Eşim yemek seçiyor

Ben de başka bir yemeği içine et katılmış şekilde yemeyi sevmem. Ama kimseye de bana boule yemek yap demem. Hele başkası seviyor diye bu eşim bile olsa sadece önün sevdiği tarzda yemekleri yapmam. Kendimi hiçe saymak bu hem yemeği ben yapacağım hem de başkasının damak tadına uygun yapacağım. Lokanta mı burası? Kalksın kendi yapsın ya da sevdiği yemekleri yapan restorana gitsin. Bazen kadınlara çok şaşırıyorum.
9 aydır home officeim o yüzden yemek görevi şu anlık bende tabiki kendimi ona adamadım ama ortak yolu ararken uslupta önemli ben biraz sinirlenip yemezsen yeme be falan biraz geriliyorum 😔

Bizde esimle sebze yemeyiz ya tavuk ya et ya kofte bisey olacak illa.yerinizde olsam yapmaya devam ederim orasi lokanta degil hadi bi kac bisey olsa neysede herseye boyle mizmizlik yapamaz

Aynı sorunlar bende de var benim eşimde tam tersi etçil🤣 bende tam tersi sebze daha çok tercih ederim.bende ekmek yaparım yemez alır gelir😂 aynı sorunlar yalnız ben hiç takmiyorum isterse yer keyfi bilir.ama şöyle busey yaşadım ilk zamanlar yemekler de soğan yemem asla yemezmismis bütün yakınlarıda bilir.ben ondan gizli koydum soğan hiç anlamadan bı güzel yedi 😂😂😂 bigun dek geldi yanında dograyup sogani koydum tencereye ben yemem o yemeği dedi iyide sen 3 aydır yiyorsun bı guzrl dedim😜 o gün bugündür hiç karışmaz.yani eşiniz görmeden bı koyun et suyunu çorbaya yemezse de kendi bilir keyfinize bakın siz boş verin yoğurdu da keasaye koyup masa ona yakın koyun bu güzel yer ki benim eşim de öyleydi şimdi benden önce bitiriyor yogurdunu🤣🤣🤣
Haha evet bende tavuk suyunu koyuyordum bi anda mutfağa geldi yakalandım gerçi öyle çorba yemediğini yeni öğrendim ama böyle böyle sofra kültürümüze alışacaz bakalım

Et yemediğini biliyormuşsun bence tavuk suyuna çorbayı pilavı istememesine şaşırmamak lazım. Eşin evde yokken yemeği yapıp getirdiğinde yerse ve içindekini anlamayıp rahatsız olmazsa belki önyargısı yıkılır. Yemek seçen biriyle yaşamak çok zor her yemek illa ki beyaz ve kara et, kıymayla yapılıyor. İşiniz çok zor

Bizde esimle sebze yemeyiz ya tavuk ya et ya kofte bisey olacak illa.yerinizde olsam yapmaya devam ederim orasi lokanta degil hadi bi kac bisey olsa neysede herseye boyle mizmizlik yapamaz
Bide son 10 senedir ailesinden ayrı yaşıyor iş nedeni ile evlenmeden önce dışarıdan yemekten bıktım yalnız yemekten bıktım şöyle sıcak yemeyi karşılıklı yiyelim başka ne isterim diyordu Allahım şimdi istediğini çözemiyorum neyi sever neyi yer istatistik çıkarcam

Sahsen et ve et suyunu bende sevmem. Iki kisinin yemek tarzi farkli ise orta yolu bulmak lazim. Yani eti kendinizin icin ayri bir sekilde pisirin mesela. Esiniz de burun kirin edecek yerine yemek aliskanligini bir dogru düzgün anlatsin. Yapilan yerine miy miy yapilmasi insanin zoruna gidiyor
Gormeden yaptıgınzda anlıyo mu mesela içinde tavuk suyu oldugunu yoksa onyargı mı . benım eşimde sunu yemem bunu yemem dıyo ama ben dıyorm koymadm yıyo anldıgından degıl sadce yemem dıyo alerjık sorun yoksa tabı . ıkı kişiye on çesıt yemek mi yapcaz sankı dıyorum yersen de bu yemzsende bu ıster yesın ıster yemesın . nasıl alışırsa oyle gıder ılerde öocuk olunca napacaksın koskoca adam canım aç kalmaz ya 😁

9 aydır home officeim o yüzden yemek görevi şu anlık bende tabiki kendimi ona adamadım ama ortak yolu ararken uslupta önemli ben biraz sinirlenip yemezsen yeme be falan biraz geriliyorum 😔
Ben de evden çalışıyorum şu an ama ne farkı var ki. Işte ne kadar vaktim gidiyorsa evde de o kadar gidiyor. Siz yine de bolusun yemek işini alışsın. Sonra home-office olmasa da işiniz bu işler sizin görevinizmiş gibi üstünüze yapışır.

Cogu erkek yemek yapmanin zahmetli oldugunu bilmiyor ki anneleri babalari hic mutfaga sokmadigi icin.
Aynen öyle birlikte mantı sarma yaptık geçenlerde çok hoşuna gitti bugüne kadar annem yaparken mutfağa bile almazdı dedi toz uçuşur diye dedi kendisi bile diyor e bu yoğurma işi tam erkek işi kas lazım buna diye gerçekten temel eğitim ailede bitiyor

Ne seviyor mesela?
Çok zor böyle bir hayat.
4 yaşındaki oğlum çok seçici, ona zor dayanıyorum birkaç seneye düzelir diye. Diğer türlü ömür geçmez.

Ben işte uyum sağlamaya çalışıyorum öğrendikçe sevip sevmediği şeyleri dikkat edeyim diyorum ama bugün tavuk suyunu koyarken daha kızdı biliyosun niye yapıyosun falan ya emek harcıyorum ben de öyle tepki mi olur
Adam yemiyorsa yemiyordur, sizin harcadığınız emekle ne alakası var?
mis gibi tavuk suyu şifaymış vs.
sevmiyor yahu. Yok otesi.

eşinize yemek yapmak istemiyorsanız yapmayın, ona bir şey diyemem.

Tamamen simariklik bana göre
Evet insanin sevmediği seyler olabilir de o ne ben bunu yemem tavırları cocukca
Ben senin hassasiyetine dikkat ediyorum.ama sen de cok mizmizsin begenmiyorsan kendin yap ye der keyfime bakarim ama cocuk olunca o da babayi örnek alirsa isiniz zor

Vejetaryenim, eti yemeyi geçtim dokunamam göremem bile. Et yemeklerini esim yapar yer, bende sebze yaparim. Yani evlenmeden once bildiginiz bir durumsa sikayet etmeye hakkiniz yok. Zorla insana ne güzel tavuk suyuna tarhana yaptim diyemezsiniz.
Emekle şunla bunla alakası yok, yemiyorsa yemiyledir. Bana ısrarla et yedirmeye çalışan insanlarada sinir oluyorum. Saygı duyun insanlarin tercihlerine

Gormeden yaptıgınzda anlıyo mu mesela içinde tavuk suyu oldugunu yoksa onyargı mı . benım eşimde sunu yemem bunu yemem dıyo ama ben dıyorm koymadm yıyo anldıgından degıl sadce yemem dıyo alerjık sorun yoksa tabı . ıkı kişiye on çesıt yemek mi yapcaz sankı dıyorum yersen de bu yemzsende bu ıster yesın ıster yemesın . nasıl alışırsa oyle gıder ılerde öocuk olunca napacaksın koskoca adam canım aç kalmaz ya 😁
Ben et suyu veya tavuk suyu oldugunu anliyorum hemen tadi farkli oluyor yemeklerin. Sansimdan esimde et yemegi pek sevmez. Onun icin az aliriz

Adam yemiyorsa yemiyordur, sizin harcadığınız emekle ne alakası var?
mis gibi tavuk suyu şifaymış vs.
sevmiyor yahu. Yok otesi.

eşinize yemek yapmak istemiyorsanız yapmayın, ona bir şey diyemem.

Vejetaryenim, eti yemeyi geçtim dokunamam göremem bile. Et yemeklerini esim yapar yer, bende sebze yaparim. Yani evlenmeden once bildiginiz bir durumsa sikayet etmeye hakkiniz yok. Zorla insana ne güzel tavuk suyuna tarhana yaptim diyemezsiniz.
Emekle şunla bunla alakası yok, yemiyorsa yemiyledir. Bana ısrarla et yedirmeye çalışan insanlarada sinir oluyorum. Saygı duyun insanlarin tercihlerine
Ama et tüketmeyen biri değil yemeklerin içinde yemediğini söylüyordu sonra 3 yemekten 1ini sevöez oldu evlendik ne yapıcam akşım şaşıyor

X