Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

knickerbockerbande

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2013
2.631
4.568
Merhaba,
Başlıktada yazdığım gibi annem ve eşim daha da doğrusu ailem ve eşim arasında kalıyorum.
Kısaca durumumu anlatayım. 5 aylık bir bebeğim var ve suan ücretsiz izindeyim. Üniversiteden diplomami henüz almadım, bir kaç dersim var ve sınavlarına gidiyorum. Hatta gelecek dönem derslere de gitmem gerekecek çünkü devam zorunluluğu var. İşe mayıs ayında baslayana kadar universite, toefl ve ehliyet kursu gibi uğraşlarım var. Bebegime bakacak birisi lazım bu sürede. Annem 2 haftadır geldi ve bebegime bakıyor ama eşim hiç istemiyor. Bakıcı tutalım o zaman diyorum bu defa da okula gitme, ehliyete haftasonları git, toefl a geceleri çalış diyor ama benim okula gitmem şart bu izinden baska hiç zamanım olmayacak diplomami almak için. Eşime göre diplomanın önemi yok çünkü zaten iyi bir firmada çalışıyorum ve maaşım iyi. Bana gore ise bu bir eksiklik ve artık almam sart.
Diğer konum ise anneme ve babama karşı tavırları. Dün annemle tartıştılar ve sebebi annem torunu ile fotograf çekinip facebooka atmak istedi hatta heveslendi gidip üstünü daha iyi giyindi öyle çekindi ama eşim facebook a koyulmasını istemiyorum dedi, annemle bu konudan tartıştılar ve şuan konuşmuyorlar. Annem bizi hiç saymıyor, herkesi baskı altina almaya çalışıyor diyor, bayağı ağladı zoruna gitti. Fotoğrafı atmayı istemesinin sebebi de tek torunları ve hiç gitmiyoruz benim aileme, kimse göremiyor bebeği. Eşim ailemele pek görüşmek istemiyor. Neyse bu durum benim de zoruma gitti.
Sonra bizim bankada 35.000 gibi bir paramız var bunu altcoin borsasına yatırdık ve şimdi 45.000 e çıktı. Bunu sakın babanlara söyleme dedi. Babamın durumu kötü şu sıralar ama toparladı sayılır. Aslında malı-mülkü çok var ama satmak istemediğinden zorlanıyor. Babama karşı bu konuşması da çok zoruma gitti.
Babamın zeytinliği var ve biz iki kızız, tarlada erkek gücüne ihtiyaç oluyor. Bizi karşısına aldı bir gün ve bu zeytinliği bir kaç yıla size toplatacagim, biz artık zorlanıyoruz gelirini de siz alırsınız dedi. Eşim babama hiç cevap vermedi ve sonra bana gitmem ben sevmiyorum tarlayı dedi. Tarlanın yıllık geliri 60-70bin ve sadece 2 ayda toplanıyor zeytin. Babam da tavirlarina alindi tabii.
Annem bize yiyecek getiriyor doğal ve organik herşey. Yıllık salcamizi, yeşil ve siyah zeytinimizi, kuru domates, konserve, zeytin yağı, tarhana, bal, ıhlamur veriyor. Bu gelişinde annem hepsini otobüsle garaja kadar getirdi, eşim almaya giderken ben taşıyamam çok ağır offff niye getirdi diyor. Yok sırtında da taşımayacak arabamız var.
Sonra bebeğimizin tüm oda takımı için babam 2600 para verdi ve annem tüm kıyafetlerini 3 yaşına kadar olacak şekilde aldı, çarşaf, battaniye, yorgan yastık vs. hepsini aldı ve ördü. Hiç gözünde yok, kim ne yaptıysa lafını açmayalım diyor.
Ablam geçen yıl bizimle kaldı ve aşırı sorumsuzdu bu sürede bu sebepten eşimde on yargı oluştu aileme.
Bunlar dışında bizim aramızda hiç sorun yok, çok iyi anlaşıyoruz eşimle ve benim onun ailesi ile aram gayet iyi. Onlar bize bebeğim doğduğunda sadece yarım altın taktılar kardeşleri hariç ve bir kaç parça kıyafet bebeğime aldılar ama benim ailemin yaptıkları ile kıyaslanamaz bile. Burası yanlış anlaşılmasın onları ben çok severim, onlar da kendilerine gore yaptılar sagolsunlar.
Şimdi ben eşime ne yapmalıyım? Nasıl bu cimri ve umarsız tavırlarını vurgulamalıyım? Direk söyledim bir kere ve başıma kalkıyorsun dedi, ima bile edemiyorum hemen tavır alıyor...
Eşim bakıcı da istemiyor paramız yok diyor, anneme de evde iyi davranmıyor. Maaşı da 6000 ve ben de 3 ay sonra başlayacağım benim maasim da 4000 civarı ama paramız yokmuş bakıcı için. Cidden çıldırmak üzereyim. Anneme tavırları da çok ağırıma gidiyor ama fevri davranmaktan korkuyorum. Ne yapılır bu kocaya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi, eşiniz nankör.
İkincisi, sizin aranız çok iyi ve ailesiyle anlaşıyorsunuz ya. Onlar sizin iyiliğinizden.

Eşinizin ailenize yaptığının aynısını siz onun ailesine yapın bakalım ne eş kalır ne aile, darma duman eder adım gibi eminim.

Ayrıca lütfen yarılığa verin zeytini çay gibi. Geliri eşinize yedirmeyin. Bağışlayın bir yere gerekirse ama ona yedirmeyin..

Birincisi, eşiniz nankör.
İkincisi, sizin aranız çok iyi ve ailesiyle anlaşıyorsunuz ya. Onlar sizin iyiliğinizden.

Eşinizin ailenize yaptığının aynısını siz onun ailesine yapın bakalım ne eş kalır ne aile, darma duman eder adım gibi eminim.

Ayrıca lütfen yarılığa verin zeytini çay gibi. Geliri eşinize yedirmeyin. Bağışlayın bir yere gerekirse ama ona yedirmeyin..
Yok onlar gercekten iyi insanlar sadece kayin babam biraz cimri ondan cok sey yapmiyorlar, hic yapmiyor da degiller ama benim ailemle kiyaslanamazlar. Logusalik dönemimde cok sinirliydim ve bazen kötü sözler söyledim hic cevap bile vermediler.

Valla eşiniz tek kelimeyle “pis” bu kadar.
Yani ahlakı huyu bu değişmez. Annenizin yerinde olsam hayatta gelmem bakmam, babanızın yerinde olsam tek kuruş mirasımdan vermem. Böyle pis insanlardan nefret ediyorum.
Allah ıslah etsin.
Benim aileme eşim böyle davranamaz, herkes haddini ve yerini bilecek.

ben en cok size sastim
boyle bir adamla nasil iyi geciniyorsunuz hic sorunumuz yok diyorsunuz?
demek sizde o karakterde bi insansiniz sadece ailenize yapilinca bozulmussunuz
hakaret olarak algilamayim yazdigimi lutfen ama esiniz bastan asagi falso , evlat olsa cekilmeyecek cinsten
Yok iste sadece ailem söz konusu oldugunda böyle bunun sebebi de ablam cok cok umarsiz sorumsuz ve gecen yil bizimle kaldi üni icin, bizi resmen bezdirdi. Annem de biraz ablami tutunca esim herkese tavir aldi.
Normalde ev temizligimizi beraber yapariz, alis verisimize beraber cikariz. Sürekli sarilarak otururuz.Ben ne istesem alir. Bazen geceleri bile cikar alip gelir, yolda ayakkabim acilsa egilir o baglar o derece. Cok sakalasiriz ama ailem konusunda hic geri adim atmiyor.

Valla eşiniz tek kelimeyle “pis” bu kadar.
Yani ahlakı huyu bu değişmez. Annenizin yerinde olsam hayatta gelmem bakmam, babanızın yerinde olsam tek kuruş mirasımdan vermem. Böyle pis insanlardan nefret ediyorum.
Allah ıslah etsin.
Benim aileme eşim böyle davranamaz, herkes haddini ve yerini bilecek.
Iste olmuyor. Cok sert ciktim olmadi, iyilikle konustum olmadi, ne yapsam geri adim atmiyor bu konular disinda da tek bir sorunumuz yok bizim. Hic tartismayiz bile ama ailem konusunu asamiyorum resmen. Dünden beri ne yapacagimi sasirdim. Iyi davransam bir daha yapma yüzü olacak, kötü davransam bizim sorunumuz yoktu annesi geldi aramizi acti diyecek, basina kalkip nankörsün desem %100 daha da tavir alacak. Ben bu duvari nasil yikarim? Esime tavirlarini nasil gösteririm hic bilmiyorum..

Yok iste sadece ailem söz konusu oldugunda böyle bunun sebebi de ablam cok cok umarsiz sorumsuz ve gecen yil bizimle kaldi üni icin, bizi resmen bezdirdi. Annem de biraz ablami tutunca esim herkese tavir aldi.
Normalde ev temizligimizi beraber yapariz, alis verisimize beraber cikariz. Sürekli sarilarak otururuz.Ben ne istesem alir. Bazen geceleri bile cikar alip gelir, yolda ayakkabim acilsa egilir o baglar o derece. Cok sakalasiriz ama ailem konusunda hic geri adim atmiyor.
iyi de bu haksizlik , aile arasinda kin tutulmaz
ablanizla anneniz ve babanizi bir tutmamasi lazim
esim gokten inmis melek olsa aileme boyle davranmasina izin vermezdim

Butun ipleri kocanin eline vermissin.

Maddi durumunuz gayet de iyi.

Birikimler maaslar.

Bakici tutun sen de isteklerini yap.
Cok yuz vermissin kocana
o konuda da izini bebegimiz icin aldin, zaten bakici büyütecek biraz seninle olsun diyor. Ahhh cok inatci. Cok dominantim normalde ama esim kaya gibi kavga etsem olmuyor, sert tavir alsam olmuyor, günlerce surat assam yine olmuyor. Ne yapmam gerektigini sasirtti bana..

Bu mesajdan anladığım sizde eşinizin yaptıklarını meşru görmeye çalışıyorsunuz.siz gorumcenize kızıp, kaynana ve kayınpederinize böyle davransaydiniz acaba eşiniz nasıl çıkarırdı tırnaklarını.esim bana ne kadar iyi olursa olsun durduk yere aileme böyle saygısızlık yapiyorsa,hiçbir anlamı yok.daha ağır yazmak istemiyorum

iyi de bu haksizlik , aile arasinda kin tutulmaz
ablanizla anneniz ve babanizi bir tutmamasi lazim
esim gokten inmis melek olsa aileme boyle davranmasina izin vermezdim
Peki nasil izin vermezdiniz? Bunu gercekten merak ediyorum. Dogumum olacagi zaman annem bana bakmaya geldiginde benzer sorun yasadik ve tam 5 ay her gün kötü davrandim ama geri adim atmadi, haksizim demedi, farkli olmaya calismadi. Bir bebegim var ve esimi seviyorum aramizda tek bir tartisma bile olmaz nomalde ama bu konuyu duvar olsa asardim ama esimi asamadim. Siz ne yapardiniz da bunu yaptirmazdiniz?

X