Eşim !

papatyaskk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2020
196
69
Kızlar merhaba,
Eşimin ailesiyle görüşmüyoruz 4-5 aydır ama eşim kızımı alıp 3-4 güne bir ailesine gidiyor benimle de çıkıyor falan ama her erken geldiği zamanlar soluğu orda alıyor ve ben buna aşırı sinir olmaya başladım zamanında olaylarımız oldu ailemin yanına gittim durdum 2 ay falan sonra geldi almaya beni derken değişeceğini söyledi ailesinin kendi çekirdek ailesi olduğunu anladığını söyledi ama sürekli her fırsatta çocuğumu da alıp oraya gidiyor kış günü soğukta haftada bir götür desem de haftada 2 götürüyor çocuğu hasta edecek ve bu durumu dile getirdiğimde kendin alıp da aylarca kalmasını biliyorsun deyip duruyor sanki keyfimden kaldım ailemde
Sizce çocuk için mi benimle yeniden Beraber olmak istedi eşim önceki konularımı az çok bilenler bilir hem benimle başbaşa olmak isteyip de bi çocuğu bırakalım da kendimiz çıkalım bile demedi ailemin yanından geleli 1.5 ay oldu bir kez başbaşa çıkmadık ya pazar günleri ailecek çocukla çıktık diler pazar soluğu anasında aldı bi pazar benimleyse bi pazar da oraya gidiyor bu durum da aşırı sıkıcı onlarla beni aynı kefeye koyuyor 3 pazar benimle ol 1 pazar onlarla dememe rağmen hala aynı nankörsün sen doyumsuzsun demeye başlıyor ..

Kızlar merhaba,
Eşimin ailesiyle görüşmüyoruz 4-5 aydır ama eşim kızımı alıp 3-4 güne bir ailesine gidiyor benimle de çıkıyor falan ama her erken geldiği zamanlar soluğu orda alıyor ve ben buna aşırı sinir olmaya başladım zamanında olaylarımız oldu ailemin yanına gittim durdum 2 ay falan sonra geldi almaya beni derken değişeceğini söyledi ailesinin kendi çekirdek ailesi olduğunu anladığını söyledi ama sürekli her fırsatta çocuğumu da alıp oraya gidiyor kış günü soğukta haftada bir götür desem de haftada 2 götürüyor çocuğu hasta edecek ve bu durumu dile getirdiğimde kendin alıp da aylarca kalmasını biliyorsun deyip duruyor sanki keyfimden kaldım ailemde
Sizce çocuk için mi benimle yeniden Beraber olmak istedi eşim önceki konularımı az çok bilenler bilir hem benimle başbaşa olmak isteyip de bi çocuğu bırakalım da kendimiz çıkalım bile demedi ailemin yanından geleli 1.5 ay oldu bir kez başbaşa çıkmadık ya pazar günleri ailecek çocukla çıktık diler pazar soluğu anasında aldı bi pazar benimleyse bi pazar da oraya gidiyor bu durum da aşırı sıkıcı onlarla beni aynı kefeye koyuyor 3 pazar benimle ol 1 pazar onlarla dememe rağmen hala aynı nankörsün sen doyumsuzsun demeye başlıyor ..
Boşanma eşiğinden mi döndünüz.Haklisiniz ama bence ustelemeyin inada biner.Daha çok gider.Eve başka türlü çekmeye çalışın.Tatli dilli olun güzel yemekler yapıp eşiniz için suslenin.Falan.

Benim eşimde vakit buldukça gider hatta bazen ben kovarim çocukları al annene git diye,bende ara sıra giderim ama eşim evdeyse 2 haftada bir gider evlerine ayrıca her hafta kemo için ilaca goturuyor ama bizim bir sorunumuz olmadı şükür bilmiyorum olsa nasıl dusunurdum

Evet kendimce boşanma kararı almıştım o zamanlar
Boşanma kararı falan almadınız, blöf yaptınız, eşinize. Burada da var konularınız.
Eşinizin düzelmeyeceği kendisine hiçbir şey yapmayan ailenizle görüşmeme kararından belli değil mi? Sizi nereye gelip aldı? Ailenizin yanina geldi mi?

Başından beri sıkıntılı evliliğiniz, eşiniz de düzelme olmadığı çok açık.
Sizde bosanmayacaksiniz, bazı şeyleri olduğu gibi kabul edin.

Ne yapsin, silsin mi kök ailesini?
Ayarliyor gibi geldi bana, bir pazar sizinle ise diğer pazar onlarla olacak tabi.
Dürüst olmakta da fayda var, cocuk hasta olur vs diye değil, onlari sevmediğiniz icin gondermek istemiyorsunuz, bu kadar basit🤷‍♀️

Siz onun ailesi ile, o sizin aileniz ile görüşmüyorsa bu evlilik zaten bitecek, ne kadar hizli o kadar iyi..

Ben ister kadının ister erkeğin ailesine haftada bir gitmeyi çok bulmuyorum.Neden derseniz tamam haftanın 3 4 günü de gidilmez de eğer ki yürüme mesafesinde ise yarım saat ugranilabilir.Bir gün oturmaya gidilebilir.
Sonuçta onlarda anne baba.
Kendi evini ihmal edipte anne baba da vakit geçiriyorsa tabiki o çok sıkıntılı.

Boşanma kararı falan almadınız, blöf yaptınız, eşinize. Burada da var konularınız.
Eşinizin düzelmeyeceği kendisine hiçbir şey yapmayan ailenizle görüşmeme kararından belli değil mi? Sizi nereye gelip aldı? Ailenizin yanina geldi mi?

Başından beri sıkıntılı evliliğiniz, eşiniz de düzelme olmadığı çok açık.
Sizde bosanmayacaksiniz, bazı şeyleri olduğu gibi kabul edin.
Evet ailemin yanına gelip aldı çıktı evlerine

Ne yapsin, silsin mi kök ailesini?
Ayarliyor gibi geldi bana, bir pazar sizinle ise diğer pazar onlarla olacak tabi.
Dürüst olmakta da fayda var, cocuk hasta olur vs diye değil, onlari sevmediğiniz icin gondermek istemiyorsunuz, bu kadar basit🤷‍♀️
Yorumu haklı buldum ama bana çok sert geldi.

Ben ister kadının ister erkeğin ailesine haftada bir gitmeyi çok bulmuyorum.Neden derseniz tamam haftanın 3 4 günü de gidilmez de eğer ki yürüme mesafesinde ise yarım saat ugranilabilir.Bir gün oturmaya gidilebilir.
Sonuçta onlarda anne baba.
Kendi evini ihmal edipte anne baba da vakit geçiriyorsa tabiki o çok sıkıntılı.
Haftada 2 götürüyor çocuğu eşim

Evet ailemin yanına gelip aldı çıktı evlerine
Onu yapabilmis en azından ama eşinizin aile konusunda değişmeyeceği şuradaki konuları okuyan birinin bile anlayacağı bir gerçek.
Sizi tamamen gözardı etmiyor, kendince bir denge kurmuş. Elimdeki malzeme bu deyip kabul edeceksiniz. Tek kaldığınız zamanları değerlendirmeye falan bakın. Sürekli sizlanmanin bir anlamı yok.

Onu yapabilmis en azından ama eşinizin aile konusunda değişmeyeceği şuradaki konuları okuyan birinin bile anlayacağı bir gerçek.
Sizi tamamen gözardı etmiyor, kendince bir denge kurmuş. Elimdeki malzeme bu deyip kabul edeceksiniz. Tek kaldığınız zamanları değerlendirmeye falan bakın. Sürekli sizlanmanin bir anlamı yok.
Aslında çıkmam görüşmem ailenle demesine rağmen çıktı çünkü bende ailem de onlarla görüşmeden beni yollamazlardı
Kendince denge kurduğunu sanıyor ama ne yapacağım kendim de bilmiyorum

Arkadaşlar ben şunu anlamiyorum hergun eşimin ailesi konuları açılıyor sizler evliliği ne zannediyorsunuz tabiki ailesiyle görüşecek sevmek zorundasın kaçarın yok bu adam ağaç kavugundan çıkmadı kök ailesi sizsiniz elbet sana laf soyyletmeyecek yanında olacak çizgileri aşmayacak ama haftanın beli bir günü biz de kayinvalideler godiyoeuz onlar gelir yemeğimi yapar çocuğa bakar ben uyurum.saolsun asla hizmet beklemeler,torunlarına kıyafet oyuncak alırlar severler bize ihtiyacınız var mı vs sorarlar ama saygı sevgi var ha hergun görüşmek istemezler haftanın bir günü mutlaka görüşürüz anlaşmazlıklar olmadı mı oldu eşimle güzelce konuşup karşı tarafa ilettim halllettik ama gorusmesin falan kimse diyemez eş ailesine saçmalık evlilik hoşgörüdur hoşgörü yoksa evlenmeyin kardeşim bekar hayatinizda magaranizda yaşayın

Aslında çıkmam görüşmem ailenle demesine rağmen çıktı çünkü bende ailem de onlarla görüşmeden beni yollamazlardı
Kendince denge kurduğunu sanıyor ama ne yapacağım kendim de bilmiyorum
Bu konu haricinde nasıl eşinizle iletişiminiz? Her şeyi ondan beklemeyin mesela, çocuğunuz eşinizin ailesinde tek duyabiliyorsa planı sizde yasabilirsiniz.
Tek bir noktaya takılıp kalmanın hiçbir anlamı yok. Bazı şeyleri kabul edip ilişkinin genelini güzelleştirmek gerekir. Sizde bosanmayacaksiniz, ailenizin yanına gittiğinizde de aynı fikirdeydiniz. Madem öyle olumlu yönleri görün ve çoğaltmaya çalışın. Böyle aynı yerde dönüp duruyorsunuz.

Son düzenleme:
X