Esim ve finansal hakkinda.

İyi de size al ne yaparsan yap demiş sevgiliniz.
Dükkan almayıp sizin istediğiniz evi alsaydı.

Ya gerçekten algılama sorununuz var ya da çok ağır manipüle ediliyorsunuz.

Kendisinin aldığı iş yerleri onun adına ama size alınacak ev neden ortak tapu oluyor? Siz evliyseniz neden bir evi size çok görüyor. Al hayatım bu ev senin gelecek için garantin olsun demiyor? Çünkü sizi karısı olarak görmüyor.

ortak hesapta zaten yok okadar paramiz o dukkani almaya. Zaten esimde kira gelirimiz olsun dukkan alalim kafasinda o gelirle turkiye den bir ev alirsin diyor ama ben yanasmiyorum.

ISTEDIGIM EV icin 80.000 euro eksigim var eger sevgilim istemiyorsa alamiyorum.

nasil alacam evi 80.000 euro eksik suan.
Geri parayi yatirdiginda alabilecegiz.

İyi de size al ne yaparsan yap demiş sevgiliniz.
Dükkan almayıp sizin istediğiniz evi alsaydı.

Ya gerçekten algılama sorununuz var ya da çok ağır manipüle ediliyorsunuz.

Kendisinin aldığı iş yerleri onun adına ama size alınacak ev neden ortak tapu oluyor? Siz evliyseniz neden bir evi size çok görüyor. Al hayatım bu ev senin gelecek için garantin olsun demiyor? Çünkü sizi karısı olarak görmüyor.
Ben artık az çok adamın niye konu sahibiyle resmi bağ kurmadığını anlıyorum valla
Ben hayatımda böyle bi sabit fikirlilik böyle bi at gözlüğü görmedim
Yedi cihan gelse saçma olduğuna ikna edemeyiz olayın
Evli olsan ve anlaşamasan tam bi al başına belayı durumu

ortak hesapta zaten yok okadar paramiz o dukkani almaya. Zaten esimde kira gelirimiz olsun dukkan alalim kafasinda o gelirle turkiye den bir ev alirsin diyor ama ben yanasmiyorum.

ISTEDIGIM EV icin 80.000 euro eksigim var eger sevgilim istemiyorsa alamiyorum.

nasil alacam evi 80.000 euro eksik suan.
Geri parayi yatirdiginda alabilecegiz.
Neden alsın? Siz eşi değilsiniz ki?
80 bin euroya kendisine yine dükkan alır, araba alır.
Ortaklık istemiyorum diyen adam sizinle neden ortak tapulu ev alsın?

Kendi kendinize hayal kuruyorsunuz bence.

Ben artık az çok adamın niye konu sahibiyle resmi bağ kurmadığını anlıyorum valla
Ben hayatımda böyle bi sabit fikirlilik böyle bi at gözlüğü görmedim
Yedi cihan gelse saçma olduğuna ikna edemeyiz olayın
Evli olsan ve anlaşamasan tam bi al başına belayı durumu
Bence de. Aile baskısıyla girmiş bir belaya. En azından malımı koruyayım derdinde.
Elaleme karşı eşine 3-5 parça pahalı eşya alıyor, rezil olmamak için.

Dukkanlar kendi uzerine sirket ustune yapiyor vergi az oduyor ve plani zaten fazla kira geliri ve 3-5 seneye ''kira gelir ile ' rahat yasamak
Heeeeeeeee tamaaaaaam..... canım şimdi anladık biz, geç anlamamızı geri kafaliligimiza ver lütfen... Sizin ilişkiniz tamamen adamın şu anda ve gelecekteki rahatı üzerine kurulu ve sen bundan memnunsun. Peki biz ne yapabiliriz? Aramızda para toplayıp adamın üstüne bı dukkan daha mı alalım? O zaman değerli hissedecek misin kendini?

Neden alsın? Siz eşi değilsiniz ki?
80 bin euroya kendisine yine dükkan alır, araba alır.
Ortaklık istemiyorum diyen adam sizinle neden ortak tapulu ev alsın?

Kendi kendinize hayal kuruyorsunuz bence.

Cunku 100 bin euro o 100 bin euro ben koyacagim ev icin.

Ozaman benim ustume yapsin oyle mi ? 100bin euro veriyor ortak hesaptan ama yok esim olmadigi icin olmaz.

Bence de. Aile baskısıyla girmiş bir belaya. En azından malımı koruyayım derdinde.
Elaleme karşı eşine 3-5 parça pahalı eşya alıyor, rezil olmamak için.
Ben sadece adamın bu evlilikteki motivasyonunu anlayamadım
Tasarımcıdan giyinen adamla keşke bana almasaydın bana değmez diyen eş
Tam bi yaz romantik komedisi
Ama adam için dramatik aslında

Ozaman benim ustume yapsin oyle mi ? 100bin euro veriyor ortak hesaptan ama yok esim olmadigi icin olmaz.
Parası olan alsın, olmayan almasın. Sevgilinizin mantığı bu.
Ortak hayat, ortak mülk istemiyorum diyor adam, neden size 100 bin euro versin ki?
Kendiniz daha çok çalışın, daha çok kazanın, alın.

Ben sadece adamın bu evlilikteki motivasyonunu anlayamadım
Tasarımcıdan giyinen adamla keşke bana almasaydın bana değmez diyen eş
Tam bi yaz romantik komedisi
Ama adam için dramatik aslında
Aile baskısına yenilmiş gibi görünüyor.

Parası olan alsın, olmayan almasın. Sevgilinizin mantığı bu.
Ortak hayat, ortak mülk istemiyorum diyor adam, neden size 100 bin euro versin ki?
Kendiniz daha çok çalışın, daha çok kazanın, alın.

Neguzel anladiniz.
Cunku beraber gidiyoruz cogu zaman istanbula. Ailelerimizin coguda orda yasiyor yani bi evimiz olsun.

3000*(12*3)+(108000/2) =162000 eşinize kalacağı para size ise kalacak para 54000 euro . Tabi bu sadece ortak hesap paylaşımın. Bencede olması gereken bu . Sonuçta resmî evlilik yok ve adam aldığı dükkanları kim bilir kimin üzerine yapıyordur 🙄
ya sizene adamin dükkaninda ,zaten önceden varmiş.
evli olsabile hak edemezdi

eşiniz ortak mal istemediği için, koyabileceği parayı koymayı erteleyip kendine dükkan alıyor olabilir mi?
zira sizin yerinizde olsam kendi mallarımı yapmaya başlarım

Bende 2 gundur onu diyorum.
Sadece ortak olan hesaptaki para ile ode 3 senedir beraber biriktirdigimiz para ile. Suan esim de dukkan aldi ( daha cok dukkan almayi planliyor ve kendi imkanlariyla ) nakitte olmadigi icin ve bana kizdigi icin ortak hesaptaki yari parasini cekti. Bunu 6 ay icinde geri koyacak ve bi mal ( tr den bir ev ) aldigimizda ikimizin uzerine olacak ki bu da beraber kazandigimiz icin.

Size kızıp bütün parayı çekerse ne olacak? 1 ay aç mı kalacaksınız? Sinirinin geçmesini mi bekleyeceksiniz?
Ya da size kızıp çektiğini geri ödemezse ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Neguzel anladiniz.
Cunku beraber gidiyoruz cogu zaman istanbula. Ailelerimizin coguda orda yasiyor yani bi evimiz olsun.
ahahahahaahah.
Diğer hesapla mı yazdınız?
Tamam da adam size muhtaç değil ki.
Adamda para gani. İstese kendine 5 tane ev alır İstanbul'dan.

Son düzenleme:
X