Eşim "sumo güreşçisi gibi oldun" dedi😔

Yani alınmayın ama annesinin yanında eşinize beceriksiz demeniz de hiç hoş değil. Kayınvalidenizin söylediğini kesinlikle savunmuyorum ama siz de tetiklemişsiniz. Ben kayınvalide olsam gelinim oğluma beceriksiz dese çok sinirlenirdim.
Ohooo onlar Bana öyle şeyler söylüyorlardı ki beceriksiz lafı devede kulak kalır...bu basit bir örnek sadece...neyse hepsi geçmişte kaldı...

Ben 35+5 haftalık hamileyim. Şu ana kadar toplamda 13 kilo aldım. Karnım şu son bir aydır birden ağızıma gelecek kadar çıktı.. E tabi sadece karnım değil göğüslerim ve kalçam da büyüdü.. Dün sabah uyandık herşey yolundaydı. Eşimle gayet güzel sohbet muhabbet derken kıyafetimi değiştirirken bana "aynı sumo güreşçisi gibi oldun" dedi.. Bunu söylerken gülerek söyledi Ben şoklar içinde kaldım.. O kadar utandım ki anlatamam o an yaşadığım şeyi tarif edemiyorum. Yerin dibine girmek istedim gözlerim doldu hemen tabi ama asla belli etmedim. Neden belli etmemeye çalıştım onu da bilmiyorum.. sanırım çok ezik hissettim eşimde beni daha da ezik görmesin diye herhalde ağlamamaya çalıştım..

Hemen arkamı döndüm çabuçak üzerime kıyafetimi geçirdim, ona "hiç yoktan ben içimde bebeğimizi taşıyorum, kilo aldıysamda sebebi belli, acaba senin o göbeğin neden orada?? Hangi kafayla bana bunu söylüyorsun dön önce aynaya bak" dedim.. Bunu söylerken de az önce ağlamamaya çalışan ben değil de öfkeden deli olan bir kadın vardı.. Ben öyle söyleyince eşim önce bi duraksadı sonra sanki ettiği normal bir lafmış gibi aptalca gülerek "aşkım sana da hiç şaka yapılmayacak.. Hemen neden alınıyorsun, kızımın güzel annesi" dedi..

Sonra bana yanaşıp aklınca gönlümü almaya çalışmalar şirinlik yapmalar.. dün çok çok daha berbat bir durumdaydım.. Duşa girdim gizli gizli ağladım asla unutamıyorum.. Bugün olayın şokunu biraz atlattım ama aklımdan hiç çıkmıyor.. Çok üzgünüm 😓

şuan sanki kendimden utanıyorum..daha asla eşimin yanında giyinemem.. Duşa falan girerken de kapıyı kilitliyorum.. bebeğimden önemli ya da değerli değil hiçbirşey bunun da farkındayım ama kendime gelemiyorum bir türlü.. Şu yazdıklarımı bir başka arkadaşım yazmış olsa söyleyeceğim çok şey olurdu hatta daha önce buna benzer konular açan arkadaşlarıma da söyledim ama insanın kendi başına gelince çok farklı oluyormuş..

eşimle de konuşmak gelmiyor içimden artık.. Bana sarılmasına bile tahammül edemiyorum şuan nasıl bu hale geldik biz bilmiyorum.. Bana böyle birşeyi nasıl dedi hala aklım almıyor.. doğumdan sonra bu burnuma kadar gelen karnım ne olacak..? Bebeğim doğunca sarkacak muhtemelen😓 bu zamana kadar düşündüğüm tek şey bebeğimdi ama şuan gizli gizli doğumdan sonra nasıl süt azalmadan kilo verilir, sarkık karın nasıl toparlanır falan araştırması yapıyorum..

kızlar umarım konumu okursunuz uzun oldu ama yazsam inanın bir bu kadar daha yazardım o kadar doluyum.. Benim gibi olan oldu mu? Bu hissettiklerimi hisseden oldu mu?? Ben nasıl unutacağım bunu? bir de sürekli eşime laf sokup onu sinir etmek geliyor içimden. İyice kafayı yedim bana birşeyler söyleyin..
Hamilelik hormonlarinzdan kaynakli bu alinganliginiz icinde kotu niyet olarak soyledigini dusunmuyorum anlattiklariniza bakarak. Erkekler bu tarz sakalarin komik oldugunu zannediyorlar ama bence kucucuk bi saka yuzunden kendinizi bu kadar uzmeyin

Hamilelik hormonlarinzdan kaynakli bu alinganliginiz icinde kotu niyet olarak soyledigini dusunmuyorum anlattiklariniza bakarak. Erkekler bu tarz sakalarin komik oldugunu zannediyorlar ama bence kucucuk bi saka yuzunden kendinizi bu kadar uzmeyin
Sanırım haklısınız.. Üzerinden biraz zaman geçince biraz daha sakinleştim.. Hala üzgünüm bu konuda ama ilk baştaki hassasiyetim gitti.. Ama bu erkekler gerçekten hiç de komik olmayan şeyleri şaka sanıp söylüyorlar..Ne yalan söyleyeyim hiç hoşuma gitmedi ve düşündükçe yine de bozuluyorum 😶 Gerçekten şaka olduğuna inanmak istiyorum sanırım.. Çünkü kilo aldığım bir gerçek..

Bir de burada başka bir arkadaş sevgilisi sumo güreşçisi demiş.. Bu şekilde bir konu başlığı açmıştı orada saç şekline ithafen böyle birşey demiş. Ondan sonra düşündüm de benimde o gün saçım tepeden aynı sumo güreşçiler gibi bir topuz vardı ama saçım fazla yani.. Altımda da siyah pijama altı vardı.. Acaba o şekilde bir benzetme mi yaptı diye düşündüm.. Ya da kendimi teselli etmeye çalışıyorum bilemedim 🥴

Sanırım haklısınız.. Üzerinden biraz zaman geçince biraz daha sakinleştim.. Hala üzgünüm bu konuda ama ilk baştaki hassasiyetim gitti.. Ama bu erkekler gerçekten hiç de komik olmayan şeyleri şaka sanıp söylüyorlar..Ne yalan söyleyeyim hiç hoşuma gitmedi ve düşündükçe yine de bozuluyorum 😶 Gerçekten şaka olduğuna inanmak istiyorum sanırım.. Çünkü kilo aldığım bir gerçek..

Bir de burada başka bir arkadaş sevgilisi sumo güreşçisi demiş.. Bu şekilde bir konu başlığı açmıştı orada saç şekline ithafen böyle birşey demiş. Ondan sonra düşündüm de benimde o gün saçım tepeden aynı sumo güreşçiler gibi bir topuz vardı ama saçım fazla yani.. Altımda da siyah pijama altı vardı.. Acaba o şekilde bir benzetme mi yaptı diye düşündüm.. Ya da kendimi teselli etmeye çalışıyorum bilemedim 🥴
Size syle bi ornek veriym 2 cock annesiym kilom 64 esim her dkk bana boksor qbisin izbandut qbisin bidon qbi oldn tarzinda sakalar yapior bende diyrm ewet ayaqini denk al boksor karin var artik diyip qecstryrm sizde oyle yapn :)

Eşiniz şaka yapmış , ama eline yüzüne bulaştırmış. Sonra da sana şebeklik yapmaya çalışmış. Üzülme hamilelik her kadına yakışır.

2 çocuk annesiyim ikisinde de hamileyken 20 kg aldım ve doğum sonrası 5. ayda eski kilomdaydım hem de hiç diyet spor yapmadan sadece emzirerek karnım falan da sarkmadı korkma yani verirsin sende

2 çocuk annesiyim ikisinde de hamileyken 20 kg aldım ve doğum sonrası 5. ayda eski kilomdaydım hem de hiç diyet spor yapmadan sadece emzirerek karnım falan da sarkmadı korkma yani verirsin sende
Yaa çok teşekkür ederim böyle şeyler duyunca inanın çok mutlu oluyorum. Eşim için değil aslında ben alışamadım sanırım bu kadar kilolu olmaya ve daha sonrasında sarkık olacağım endişesi var. Siz korse taktınız mı peki?

Erkeklere kurs vermeli
1.Kadina adet dönemindeyken nasil davranilir.
2.Kadina hamileyken nasil davranilir.
3.Kadina lohusayken nasil davranilir.
4. Kadina menopoza döneminde nasil davranilir
Sonunda sinav yapilip, sinavi gecemeyenlere evlilik belgesi vermemek lazim :)
Cogu erkek esleri hamileyken kadindan daha fazla kilo aliyor, lohusa sendromuna giriyor 🙄

Ah şu erkekler....hamile kadının hassas olabileceğini hiç düşünmezler.....benim eşimde tosun derdi hep halbuki hamile kaldığımda 40 kiloydum doğuma 58 kilo ile gittim....ona alınmazdım da birgün kv.bizdeyken eşime bir konu için beceriksiz dedim...kv.beceriksiz madem karnını nasıl şişirdi dedi....o an bişey dedemdim gitti evine...ardından kapıyı bir çarptım ailecek rezilsiniz dedim eşime...saatlerce de ağladım...onu hiç unutmam
Şimdi olsa ağzının payını verir öyle yollardım cahillik işte...
Terbiyesiz kadın nasıl sinir oldum ya hamile bırakmayı beceriden sayan mahlukat hayvanlar da hamile bırakabiliyor eşlerini

Bence hiç üzülmeyin. Bizim erkek arkadaşımla ilişkimizde birbirimize bazen takılırız o bana kilo alınca pehlivan gibi oldun der ben ona dombili baykuş Hasan derim sırf dalgasına yoksa benim gözümde hep en iyisidir. Sağlıkla bebişinize kavuşun :)

Yaa çok teşekkür ederim böyle şeyler duyunca inanın çok mutlu oluyorum. Eşim için değil aslında ben alışamadım sanırım bu kadar kilolu olmaya ve daha sonrasında sarkık olacağım endişesi var. Siz korse taktınız mı peki?
hayır korse de kullanmadım bir korse aldım ama takamadım hiç sıktı beni daraldım dediğim gibi bol bol emzirerek ve bol su içerek gider kilolarınız

Ben 35+5 haftalık hamileyim. Şu ana kadar toplamda 13 kilo aldım. Karnım şu son bir aydır birden ağızıma gelecek kadar çıktı.. E tabi sadece karnım değil göğüslerim ve kalçam da büyüdü.. Dün sabah uyandık herşey yolundaydı. Eşimle gayet güzel sohbet muhabbet derken kıyafetimi değiştirirken bana "aynı sumo güreşçisi gibi oldun" dedi.. Bunu söylerken gülerek söyledi Ben şoklar içinde kaldım.. O kadar utandım ki anlatamam o an yaşadığım şeyi tarif edemiyorum. Yerin dibine girmek istedim gözlerim doldu hemen tabi ama asla belli etmedim. Neden belli etmemeye çalıştım onu da bilmiyorum.. sanırım çok ezik hissettim eşimde beni daha da ezik görmesin diye herhalde ağlamamaya çalıştım..

Hemen arkamı döndüm çabuçak üzerime kıyafetimi geçirdim, ona "hiç yoktan ben içimde bebeğimizi taşıyorum, kilo aldıysamda sebebi belli, acaba senin o göbeğin neden orada?? Hangi kafayla bana bunu söylüyorsun dön önce aynaya bak" dedim.. Bunu söylerken de az önce ağlamamaya çalışan ben değil de öfkeden deli olan bir kadın vardı.. Ben öyle söyleyince eşim önce bi duraksadı sonra sanki ettiği normal bir lafmış gibi aptalca gülerek "aşkım sana da hiç şaka yapılmayacak.. Hemen neden alınıyorsun, kızımın güzel annesi" dedi..

Sonra bana yanaşıp aklınca gönlümü almaya çalışmalar şirinlik yapmalar.. dün çok çok daha berbat bir durumdaydım.. Duşa girdim gizli gizli ağladım asla unutamıyorum.. Bugün olayın şokunu biraz atlattım ama aklımdan hiç çıkmıyor.. Çok üzgünüm 😓

şuan sanki kendimden utanıyorum..daha asla eşimin yanında giyinemem.. Duşa falan girerken de kapıyı kilitliyorum.. bebeğimden önemli ya da değerli değil hiçbirşey bunun da farkındayım ama kendime gelemiyorum bir türlü.. Şu yazdıklarımı bir başka arkadaşım yazmış olsa söyleyeceğim çok şey olurdu hatta daha önce buna benzer konular açan arkadaşlarıma da söyledim ama insanın kendi başına gelince çok farklı oluyormuş..

eşimle de konuşmak gelmiyor içimden artık.. Bana sarılmasına bile tahammül edemiyorum şuan nasıl bu hale geldik biz bilmiyorum.. Bana böyle birşeyi nasıl dedi hala aklım almıyor.. doğumdan sonra bu burnuma kadar gelen karnım ne olacak..? Bebeğim doğunca sarkacak muhtemelen😓 bu zamana kadar düşündüğüm tek şey bebeğimdi ama şuan gizli gizli doğumdan sonra nasıl süt azalmadan kilo verilir, sarkık karın nasıl toparlanır falan araştırması yapıyorum..

kızlar umarım konumu okursunuz uzun oldu ama yazsam inanın bir bu kadar daha yazardım o kadar doluyum.. Benim gibi olan oldu mu? Bu hissettiklerimi hisseden oldu mu?? Ben nasıl unutacağım bunu? bir de sürekli eşime laf sokup onu sinir etmek geliyor içimden. İyice kafayı yedim bana birşeyler söyleyin..
Canım kafana takma emzirdigin için hemen vücud toparlanacak kıloda kalmayacak diyete gerek yok yani

Ayy az önce başka gruba yazdım kocam bana da pokemon gibi şiştin dedi :sinirli: Ben yıllardır 34 bedendim çocuk var diye kilo alıyorum kendi göbeğine ne demeli yıllardır

Hormonlar sebebiyle hassassınız sizi anlıyorum. İnsan umursamayacağı şeylere bile takılıyor bu hormonal değişimlerden. Eşiniz densizlik etmiş.. zaten farkedip gönlünüzü almaya çalışmış, çocuk gibi trip yapmaktansa açıkça konuşun duygularınızı.

İkincisi, o kiloları siz isteyince ve hazır olunca vericeksiniz zaten. Doğumda hiç gitmese 6 8 kilo kadar gider. Sağlıklı beslenerek gayet güzel fit de olursunuz, sütünüz de sağlıklı gelir.. tabi önce değerlerinize bakıp size uygun beslenme programı çıkaran bir diyetisyene gitmelisiniz ki ne neyle yenir fikriniz oluşur en azından.

Bende gebeliklerimde 13 er kilo aldım, geriye bi 5 6 kilo fazlam kaldığı için dert etmeden bikaç senede geri verdim, pilatesle de sarkan göbeğim sıkılaştı. Tüm vücudum sıkılaştı daha doğrusu.

Hamilelik muhteşem bir dönem tadını çıkarın, doğum sonrasında da nasıl iyi hissedecekseniz öyle devam edersiniz.

Sağlıkla kucağınıza alın kızınızı inşaAllah ♥️

Ayyy inşallah.. Çok teşekkür ederim🥰
Ben sezaryen oldum bu gun 29. Gun eskı kıloma seklıme döndüm sayılır korse ve emzirmek onemlı . Ha benı begenmeyen begenmesin ben ona bi evlat verdim ne yollardan acılardan gectım suan tek dusuncegım sey kendımın ve oglumun saglıgı . Süsümü püsümü düşünemem .önceligim sezaryen agrılarımdan kurtulmam

Hormonlar esir almış sizi. Aşağılamak içim söylemiş olsa haklısınız derdim.Espri yapmaya çalışmış,siz de sen de pehlivana dönmüşsün diye karşılık verseydiniz beraber gülseydiniz. Banyolara girip ağlamalar,kendinizi yıpratmayın bu kadar.

Normalde gülüşüp muhabbet ederiz tabi ki takılırız birbirimize ama bu benzetme artık şaka boyutunda gelmedi bana..Çünkü baya baya 13 kilo aldım şiştim gerçekten.. Ya da ben mi abarttım bilmiyorum..
Hamilelikte 13 kilo çok değil.30 kilo alanlar var.Siz kendinizi öyle gördüğünüz için eşinizin lafına çok alınmış olabilir misiniz?

Hamilelikte 13 kilo çok değil.30 kilo alanlar var.Siz kendinizi öyle gördüğünüz için eşinizin lafına çok alınmış olabilir misiniz?
Evet bende bu halime alışamadım onun etkisiyle belki biraz daha fazla kafaya takmış olabilirim ama eşimin söylediği normal değil bence. Bana bakıp sumo güreşçisi benzetmesi yaptı sonuçta çok da alınmayacak hafif birşey değil diye düşünüyorum.. Ama şimdi sizlerin sayesinde bu durumu biraz aştım ve kiloların çok da abartılmaması gerektiği kanısına vardım.. Sizin de dediğiniz gibi 30 kilo alanlar bile ne güzel vermişler kiloları😊

X