Eşim cuma ya gitmedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar Allah la onun arasında diceksiniz ama şöyle bir şey var biz eşimle görücü usulü tanıştık ben hiçbir şeye bakmadım sadece eşim güzel giyinsin yakışıklı sabırlı olsun ve namaz kılsın kriterim buydu eşimi gördüm dedim ki duam bu yeşil gözlü siyah saçlı kaliteli giyiniyor fakat buna rağmen çay içicekdik namaz kılmadığını öğrendiğim an da kibar şekilde kalktım görücüye olumsuz döndüm eşim beni çok beğenmiş peşimi bırakmadı namaza başlıcam dedi bende beğenmiştim ya iyi düşündüm iki sene evlenmedik ve bu süreçte sabah namazları camide kılınıp öyle işe giderdi ama şuan cumaya bile gitmiyor namaz kılmıyor üstüne gitmiyorum bişey demiyorum sahur dan sonra kılmadan yatması zoruma gidiyo bişey demiyorum dua ediyorum hep ama bile bile cumaya gitmemesi çok sinirlendirdi ve direk git demedim keşke oğlumuz da büyüse de beraber cumaya gitseniz babası falan dedim baktım oralı değil hadi aşkım sen çık da bende evi süpüreyim dedim gitmicem yasak var toplanılmaz dedi toplanılıyo bak dedim cami karşımızda geçti artık dedi bende sinirlenip müslümansın ya tek bildiğiniz para dedim biz müslğman değiliz yahudiyiz dedi iyice sinirlendim o zaman hafız kız la evlenmeseydin kendin gibi namazı dert etmeyenle evlenseydin dedim sonra yanına gitmedim kendimi kandırılmış gibi hissediyorum bana söz vermişti nişanlıyken sonra baktım uyumuş moreli bozuldu sanırım sizce biraz mesafeli davranim mi
İbadet zorla olmaz güzelim, içinden gelmiyor demekki üzerinde baskı kurarsan dahada istemicektir. İçinden gelmeli insanın biri söyledi diye yapılmamalı bence

Nasıl bir boşluktasınız da kendinize dert üretiyorsunuz ? Ibadet içten gelerek yapılır, karışmayın. Keşke siz de kendiniz gibi bir hafızla evlenseymişsiniz.

Arkadaşlar Allah la onun arasında diceksiniz ama şöyle bir şey var biz eşimle görücü usulü tanıştık ben hiçbir şeye bakmadım sadece eşim güzel giyinsin yakışıklı sabırlı olsun ve namaz kılsın kriterim buydu eşimi gördüm dedim ki duam bu yeşil gözlü siyah saçlı kaliteli giyiniyor fakat buna rağmen çay içicekdik namaz kılmadığını öğrendiğim an da kibar şekilde kalktım görücüye olumsuz döndüm eşim beni çok beğenmiş peşimi bırakmadı namaza başlıcam dedi bende beğenmiştim ya iyi düşündüm iki sene evlenmedik ve bu süreçte sabah namazları camide kılınıp öyle işe giderdi ama şuan cumaya bile gitmiyor namaz kılmıyor üstüne gitmiyorum bişey demiyorum sahur dan sonra kılmadan yatması zoruma gidiyo bişey demiyorum dua ediyorum hep ama bile bile cumaya gitmemesi çok sinirlendirdi ve direk git demedim keşke oğlumuz da büyüse de beraber cumaya gitseniz babası falan dedim baktım oralı değil hadi aşkım sen çık da bende evi süpüreyim dedim gitmicem yasak var toplanılmaz dedi toplanılıyo bak dedim cami karşımızda geçti artık dedi bende sinirlenip müslümansın ya tek bildiğiniz para dedim biz müslğman değiliz yahudiyiz dedi iyice sinirlendim o zaman hafız kız la evlenmeseydin kendin gibi namazı dert etmeyenle evlenseydin dedim sonra yanına gitmedim kendimi kandırılmış gibi hissediyorum bana söz vermişti nişanlıyken sonra baktım uyumuş moreli bozuldu sanırım sizce biraz mesafeli davranim mi
Mesafeli davranman hiçbişi değiştirmez. İnsanın içinden gelmeli. Gerçekten eşin için birşeyler yapıcaksan sohbetler aç akşamları beraber dinleyin.. Buda bir imtihan böyle düşün. Ona sevdirmeye çalış.. Eğer onu kazanabilirsen ne mutlu..

Namaz hakkında çok güzel sohbetler var.. İnsan bir kere neden namaz kılması gerektiğini bilmeli.. Onu bilgilendir..

Bir insana içinden gelmediği şeyi zorla yaptıramazsınız!
Latife si sizden uzak, sizinki biraz köprüyü geçene kadar gibi olmuş.

Hava yoluyla bulaşan Virüs
Kapalı ortam çok insan
Toplanma yasağı
Günde 360 ölü

Bu yukarıdakiler size hiç bir anlam ifade etmiyor herhalde?

Yazmayı unutmuşum bu arada geri döndüm. Sokağa çıkma yasağı? Noluyor, söz konusu cuma namazı olunca hiçbir şeyin hükmü olmuyor mu?

Herkesin dini yaşayışı kendine zorlamamalısınız evet isterseniz dile getirirsiniz ama zorlamaya gerek yok benim eşim de sadece Cumayı kılıyor arada söylerim sen de kılsan falan diye ama zorlamam herkesin aklı var fikri var seçimi herkesin kendine ait

herkesin fikrine saygı duymak lazım ama bu adamın bunu yapacağı belliymiş keşke başından dikkatli düşünseymişsiniz

Birde hafız kızla evlendin kılıcaksın tabi.. Cümlesi yanlış bence.. Eşi hafız olduğu için değilde. ALLAH rızası için kılmalı.. Allaha hamd için kılmalı.. Eşi kılmayan biri olsa bile kılmalı yani bunu Rabbi için kendi için kılmalı..

Bu arada mesela namazda geçen surelerin duaların anlamlarını anlatan sohbetler dinleyin namaza bakış açısı değişecektir..

Peygamberimiz (SAV), "Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız; müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz" genel ilkesini hayatın tümüne yaymamızı ister.

Önceki koynunda biraz şaibeye düşmüştüm ama şimdi eminim fakesin.
Sadece ortalık karıştırmak için mikser görevi görüp konu açıyorsun.

Yine de gerçekmiş gibi cevap vereyim.
Karısı hafız olduğu için kılmak zorunda olan adamın namazı ne derece kabul olur içinden gelerek kılmadığı sürece?
Herkes kendi ibadetine baksa milleti bir rahat bıraksa keşke. Hem adamdan rahstsızsın hem ailesinden boşanmak için neyi bekliyorsun merak ediyorum.
Ayrıca adam haklı, virüs ortamında camiye gidip size bulaştırsa çocuğunuza birşey olsa ne olacak? Kocanıza ciddi anlamda üzülüyorum.

Adam seni seviyor sen kendinden uzaklaştırıyorsun
Neymiş namaza gitmemiş zaten korona var gitmesin cumaya
Hiç mi ogrenmedin sen söyledikçe ters teper adam kılacağı varsa da kılmaz
Senin yüzünden sogursa iyice bunun vebalini cekebilecekmisin
Namazının hesabını da kendisi verir
Eğer bana söz verdi ama dersen de kızarak bir bildiginiz para gibi bir üslupla değil de gulerek beni kandırdın sen ama olmuyo böyle gibi birşeyler diyebilirsin
Lütfen sadece hal diliyle eşine örnek ol o yeter
İyi bir müslüman olmanın tek kriteri namaz değil ki
Eşinin vicdanına şefkatine dürüstlüğü ne çalışkanlığı na yardimseverleğine ..gibi bu özelliklerine göre degerlendirmelisin
Bence özür dileyip gönlünü almalısın eşinin

Bu canımı acıtıyor işte
E namaz kılmayan adam sizi tavlamak için namaza başlarım demiş işte
Siz de tamam deyip evlenmişsiniz
Tekrar ediyorum bakın adam daha önce allah rızasını göz etmemiş, namaz kılma gereği duymamış hayatında, siz kalkmasanız yine öyle bi gündemi olmayacakmış
Allahtan görücü usulüymüş valla evliliğiniz
Ona rağmen bu derece gözünüze perde inmiş

Yakışıklı olsun, kaliteli giyinsin, üstüne bir de namaz kılsın he 😂 Bunlar böyle üçü bir arada olmuyor güzelim. Sen yakışıklı olmayan, normal giyinen ve namaz kılan biriyle evlenmeliydin. Bir de hadi evlenmişsin artık olan olmuş, ne uğraşıyorsun zorla namaz kılsın diye? Tut ki Allah da zorla da kılsa kabul etti ibadetini, bu adamı cennete sokmak için ne uğraşıyorsun 😂 Sanki aynı mezara gireceksiniz sizene ibadetinden. Bırak hangi cehenneme istiyorsa girsin. 😂 sen kendi işine, ibadetine bak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X