Eşim narsist mi?

mavera110

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
840
247
Korona öncesi olay: Erkek kuzenimin düğünü olacak , kız almaya gelecek misiniz diye sormuşlardı. Eşim ben kız almaya konvoya filan katılmam, ben salona gider gelirim. Ben kız peşinde koşamam diye yanıt verdi.

Mesela yakın şehirde akrabamın yani
Benim samimi görüştüğüm bizim düğünümüze gelen kişinin düğünü var , eşim; gitmem. Ne gerek var ben tanımıyorum. Ömrümde bir daha görmeyeceğim insanın düğününe ne gidicem. Benim babamın akrabalarına bile gitmiyorum.( arkadaşlarınınkine gayet süslenip gidiyor)

Biz nişanlıyken kuzenimin nişanına da gelmeyip beni yalnız bırakmıştı. İnsanlara bahane uydurmak zorunda kalmıştım.
Onun bir duruşu bir ağırlığı varmış paspas olamazmış.

zaten çekirdek bir sülaleyiz. Sadece kuzenlerimle görüşürüm. Ama eşimde hep bir mesafe hep bir ego.

Mesela annemlerin yazlığı var, kadın odamı iki kişilik yaptı eşimle gelip kalırım diye. Orada bir gün dahi olsa kalmak istemiyor. Annem babam varken...

Sevgim kaldı mı bilmiyorum eşime karşı, böyle bir insan nasıl sevilebilir bilmiyorum. Yanlış mı düşünüyorum. Buram buram ego...
Annesi ve ablasının onda oluşturduğu “ en çok sensin” dünyasında olan bir insan.

Ya benim için ne yapabilirsin dedim, benim için yapabileceği tek şey gelmiyor aklıma.
İstediği kadar alınıp kırılsın.

ooooooooooooof hanımlar.
Aileme her şeyi anlatmak onu şikayet etmek istiyorum zaten anneme anlatıyorum artık patlıyorum. O da çekip almak istiyor beni.

eşimle kavgamızda kafama tüküreyim evlendim bile dedik ikimiz de. Yoruldum ben ya.
Bu zihniyetinden bıktım tükendim

Ben ne yapıcam? Boşanmak gitmek vs pelesenk oldu dilime. Ona nasıl ders vericem?

Son düzenleme:
Korona öncesi olay: Erkek kuzenimin düğünü olacak , kız almaya gelecek misiniz diye sormuşlardı. Eşim ben kız almaya konvoya filan katılmam, ben salona gider gelirim. Ben kız peşinde koşamam diye yanıt verdi.

Mesela yakın şehirde akrabamın yani
Benim samimi görüştüğüm bizim düğünümüze gelen kişinin düğünü var , eşim; gitmem. Ne gerek var ben tanımıyorum. Ömrümde bir daha görmeyeceğim insanın düğününe ne gidicem. Benim babamın akrabalarına bile gitmiyorum.( arkadaşlarınınkine gayet süslenip gidiyor)

Biz nişanlıyken kuzenimin nişanına da gelmeyip beni yalnız bırakmıştı. İnsanlara bahane uydurmak zorunda kalmıştım.
Onun bir duruşu bir ağırlığı varmış paspas olamazmış.

zaten çekirdek bir sülaleyiz. Sadece kuzenlerimle görüşürüm. Ama eşimde hep bir mesafe hep bir ego.

ooooooooooooof hanımlar.
Aileme her şeyi anlatmak onu şikayet etmek istiyorum zaten anneme anlatıyorum artık patlıyorum. O da çekip almak istiyor beni.

eşimle kavgamızda kafama tüküreyim evlendim bile dedik ikimiz de. Yoruldum ben ya.
Bu zihniyetinden bıktım tükendim
Bunlar yuzunden narsist diyemeyiz ama okuz oldugu kesin

Sadece bu tarz bir şeyle narsist teşhisi koyulmaz ki. Artık herkese narsist denilmeye başlandı burda.

Ben paspas olamam kısmı aşırı saçma olsa da onun dışında düğüne gitmek istememesi, tanımadığı insanların yanına gitmek istememesi bana normal geldi.
Ben de gitmem istemem ne işim var diye düşünürüm.

Birde kavgalarınızı kimseye anlatmayın hele ki aileye.
Siz unutursunuz onlar unutmaz huzursuzluk olur

Evlilikde her zaman istediğimiz şeyleri yapmıyoruz. Bencil ve sadece kendi isteklerine önem veren insanla yaşamak çok zor. Allah yardımcın olsun. 🤦🏽

Düğünlerden nefret ediyorum ciddi anlamda nefret ediyorum, özellikle sünnet düğünleri 🤢
Eşimle tartıştığımız konuların başında gelir, gitmemek icin elimden geleni yaparım. Coronada rahat ettiğim tek şey düğüne gitmemek oldu. Lütfen düğüne gitmek için insanları zorlamayın, lütfen

Son düzenleme:
Doktorlar kk okusalar özellikle bdv yi yıllarca okudukları için kendilerine kızarlar

Konuya gelince

Eşiniz nedir bilmem ama düğünlerden hoşlanmıyor bu belli

Birazda üslubu düzgün değil konvoya katıl diyene ben kiz pesinde kosamam cevabını veriyor
Konuşma özürlü

Kendini Padişah Zanneden Zavallı bir insan müsveddesi sadece.. Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var 😂

Düğünlerden nefret ediyorum ciddi anlamda nedret ediyorum, özellikle sünnet düğünleri 🤢
Eşimle tartıştığımız konuların başında gelir, gitmemek icin elimden geleni yaparım. Coronada rahat ettiğim tek şey düğüne gitmemek oldu. Lütfen düğüne gitmek için insanları zorlamayın, lütfen
Burda olayı dügun olarak mi anladin gercekten konvoyda bile bir kızın pesinden kosamam havaları nasil bir kafa yapısına sahip olduğunu gosteriyor bence

Artık herkese narsist denilmeye başlandı burda.

+1000 ya.
İnsanlar sevilmedikleri, değer görmedikleri ilişkinin içinde yer alıp sonra da adam narsist diyor. Sanki toplumun %80i narsist de, elini atsan narsiste çarpıyor.

Düğüne derneğe gitmiyor diye de narsist olamaz ki adam.

+1000 ya.
İnsanlar sevilmedikleri, değer görmedikleri ilişkinin içinde yer alıp sonra da adam narsist diyor. Sanki toplumun %80i narsist de, elini atsan narsiste çarpıyor.

Düğüne derneğe gitmiyor diye de narsist olamaz ki adam.
Aynen öyle.
Çok insan tanımışımdır o kadar kişi arasında sadece iki kişi için acaba narsist miydi diyebiliyorum. O da acaba yani. Sonuçta teşhisi ben koyamam.
Gerçek bir narsist insanı hasta edebilir cidden çok zor insanlar oluyorlar.
Konu sahibi benim tanıdığım bir insanla 1 saat konuşsa anlardı herhalde :KK70:

Evliliğinde mutsuz olan, ilgi alaka göremeyen tüm kadınların eşleri narsist zaten, yayalım bu bilgiyi.

Eşiniz nişanlıyken de böyleymiş yazdığınıza göre. O zaman gelmeyen bugünde gitmez bir yere. Erkeği kafasında belli bir yere koymuş geri kafalı biri kendisi.

Bu kadar mutsuzsanız yapılacak şey belli.

Bu forumda da herkes kocasına/sevgilisine/nisanlisina narsist der oldu!
Narsisizm ruhsal bir hastalik ve bunun teshisini ancak bu alanda uzman kişiler koyabilir (psikolog/psikiyatr gibi).
Ben anlattıklariniza bakarak narsistik tavırları oldugunu düşünmüyorum sadece bencil, benim keyfim herşeyden üstün kafasinda bir odun :)
Kendini yetistirmeyen ot gelip ot giden tiplerden.
Ama sizin de tek mevzunuz düğün olmuş. Ben de sevmem düğünleri ve gitmeyi hele ki şu dönemde hic tercih etmem. Esim de olsa beni gitmeye zorlasin istemem. Milletin keyfi olsun diye kendinizi niye yoralim ki? O konuda esinizin gitmeme isteğini anliyorum siz acaba bu düğün olaylarını abartıyor ve eşinizi cok mu zorluyorsunuz illa gidelim diye?

Normal olduğumu savunmuyorum ama biraz ben de böyleyim.. :/
Benzerlik gördüm.

Şöyle ki akrabalık iliskilerim zayıftır.
Bir arada büyümedik. Uzaklik dolayısıyla senede bir vs bir araya geldik. Kaynaşamadim haliyle.

Gördüğümde öpüp nasılsın diyorum ama özellikle telefon edip hal hatır sormam, bayramlasmam bile. Ne teyzelerim ne de kuzenlerimle..

Arkadaşlarım hepsinden öndedir, duygularim daha güçlü.

Eşim anneannemi arasan ne olur, teyzemi ara bayramını kutla onlar seni hep soruyor der durur.
Bense sen benim hiç kendi teyzemi aradığımı gördün mü kendi akrabamla kuramadığım ilişkiyi senin akrabanla nasil kurayım diyorum..

Düğünlere gitmek konusunda ise kalbimde ciddi yeri olmayan insanların beni ayiplamasinı hesap etmem. O anki moduma bağlı. İstiyorsam içimden geliyorsa yaparım ve sadece kendi istediğim kadar.

Annem de ayıpliyor.
Çok yanlış diye eleştiriyor ama değişemiyorum.
Mış gibi ilişkiler bana göre değil, olsun diye iş yapamam.

Biliyorum burda da yadirgayacaklar.
Hatta daha anlatsam linç yerim belki :KK70:

Eşinize selam ahahah :)

X