir tedavi ol derim, ve üzülürüm.

çünkü erkekler isteksiz olduğunda tedavi ol demeyi biliyoruz, ancak iş kadınlara gelince çifte standart uygulamak normal olmamalı. Tedavi olmalısınız.
Eşinizin başkalarıyla birlikte olmasını göze alıyorsanız problem yok mevcut hayata devam edin.

Kaç yıllık evlisiniz
Çocuk yoksa şuan menapoza girmisken nasıl çocuk yapacaksınız?
100. Beğenini ben yaptım :KK70: bunu sakın unutma hdjdj
Konu sahibi seni öyle iyi anlıyorum ki :KK70: ama çocuk olunca da bunlar durulmuyor :KK70: yemeğine şap denedin mi ?

Menapoza girmiş olan konuştuğum tüm kadınlar aynı şeyi söyledi bana : “erkek istemiyorlarmış cinsel anlamda”.
Bence normal bir şey, ilk adet olmadan önceki halinizi hatırlayın, yani ilkokul yılları, o zaman da cinsellik istemiyordunuz, şimdi adet bitince yine o yıllara dönüyor olabilir mi kadınlar?
Ben 20’li yaşlarda istekli bir kadındım örneğin, 30 ların başında aşırı istekli oldum, derken yaş 35 oldu ve bir anda isteğim müthiş azaldı 🤣 iyi de oldu, ben de çok mutluyum böyle, cinsel istek bitince hayatta başka değerlerin farkına varıyorsun bence , kafan rahatlıyor. Başlık sahibinin öz mutluluğunu çok iyi anlıyorum. Hatta menepozlu yıllarımı iple çekiyorum🤣
Bakın eşi vefat etmiş, menapoza girmiş kadınlar evlenmek istemiyor sebebi bu bence. Sadece maddi olarak çok mağdur durumdaysa evleniyorlar. Yaşlı dedeler “beni everin” diye ortaya düşüyor,yaşlı kadınlar evlenmiyor🤣, evlenen de üstüne bağ bahçe tapu karşılığı istiyor.

Marul yedirin bol bol, cinsel isteği azaltıyormuş, marulu salatalar yapın.
Kocanızla kendinize ortak hobiler bulun, kafanız başka şeye yönelmiş olur.
Mısır gevreği, taze nane, soya, kişniş, bamya, meyan kökü, ton balığı yedirin bunlar da azaltırmış.

Yorumları okumadım tam olarak ancak 3 4 normal bir rakam herkesin normali farklıdır kabul ama kocam haftada 1 istiyor napıcam bana yetmiyor diye konu açan kadınlara fikir veriyorsak tedavi takviye amaçlı size de aynısını önermekle yükümlü hissediyorum kendimi.

Evlilikte kesinlikle denk olunmali senin kocan bence nimetken sence sen baska seylere agirlik vermek istedigin icin engel.bosa dememisler ehline dusmeyen her sey ziyan olur..can da inci mercan da..
Denklik onemli valla.kim ne derse desin.

Evlilikte kesinlikle denk olunmali senin kocan bence nimetken sence sen baska seylere agirlik vermek istedigin icin engel.bosa dememisler ehline dusmeyen her sey ziyan olur..can da inci mercan da..
Denklik onemli valla.kim ne derse desin.
Ama kadin menopoza girmis, hastalik degilsede hastalik gibi gecebiliyor bu zaman. Ates basiyor, her yerin kuruyor.. istek gidiyor… yani zamaninda cok istekli
Olan biri cok isteksizlesebiliyor.. buyukte konusmamak
Lazim, herkesin durumu ayni gecmiyor

Ama kadin menopoza girmis, hastalik degilsede hastalik gibi gecebiliyor bu zaman. Ates basiyor, her yerin kuruyor.. istek gidiyor… yani zamaninda cok istekli
Olan biri cok isteksizlesebiliyor.. buyukte konusmamak
Lazim, herkesin durumu ayni gecmiyor
Valla linç yiyecegim bu cevabimla ama evlilik bir yol.artii eziyete donusuyorsa karsimdakini degistirmek yerine ayri yollara gitmeyi uygun buluyorum ben.o kendine gore yeni biriyle ben kendime gore yeni biriyle devam edebilmeliyim.cocuk ufak degilse tabi,ki konu sahibinin cocugu yok.ne demek adama şap atmak bence korkunç bu kelime yani bi sey demek istemedim ama ne demek ilac arama kendi istemiyo diye esini ipotek etmek.bosan

Valla linç yiyecegim bu cevabimla ama evlilik bir yol.artii eziyete donusuyorsa karsimdakini degistirmek yerine ayri yollara gitmeyi uygun buluyorum ben.o kendine gore yeni biriyle ben kendime gore yeni biriyle devam edebilmeliyim.cocuk ufak degilse tabi,ki konu sahibinin cocugu yok.ne demek adama şap atmak bence korkunç bu kelime yani bi sey demek istemedim ama ne demek ilac arama kendi istemiyo diye esini ipotek etmek.bosan
Bi yandan hak versemde bir yandan vermiyorum.. hastalik gibi dusun boylw birseyi. Ama evet arkasindan gizli
Sap
Map cirkin

Kilo, sigara, alkol, sürekli ağlayan bebek, yerinde asla durmayan, laftan anlamayan ve sürekli huzursuzluk çıkaran 3-4 yaş çocuğu sorunu kökünden hallederdi.

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Dile kolay 20 sene insanda istek kalmaz tabiki özellikle bayanlarda zor bir durum eşinizle konuşmayı deneyin anlayış göstersin

X