Eşim hizmetçisiyim gibi davranıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ne acımasızlık böyle.Ben olsam ben de size aşkımdan ölüp bittigimi soylerim.Dusuncelerinizde cok haklisini.Esiniz çok bencil biri.Size yardım edeceğine ,daha size yük oluyor.Lutfen bu duzene dur diyin.Gerekirse bosanma kararı alacaginizi hissettirin.Yapmayin onun işlerini.Bu kadar da olmaz konu sahibi.Siz de bir ananın evladisiniz.

Babam da öyle yıllardır babaannem onu öyle ögretmis. Babamım davranısları vs olsun kötü degil. Annem yoruldu her seye yetismekten. Siz siz olun gencsiniz simdiden alıstırmayın 40 yıl sonrası haliniz varmaz çökersiniz bırak dagınıklık kalsın.

Yorumumu ,yorumları okuduktan sonra guncelliyorum.Esinizin tavrı çok kötü.Belli ki siz yapmayınca sürekli gerginlik çıkarıp ,sizi de bebeğinizi de tedirgin ediyor laftan snlamaz adam.Bebenizi uyutun.Son konuşmanızı yapın.Ya sorumluluklarini al, ya da bosanacagim de.Buyuk ihtimal bir hafta sonra aynı düzene geçer.Bosanin.Dogurmadigim çocuğa bakacak olsam evlatlık alırım.Cocuktur derim severim,koklarim.Milletin kıllı ,yamuk seyli oğluna kul köle olmam.Yazdikca yukseldim.Bosanin

Babam da öyle yıllardır babaannem onu öyle ögretmis. Babamım davranısları vs olsun kötü degil. Annem yoruldu her seye yetismekten. Siz siz olun gencsiniz simdiden alıstırmayın 40 yıl sonrası haliniz varmaz çökersiniz bırak dagınıklık kalsın.
Ama size olan davranısları hos degil sonradan gördüm hadi bilememesinden anlamamasından gectim. Anlamamazlıktan gelip sorumlulugu üstlenmek zor geliyorsa eger Bir kez daha düsünün böyle ömür gecer mi gecmez mi dize sizin kararınız

Tam anlattığınız gibi benim eşimde ailesinin evinde böyle zamanla bana da yapmaya başladı ,

Başında böyle olsaydı çocuk yapmazdım ayrı konu da . Zaten boşanamazsınız derken nasıl bu kadar emin konusabiliyorsunuz? Cocuk için hayatımın sonuna kadar bu eziyetimi cekicek halim yok komik olmayın , babasız büyüyen bir sürü çocuk var . Ki böyle mutsuz evin içinde büyüyeceğine babanı özleyerek büyüsün daha iyi. Maddi manevi gücüm var muhtaç değilim çok şükür. Mesleğim var tek başına gayet paşalar gibi hayatımı devam ettiririm ve ailemde arkamda maddi manevi bi erkeğe muhtaç değilim. nafaka bile istemiyorum çocuğuna babalığını yapsın yeterli. Çocuk olmasa bu kadar beklemem bi sene içinde ayrılırdım oda var , çocuk hatrına bekledim düzelsin diye . Düzelmedi düzelmicek gibi duruyor boşarım bi avukata bakar söylediğiniz gibi imkansız değil boşanmak :)
Bu cümlelerin arkasında durabilen bir kadının ortadan "kirli kulak çöpü" kaldırabileceğine inanma ihtimalimle; pembe tek boynuzlu atın varlığına inanma ihtimalim aynı.
Eşinizin de benimle aynı fikirde olduğunda %100 eminim:) Öyle olmasa yeni anne olmuş dinlenmeye vakit bulamayan sevdiği ve saygı(!) duyduğu eşine en azından kulak çöpünü toplatmazdı.

Eşiniz bu cümlelerin ne kadar altının boş olduğunu çok iyi biliyor.

Konun başlarında 2-3 güne esinine karşı yelkenlerini suya indiren biri varken iş boşanmaya dönmüş. Bunu çok rahat kullanmayın evliliğiniz içinde. Eşiniz içinde bir ağırlığı olmaz boşanicam lafının. Bunun yerine isteklerini yapmama konusunda kararlı durmak gibi gerçekçi çözümler bulabilirsiniz.

Sonradan okudum boşanmayı hemen kabul etmiş.

Bu arada diğer üyelere verdiğiniz cevapta" tanıyarak çocuk yaptım"demişsiniz. Bahsettiğiniz süre de 5 ay. Eğer sevgililikte aynı evde yaşama, düzen kurma ihtimaliniz yoksa en azından evlilikte çocuksuz 2 yıl gözlemleyin diye insanlar boşuna söylemiyor.
Fakat siz de şimdi "hastalığım vardı çocuğum olmuyordu, Allah vergisi" vs diye başlarsınız muhtemelen.

Okuduğum her konuda istisnasız ilk 1 yıl içinde çocuk. "Boşanırım ne var" diye kızılıyor sonra üyelere. Bir cümlede yazmışsınız "nafaka istemem babalık yapsın" yeter.

İyi, "hizmetçilik yapmayacaksan boşanalım" diyen adam umarım çocuğunuza babalık yapar.

Çoğu kadının kendi annelik hırsından çocuk yaptığını düşünüyorum artık.

Adamlar iyi baba olacak mı, sorumluluk alabiliyor mu vs umurlarında değil. Sonra da boşanınca "neden böyle"?

Maşallah olması gereken bu eşi destek olan kadınlar mutlu olurlar hep çevremden gördüğüm .

Boş

Bu yazdığımı yorum yapan arkadaşlar görür mi bilmiyorum ama herkese tek tek yazamıcam. Yorumda bulunan herkese teşekkür ederim öncelikle acı gerçekleri tokat gibi bikez daha yedim hiç uyumadım düşündüm taşındım yüz yüze konuşmak bile istemedim . Bu davranışlara artık tahammül edemediğimi söyledim. bu kadar ızdırap oluyorsam sana boşanalım dedi . Boşanmayı ben söylicektim o söyledi . sevmiyormuş gerçekten , düzeltirim kendimi demedi direkt boşanalım dedi tamam dedim bende suan nasıl bi yol izliceğimizi konuşuyoruz bu kadar kolay olmasına şaşırdım biraz ayy karmaşığım
bal gibi blöf yapmış görünüyor
boşanalım diyorsa sakın evden çıkmayın o gitsin
aklınca sizi korkutmaya çalışmış
boyun eğmeyin

akşam sorun "boşanalım dedin nasıl bir yol izliyoruz gidiyorsun dimi vs vs" açın konuyu
böyle konuşarak konuyu örtbas etmeye çalışıyor
bize de yazın gelişmeleri

Bu cümlelerin arkasında durabilen bir kadının ortadan "kirli kulak çöpü" kaldırabileceğine inanma ihtimalimle; pembe tek boynuzlu atın varlığına inanma ihtimalim aynı.
Eşinizin de benimle aynı fikirde olduğunda %100 eminim:) Öyle olmasa yeni anne olmuş dinlenmeye vakit bulamayan sevdiği ve saygı(!) duyduğu eşine en azından kulak çöpünü toplatmazdı.

Eşiniz bu cümlelerin ne kadar altının boş olduğunu çok iyi biliyor. tek

Neden cümlelerimin arkasında duramıcağımı düşündünüz boşanmak imkansız bişey değil ulaşamıcağım bişey . Yani hem kulak çöpü topladım hemde boşanırımda. Çünkü takatım kalmadı artık , eşimin bana sevgisi saygısı olsaydı doğuma bi gün kala evi temizlememe yardımcı olurdu. Yazıma güncelleme ekledim görmediniz sanırım eşim bu tavranışlara artık tahammül edemediğimi söyledim kendisi boşanalım dedi oda artık bıktırdığı ve benim ne kadar ciddi olduğumu konuştuklarımın boş olmadığını anlamış.

Eşim yengeç burcu . 5 yıl dağda görev yapmış duygusuzluğu vurdumduymazlığı ordan geliyor
benim eşim de yengeç burcu hiçç de böyle değildir yengeç
evet rahatına düşkündür ama eş ve çocuğuna ailesine de apayrı düşkündür evcimendir

5 yıl dağda görev yapması etki etmiş sanırım. Orada kalsaymış keşke

bal gibi blöf yapmış görünüyor
boşanalım diyorsa sakın evden çıkmayın o gitsin
aklınca sizi korkutmaya çalışmış
boyun eğmeyin

akşam sorun "boşanalım dedin nasıl bir yol izliyoruz gidiyorsun dimi vs vs" açın konuyu
böyle konuşarak konuyu örtbas etmeye çalışıyor
bize de yazın gelişmeleri
evden cıkamam benim ailemin evinde oturuyoruz o gidicek. İlk defa boşanalım dedi ve bende tamam dedim dilekçe ver dedi akşam gelirse eve yüzyüze konusucaz

Çok yakın bir akrabayı gördüm eşinizde.Gece uyuyan kadını kaldırıp ben uyuyamıyorum diye ayran isterdi eşinden.Yapardı karısı da.

Kırklı yaşların başındalar şimdi, az bir törpülemeyle hala aynı inanın.Gece çağırmıyor artık,gündüz hepsini yaptırıyor .
Çok kötü böyle düşüncesiyle eşle olmak :KK43:

benim eşim de yengeç burcu hiçç de böyle değildir yengeç
evet rahatına düşkündür ama eş ve çocuğuna ailesine de apayrı düşkündür evcimendir

5 yıl dağda görev yapması etki etmiş sanırım. Orada kalsaymış keşke
Benim eşimde evcimendir çocuğunada düşkün ayda bi kere falan dişarı çıkar . Muhtemelen duyguları körelmiş diye düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X