Eşim yemek seçiyor

Marshmallovv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
464
491
Merhaba Hanımlar biz 4 aylık evliyiz. Eşim etli yemek yemediğini biliyordum asla yapmıyorum ama tavuk ve et suyuna yemek de istemiyor. Geçen mis gibi tavuk suyu yaptım kendim buzluğa koydum şifa niyetine ondan tarhana yaptım daha içine koyarken baktı bu ne ben bunu yemem diyor. Kafayı yicem yoğurdu evde mayalıyorum beğenmiyor süt kokuyo diyo herkeste bana nasıl yaptığımı sorar, katkısız olsun ekmekleri evde yapıp yiyelim diyorum yapıyorum bakıyorum ekmek alıp gelmiş. Sabah akşam kuru fasulye mi yicez ya. Ne yapsam laf tadına bakmadan bu ne bu ne diyor. Nasıl tepki vermeliyim ne demeliyim tecrübeli hanımlar yardımcı olun ben biraz sinirleniyorum böyle olunca.

Merhaba Hanımlar biz 4 aylık evliyiz. Eşim etli yemek yemediğini biliyordum asla yapmıyorum ama tavuk ve et suyuna yemek de istemiyor. Geçen mis gibi tavuk suyu yaptım kendim buzluğa koydum şifa niyetine ondan tarhana yaptım daha içine koyarken baktı bu ne ben bunu yemem diyor. Kafayı yicem yoğurdu evde mayalıyorum beğenmiyor süt kokuyo diyo herkeste bana nasıl yaptığımı sorar, katkısız olsun ekmekleri evde yapıp yiyelim diyorum yapıyorum bakıyorum ekmek alıp gelmiş. Sabah akşam kuru fasulye mi yicez ya. Ne yapsam laf tadına bakmadan bu ne bu ne diyor. Nasıl tepki vermeliyim ne demeliyim tecrübeli hanımlar yardımcı olun ben biraz sinirleniyorum böyle olunca.
Canım valla benim eşimde etsiz yemek yemiyor illa sofrada et tavuk olacak yoksa karnım doymuyor diyo çok farklılarmış eşlerimiz 😊

Bildiğiniz bir durummuş. Et, tavuk ve ürünlerini tüketmeyen biriyle yaşamak inanılmaz zor. Bu konuda kısa bir deneyimim oldu. Böyle durumları insanlar basit zannediyor. "Nasıl olsa idare ederim, nasıl olsa değişir." düşünceleriyle hayaller kuruyor. Evlenmişsiniz tercihlerini bilerek. Onun size değil sizin ona uyum sağlamanız gerekiyor bence.

Canım valla benim eşimde etsiz yemek yemiyor illa sofrada et tavuk olacak yoksa karnım doymuyor diyo çok farklılarmış eşlerimiz 😊
Benim babamda öyle eşim o yüzden garip geliyor bana galiba 😄 yani dert edilecek şey değil ama ne yapıcam derdine düşüyorum bu kez. Et yiyor ama sadece löp olmak kaydıyla o da 1 hafta 10 günde bir masrafsız bizimki 😂

Her zaman onun istediği şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. O yiyecek diye siz ağız tadınızdan vazgeçmeyin. Canınız ne istiyorsa onu yapın, yemezse kalkıp kendine yumurta kırar yer. O ne öyle mızmız bebek gibi yok bunu yemem yok şunu yemem yok ev yoğurdu yemem. Millet ev yoğurduna geçiyor beyefendi beğenmiyor.

Bildiğiniz bir durummuş. Et, tavuk ve ürünlerini tüketmeyen biriyle yaşamak inanılmaz zor. Bu konuda kısa bir deneyimim oldu. Böyle durumları insanlar basit zannediyor. "Nasıl olsa idare ederim, nasıl olsa değişir." düşünceleriyle hayaller kuruyor. Evlenmişsiniz tercihlerini bilerek. Onun size değil sizin ona uyum sağlamanız gerekiyor bence.
Ben işte uyum sağlamaya çalışıyorum öğrendikçe sevip sevmediği şeyleri dikkat edeyim diyorum ama bugün tavuk suyunu koyarken daha kızdı biliyosun niye yapıyosun falan ya emek harcıyorum ben de öyle tepki mi olur

Kaç yaşında adam siz de annesi değilsiniz ki ille şunu yesin diye ısrar edesiniz. Benim eşim de aşırı yemek seçer. O yüzden ben kendi bildiğim gibi pişiririm uyarsa o da yer uymazsa kendine patates kızartır makarna haşlar. Ama ikimizin de sevdiği mesela taze fasülye pilav gibi yemekleri yaparken onun sevdiği gibi pişiriyorum jest oluyor. Yani tarhana çorbasını illa et suyuna yapmaya gerek yok ben öyle seviyorum diyorsanız eşim yemiyor diye kızmayacaksınız kendiniz yiyin afiyetle. O da yesin istiyorsanız da bi ara yol bulacaksınız. Ama asla eşinizi beslemek sizin görevinizmiş gibi davranmayın ve hissetmeyin. Kocaman adam doyursun kendini

Ben de başka bir yemeği içine et katılmış şekilde yemeyi sevmem. Ama kimseye de bana boule yemek yap demem. Hele başkası seviyor diye bu eşim bile olsa sadece önün sevdiği tarzda yemekleri yapmam. Kendimi hiçe saymak bu hem yemeği ben yapacağım hem de başkasının damak tadına uygun yapacağım. Lokanta mı burası? Kalksın kendi yapsın ya da sevdiği yemekleri yapan restorana gitsin. Bazen kadınlara çok şaşırıyorum.

Her zaman onun istediği şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. O yiyecek diye siz ağız tadınızdan vazgeçmeyin. Canınız ne istiyorsa onu yapın, yemezse kalkıp kendine yumurta kırar yer. O ne öyle mızmız bebek gibi yok bunu yemem yok şunu yemem yok ev yoğurdu yemem. Millet ev yoğurduna geçiyor beyefendi beğenmiyor.
Ya sormayın sağlıklı olsun diye düşünüyorum yani sinirlenmekte çözüm değil nasıl konuşmalıyım bilmiyorum

Sahsen et ve et suyunu bende sevmem. Iki kisinin yemek tarzi farkli ise orta yolu bulmak lazim. Yani eti kendinizin icin ayri bir sekilde pisirin mesela. Esiniz de burun kirin edecek yerine yemek aliskanligini bir dogru düzgün anlatsin. Yapilan yerine miy miy yapilmasi insanin zoruna gidiyor

Aynı benimki. Ne tavuj yer ne et ne köfte.. Ama tabi anaları yapınca yerler orası ayrı valla hic umurumda deil ugrasamam zaten ne yapsan yaranamazsın erkek milletine
Ya gerçekten geçen uyurken sofra kurayım dedi. Geldi ben garnitürlü pilav yemiyorum Allahım ben nerden bilicem sevgiliyken Dışarda garnitürlü pilav mı yedik ki 🤦‍♀️

Ya sormayın sağlıklı olsun diye düşünüyorum yani sinirlenmekte çözüm değil nasıl konuşmalıyım bilmiyorum
Huyunu bilerek evlenmişsiniz, konuşsanız bile çare olacağını zannetmiyorum.
Biraz sizin biraz onun sevdiğinden yapıp böyle geçinip gideceksiniz, başka yolu yok.
Ama et, tavuk yemeyen insanla çok zor, bir kere sağlam ve sağlıklı bir protein kaynağı, onun yüzünden sizde mahrum kalıyorsunuz.

Sahsen et ve et suyunu bende sevmem. Iki kisinin yemek tarzi farkli ise orta yolu bulmak lazim. Yani eti kendinizin icin ayri bir sekilde pisirin mesela. Esiniz de burun kirin edecek yerine yemek aliskanligini bir dogru düzgün anlatsin. Yapilan yerine miy miy yapilmasi insanin zoruna gidiyor
Evet emeğimi görmezden gelmiş gibi hissediyorum

Aynı sorunlar bende de var benim eşimde tam tersi etçil🤣 bende tam tersi sebze daha çok tercih ederim.bende ekmek yaparım yemez alır gelir😂 aynı sorunlar yalnız ben hiç takmiyorum isterse yer keyfi bilir.ama şöyle busey yaşadım ilk zamanlar yemekler de soğan yemem asla yemezmismis bütün yakınlarıda bilir.ben ondan gizli koydum soğan hiç anlamadan bı güzel yedi 😂😂😂 bigun dek geldi yanında dograyup sogani koydum tencereye ben yemem o yemeği dedi iyide sen 3 aydır yiyorsun bı guzrl dedim😜 o gün bugündür hiç karışmaz.yani eşiniz görmeden bı koyun et suyunu çorbaya yemezse de kendi bilir keyfinize bakın siz boş verin yoğurdu da keasaye koyup masa ona yakın koyun bu güzel yer ki benim eşim de öyleydi şimdi benden önce bitiriyor yogurdunu🤣🤣🤣

X