Eşim hizmetçisiyim gibi davranıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorumunuz biraz acımasızca olmuş ama doğru şeyler söylemişsiniz çok severek evlendik başlarda böyle değildi evliliğiminde 5 ayında hamile kaldım işler bu raddeye gelmeden yani. Çocuk yetiştirme konusuna gelince katılmıyorum kayınpederim eşimin tam tersi muhteşem bi eş iki gün izninde kayınvalidemle tüm evi kaldırıp siler süpür camları siler hep böyleymiş eşimin babası . Alimden zalim hesabı. Yani figürün çok bi önemi olduğunu düşünmüyorum yetiştirmek önemli olan , eşimin annesi gibi yetiştirmicem çocuğumu . Boşanıcam kafama koydum
Is ciddiye binince esınız belkı düzelir. Ama anlattıklarından yola cıkarak eşiniz bana biraz inat geldi düzelmiyede bilir bilemedim

Maşallah olması gereken bu eşi destek olan kadınlar mutlu olurlar hep çevremden gördüğüm .

Boş

Bu yazdığımı yorum yapan arkadaşlar görür mi bilmiyorum ama herkese tek tek yazamıcam. Yorumda bulunan herkese teşekkür ederim öncelikle acı gerçekleri tokat gibi bikez daha yedim hiç uyumadım düşündüm taşındım yüz yüze konuşmak bile istemedim . Bu davranışlara artık tahammül edemediğimi söyledim. bu kadar ızdırap oluyorsam sana boşanalım dedi . Boşanmayı ben söylicektim o söyledi . sevmiyormuş gerçekten , düzeltirim kendimi demedi direkt boşanalım dedi tamam dedim bende suan nasıl bi yol izliceğimizi konuşuyoruz bu kadar kolay olmasına şaşırdım biraz ayy karmaşığım
Esiniz gercekten merhametsiz mıs sızı hıc sevmemiş debin ki yazdıklarımı gerı aldım.🤔

Keşke yapmamak çözüm olduysa :) yapmadığım zamanlarda oldu ona isyan ettim çok konuştum çözemiyorum artık
E yapin o zaman boyle devam. Elin syagin tutuyo git kendin al demwkten aciz misniz? Ben anlamiyorum bu tip konulari. Teyzemin dayisiyla gorusmek istemiyorum. E gorusme o zamana. Şunu yapmak istemiyorum e yapma o zaman. Sorun esinizde degil sizde. Kendinize ait sinirlariniz yok. Sigara mi istiyo? Sabaha kadar istesin yani. Sinir cizin prensibiniz olsun kendinize dair. Adam degismeyecek bilginize.

aileniz arkanızdaysa emin olun boşandıktan birkaç ay sonra kafanız rahatlıcak. omuzlarınızdan bi yük kalkacak. Tek çocuğunuzla ilgileneceksiniz. Tabikide üzülürsünüz ama emin olun etrafımızda artık boşanan çok insan var eskiden biz çocukken boşanan yoktu garip gelirdi şimdi tam tersi oldu nerdeyse. sizin mutsuz olduğunuz bi evlilikte çocuğunuz da mutsuz olurdu. mutlu güçlü anne demek mutlu bebek, mutlu çoçuk ,mutlu güçlü birey demek

Ee yapmayin? Yapmamak cozum degil ne demek sadece kendinizle ve cocugunuzla ilgilenin yemek bile vermeyin calisan isi gucu olan kadinsiniz bosanirim seni gerekirse diyin bukadar gucsuz olursaniz adamda sizi kole gibi kullanir yani

Madem eşiniz yardım etmiyor o zaman canınız istediğinde temizlik yapın, canınız istemediğinde yapmayın. Böyle bir adamı yola getirmek çok zor olur. Ya boşanacaksınız ya da evde mutlu olabileceğiniz bir düzlem yaratacaksınız.

Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz. Bebeğiniz kreş yaşına geldiğinde mutlaka kreşe verip çalışmaya başlayın.

malesef öyle merhamet sıfır bende sevdiğini düşünmüyorum, ona göre aşkından sevgisinden ölüyor her gün mutlaka seni seviyorum der batsın böyle sevgi. Yanında olayım diye böyle devam ettiğini düşüyorum
Sizi köle gibi kullanmak için söylüyor
Merhamet sevginin en büyük göstergesidir

Sevmediği için böyle. Yoksa sizin yorulduğunuzu,tükendiğinizi görüyor tabi ki. Ama sizi kaybetme korkusu olmadığından kaale almıyor. Önceliği kendine vermiş. Ne akıllı adamlar var valla. Bu adam yalnız yaşasa kim hizmet edecek. Adamda çareyi evlenmekte bulmuş işte. Belki anası oğlundan bıktığı için o da evlendirmek istemiş olabilir.

Evliliğimizin başlarında eşim tabiki yapmak gerekir diyordum ama benim yaşadığım çok farklı bi boyuta ulaştı hizmeci gibi hissediyorum kendimi.
bu durumun bu hale gelmesinin altında yatan sebep sizdeki bu zihniyet
siz zaten erkeğe hizmet etmeyi görev gibi görüp kabullenmişsiniz
belli ki kafanızdaki kadın erkek rolleri kodları bu şekilde
siz zaten ev işi vs kadının görevidir zihniyetinde olduğunuz için adam da bunu bildiği için bindikçe binmiş tepenize
zaten kanıksadığınız zihniyet hizmetçilik yani .
siz en başından bu zihniyetin tam tersini taşısaydınız yani ev işlerini eşler bölüşerek yapar kafasında olsaydınız
işler bu noktaya gelmezdi hatta böyle bi tiple de evlenmezdiniz
bu adamın değişme şansının sıfır olduğunu düşünüyorum
siz hala daha size burada verilen yapmayın etmeyin tavsiyelerine zıt görüşler sunuyorsunuz
sizin bi adamın tuvaletten sonra k.çını silmediğiniz kalmış yakında sizden onu da ister

Yapmayın bırakırın gerekirse evi b*k götürsün. Eşiniz başka türlü anlayacak gibi durmuyor.
Aman evi b.k götürse de anlamaz, mutlu mesut yaşar b.k'un içinde. Allah size sabır versin. Benim eşim de sizin anlattığınız kadar olmasa da biraz böyle biriydi ilk evlendiğimizde, şimdi biraz toparladı kendini ama yine de evimiz, b,k götürmese de, öğrenci evi gibi. Yani böyle bir adamdan çocuk yapmak biraz sıkıntı. İmkanınız varsa eve bir yardımcı alın temizlik için vs.

Merhaba arkadaşlar , belki okuyanlara basit gelebilir ama beni günden güne tüketen bi derdim var . 2,5 yıldır evliyim 27 yaşındayım 18,aylık oğlum var. Eşim hiçbirseye yardımcı olmuyor yardım etmediği gibi savaş alanına çeviriyor evi . Bebeğim doğduktan sonra işten ayrıldım 10 yıldır aralıksız çalışıyodum haliyle ev işleriyle haşır neşirliğim yoktu ama kısa sürede alıştım. eşim bir bardak suyu almaya tenezzül etmeyen biri küveti doldur, çorap getir , sigaramı getir , havlumu getir 32 yaşında adam banyoya giderken bir kere bile havlusunu aldığını görmedim. Lanet olsun kendimi hizmetci gibi hissediyorum çok basit yapması alması gereken şeyleri bile benden istiyor . Güzellikle konuştum olmadı küstüm olmadı 2 gün istemeyi bırakıyor 3 gün kaldığı yerden devam ediyor . Çöpünü bile kaldırmayan biri afedersiniz kulak çubuğunu bile çöpe atmıyor. oğlumda hiperaktif bi çocuk sürekli hareket halinde gerçekten gün içinde yarım saat kalkmadan oturmusluğum yok çok yoruluyorum . istediği yemeği yapıyorum elim lezzetlidir illa bi kusur bulur gece yarıları yemek ister . Evde yemek varken bile canım çekti şunu yap diyor bazen sırt bana eziyet etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bebeğimde kolikti akşam 8 den sonra durmazdı ağlaması o hallerde lohusa halimle kahvaltı isterdi. Çocuklada canı isteyince oynar sadece banyosunu yaptırır başka bi yararı yok. Doğuma gitmeden bi hafta önce evim komple temizlenecekti kimseyi istemedi biz yaparız gelmeyin dedi hem kendi annesine hem benim anneme.bir hafta boyunca oyaladı beni yarın yapıcam diye yapmadıı son gün karnım burnumda 3 +1 evi temizledim ertesi gün sezeryanla doğurmaya gittim kendisi balkonda oturdu en son gelip kapıları sildi bu nasıl bi vicdan bilmiyorum madem yapmıcaktın yardıma gelecekleri engellemeseydin. Sorsanız benim için ölüp biter bensiz yaşayamaz beni çok sevdiğini söylüyor. Sevgi böyle acımasız bisey mi ? Bıktım usandım artık dayanamıyorum bunları yazarken bir yandan ağlıyorum köle gibiyim , değersiz hissediyorum kendimi konuşmaya çalıştığımda ben haksız oluyorum çok iyi manipüle ediyor insanı. İşe gitmesini dört gözle bekliyorum attık gitsin yalnız kalayım benden bişey istemesin diye. Evliliğimizin başlarında eşim tabiki yapmak gerekir diyordum ama benim yaşadığım çok farklı bi boyuta ulaştı hizmeci gibi hissediyorum kendimi. Bazen istediği şeyi unutmuş gibi davranıyorum bin kere söyleyip yaptırıyor . Eşim dışardan bakıldığında hiç böyle birine benzemiyor iş pozisyonu falan iyi bilgili zeki birisi. kuzenlerime anlatıyorum şok oluyorlar. Boğuluyorum psikolojim kalmadı artık nasıl çıkıcam bu işin içinden gerçekten çok mutsuzum o kadar vicdansızlıkları varken kalbim açıyor düşündükçe ...önerilerinize açığım derdimi okuduğunuz için teşekkür ederim

Neden bukadar hızlı çocuk yaptınızki. Bi tanısaydınız halini haraketini gözlemleseydiniz.
Ve neden yapıyorsunuz?
Kendinize acımayı bırakıp kendinize gelin.
Birde eşiyim yapacağım tabi yazmışsınız şaka gibi.
Bir an önce işinizi bulun ve böyle birinden boşanın.

Maşallah olması gereken bu eşi destek olan kadınlar mutlu olurlar hep çevremden gördüğüm .

Boş

Bu yazdığımı yorum yapan arkadaşlar görür mi bilmiyorum ama herkese tek tek yazamıcam. Yorumda bulunan herkese teşekkür ederim öncelikle acı gerçekleri tokat gibi bikez daha yedim hiç uyumadım düşündüm taşındım yüz yüze konuşmak bile istemedim . Bu davranışlara artık tahammül edemediğimi söyledim. bu kadar ızdırap oluyorsam sana boşanalım dedi . Boşanmayı ben söylicektim o söyledi . sevmiyormuş gerçekten , düzeltirim kendimi demedi direkt boşanalım dedi tamam dedim bende suan nasıl bi yol izliceğimizi konuşuyoruz bu kadar kolay olmasına şaşırdım biraz ayy karmaşığım
Hakkınızda hayırlısı olsun. Anlayacak bir adam değilmiş

Küsmek hicbir sorunu cözmez. Adami gömeceksin. Anne servisi istiyorsa gidip annesiyle yasasin. Tabi ki seni seviyorum diyecek, dana ahirdan kacmasin diye. Yoksa o laftan baska size teklif ettigi ne? Hata yaparak birde bebeyi baba yapmissiniz. Tek basiniza büyütüyorsunuz iki bebeyi. Insan sevdigi icin havlu da getirir, yemek de yapar, ama bu sevgi hicbir karsilik görmüyorsa da biter

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X