Eşim ve ailesi

Eşinizle kötü olup olmamanız çocuklarınızin sağlığından daha mı önemli?
Şaka falan yapıyorsunuz herhalde diye düşünmek istiyorum.
15 gün boyunca dolap boş olacak z çocuklar yumurta ekmek yiyecek sizin gözünüz koca mi görecek o esnada?
Şaka flan degil . Eşimle tek anlaşamadığım konu bu sadece . Başka hiç bir sorunumuz yok .

E tamam işte harcayın siz de. Bakın suç tamamen sizde. Hala masraf yapmayım diyorsunuz. Çocuklarınızın ihtiyaçlarından da kısıyorsunuz. Bu ne biçin anne babalık? Yarın o çocuklar karşınıza geçip hesap sormayacak mı sanıyorsunuz? Bizi hep kıt kanaat büyüttünüz başkaları için demeyecekler mi? Ne cevap vermeyi düşünüyorsunuz??
Allah büyük demekle olmaz biraz da Allahın verdiği aklı kullanmak lazım.
Alın eşinizden günlük harçlığınızı kenara koyun harcadım deyin. Yoksa eşiniz sizden artırıp göndermeye devam edecek.
Zaten harçlığımı verir . Cüzdanımda her zaman olur . Ama bazen çalıştığı parayı alamayınca . Çok zorlanıyoruz . O yoklukta bile para istedikleri oluyor .

Şaka flan degil . Eşimle tek anlaşamadığım konu bu sadece . Başka hiç bir sorunumuz yok .
Daha ne sorununuz olacak hanımefendi evlatlarınıızn da hakkına giriyorsunuz. Çocuklarım az yiyecekse onun ailesi zıkkım yesin. Adamın alnını karışlarım ben sizin kafanız karışık herhalde niye bu kadar pıstınız bu adama karşı?

Kac kiz kac erkek cocuklariniz? Allah bagislasin kuzularinizi. Hakkinizi yedirmeyin artik. Haksizlik karşısında susmayin. Abisi karisinin koynunda ama sizin adamda biter iş. Beli kopuncaya kadar çalışacağına o da karisinin koynuna girsin.
2 oğlum 1 kızım var çok şükür .
allah razı olsun hepimizinkini bağışlasın
Abiside yurtdışına gelecek bir defa gitti yakalandı . 80 milyar para gitti . Hepsini eşim borç yaptı . Yine gidecek . Benim kocamda akıl yok .
yeter artık diyip yumrugı masaya vurmuyor . Ben ne desem zaten kabullenmek istemiyor

Bence şaka.
Ama siz şaka gibisiniz.
Eşinizle başka ne sorununuz olabilir ki?
Adam abisinin yaşadığınız kaçak yollarla yaşamaya çalışmasının bedelini bile kendi ödüyor çoluk çocuk mağdur oluyorsunuz.
Hala kocamla kötü olmayayım derdindesiniz.
Ne koca sevgisiymis çocuklarınızın önüne geçiyor.

Daha çok yokluk çekerseniz bu kafayla. Olan da çocuklara olur.

Kızlar şimdi genelleme bir yorum yapayım .
şimdi diyorsunuz ki eşin çocuklarından üstün mü diye hayır degil . Çocuklarımı aç bırakmak hoşuma mı gidiyor tabiki hayır hangi anne bunu ister ki .
eşime gelecek olacak artık herşeyin farkında ama abisinin de yurtdışına gelmesini bekliyor o gelsin bütün hesapları ayıracam dedi . Nereye kadar böyle devam edebiliriz ki diyor oda . Yani artık eşimi mecbur kılıyorlar . Kendilerine bakmaya .
oda bıkmış ama artık abisi aradan çıksın hepimiz rahata erecez. Bende sesimi çıkarmasını bilirim . Ama ailemi neden onun ailesi için yıkayım ki .
sabır ettim bunca zaman az ramak kaldı . Herşey ayrı olacak Allahı.in izniyle .
o yüzden ne kendimi nede eşimi üzmek istemiyorum.

şimdi diyorsunuz ki eşin çocuklarından üstün mü diye hayır degil . Çocuklarımı aç bırakmak hoşuma mı gidiyor tabiki hayır hangi anne bunu ister ki .
eşime gelecek olacak artık herşeyin farkında ama abisinin de yurtdışına gelmesini bekliyor o gelsin bütün hesapları ayıracam dedi . Nereye kadar böyle devam edebiliriz ki diyor oda . Yani artık eşimi mecbur kılıyorlar . Kendilerine bakmaya .
oda bıkmış ama artık abisi aradan çıksın hepimiz rahata erecez. Bende sesimi çıkarmasını bilirim . Ama ailemi neden onun ailesi için yıkayım ki .
Ozaman buraya konu açma nedeniniz neydi?
Zten cozmussunuz (!)sorununuzu.

Hem maddi hem manevi bir sürü sıkıntı var 4.ye hamilesiniz. Kim sizi neden ciddiye alsın ki? Bir sorun var gibi durmuyorsunuz dışardan bakınca. En yakın arkadaşım epilepsi hastası hiç çocuk yapmama kararı aldı rahatsızlığından ötürü 8 senedir evli hiç hamile kalmadı. Korunduğu halde hamile kalanları ben sadece bu forumda görüyorum. Bir keresinde bir üye Allah veriyor bir şekilde hamile kaldım yazmıştı, konunun ilerleyen sayfalarında eşinin korunmak istemediği, konu sahibinin de şişkinlik yapar diyerek Doğum kontrol hapı kullanmadığı korunma dediği şeyin geri çekilme olduğu ortaya çıkmıştı. Spiral var diye başka yöntemle korunmamışsınız ama spiralin tek başına yeterli olmadığı bilmiyor olmanız garip geldi.

Bu durum değişmez, yapabileceğiniz hiçbir şey yok maalesef. Yeni doğan çocuğunuza da mı yumurta ekmek yedireceksiniz?

Çocuklarınızın hakkını eşinizin kazık kadar abisi, kardeşleri yiyor siz hala yuvam diyorsunuz ya.

Daha cok beklersiniz bu kafayla.

Ses çıkarmayıp oturun, seyirci kalın herşeye. Koca herşeyden önemli sonuçta. Çocuklar aç kalmış önemi var mı?

Senin yorumlarini gordukce daha cok sistim inanki. Boyle saf olmaya devam et emi omur boyunca yolsunlar sizi! Cocuklarinda bos dolapli evde kuru yumurtayla buyusunler kocanin kardeside esinizden aldigi paralarla evde got buyutsun. Madem hakkini koruyamicaksin adam gibi coluk cocugu besleyemiceksiniz bari aldirin dogurmayin. Ben şoke oldum dolap bostu cocuklara yumurta veriyorum yeri geliyor kirami odeyemiyorum yorumlariniza. Konunun basinda zenginden hallicesiniz falan sanmistim ne yalan soyliyim. Benim annem babam bize boyle baksaydi ele yedirseydi vallahi tukururdum yuzlerine. Sizin konunuza daha fazla yorum yapmicam cunku siz boyle gelmis boyle giderseniz esek olana her daim semer vuran cikar cocuklariniza uzuldum. Varlikta yokluk cekiyolardir. Umarim dogruyu gorur aslinda bir esiniz olmadigini yuvaniz olmadigini anlarsiniz ailemi niye ses cikarip dagitayim ki yorumunuza ayrica şok oldum.

Senin yorumlarini gordukce daha cok sistim inanki. Boyle saf olmaya devam et emi omur boyunca yolsunlar sizi! Cocuklarinda bos dolapli evde kuru yumurtayla buyusunler kocanin kardeside esinizden aldigi paralarla evde got buyutsun. Madem hakkini koruyamicaksin adam gibi coluk cocugu besleyemiceksiniz bari aldirin dogurmayin. Ben şoke oldum dolap bostu cocuklara yumurta veriyorum yeri geliyor kirami odeyemiyorum yorumlariniza. Konunun basinda zenginden hallicesiniz falan sanmistim ne yalan soyliyim. Benim annem babam bize boyle baksaydi ele yedirseydi vallahi tukururdum yuzlerine. Sizin konunuza daha fazla yorum yapmicam cunku siz boyle gelmis boyle giderseniz esek olana her daim semer vuran cikar cocuklariniza uzuldum. Varlikta yokluk cekiyolardir. Umarim dogruyu gorur aslinda bir esiniz olmadigini yuvaniz olmadigini anlarsiniz ailemi niye ses cikarip dagitayim ki yorumunuza ayrica şok oldum.
İşte bende bunu anlamıyorum gerçekten ben var ya o eş kişisi de dahil o sülaleyi çocuklarımın tırnağına kurban ederim
Bu koca denen şey ne menem bir şey ya bir ben mi kıymet bilmiyorum acaba diyorum bazen böyle eş meraklisi kadın gördükçe
Ve son olarak bende gerçekten en çok çocuklara üzüldüm 😔

Eşiniz sizin sayenizde gitmiş anlaşılan yurt dışına. 7 senedir ailesine para yediriyorsunuz yani. Ailesi de küserse Küssün. Para gelmiyor diye küsen aileyi kim ne yapsın. Evini, çocuklarının yiyeceğini düşünmeyen adama da adam denmez kusura bakmayın ama. Eldeki avucundakini yollasın, evinde çocukları ekmek yumurta yesin. Karısının cüzdanında kalan son 100 lirayı da babasına versin

Yemin ederim Türkiye’ye gelmeden önce . 15 gün boyunca dolabımın içinde hiç birşey yoktu . Oturdum karşısına hüngür hüngür ağladım . Hamile halimle beni öyle ağlattılar ya Rabbim koymaz yanlarına

Hüngür hüngür aglamak yerine cocuklarinizi korumaya baslamalisiniz. Ikinizde acayip sorumsuz davraniyorsunuz!

benimde başka bir hikayem var . 7.5 senedir evliyim . 3 çocuğum var 4.cüye hamileyim .
evlendiğimizden berli eşim hep ailesine para gönderir hesapları bir . 3 erkek kardeşler en büyükleri 4 senedir çalışmıyor doğru dürüst .
eşim çalışıyor birde küçük kardeşi .
bu 2 sinin çalıştığı 3 eve gider .
-benim evim
- küçük kaynım bekar evi var
- kayınvalide kayınpeder evi etlim ve çocukları ile aynı evde kalıyorlar .
evlendigimden berli bu 3.cü defa gelişim yurt dışında yaşıyorum .
3 defa gelmeme rağmen çok sıkılıyorum . Sırf torunlarını görsünler diye geliyorum .
Bana karşı bir kötülüklerini görmedim arkamdan konuşuyorlarsada günahları boyunlarına .
saygıda kusur etmedim hiç .
eşim Erzurumlu ben Hataylıyım .
şimdi geldiğim zaman hep burda kalmamı istiyorlar . Hiç istemiyorlar hataya gitmemi . Evlendiğimden berli 2 defa gittim hataya . Neymiş ben annemi babamı zaten Fransa’da görüyormuşum . Ya size soruyorum herşey anne baba demek mi ? Benim doğup büyüdüğüm yer orası . Özlüyorum.
geldigimizden berli hep para bizim cebimizden çıkmış . Bir tane altın yüzük aldım beğenmediler bune dediler .
eşim tutmuş ankestre fırın almış .
ben Hatay’dan gelirken annem salça yaprak zeytin baya birşey koydu evime götürmem için yemin ederim hepsini burda bıraksam yok demezler .
Etlimde hamile dedim belki hafta içi çocuklarımızda alıp Erzurum’a gezmeye gideriz dedim . Götürsem gelecekler .
bana ne dese iyi gitmişken bebeklerinde alışverişini e-bebekten yap gel . Para bizden çıkacak . Kime ne .
ya konuşacak çok şey varda susuyorum. Kızlar ne yapmalım zaten gidersem bir daha uzun süre gelmem en son 3 .5 yıl önce geldim . Bu sefer gidersem 5-6 yıl gelmem .
bugün cüzdanımda son 100 TL kalmıştı eşim onuda aldı babasına verdi dügün varmış takı taktı. Zerre kadar gönlümde yoktu o parayı vermek . Kızlar sabrediyorum ama nereye kadar .
eşimin sadece annesi babası olsa başımın üstünde derim para veririm ama herşey için parayı biz veriyoruz hiç kimse sormuyor para var mı diye . ???
çok sıkılıyorum kızlar yanlış bir söz söylemekten kalp kırmaktan çok korkuyorum. Bir haftamız kaldı ondan sonra dönüyoruz zaten dişimi sıkacam inşAllah patlamam .
birde kayınpederim Hatay’da 15 gün kaldım diye çok kalmışsın diyor . ? Kendilere gelince 1.5 ay bana gelince 15 gün Allahtan revamı kızlar ya ? Çok doluyum inanın .
Ne biçim bir aile. Yetişkin insanlar kendi evleri var ama geçindirmek için çabaları yok ve asalak gibi yaşıyorlar. Çok mu aşıksınız eşinize. Neden evlendiniz böyle biriyle? Ailesini hiç mi görmediniz? Hiç mi tanımadınız sormadınız araştırmadınız?

X