Eşim sürekli telefonuyla uğraşıyor

Eşini ve çocuklarını ihmal ediyorsa buna sınır getirebilir, bu despotluk olmaz. Birbirlerine karşı sorumlulukları var, bunu birisi unutursa diğeri hatırlatmalı ve gerekli davranışı göstermeli. Burada telefon kullanımını azaltmasına yardımcı olmak gerekli olan davranış.
Eşini ihmal ediyor diye telefona el koymak çok absürt şeyler kişilik hakkına saygısızlık artı insanlar ne yapsınlar pandemi herkes evde tv telefon mecrubi olarak sarıyoruz konu sahibi ailecek yapacak aktive bulacak ergen oğlunu terbiye vermeye çalışan anne gibi davranamaz.

Eşini ihmal ediyor diye telefona el koymak çok absürt şeyler kişilik hakkına saygısızlık artı insanlar ne yapsınlar pandemi herkes evde tv telefon mecrubi olarak sarıyoruz konu sahibi ailecek yapacak aktive bulacak ergen oğlunu terbiye vermeye çalışan anne gibi davranamaz.
Size katılmıyorum

Katılmak zorunda değilsiniz eşinize yetişkin değilde çocuk gibi davranırsanız sonuçları feci olur hem unutmayın yasakları delmek zevklidir.
Yok öyle olmuyor inanın, herkesin beklentisi, üslubu ve davranış dozuna göre etkili bile olabiliyor😇

Peki bu adam ne ise yariyor?
Cocuga kadin bakiyor, ayni zamanda calisan bir kadin, muhtemelen ev isleri de konu sahibine zimmetli eeee bu adam ne yapıyor da eşlik görevini yerine getiriyor?
Bir de her ne kadar evlere tikilsak da, mesela ben sosyal medyaya cok girmem haftada bir iki anca. Çünkü aklima gelmez. Daha cok youtubeda takilirim ama ben yalniz yasayan bir insanim. Evli olsam telefonu elime almazdim, tabii bu benim karakterim.ama insanlar yeter ki iletisim.kurmak istesin yol bulunur. Mesela cocuk kaçta yatiyor? Onu uyutun aile saati yapın ve telefonlar kapansin ya da kaldirilsin
Sabah kalkinca gunaydin demek yerine neden telefonda? Telefonda olup da evinde esinde olmayan ne var? Ben sabah saat harici telefona bakmam hele ki mesai saati baslamadiysa :) bakin bunu yalniz yasayan ve 1 seneden fazladır eve tikili biri olarak söylüyorum ki sosyallige hasretim :)
Eşinize kural koymak yerine evinizde bazi kurallar olsun aile saati belirleyin, cocugunuzla etkinlik yapin oyun oynayın birbirinize zaman ayirin

Evliyim bi çocuğum da var eşim sürekli telefonuyla ilgileniyor sabah akşm gece gündüz ilgi alaka görmüyorum sabah uyanıyorum gözü telefonda bi günaydın demek yok akşam öyle kadınım arada ilgi alaka görmek istiyorum nişanlıyken böyle değildi evlendikten sonra böyle oldu o zaman az görüşüyorduk o yüzden diyor .ben çok sıkıldım çocuğum olmasa ayrılmayı bile düşünüyorum bana biri bişi desin ? Telefon huyunun dışında iyi kötü bi huyu yok
Bu adamlar neden boyle ya.Evlenmeden donce r donup sonrasinda boyle oluyolar.Ben herkes adina cok uzukuyorum bu konuya.Istedigimiz ne ki ya bir iki tatli muhabbet o kadar biraz sevkat

Hakkını yiyemem, beni ihmal etmez ama bulduğu her fırsatta telefona sarılır, Ben de günlerce elime almasam aklıma gelmez bu konuda öyle zıtız. Hiçbir şekilde telefonunu bırak demedim, kavga da etmedim, bakışımdan anlayıp telefonunu bırakıyordu kenara, veya beş dakikaya işim biteceki şu videoyu izleyip geliyorum vs diyordu, niçin elinde olduğunu açıklama ihtiyacı hissediyordu.
Dayanamayıp bu izninde aynısını yaptım, telefonu bıraktım bilgisayarı aldım elime, önce bişey demedi, sonra ilgi beklemeye başladı, bilgisayarını kapat da gel artık, film açalım mı, çay içelim mi diye o peşimden koşmaya başladı.
Kısasa kısas yapmak lazım bazen.

Hakkını yiyemem, beni ihmal etmez ama bulduğu her fırsatta telefona sarılır, Ben de günlerce elime almasam aklıma gelmez bu konuda öyle zıtız. Hiçbir şekilde telefonunu bırak demedim, kavga da etmedim, bakışımdan anlayıp telefonunu bırakıyordu kenara, veya beş dakikaya işim biteceki şu videoyu izleyip geliyorum vs diyordu, niçin elinde olduğunu açıklama ihtiyacı hissediyordu.
Dayanamayıp bu izninde aynısını yaptım, telefonu bıraktım bilgisayarı aldım elime, önce bişey demedi, sonra ilgi beklemeye başladı, bilgisayarını kapat da gel artık, film açalım mı, çay içelim mi diye o peşimden koşmaya başladı.
Kısasa kısas yapmak lazım bazen.
Ne güzel siz cevap almışsınız, benim eşim hiç merak edip sormaz bile

Ne güzel siz cevap almışsınız, benim eşim hiç merak edip sormaz bile
Uzun bir süreçti, öyle hemen almadım tabi, başta fark etmedi, uzun zaman ses çıkarmadı, her sorduğunda onun söylediklerini ona söyledim. Bekle, beş dakikaya geliyorum, çayın mı bitti, oyun bitsin doldururum vs vs.
En sonunda baktım telefonu bırakıp beni izliyordu tıpkı benim onu izlediğim gibi uzaktan, bırak diyemiyodu. Görmemezlikten geliyordum.
Ne zaman telefonla oynarsa aynısını yapacağım artık. Nasıl olduğunu kendisi görsün. Anca ondan anlıyolar gerçekten.

Uzun bir süreçti, öyle hemen almadım tabi, başta fark etmedi, uzun zaman ses çıkarmadı, her sorduğunda onun söylediklerini ona söyledim. Bekle, beş dakikaya geliyorum, çayın mı bitti, oyun bitsin doldururum vs vs.
En sonunda baktım telefonu bırakıp beni izliyordu tıpkı benim onu izlediğim gibi uzaktan, bırak diyemiyodu. Görmemezlikten geliyordum.
Ne zaman telefonla oynarsa aynısını yapacağım artık. Nasıl olduğunu kendisi görsün. Anca ondan anlıyolar gerçekten.
Ben TV, maç konusundan müzdarip oldum. Halen de öyledir, uykusu gelene kadar maç izler. Bende izlemeyi denedim ama olmadı, pandeminin ilk zamanlarında mecbur evde olunca bilgisayar ve telefona bende fazla alıştım ama bir kere eşimden sen ne yapıyorsun sözünü duymadım

Ben TV, maç konusundan müzdarip oldum. Halen de öyledir, uykusu gelene kadar maç izler. Bende izlemeyi denedim ama olmadı, pandeminin ilk zamanlarında mecbur evde olunca bilgisayar ve telefona bende fazla alıştım ama bir kere eşimden sen ne yapıyorsun sözünü duymadım
Maç günleri vardır, televizyonda bile ilk iki kanal spor kanalıdır. Yarın akşam maç var der, ben de mac saati çayını kuru yemişini cipsini hazırlar ya kitap okurum, ya film izlerim. Ona yapacak birşey yok kabullendik maalesef. :)

Maç günleri vardır, televizyonda bile ilk iki kanal spor kanalıdır. Yarın akşam maç var der, ben de mac saati çayını kuru yemişini cipsini hazırlar ya kitap okurum, ya film izlerim. Ona yapacak birşey yok kabullendik maalesef. :)
Tek derdimiz bu olsaydı keşke. Bende kabullendim

İlgisini çekebilecek aktiviteler yapmak , ortak Filim izlemek , aşılmayacak Konular değil ,
Pandemi sürecinde çok üstünde durmayın derim ben

X