Eşim neden bana söyleme ihtiyacı duymuyor?

İkimiz de yakın kazanıyoruz çok fark yok aramızda. Her defasında yaptığı şeyin yanlış olduğunu söylüyor. Bundan sonra habersiz yapmayacağım diyor ama yine değişmiyor. Bundan sonra ben de aynı özgürlüğe sahip olmak istiyorum dedim. Tamam dedi. 🤔

Para kazanırken çok güzel kazanıyorsunuz da hesabın içinden mi çıkamayacaksınız yapmayın Allah aşkına..
Bizim hesaplar biraz karışık, maaşlar, kiralar, şirket gelirleri bir o kadar da giderler var. Hatta bir kısmı ile müşavir ilgileniyor. Böyle yazınca gelir çok gibi görünebilir ama inanın bir o kadar da gider var.

Bizim hesaplar biraz karışık, maaşlar, kiralar, şirket gelirleri bir o kadar da giderler var. Hatta bir kısmı ile müşavir ilgileniyor. Böyle yazınca gelir çok gibi görünebilir ama inanın bir o kadar da gider var.
Gelir ne kadar fazla oluyorda gider de o kadar fazla oluyor tahmin edebiliyorum. Fakat tüm ipleri eşinize bırakmayın derim naçizane

Eşiniz ilgilenmeye devam etsin giderlerle. Siz maaşınızın bir kısmını ona verin, masrafları bölüşün. Kalanı sizin hesabınızda dursun

Siz maaşınızı neden gönlünüze göre harcamıyorsunuz ki? O ailesine göndersin,siz de kendinize harcayın. Harcamayınca aferin karıcığım demez kimse. Eşinizin gönderdiği miktarlara da geçim sıkıntısına düşmüyorsanız aldırmayın derim,ama önce siz kendinize harcayın. Önce siz,sonra diğer herkes.

İyi geceler arkadaşlar. Bahsedeceğim sorun yeni değil aslında daha önce de yaşadık benzer sorunu ama o zaman konuşup anlaştığımızı düşünmüştüm. Ama maalesef öyle değilmiş. Eşim de ben de çalışıyoruz. Gelirlerimizi ortak bir hesapta biriktirip oradan harcama yapıyoruz. Ortak hesap da eşimin üzerine. Eşimin bana söylemeden kendi ailesine bazen borç bazen yardım olarak para gönderme durumu oldu. Miktarlar bin TL'den 5 bin TL ye kadar çıktı. Bu durumdan rahatsız olduğumu benim ona karşı şeffaf olduğumu aynı şeyi ondan da beklediğimi tatlı dille de anlattım, sitem ederek de anlattım yeri geldi kızgın ve kırgın bir dille anlattım. Bundan sonra olmayacak dediyse de yine olmuş. Eşimin ailesinin durumu kötü değil. Gelirleri, evleri, arabaları var.
Bizim durumumuz da iyi çok şükür. Ama çok fazla borç ödüyoruz. Çok şükür kimseden bir şey talep etmeden ödemeye çalışıyoruz. Ben harcamalar konusunda çok dikkatliyim, Borcumuz biran önce bitsin istiyorum. Ama bu para verme mevzularını da öğrendikçe çok canım sıkılıyor. Neden bana söyleme ihtiyacı duymuyor. Ben daha fazla nasıl bir tepki gösterebilirim bilmiyorum. Ben artık bunu bana karşı yapılan bir saygısızlık olarak görüyorum ve benim de eşime karşı saygım ve güvenim azalıyor.
Benzer durumu yaşayan ve bu için bir hal çaresini bulan varsa lütfen bana da yol gösterebilir mi?
Ayirin hesapları. Zaten niye birleştirdinizki. Ihtiyac halinde birbirinize gonderirsiniz. Ne bileyim harcamalari da yaparsiniz konuşup kalan kendinize ayri kalir. Ailesine herkes uc bes yardim etmek uster. Ne bileyim birseyler almak ister annesine harclik mahiyetinde para vermek ister. Bana esinizin yardimından ziyade hesap birleştirme olayi garip geldi

Hesapları ayırın o zaman
Aylık ödeme planı yapın, herkes üzerine düşeni ödesin kalan paranız kendi hesabınızda kalsın
Böylece saygısızlığının sonuçlarını görmüş olur, konuşmaktan anlamıyor madem eylemle anlatmış olursunuz
Eskiden gelir ve gider sabitken herşey çok güzeldi. Ama şuan herşey çok karışık. Ben de inşallah kendimi tutarım bundan sonra bu kadar şeffaf olmam. Kendisine de söyledim bu düşüncemi. Sadece tamam dedi bakalım.

Nispet yaptığımı anlar,olmaz.
Ailemin ihtiyacı yok, olmaz.
Kendime harcayamam, olmaz. Sonra gene ben sıkıntı çekeceğim.

Bu parayı kendinize,şahsınıza ayırın diyor herkes. Ister biriktirin ister harcayın ama tamamen kendinize olsun diyor. Illaki elbise alın ya da ailenize gönderin anlamında demiyor arkadaşlar. Ama siz hiçbirine olumlu gelmiyorsunuz.

Bu durumda meseleniz çözümsüz kalıyor. Yapacak bi şey yok.
Bence konu sahibi çözüm aramıyor öyle derdini anlatmaya gelmiş Boleyn hanım .
Ama başlığının cevabı çok açık eşi onun emeğine saygı duymuyor bu sebeple verdiği parayı da söyleme gereği duymuyor

Kimisi evet kimisi hayır. Sürekli aynı şeyleri konuşmaktan beynim uyustu artık. Beni anlıyor gibi dinleyip sonra aynı şeyleri yapmasi çok canımı sıkıyor. İki eş birbirinden bu kadar habersiz yaşamamali diye düşünüyorum
siz haklısınız bende aynı şekilde tepki verirdim bence herkes verir

Bence konu sahibi çözüm aramıyor öyle derdini anlatmaya gelmiş Boleyn hanım .
Ama başlığının cevabı çok açık eşi onun emeğine saygı duymuyor bu sebeple verdiği parayı da söyleme gereği duymuyor
Çözüm olarak sunulanlari akıl ve kendi evliligimin süzgecinden gecirmem gerekiyor. Düşünüyorum ve her birisi için eşimin tepkisini düşünüyorum. İşe yarayacak olanları da zaten söylüyorum bunu yapabilirim diye belirtiyorum. Oradan bakınca sadece dertlesmeye gelmiş gibi görünebilirim size ama bu sizin dusuncenizdir.

Çözüm olarak sunulanlari akıl ve kendi evliligimin süzgecinden gecirmem gerekiyor. Düşünüyorum ve her birisi için eşimin tepkisini düşünüyorum. İşe yarayacak olanları da zaten söylüyorum bunu yapabilirim diye belirtiyorum. Oradan bakınca sadece dertlesmeye gelmiş gibi görünebilirim size ama bu sizin dusuncenizdir.
Peki eşiniz emeğinizi ailesine verirken sizin kadar çok düşünüyor mu vereceğiniz tepkiyi ? Yani evlilikte değer ve saygı iki taraflı olması gereken bir durum değil mi ? Siz bu kadar kaybetme korkusu yaşadığınız için esiniz bu kadar rahat davranıyor olabilir mi

Sizin parayla sizin evi,kendi parasıyla anasının evini gecindiriyor zaar . Siz bence ortak hesabı bırakın sizde annenize aylık gönderin annenizde biriktirin kendi paranızı ozaman onun hesabını soramaz size. Kendi de kendi ailesine veriyor.

ortak hesap yönetimine el koyun. sizin hesabınıza geçsin hepsi. sebep olarak böyle daha iyi olacağını şimdiye kadar onda olması ne kadar normalse sizde olmasının da o kadar normal olduğunu belirtin

Peki eşiniz emeğinizi ailesine verirken sizin kadar çok düşünüyor mu vereceğiniz tepkiyi ? Yani evlilikte değer ve saygı iki taraflı olması gereken bir durum değil mi ? Siz bu kadar kaybetme korkusu yaşadığınız için esiniz bu kadar rahat davranıyor olabilir mi

Kesinlikle o konuda haklısınız. saygı ve değer iki taraflı ve ben eşime saygımı kaybediyorum o da ayrıca üzüyor beni. Eğer ben de kendi aileme verirsem ya da anneme benim adıma biriktir dersem ailemi üzmüş olurum. Ailemin ihtiyacı olsa eşim benden önce davranır çünkü aileme çok değer verir ve onlar istiyorsa kesinlikle ihtiyacı vardır diye düşünür ve sonra fazlasıyla vereceklerini bilir. O yüzden bu çözüm değil benim için. Annem de eşimle bu konuyu konuşmuş eşimde saygıyla dinlemiş ve anneme hak vermiş. Benim de haklı olduğumun farkında ama her şeye rağmen aynı şeyi tekrarlıyor. Veriyor ve vermeyi geçtim ama söyleme gereği duymuyor. Ailesi ihtiyaç sahibi değil sadece bir şeylere sahip olmak için başka şeylerden fedakarlık yapmak istemiyorlar. Eşim de onların yapması gereken fedakarlığı yapıyor ve eşinin kendine olan güveninden fedakarlık yapıyor diyebilirim. Ben 12 yıllık evliyim ve daha evime bir tablo bile almadım önce borçları ödeyelim evimizi alalım diye düşündüm hep. Ama eşimin ailesi şuan üçüncü evlerini düzüyor ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyorlar. Ve eşim de onlara destek oluyor.

Ne münasebet sizin para koydugunuz ortak hesaptan size danışmadan para gönderilmesi. Hoş değil doğru da değil bence. Ayrica hesap sadece esinizin üzerine olmak yerine ortak olsa daha iyi olmaz mı? Bence net bir tavır alın. Konunun para olmadığını size yapılan bir saygısızlık olduğunu düşündüm ben açıkçası

Eş ailesinin durumu iyi ise, ihtiyaçları yok ise para göndermeyi, yardım etmeyi uygun görmuyorum.
Ben calısıyorum da eşimin ailesi yiyormuş hissi oluşuyor bende. Benim anlayışla karşılayabileceğim bir durum değil ne yazıkki.
Eşinizi uyarın, bir daha böyle bir şeey istemediğinizi aksi olur ise hesapta bulunan paranın yarısını şahsınıza ait bir hesaba alacağınızı söyleyin. İlerisi için sizinde birikim yapmaya ihtiyacınız var.

İyi geceler arkadaşlar. Bahsedeceğim sorun yeni değil aslında daha önce de yaşadık benzer sorunu ama o zaman konuşup anlaştığımızı düşünmüştüm. Ama maalesef öyle değilmiş. Eşim de ben de çalışıyoruz. Gelirlerimizi ortak bir hesapta biriktirip oradan harcama yapıyoruz. Ortak hesap da eşimin üzerine. Eşimin bana söylemeden kendi ailesine bazen borç bazen yardım olarak para gönderme durumu oldu. Miktarlar bin TL'den 5 bin TL ye kadar çıktı. Bu durumdan rahatsız olduğumu benim ona karşı şeffaf olduğumu aynı şeyi ondan da beklediğimi tatlı dille de anlattım, sitem ederek de anlattım yeri geldi kızgın ve kırgın bir dille anlattım. Bundan sonra olmayacak dediyse de yine olmuş. Eşimin ailesinin durumu kötü değil. Gelirleri, evleri, arabaları var.
Bizim durumumuz da iyi çok şükür. Ama çok fazla borç ödüyoruz. Çok şükür kimseden bir şey talep etmeden ödemeye çalışıyoruz. Ben harcamalar konusunda çok dikkatliyim, Borcumuz biran önce bitsin istiyorum. Ama bu para verme mevzularını da öğrendikçe çok canım sıkılıyor. Neden bana söyleme ihtiyacı duymuyor. Ben daha fazla nasıl bir tepki gösterebilirim bilmiyorum. Ben artık bunu bana karşı yapılan bir saygısızlık olarak görüyorum ve benim de eşime karşı saygım ve güvenim azalıyor.
Benzer durumu yaşayan ve bu için bir hal çaresini bulan varsa lütfen bana da yol gösterebilir mi?
E hesabi ayirin.Giderleri paylasin kalani herkes kendi napiosa yapsn.Siz biriktiriirsiniz o kime ne istiyosa verir.Zor zamanda da ailesinden istesin bende yok diyin.

Bazen öyle bir his geliyor zaten biliyor musunuz? Git rahat rahat harca ihtiyaçlarını al diyor bir tarafım. Sonra düşünüyorum bunları öderken yine sen sıkıntısını çekeceksin diyorum.
Eee, şimdi de sıkıntı çekiyorsunuz..misal borcunuz 20 ayda bitecekse artık 25 ayda bitecek. Bari bu arada sen keyfine bak.
Adamın harcadığını sen kendindn kisip yerine koyduğun sürece aynen böyle devam eder . Ama sen de gönlünce harcarsan işte o zaman koca kişisi belki sıkıntıya girer,ödemeleri yetiştirmeyince.
Hep verici olmak iste böyle nankörlük getiriyor. Baktın karşı taraf sana vermiyor sen kendine ver, aradaki dengeyi sagla

X